tortura 2015 nov. 06. - 13:53:47
(293/353)
Ne csináld! Ez komoly?
pneklara 2015 nov. 06. - 13:53:35
(292/353)
Hajdú Pí a mûsor gazdája. Az õ válogatta anyagból dolgozhat Fridi.Ez mindent eldönt.
tortura 2015 nov. 06. - 13:53:16
(291/353)
Lehet, hogy "levitézlett" - a te szavaiddal élve, én soha nem mondanék ilyet - vendégeket hív, bár ez is nézõpont kérdése. Azért mert nem szerepelnek napi szinten a médiában, azért levitézlettek? Akik meg gyakran szerepelnek, azokat meg azért ekézik.
Egyébként aki a bulváron mûvelõdik, az valóban nem tud mást Gregorról, csak a férfiügyeit. Én viszont járok színházba, moziba is, és az a néhány dolog, amiben láttam Bernadettet, teljesen rendben volt. Igaz, engem nem csak a férfiügyei érdekelnek. De ha érdekelnek is, ettõl nem fogok kevesebbre tartani senkit. Szereti a férfiakat? Istenem, egészségére. Inkább, mint hogy egy besavanyodott, ronda, utálatos vénasszony legyen, mert azok sokkal rosszabbak.
Engem viszont pont azok érdekelnek inkább, akik - szigorúan a te szavaiddal - levitézlettek, azaz ritkábban láthatóak. Pont ezért örülök, ha ilyeneket hívnak, és nem azokat, akiket egyébként is látok napi szinten a médiában.
Nekem tetszett az Oláh Ibolyás rész is, a Bocskos Gáboros rész is, mert hiába hogy ismét rádiózik, azt a rádiót én nem tudom fogni.
Amikor meg Tóth Gabi volt a vendége, soknak az volt a baja, hogy már a csapból is õ folyik. Azt hiszem, tök mindegy, kit hívnak meg, valaki úgyis bele fog kötni. Nem lehet mindenki kedvére tenni.
Cordelia 2015 nov. 06. - 11:39:59
(290/353)
attól tartok a produceri iroda diktálja ki jön el oda aludni...
gregor izéke ma már eljegyezte magát a jobbikkal. nem vagyok rá kíváncsi.
napraforgó 2015 nov. 06. - 05:01:27
(289/353)
Én csak mostanában kezdtem odafigyelni Friderikusz mûsorára és nem is láttam belõle túl sokat, kb. az elsõ félórákat. A reklámbokk alatt vagy elaludtam, vagy ha nem, akkor átkapcsoltam más csatornára.
Mindig nagyrabecsültem Fridit, szerettem a showmûsorait is, a különbözõ riportjait is. Leginkább az Én mozim c. mûsora tetszett, és az, ahogy ott hozzáállt a témához.
Most azt látom, hogy elnézést a kifejezésért, de egykor híres, mára "levitézlett" hírességeket szólaltat meg. Oláh Ibolya - a Megasztár nagy felfedezettje, Tóth Vera nagy ellenfele. Na és hol van most? Rubint Réka? Egykor nem volt nap, hogy róla vagy a Norbikájáról ne jelent volna meg hír. És most? Kiéli magát azzal, hogy mindennap felteszi a Facebookra, mit is fõz éppen. Kit érdekel? Árpa Attila? Fiatalon robbant be a kertévék megalakulása, felfutása idõszakába. Mint színész- nem ismerem, csak a Hippolytban láttam, mit mondjak, Jávor Pál jobb volt anno. És õ - láthattuk, kiábrándult, megcsömörlött. Most majd jön Gregor Bernadett, az egykori férfifaló vamp. Nem a nagy alakításairól híres. No õ is lassan kiöregszik ebbõl a vamp szerepkörbõl.
És ha Friderikusz most még majd Gáspár Gyõzikét is kihúzza a kalpjából?

Én a helyében inkább más beszélgetõtársakat keresnék, nem mennék el ennyire a bulvár irányába. De ha mégis, akkor is lennének jobb alanyok.
fél X 2015 nov. 05. - 23:05:12
(288/353)
Ebben a mûsorban Fridi nem olvassa az elõzetesen kidolgozott szempontjait, ahogy azt ATV s beszélgetõ mûsorában az annyira lehangolóan teszi.
fél X 2015 nov. 05. - 23:03:36
(287/353)
egyetértek, én nem ismertem Attilát, valóban erõs német akcentusa van, de nekem is szimpatikus volt, amit sok fajankó éppen a hibájának tart, hogy nemvolt a helyzet ura, épp ez benne a profi, hogy ezt is be merte vállalni!
Cordelia 2015 nov. 05. - 20:30:47
(286/353)
Árpa Attila német anyanyelvû. Rossz passzban volt és nehezére esett jól megfogalmazott (tévés) válaszokat adni. Erõfeszítést kellett tennie, egy idõ után már arra sem volt hajlandó. Betegen érkezett. Sem a pálinka, sem a bor nem segített. Helyes férfi. Keresi az új célokat: a gyerek már nagy, a feleség önálló. Nekem tetszett a mûsor. Meg az is, hogy el mert menni, mert nem érezte jól magát.
tortura 2015 nov. 05. - 15:28:07
(285/353)
Legközelebb Gregor Berni lesz. Ennek örülök. Kíváncsi vagyok, mi van vele mostanság.
eIemes 2015 nov. 03. - 15:19:38
(284/353)
becsontosodottság:

Fridi azt gondolja, neki van igaza, és az interjúalanya téved.

