buncow 2013 márc. 08. - 22:43:34
(14/94)
Na igen, a számítógépes joda egy külön vicckategória volt... szerintem.. meg úgy az összes "modern" star wars rész
9/10
Yousee 2013 márc. 08. - 22:26:14 9/10
(13/94)
Ma néztük meg párommal 3d-ben és kicsit féltem tõle de nagyon kellemesen csalódtam, nagyon szórakoztató fordulatos film.a 3drõl meg nem is beszélve, nagyon látványos volt.Szerintem kicsiknek nagyoknak egyaránt nézhetõ film.Rég láttam ennyire eltalált remake-t :)
birócsilla 2013 márc. 08. - 18:54:15
(12/94)
Érdekes film. Szerintem a 12-es korhatár alacsony...
Mr. D 2013 márc. 07. - 20:28:42
(11/94)
Hát az Alice Csodaországban anyagi sikerét valszeg nem fogja tudni meglovagolni... hogy miért? Mert egyszerûen Sam Raimi baromira nem találta meg a megfelelõ arányt. A film egyes pontjai remekül megidézik Raimi kult-horrorfilmekben bõvelkedõ múltját (mint a zseniális Gonosz halott-trilógia és a legutóbbi meglepetése, a Pokolba taszítva). Gondolok itt pl. a meglehetõsen horrorisztikusra sikeredett zöld banyára, aki egy az egyben olyan, mintha a Gonosz halott 2-bõl lépett volna elõ. Na a gond csak az, hogy alapvetõen családi filmként van ez beharangozva, és ez egy tíz éven alulinak valszeg sok lesz. A felnõtteknek viszont túl sok benne az óvodás szintû elem. Pl. én nem értem hogy mi a jó istennek kellett az amúgy is elég gázul festõ szárnyas majom szájába olyanokat adni, mint "Jól nyomtam?" meg "Vágod?" és hasonlóan idegesítõ szófordulatokat. Amúgy még így is lenyomja a Burton-féle Alízt, mert itt legalább vannak eredeti elemek is. Oké, a látvány kb annak a koppintása leginkább, de azért olykor kellemesen megidézi az 1939-es klasszikust. Akkor a színészek jók, csak épp annyira elvontak és vázlatszerûek a karakterek, hogy nem igazán tudnak kiteljesedni. James Franco az Ananász expresszben megismert ábrázatával amúgy szórakoztató, a hölgyek pedig fõképp esztétikai funkciót töltenek be... de pl. Michelle Williamst megrendítõen õszinte alakításai után (Túl a barátságon, Blue Valentine, Egy hét Marylinnel, Volt egy tánc) elég furcsa ebben a szerepben látni, de mintha Mila Kunis sem igazán találná a helyét ebben a filmben.
borkasztik 2013 márc. 07. - 08:00:11 Előzmény spidermeeen001
(10/94)
Én is nagyon várom kíváncsi leszek milyen lesz. Én is nagyon szeretem az ilyen féle fantasykat. mm remélem tetszeni fog ^^

"Pont elég gáz volt a Hobbit maszkírozása, ahol semmilyen színészi teljesítményrõl nem tudtunk beszélni. "
Biztos hogy egy HObbitot néztünk? xD Nekem ez nem tûnt fel, imádtam :)
spidermeeen001 2013 márc. 06. - 23:51:08
(9/94)
Nagyon jó a látványvilága...
Az meg, hogy CGI vagy sem, háát ez van. De roppant mód zavarna ha állandóan azon agyalnék film közben cgicgicgi. Élvezem a történetet a képi világot a színészek játékát. Kit érdekel ha van mit nézni...csak akkor zavaró ha silány minõségû. De azt meg nem nézem meg. Funkciója szerint Extra látványvilágot lehet létrehozni vele. Én ezt díjazom. Pont elég gáz volt a Hobbit maszkírozása, ahol semmilyen színészi teljesítményrõl nem tudtunk beszélni. Nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne a követendõ út.
