10/10
HattoriLazlo 2017 ápr. 02. - 09:48:07 10/10
(27/107)
Úgy megnézve hogy a héten mégegyszer asz eredetit is megnéztem ez a film nagyonnagyon jó! A fanyalgók vagy nem tudták mit néznek vagy csak egy túlidealizált képük van az animérõl ami egyszerüen nem valós, valójában az elmúlt fiatalságukat siratják :D
Aki szereti az ilyesmit, mindenképp nézze meg, elképesztõen jó hangulata van a filmnek, a színészi alakítások tökéletesek, a legviccesebb kitano, ott nem õ játsza a fõfelügyelõt, a fõfelügyelõ játsza kitanot :D :D
10/10
5/10
doktormacko1 2017 ápr. 01. - 22:41:06 5/10
(26/107)
In the near future, Major (Scarlett Johansson) is the first of her kind: A human saved from a terrible crash, who is cyber-enhanced to be a perfect soldier devoted to stopping the world\'s most dangerous criminals. When terrorism reaches a new level that includes the ability to hack into people\'s minds and control them, Major is uniquely qualified to stop it. As she prepares to face a new enemy, Major discovers that she has been lied to: her life was not saved, it was stolen. She will stop at nothing to recover her past, find out who did this to her and stop them before they do it to others. Based on the internationally acclaimed Japanese Manga, \"The Ghost in the Shell.\"
5/10
doktormacko1 2017 ápr. 01. - 22:39:02 5/10
(25/107)
5 / 10 Nekem nem tetszett. Nem is igazán értettem , hogy mirõl vaN SZÓ.
10/10
bynowsky 2017 ápr. 01. - 17:54:29 10/10
(24/107)
Akik látták az eredetit azért fanyalognak mert nem lett pont olyan mint a régi. Akik nem látták a 95-ös filmet azok meg nem értik a történetet, azért pontozzák le. A szellemi kihívásokat teljesen mellõzõ Marvel filmek szerintem nagyságrendekkel alulmúlják ez a filmet. 10/9
Bigpapa 2017 ápr. 01. - 12:30:49
(23/107)
Hat....ezt gecire benèztuk. Mondtam a haveromnak a film vegen.
Hat be :D
Reg untam ennyire filmet. Komolyan azert imadkoztam,hogy haljon mar meg valaki foszereplo,mert akkor kozelebb a vege. Jo lett volna elaludni es a film vegen a tomeggel kelni.
Ott mar tudtam,hogy mire szamitsak,amikor a film elejen kiirtak,hogy Shanghai film. Kina felvasarolja kilora Hollywoodot es a nagy nevek lassan olyan minosegu filmekben fognak jatszani,mint amik regen jottek Hong Kongbol,ahol a szalmakalaposkardozo faszik farol fara repkedtek.
Ez a film is kb azt surolja. Nem nezek animet,Amit elvarok egy mozifilmtol,hogy ertheto,izgalmas es jo legyen ugy is,hogy nem kell elotte megneznem "20" elozmeny filmet,meg rajzfmet.

Van benne par jo poen,egy ket igazan jo (a tobbi akciohoz kepest a filmben).

Pozitivum:
- zene
- az oreg japo bacsi
- S.J teste es arca :)

De ez, a siman letoltom es megnezem kategoria.

4/10 a harom pozitivum miatt csak
1/10
A hun 2017 ápr. 01. - 11:16:40 1/10
(22/107)
...a film számomra egy nagy csalódás volt...

- aki látta a film trailerét, látta az egész filmet, fogd a pénzt és fuss, messzire a kasszától
- még valahol, valaki, olyan kritikát írt, hogy olyan, mint a szárnyas fejvadász, ez volt számomra a katalizátor, de, TÉVEDÉS, HATALMAS TÉVEDÉS. Bár az a film a 80-as években készült még mindig ütõs darab, és ha berakom a lemezt a lejátszóba a lélegzetem is eláll, mert olyan, mint ha ma készült volna.