Az interjúalany erre azt válaszolja, hogy a saját nézõpontjából neki van igaza (Fridi nézõpontjából pedig Fridinek).

Fridi ezt nem érti meg, hanem ÖTSZÖR EGYMÁS UTÁN elmondja a saját nézõpontjában igaznak vélt dolgot.

Látványosan nem képes arra, hogy (néhány másodpercre) nézõpontot váltson, MEGISMERJE azt a nézõpontot, amelyet az interjúalany képvisel, megértse azt, amit az interjúalany saját nézõpontjában mondani akar, és így, a megértést követõen visszatérve a saját nézõpontjába, tartalmi reakciót adjon. Nem mondom, hogy ez könnyû feladat, de látni ilyen sajtómunkásokat is, kedvenc példám egy ilyen típusú beszélgetésre Mogács Dániel és Kálmán Olga.
eIemes 2015 nov. 03. - 15:13:14
(283/353)
nem profi vélemény, hanem profi sajtómunkás :)
kaboca12 2015 nov. 03. - 11:28:35
(282/353)
Teljesen igazat adok! Oláh Ibolya szerintem azért lehetett õszintébb, mint eddig bárki, mert õt nem is szippantotta magába ez az életforma. Õ tényleg az, aki.

Árpa Attilával úgy voltam, hogy nem kedveltem. Aztán volt a Nagy Duett, akkor úgy gondoltam, hogy mégsem olyan nagyképû, mint ahogy azt gondoltam. Aztán lett ez a mûsor és most ismét nagyot csalódtam. Nekem nagyképûnek, de inkább elkeseredettnek tûnt. De szerintem ez nem menti fel az alól, hogy õ fogta magát és kisétált a forgatásról. Elvállalta, ráadásul tudnia kellett, hogy milyenfajta mûsorba hivatalos. Ne ott döntse már el, hogy akkor innentõl nem akar szerepelni. Nekem ez, hogy "nem akarok hazudni" nem jött be. Ezzel szerintem azt mutatta, hogy lesz*rja a nézõket. Minek vállalta el? Nagyon is otthon mozog az ilyenfajta mûsorokban, tudta, hogy hogy megy ez. Nem akart a magánéletérõl beszélni? Oké. Mondhatta volna, hogy ez tabu. ÉN megértettem volna. Mondjuk itt Fridire is lehet haragudni, mert látta, hogy a gyerekkoráról nem akar beszélni, mégis erõltette. Csak a gáz ott volt, hogy másról sem akart. Szerintem õsbunkón viselkedett. Ott döbbent rá, hogy nem akar többet szerepelni kamerák elõtt? Rendben. Akkor csinálja végig, vágjon jópofát (hiszen színész vagy mi) és többet ne vállaljon el felkéréseket. Nem tudom, hogy mi lett volna akkor, ha Fridi mondja, hogy á, ehhez nincs kedvem és elsétál?!
eIemes 2015 nov. 02. - 10:26:18
(281/353)
Hallgasd meg te is :-) érteni fogod, mirõl beszéltem:

https://www.youtube.com/watch?v=iFG3WOZeIdY#t=16m10s

Itt kezd Fridi kötekedni. Nem tud felállni az asztalra.
eIemes 2015 nov. 02. - 10:21:46
(280/353)
Friderikusz lett profi (sajtómunkás).
És a véleménye csontosodott meg.
napraforgó 2015 nov. 02. - 07:38:07
(279/353)
Az utolsó elõtti hsz-el egyezik a véleményem.

Nem kell buldogként nyomulni egy témára, ha az kellemetlen a másiknak.
napraforgó 2015 nov. 02. - 07:34:58
(278/353)
Én csak 10-ig néztem, aztán átkapcsoltam. Teljesen egyetértek az elõttem szólóval. Árpa Attila kiábrándult, boldogtalan benyomást keltett. Friderikusz viszont az elsõ részben kizárólag a magánéletérõl faggatta, holott hamar nyilvánvaló lett, hogy Árpa arról nem akar beszélni. Valahogy mégis kihúzott belõle egy keveset a zûrös kamaszéveiról, a kislánya iránti hogy szeretetérõl.
Nem tudom, hogy a második részben Fridi leszállt-e végre a magánéletérõl és helyette a munkásságáról, terveirõl érdeklõdött-e. Ha nem, ne csodálkozzon, hogy Árpa bezárkózott, elkedvetlenedett és végül véget vetett a fölösleges kínzásnak.
eIemes 2015 nov. 02. - 07:33:06
(277/353)
Fridi beleesett abba a hibába, hogy mire profi lett, addigra megcsontosodott a véleménye.