Mindkét verzióra vannak szélszõséges esetek. Nem ez a lényeg...de annyit foglalkoznak ezzel a témával. Pedig talán nem kellene.
Vagy a BBC típusú fantasy filmek jobbak lennének? Nem hiszem. Még akkor sem ha dr. who az egyik kedvencem volt :)))
Esetleg kíváncsi lennék milyen lenne a Pókember ha úgy függeszkedne és repülne a betondzsungelben mint anno a mi Johnny Weissmüllerünk az díszlet dzsungelben :)))
Szerintem egy a lényege, hogy a színészi játék rovására ne menjen.
De ezek is fejlõdnek majd jobban. Már az Avangers-ben megmutatkozott egy kifejezetten erõs vonala neki. Tim Burton meg egy beteg állat :))). Szerencsére.
Szerintem ez egy különleges filmélmény lesz.
Sonic8 2013 márc. 06. - 17:43:08
(8/94)
Már a csak a bevétel a kérdéses! :D
Vagy bukik mint a Jack vagy a John vagy esetlegesen sikeres lesz mint az Alice az 1 milliárdjával...
Csekély értelmû medvebocs 2013 márc. 06. - 17:33:13
(7/94)
6,7 éve emlékszem minden minden húsvétkor leadta a TV2 vagy az M1 az Óz,a nagy varázsló filmet. Kíváncsi vagyok a filmre. Az elõzetes jó, a Pókember trilógia rendezõjétõl van tehát akkor annyira rossz nem lehet, James Franco jó színész, Kunis-Weisz-Williams trió mint gonosz boszorkányok, Tim Burton látványvilága ezek mind jó befektetésnek tûnnek, meg gyõzött. Látni szeretném.
buncow 2013 márc. 03. - 20:37:16
(6/94)
hajh, értem én, hogy CGI a menõ, de néha már túllépnek egy határt, ennyire elkényelmesedett már hollywood, hogy fel sem akarnak állni a számítógép mellõl? Mikor már a majom is CGI azt egy csöppet túlzásnak érzem, szerintem az élõ szereplõk is teljesen fölöslegesek az ilyen filmekbe... Mellesleg bármennyire is lesz fejlett a CGI mindig érzõdni fog, hogy ez csak egy számítógéppel generált valami, mert folyton túlzásokba esnek. Nézd meg a Jurassic Parkot, a legjobb példa, hány éves film már és mégis még mindig leesik az ember álla, az elsõ részben még többnyire megépítették a dínókat, bár voltak CGI-s megoldások, de nem estek túlzásokba, nem volt giccsparádé, fölösleges össze-vissza kameramozgás a látvány kedvéért, utána jött a második rész ahol már sokkal több számítógépes rész volt, a harmadikról nem is beszélek, lehetett látni a folyamatos leépülést, aztán megérkeztünk a jelenbe, amikor már senki nem alkot semmi maradandót, amit akár 20 év múlva is elõvesz az ember és még mindig az mondja, hogy huhh...
Járgány 2012 dec. 20. - 09:21:18
(5/94)
Nagyon várom, szeretem az ilyen látványos mesefilmeket.
De hogy már négyen látták volna? Mert hogy ennyi szavazatot már kapott is. Ezt sosem fogom megérteni, hogy szavazhat valaki egy fimlre anélkül, hogy legalább megnézte volna elõtte... Csak gratulálni tudok hozzá...
zsofs 2012 dec. 13. - 15:16:41
(4/94)
Szerintem is jó lesz, az elõzetes tetszett, már várom.
Boloka 2012 szept. 04. - 00:24:51
(3/94)
Az az egy szavazó, aki 1/10-et adott, nyilván Elphaba Thropp. Más magyarázatot nem találok erre... :)
noncsi1997 2012 aug. 01. - 10:06:10
(2/94)
Ez biztos nagyon jó film lesz! :)
somersby 2012 júl. 20. - 20:55:31
(1/94)