1/10
offtopic
xshampster 2010 aug. 29. - 21:16:41 1/10
(258/398)
ja, ha belegondolok telefon szinte mindenkinek van és a webcam is elég elterjedt már
1/10
offtopic
zs9302 2010 aug. 29. - 21:11:13 1/10
(257/398)
10 000 dollár
1/10
zs9302 2010 aug. 29. - 21:10:57 1/10
(256/398)
hát vegyük, hogy már a telefon meg a webcam megvoltak :D
1/10
xshampster 2010 aug. 29. - 21:06:40 1/10 Előzmény zs9302
(255/398)
hát ha már te is lehúztad ezt a filmet akkor ez tényleg szar, mert a mi véleményünk nem nagyon szokott egyezni

a vga-s kamera 15 ezer forint, talán olcsóbb mint egy mobil meg egy webcam együtt

ennek a filmnek a költségvetése mennyi volt? de tényleg. a gagyi trükkökön is csak nevetni lehet és sajnálni õket

a történetrõl annyit hogy amikor kicsit félelmetesebb volt, lehetett volna ijeszteni. de semmi, vártuk valami nagy lesz...és semmi.

a szemetszúró bakikról ne is beszéljek...
1/10
zs9302 2010 aug. 29. - 15:17:48 1/10
(254/398)
Am. a cérna húzogatásához sem kell külön ember, csak a webcamot egy helyen hagyjuk, a csaj rémül, egy kicsit, a másik felvételen pedig a csaj / vagy a másik színész(/vágó/akárki/mindenki) húzogatja a cérnát, majd az ingyenes wax 2.0-val "egybeolvasztjuk" a jelenetet.
Tehát 2 ember meg tudja az egész homevideot csinálni.
1/10
offtopic
zs9302 2010 aug. 29. - 15:12:17 1/10
(253/398)
:)

Ennél még olcsóbban is lehet:
- 2 ismerõs aki még véletlenül sem konyít a színészkedéshez
- egy hosszabb USB kábellel rendelkezõ webcamera (éjszakai mód fénye = a gép monitorjának a fénye, amin van a webcam), illetve egy jobb telefon kamerája, a kültéri, illetve azon jelenetekhez, ahova nem ér el a webcam zsinórja
- vékony cérna húzgálni az ajtót mintha szellem tenné /
a lépéseket utólag teszik fel, amikor a windows movie maker-ben a Kísérõszöveg opciót választjuk (amikor megy a mikrofon lép a színész párat, hogy tényleg ne kelljen 2 embernél több)

Minden forint számít!
1/10
xshampster 2010 aug. 29. - 12:08:35 1/10
(252/398)
ez kész VICC ez a film. egy ilyet én is meg akárki össze tud hozni akármikor

hozzávalók:
- 2 ismerõs aki még véletlenül sem konyit a színészkedéshez
- egy olcsó kézi kamera (lehet vga-s felbontásu is)
- vékony cérna húzgálni az ajtót mintha szellem tenné, és valakit megkérni mászkáljon az ajtó mögött
11messi87 2010 aug. 27. - 21:51:49 Előzmény Zinus24
(251/398)
Bizony, a Zodiákus óriási film, egyik kedvencem. Na, amikor a pincében volt..huh, borsózott a hátam. 10=8as film, míg ez a Paranormal izé kitalált szar...a Zodiákus legalább létezett :)
1/10
minerva9 2010 aug. 26. - 09:23:48 1/10
(250/398)
Te most viccelsz öreg!
HunUbul 2010 aug. 25. - 20:21:22
(249/398)
Na aki ezt kottázza, az sztem nem tudja mi az a horror...
Nem vagyok az a parázós, a horror-októl nem igazán kapom amit kapnom kéne, de ez, ez igen!
Rendesen beparáztam egyes részeknél, és a végén már izgultam hogy most túlfogják élni vagy mennek a levesbe...
Este egy spangli után egyedül a sötét szobában...asszem összeszarod magad majd :D
Itt nem folyik egy csepp vér se , mégis azt mondom közelebb van a horrorhoz mint bármi amit eddig láttam... nálam 9/10
5/10
Atis88 2010 aug. 23. - 21:32:24 5/10
(248/398)
Mennyi birka hiszékeny ember van azért: "Önnmagukat játszották". Lol. Hát tuti nem! Aki ilyen dolgokon megy keresztül az örül, hogy 1x túljut rajta, nem fog hozzá leforgatni az egészet, vagy ha még is akkor az meg se történt vele, csak eljátszik egy szerepet mint ahogy itt is.
9/10
yetilány 2010 aug. 22. - 20:16:22 9/10
(247/398)
A horrorfilmeknek sztem alapvetõen két típusa van: van amikor emberek vagy egyéb mutáns lények hentesek módjára gyilkolásznak végig a filmben, jó esetben izgalmas üldözési jelenetekkel kísérve (texasi láncfûrészes, sziklák szeme, stb.), és van, mikor szinte vér nélkül, inkább a lelki paráztatásra mennek rá a filmkészítõk (kör, ideglelés, egyéb szellemes filmek, stb.). Meg nagy ritkán van olyan ami a kettõnek a keveréke, de nem sok olyat láttam eddig (talán a fûrész elsõ része).