PS: ...ez, 1 x is nehezen nézhetõ, semmi újat nem tudott adni, annak ellenére, hogy számítógépes animáció az egész...
8/10
Csumbi 2017 ápr. 01. - 10:16:39 8/10
(21/107)
Tegnap néztem meg az év egyik legjobban várt filmjét, a Páncélba zárt szellemet! Nem vagyok nagy rajongója az eredeti mûnek, de anno megnéztem azt is (annak ellenére, hogy ritkán nézek anime-t). Számítottam arra, hogy hozzák majd az anime kicsit elvontabb hangulatát, ami számomra egy nagy pozitívum volt (*spoiler* + pont azért, hogy meg merték húzni azt, hogy leszakad az Õrnagy keze *spoiler vége*). Pozitívumként mondhatom azt is, hogy a nagyon jól hozták a karaktereket. Valaki csak 1-1 mondatot mondott a film alatt, mégis valamilyen szinten megismertük a személyiségét. A pozitívumok után rátérnék a negatívumokra: annak ellenére, hogy a CGI jó volt, a látvánnyal nagyon nem voltam megelégedve. 3D-ben néztük arra számítva, hogy az akciójelenetek az anime-hez képest sokkal látványosabbak lesznek. Sajnos nem így volt, a póktankos jeleneten kívül nem is nagyon érzékeltük a 3D-t. A másik negatívum amit fel tudnék hozni, az a zenék hiánya. Könyörgöm, az elõzetesek olyan energikusak, pörgõsek voltak, de maga a filmben pedig egyik zenét sem használták (még az ikonikusnak számító eredeti anime-nek a zenéjét is csak a crediteknél rakták be), és emiatt kicsit tompa lett az egész film. Összességében ajánlom a filmet a Ghost in the shell rajongóknak, de azt tanácsolom, hogy ne üljetek be nagy elvárásokkal. 10/8.
charliewilson 2017 márc. 31. - 23:43:53
(20/107)
Nagy rajongója vagyok a \'95-s rajzfilmnek, így számomra kötelezõ darab volt. Szerintem nem volt rossz ötlet, hogy az Õrnagy eredetstoryján csavartak egyet, de az már igen is hiba volt, hogy az egész kvázi róla szólt, és köré(jük) épült minden.
Egyéb iránt pont rossz irányban tekertek a történet fõ szálán, emiatt pont hogy a lényeg, a mögöttes filozófia (maga a cím értelme) veszett el.

Ettõl függetlenül nem volt rossz film, GITS rajongóknak kötelezõ, de inkább csak egy érdekes (és látványos) kiegészítés, semmint a valódi GITS filmes feldolgozása.
Tényleg nagyon látványos, megéri megnézni annak is, aki nem látta a rajzfilmet, annak is, aki látta. A Story-n kívül még egy dolgot hiányoltam, ez pedig a zene volt, sok jelenetet átvettek a rajzfilmbõl, de a hangulatot nem sikerült hozni, pont a zene hiánya miatt.

Azért tényleg megéri megnézni.
cliuin 2017 márc. 31. - 00:04:20
(19/107)
Regisztrálni kell, aztán letölthetõ.
Szinkronosan.
cliuin 2017 márc. 31. - 00:00:42
(18/107)
10/10
UncleSam 2017 márc. 30. - 21:46:03 10/10
(17/107)
Kibeb@szott jó film! 10/10
1/10
Findzs 2017 márc. 30. - 20:09:58 1/10
(16/107)
Nem értem.
Van egy jó sztori. Még forgatókönyvük is van hiszen csak le kellene másolni az eredeti rajzfilmet.
Megvan a látványvilág merre induljanak el nem nekik kell agyalniuk.

Erre ezt tudják összehozni?
Siralmas! Pláne ennyi segítség után amit fentebb írtam.

Eleve ott bukta volt, hogy a minden akciófilmek királynõjét (irónia) egy amerikai nõt raktak bele.
1 pontot sem érne :(
cliuin 2017 márc. 30. - 00:29:16
(15/107)
Tessék, én megmondtam.
("Tudatlanul")
cliuin 2017 márc. 30. - 00:25:01
(14/107)
Te, pont ettõl lesz eséllyel vacakabb is.
Karl800110 2017 márc. 30. - 00:06:49
(13/107)
cliuin 2017 márc. 29. - 22:52:26
(12/107)
Haha. Ami az elõzeteseken látszik az a látványosabb akciójelenetek filmbe való összeollózása az egymástól eltérõ és független történetû G.I.T.S. animékbõl. Gratula.
A többi meg a G.I.T.S. univerzum semmibe vétele.
Aki nem látta az animéket (merthogy van több is), az nyilván hasraesik a filmtõl, aki meg látta az jobbára pillázik, hogy mi ez a baromság. Kivéve azokat, akiknek mindegy a tartalom, csak G.I.T.S. szerû legyen. Hát, a nevek azok ugyanazok, és ennyivel vége is a hasonlóságnak.

Kezdjük az elején.
Hibrid a négyzeten.
Humán-kiborg hibrid. Atyaúristen, az meg mi a rosseb?! Ember-gép hibridek, vagy ember-robot hibridek vannak (lesznek). Ezeknek a neve a: kiborg. De az ember-kiborg hibrid az mi? Hibrid-hibrid?? Tegye fel a kezét, aki már hallott autó-gépjármû hibridrõl. Ugye, hogy nem.
Mûfaji alapfogalmakkal vannak alapvetõ problémák Magyalerdõben (ez sem volt olyan tré, mint a humán-kiborg hibrid).

Apropó, mûfaj. A mû-alkotásra ráaggatott címkék: action, drama, crime, science-fiction. Kimaradt a leglényegesebb mûfaji besorolás: a cyberpunk. Mibenlétére ott a google, az most ide hosszú lenne. Mûfaji besorolását tekintve ide tartozik a Robotzsaru, a szélén lavíroz a Dredd és a Különvélemény. Ellenben már kilóg belõle a Terminátor és a Mátrix. Azok már csak sci-fi-k (Hollywood in the Shell terminológiával scifi-cyber hibridek lennének, hehehe...).

