Téma: Otthonunk

kaktusztea 2009 aug. 25. - 11:24:04
(51/151)
A film (licence szerint) ingyen letölthetõ, terjeszthetõ.
Ezért legális, ha beteszem ide ezt a linket:
http://www.mininova.org/tor/2693744
( Home Extended Cut (Full HD, AVC kódolás, 1,53 GB) )

Magyar felirat:
http://hosszupuskasub.com/!!feliratok/1214266743.rar
kukimaci 2009 aug. 24. - 23:27:02
(50/151)
Beyond silence szerintem egy ork, akit most lõttek át egy párhuzamos univerzumból, ahol Földi ökológiából doktorált.

Még, hogy tájékozott felnõtt..akkor nem beszélne hülyeségeket. Lehet az ilyen filmek kicsit elfogultak,de attól még lehet,hogy hasznosak.
user123456789 2009 aug. 10. - 12:00:03
(49/151)
Szerintem ironikusan értette a kicsit.
Eképp: "Kicsit" tényleg komplex rendszer.
milanka 2009 júl. 11. - 22:06:25 Előzmény Beyond silence
(48/151)
Kicsit tényleg komplex a rendszer. Egy olyan rendszer, amelyben látszólag összefüggéstelen dolgok olykor komoly összefüggésben vannak egymással. Ez a rendszer egy dinamikus rendszer, beavatkozás nélkül egy önszabályozó, fejlõdõ rendszer. Viszont kisebb-nagyobb beavatkozások a hosszútávú mûködését jelentõsen befolyásolhatják (Butterfly effect?). Egy hangyaboly kiirtása nem szignifikáns a rendszer szempontjából, ahogy 10 millió ember sem nagyon. Viszont a hangyák teljes eradikációja katasztrófális következményekkel járna (az emberé... lehet áldás lenne).

Hogy miért primitív a film? Valószínû azért, mert az emberek nagyon nagy része is az. Biológiáról, ökológiáról fogalmuk sincs. Olyanok miatt, akik egy mocsarat egy ragadós ganédombnak látják. Nagyon nagy lépés lenne, ha képesek lennének ezek az emberek felismeri az összefüggéseket. pl. egy tehén és az ablaküvegen lévõ légyszar között. Akkor már elõrébb lennénk.

A nagy gond az egésszel, hogy anno megjelent egy nagyon kegyetlen valami, amit embernek hívnak. Képes alkotni (szépet is), gondolkodni, viszont ezt a pozitívumát a rombolás teljesen negatívummá teszi. Semmivel sem különb az állatnál, annál sokkal rosszabb...
user123456789 2009 júl. 01. - 18:13:43 Előzmény Beyond silence
(47/151)
Mégis úgy látszik, a túlerõltetett, szájbarágós stílus dacára sem igazán sikerült
fölfognod, mirõl is szól a film voltaképp.
A földi ökoszisztéma olyan komplex, sok komponensû hálózat, ahol egyes elemeknek rendszerben elfoglalt a jelentõségét alig-alig tudjuk felmérni.Értsd: Egy látszólag jelentéktelen beavatkozás is a rendszer óriási fluktuációját okozhatja, földrengésszerû változásokat okozhat.
Az általad jelentéktelennek degradált, senki által nem látott mocsár pedig a föld egyik
fajok terén leggazdagabb rendszere.
Mellesleg, a tudomány rengeteget ötletet merít a természetbõl.Ha megóvjuk, elõfordulhat talán egy nap egy itt található állatból szintetizálja valaki a malária vagy az rák ellenszerét, vagy jut más, hasonló horderejû felfedezésre.
pacica 2009 jún. 25. - 20:08:16 Előzmény Beyond silence
(46/151)
szerintem nézd meg mégegyszer :D
10/10
Ze74 2009 jún. 25. - 19:33:29 10/10 Előzmény Beyond silence
(45/151)
("Baj hogy éheznek az emberek, de az is baj hogy az ember nem csap magokat esznek, és hogy lecsapolják a "csodálatos mocsarakat". Ilyenkor bedobtam volna a narrátort a bûzlõ, ragadós mocsárba, csípjék szét a szúnyogok, oszt csodálja milyen gyönyörû a természet. Nem azt mondom hogy nem kell megõrizni a természetet, de nem mindenhol...! Mégis kit érdekel hogy kinn a francban ahol senki se jár basszodtúl r*hadt nagy a mocsár vagy csak r*hadt nagy.")
Te aztán tényleg baromi nagy környezetvédõ vagy!!!

Na ez a baj,hogy ilyenek vagyunk mi EMBEREK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
foeniculum 2009 jún. 21. - 17:31:17
(44/151)
Rátaláltam a másik zenére is. Ráadásul ezt is említették már nekem, csak most eszméltem rá :)
Sõt, ahogy elnézem, még magyar vonatkozás is fellelhetõ :))))

http://www.youtube.com/watch?v=CbZ-7WJCQKs&NR=1
1/10
Beyond silence 2009 jún. 21. - 13:35:00 1/10
(43/151)
Rettentõen túlerõltetett, szájbarágós, mintha az ötéveseknek akarná behipnotizálni hogy hogyan kell gondolkodniuk.

Félreértés ne essék én teljesen környezetvédõ vagyok, a Kellemetlen igazság pl. tetszett, de ennek a stílusa primitív és szélsõségesen elfogult.

Baj hogy éheznek az emberek, de az is baj hogy az ember nem csap magokat esznek, és hogy lecsapolják a "csodálatos mocsarakat". Ilyenkor bedobtam volna a narrátort a bûzlõ, ragadós mocsárba, csípjék szét a szúnyogok, oszt csodálja milyen gyönyörû a természet. Nem azt mondom hogy nem kell megõrizni a természetet, de nem mindenhol...! Mégis kit érdekel hogy kinn a francban ahol senki se jár basszodtúl rohadt nagy a mocsár vagy csak rohadt nagy.