Éptt tegnap este hallgattam egy tavaly karácsonykor készült telefonos interjút, Fridi: "szerintem ez van. ön szerint?" Az interjúalany szépen elmagyarázza, hogy õ miért látja másként. Fridi megismétli az állítását. Az interjúalany elmondja másképpen. Fridi újra megismétli az állítását, stb -- és ez ötször vagy hatszor ismétlõdik, perceken át, az interjúalany végtelen türelemmel válaszol a kérdésre, amit fridi láthatóan nem bír elfogadni (hogy valaki másként látja a világot mint õ). Ahogy John Keating a Holt költõk társaságában, nézõpontot kell váltani, fel kell állni az asztalra. Fridinek ez már nem megy.
pneklara 2015 nov. 02. - 07:09:00
(276/353)
Kíváncsi voltam Árpa Attilára. Én ezt a pasast nem tartottam sokra,egy öntelt, pökhendi aranyifjúnak gondoltam, aki a szennyet ontja maga körül.
A múltkorában kifogtam egy koprodukciós filmet, amiben színész volt, valami Marieról, a kurtizánról szólt. Hittem is nem is,hogy Árpa lehetett színész, de ebben a filmben meggyõzõ, hiteles, macsó pali volt.
Tegnap egy kiégett,megkopott, boldogtalan pasit mutatott.Kb ilyen az, aki egész "munkássága" során a kakiban matat, keni maga körül a szennyet, aztán rájön, eddigi életének nem sok értelme volt,nyakig besározódott õ is.
Szerintem Friderikuszt nagyra értékelhette valamikor, ezt jelzi, hogy Vitray Tamással egy lapon említi, de a forgatás során rájött, hogy Fridi is beadta a derekát, hagyta magát bedarálni, kiszolgálja a sekélyes gondolkodású megbízóit, mûsora is bulvár a javából, amitõl Árpa menekülni akart. Azért is vette a táskáját - voltak, akik utazóbõrönddel mentek a 24 órás tartózkodásra - ,mert nem akart belemenni az ottalvás felesleges, értelmetlen, pihent elme által kitalált ceremóniájában.
Fridi kérdései csak a magánéleti dolgokra vonatkoztak, s Árpa hazudni nem akart - ez értékelendõ - , de beszélni sem a múltjáról.Kínos lehetett neki önmaga elõtt is beismerni,hogy mûvészi értékeirõl, terveirõl nem lehet eszmecserét folytatni, marad az intimpistáskodás.
Lehet, hogy ez a mûsor egy nagy hazugság, a be nem vágott részek alatt sürög a stáb, forog a gépezet, például 3 szakács ügyködik azon, hogy összeálljon az a szusi, tehát nem intim az a beszélgetés, hanem egy szokásos hazugság, átverés.Ezért is lehetett egyre kelletlenebb Árpa.
Szerintem magáról hiszi, hogy jobb sorsra volna érdemes, például lehetne õ a Fridi helyén is, mint ahogy a vicc taglalja: honnan lehet tudni a pszichiátrián, ha csak két ember van a szobában, hogy melyikük az ápolt, s melyikük az orvos? Az orvos ül az asztal fiók felõli oldalán. Tehát a Sors úgy adta, hogy Fridi "van beljebb" , Árpa meg keresi önmagát, de úgy tûnik, nem találja. Persze, bulváron nevelkedve azt is megérteném, ha ez egy elõre eltervezett vonakodás volt,közösen tervezték el a színjátékot, így nagybbat szól, megugrik a nézettség, beszélnek róluk - s ez a lényeg. S ha hazugnak gondoljuk õket, akkor beérett az eddigi ténykedésük: akit rendszeresen átejtenek mûsoraikkal a palánkon, az azt sem hiszi el, ha kérdeznek.
goodboy 2015 nov. 01. - 22:43:52
(275/353)
Árpa azt nyilatkozta, hogy most jött rá, hogy fel kellene hagynia a szerepléssel. Egyetértek és a film forgatással is. Hiába Argo és Argo2 bizony szépen lopott jelenetek tömkelege Tarantinotól és más neves rendezõktõl. Önálló stílusa nincs neki és ez a két filmen is érezhetõ. Viszont Friderikusz is nyugodtan abbahagyhatja a szereplését, le tett sok mindent az asztalra viszont az elmúlt években amikhez a nevét adta a kommersz legalja. Egy dicsõ újságíró tündöklése és amit most láttunk bukása csak õ még nem vette észre és ez benne a legszomorúbb.
salug 2015 nov. 01. - 22:29:44
(274/353)
Árpa Attilát maximálisan meg tudom érteni. :)