Na de a sztori...
Motokonak (az Õrnagy) gyerekkora óta kiberteste van (még az alternatív Arise szerint is) egy repülõgép szerencsétlenség miatt. Ezért a "haldokoltál", meg "megmentettünk" jelenet erõsen sántít.
Az "elsõ vagy a fajtádból" is mellébeszélés, mivel több mint tíz éve léteznek teljes kibertestek, kiborgok. A saját emberi személyiségükkel. Többek között katonai kiborgok is. Már ez az univerzum teljes felülírásával egyenértékû, beilleszkedésrõl szó sincs.

Az Õrnagy végig tolta a Negyedik Világháborút, évekkel a film elõtt. Akkor már egy katonai modellben volt jelen. Hát, ez szinte biztos, hogy itt kimarad... Ishikawával már akkor együtt dolgozott, Batouval pedig, aki a háborúban egy ranger volt (nekik vannak ilyen szem-inplantjaik) már ott találkoztak. Mellesleg Batou már akkor is full kiborg volt. Szem implantátummal egyetemben. Érdekes módon a trailerekben jobbára nincs neki...

Aramaki a háború után szervezte be a Kilencesbe, mikor felállították annak elit csapatát. Röviden: évekkel a "film" elõtt... Akkortájt került be Ishikawa, Batou, Saito, Borma is. Apropó, Borma mióta néger?
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ71eL1MAPMNMnIhQchuNyRszPS4u6RwosHtKaN_qObtP0BVNK3

Az pedig, hogy Aramaki csak kihasználta és átverte, az egyenesen az eredeti mû arcul köpése.

Tudatlanságról szó sincs. Pont a trailerek alapján van okom már elõre osztani a filmet.
Az a "nagy odafigyelés" baromira nem jött össze.

Kuze-nak halvány köze sincs a filmben felvezetetthez képest, ezt már túl hosszú lenne kifejteni. Lásd: Stand Alone Complex 2nd GIG. Már aki látta.

Én nem értem miért kell ezt csinálni. Ez tengeren túli betegség. Nem hiszem el, hogy számos ötlet és lehetõség közül csak arra futotta, hogy arcon köpi a kánont (canon: Azon történetvezetés, események, karakterek és helyszínek, továbbá az ezeket tartalmazó és bemutató mûvek, források, amelyek mérvadóak az adott kitalált univerzumban).
Persze mit lepõdök meg, azoknak ott szokásuk semmibe venni egy adaptált mû eredeti világképét. Eredeti alkotók bevonása ide, vagy oda. Ez kb. így fest: kifizettük a jogdíjat, azt csinálunk, amit akarunk.

Scarlet Johannson olyan, amilyen. Én teszek a származására, hülye indok ebbe belekötni. Jobban zavar, hogy vérszegény és sótlan benyomásom lett róla. A Lucy-tól sem estem hasra, gyenge utánzata lett a Csúcshatásnak. Johannsont az anime Motoko lejátsza a vászonról. Az utóbbinak van egy ragadozó aurája, elõbbi meg kb. a szeppent Alice a Csodaországból.

Az eredeti mondanivalóra nem számítok, mert a beszari stúdiók nem mernek kockáztatni, fosnak a mélyebb tartalomtól. Ha netán eszükbe jut, vagy a kezükbe kerül valami érdekes vagy izgalmasat, jó eséllyel azt is lebutítják a minimumra. A nézõt hülyének nézve csak a látványelemekre koncentrálnak, elõtérbe helyezve a biztos megtérülést. Látványosnak látványos film lesz, az már tuti, csak éppen nem nagyon lesz Ghost in the Shell. Torrentrõl még talán egynek jó lesz. Ne legyen igazam, de a trailerek ezt egyértelmûen belõtték.

Nna, ennyit a savazásról.
LennyL 2017 márc. 27. - 23:57:20 Előzmény Krennic
(11/107)
Te már láttad?
Imádom az ilyeneket mint te meg még itt pár okos. Be sem mutatták de már szarozzátok. Én is láttam az animét, tetszett is, de felfoghatatlan számomra, hogy mitõl lesz jó ha szarozik valaki egy még meg sem jelent filmet, ráadásul tök tudatlanul, mert számtalanoszor hangúlyozták az alkotók, hogy nagy odafigyeléssel készítik, az eredeti alkotók bevonásával, nem kurvítják el, stb. És az elõzeteseken ez meg is látszik.
Krennic 2017 márc. 20. - 21:40:48 Előzmény Urquidez
(10/107)
Az animék még HD nélkül is 1000000-szer nagyobb élményt adnak, mint egy ilyen hollywoodi fos. :)
Krennic 2017 márc. 20. - 21:36:24
(9/107)
Az ocsmány, ráadásul zsidó johansson egyáltalán nem alkalmas erre a szerepre.
Krennic 2017 márc. 20. - 21:35:11
(8/107)
Gusztustalanul szar film. Az eredeti animék viszont nagyon jók.