Ami még problémám, hogy szerintem hiteltelen tényeket(?) közül, magyarázat nélkül. Pl."a kereskedelem 90% tengeren zajlik." Aha persze. Vagyis az áruk 90%-át az indulási kikötõkben gyártják, és a cél kikötõkben el is fogyasztják, és a szemetet is helyben lerakják... Mellesleg Magyarországon pl. ez nettó 0%. :D Amit még nem értek hogy ha Grönland jégtakarója elolvad akkor 7 métert emelkedik a tenger szintje, viszont akkor mért csak 20 cm-t emelkedett eddig ha a "a jégsapka 40% vékonyabb mint 40 éve" (asszem ezek az adatok, mind esetre még nem nagyon árasztotta el a városokat a tenger).

Más részt meg rohadtul unalmas. Végtelenül ismert tényeket pufogtat. Az elején meg félórán át mondja fel az általános iskolai környezet leckét a víz körforgásáról, ráadásul sablonos fényképezéssel. (Újabb baki: "~a folyók úgy szállítják a vizet mint a vérezek a testben az energiát", hát már nem is azért a két fillérért de a folyók a vizet inkább levezetik, mint hozzák, az esõtõl lesz valahol életteli a növényzet, a folyó legfeljebb a part mentén öntöz...)

Novák Péter egyre ripacskodó, "drámaiskodni" próbáló hangvétele pedig lassan már az õrületbe kergetett...

Nem tagadom, kis iskolásnak hasznos film nevelõeszközként, hogy ne legyenek olyan bunkók mint a mai emberek, de tájékozott felnõtt embernek (szerintem) elég béna film.
10/10
Koeroesi86 2009 jún. 17. - 16:08:53 10/10
(42/151)
Hihetetlen, és lebilicselõ film. Most néztem meg, és egy élmény volt. Köszönet a film alkotóinak! Mindenkinek ajánlom, és nem is értem hogy lehetett 10-es alattira értékelni bárkinek.. :)
foeniculum 2009 jún. 16. - 21:33:12
(41/151)
Yann Arthus-Bertrand: Földünk a magasból c.sorozata.
Szombaton éjszaka adja a Spektrum tv csatorna.
foeniculum 2009 jún. 16. - 21:28:01
(40/151)
Egy másik fórumbeli topiktársam által:

http://www.youtube.com/watch?v=Iy9_JS2VhjY
A filmben is benne van, Vivaldi zenéje.
thoomas16 2009 jún. 13. - 12:32:21 Előzmény pacica
(39/151)
Szerintem az elmúlt évek egyik, ha nem a legjobb dok.filmje. Valaki írta, hogy mekkora sikere lett volna az illetõ csatornának, ha ezt este fél 8kor adja le. És igaza van. Nehogy már legyen egy normális film estefelea tv-ben...:S Amugy, még egy kis érdekesség: nézzetek rá a google earth-ön az északi sarkra! Érdekes a látvány:) Bár szerintem a program hibás.
Mindenesetre nagyon jó lett ez a film. Valaki remélem digitalizálta, és felrakja majd DVD film minõségben, vagy neadj isten HD minõségben:)
pacica 2009 jún. 12. - 08:28:12
(38/151)
szomorú, hogy ez a topic nem nagyon mutatkozik az elsõ 5ben, pedig ott a helye
de biztos fontosabb az, hogy ki lesz uri geller utódja
bocshu 2009 jún. 08. - 09:30:10
(37/151)
Rémítõ könyv és film ma már rengeteg van. Rég volt, amikor Paul Ehrlich, az egyik legzseniálisabb ökológus, azt nyilatkozta: "Csak azt nem értem, miért nem olyan rémült mindenki, mint mi."

Pedig a megoldás kézenfekvõ, csak ez a civilizációnk NAGY TABUJA, amirõl nem lehet beszélni, ezért teljes a tudatlanság. Ez a vakfoltja a tudománynak, médiának, oktatásnak, politikának. Sajnos a film is csak hiteltelen technokrata ígérgetésekkel próbálkozik a végén, hiszen azt mégse mondhatja, hogy sajnos végünk van.

Pedig a megoldás kézenfekvõ:

http://bocs.hu/index.php?&t=/fdk/minden.php?d=1842
sjbee 2009 jún. 08. - 00:05:47 Előzmény xmodule
(36/151)
Megy az, de egyszerre csak 1 linken (1 szálon) tölts, ha befejezted, indíthatod a következõ fájlt. De még1x mondom, nagyon elszúrták a magyar szinkront. A feliratossal meg az a bajom, h nem tudom teljes mértékig kiélvezni a gyönyörû képeket, ha olvasnom kell. Pedig, egyébként ált. csak feliratosan szeretek filmet nézni, de lássuk be itt azért a gyönyörû képekrõl kár lenne lemaradni...
rékanyuszi 2009 jún. 07. - 21:46:59 Előzmény pacica
(35/151)
Van magyar felirat hozzá, innen letölthetõ: http://www.filmfeliratok.org/film-feliratok/#search
xmodule 2009 jún. 07. - 18:41:09
(34/151)
Köszi a feltöltést de jobb lenne valami rapid vagy ilyesmi ami megy is.
sjbee 2009 jún. 07. - 14:02:21
(33/151)
Sajnos a Novák Péter féle narrálással sokat veszít a színvonalából a film, miért nem bízták ezt egy profira :(
pacica 2009 jún. 07. - 10:16:26
(32/151)
bocs kicsit lassú vagyok ma, már látom az még az elõzõ oldalt volt