Én azok közé tartozom, akik inkább a vérfürdõ nélküli lélekre ható horroroktól félek jobban, nekem pl. az ideglelés volt annak idején az elsõ olyan horror filmem, amitõl tényleg "megijedtem". És ez is olyan film volt. Végig féltem tõle, pedig nappal volt, és nem is voltam egyedül... Ezek szerint "ovis" vagyok...??

Minden nézõpont kérdése. Úgy gondolom a horrorfilmeket szeretõk e két tábor valamelyikébe tartoznak. Vagyis mindenkire az egyik vagy a másik típusú horror hat jobban. Valaki ezt tartja gyengének valaki meg a fûrészt mondjuk. Ettõl még nem hiszem, hogy ennyire le kellene szólni azokat, akik ettõl félnek.

Én sem hiszek a szellemekben, mégis féltem a filmtõl. Sõt, úgy ültem le a elé, hogy tudtam, ez egy film, nem valóság. Na és?? Hány film alapul valóságon? Alig néhány. Ezek szerint csak attól lehet félni, ami igaz? Vagy ezt most nem értem, miért hivatkozik mindenki erre. Ha én leülök egy film elé, és kicsit is érdekel, bele tudok merülni, és próbálom beleélni magam. És úgy hat. Ha valaki a valóságot keresi a filmekben, az ne nézzen filmet, vagy tényleg, nézze a kékfényt, vagy csak olvasson újságot. A film a szórakoztatásra van, nem másra.

Nekem nagyon bejött a film, ugyanúgy mint az ideglelés (pedig arról is tudtam, hogy nem igaz, mégis a végét már alig bírtam megnézni), vagy a kör, rám ezek a típusú filmek nagyon hatnak, és tényleg csak azt tudom mondani, hogy aki nem szereti az ilyen jellegû filmeket, vagy "ovisnak" tartja az egész "szellemesdit", az akkor minek nézi meg? Hogy utána ide és más fórumoldalakra - marha keménynek feltûntetve magát - butaságokat beirogasson? Én sem nézek pl. sci-fi-t, mert nem szeretem (és nem is erõltetem), de azért biztos nem nézném meg, hogy utána köpködjek róla másoknak.
Zinus24 2010 aug. 22. - 09:41:58 Előzmény Orsi6
(246/398)
Nézzétek! Szerintem nem rossz a film, még ha nem igaz történeten is alapszik, azért van némi igazság része. Ha nem hisztek a poltergeist jelenségben, az a ti dolgotok.
Nekem azért volt részem olyan jelenségekben, amit a mai napig nem tudok megmagyarázni. Ezt hogyan lehetséges?
Másik!Zodiákus? Egy sorozatgyilkos? Nem hiszem hogy pont ez lenne egy igaz történet. De még nem láttam a filmet.
2/10
Orsi6 2010 aug. 20. - 23:15:41 2/10 Előzmény Kobura Phanan
(245/398)
Ez egy nagy kalap sz*r! Nehogy már bárki is azt higgye erre hogy a valóságon alapul. Ez kb. olyan, mint az Ideglelés, amire nagyon sok ember bevette, hogy igaz történet, holott csak egy megrendezett hülyeség. Ugyanúgy, mint ez a film. Ha valaki parázni akar, akkor nézze meg a A Zodiákus c. filmet, na az tényleg igaz történet meg beparáztat mint állat. Legalábbis engem igen.
TheDj 2010 aug. 20. - 15:17:21
(244/398)
Jesszusom...ennyire ne legyél már szánalmas, hogy elhiszed a baromságot de még osztod is az észt. Besz*ratós film volt mert könnyû elhinni a film idejére, hogy valóban valós eseményeket látni. De gondolj bele: hogy pár éves rendõrségi anyagokat csak úgy vetítenének a világban miközben általában minimum 50 év kell, egy-egy 2. világháborús dokumentum nyilvánosságra hozásához is???!
Valószínûleg azért is készült el két alternatív végû film, hogy az ennyire buta embereket, mint te eltérítsenek attól a rögeszmétõl, hogy valódi dolgokat láttak. Felteszem az életben is vissza lehet értelemszerûen pörgetni az idõt, betenni egy másik kazettát a kamerába hogy majd a vágó pár év múlva kiválassza a tömeg által jobban éljenzett végét...atyaúúristen....!

Hofi mondaná: "Jövõnk záloga..dögöljek meg, ha kiváltom.."
Zathar 2010 aug. 20. - 14:15:08 Előzmény dani2410
(243/398)
Ne legyél már ilyen buta, már bocsánat... magukat játszották? XD OMG! Szerinted akit ilyen sokk ér, az utána még forgat belõle egy filmet, és szándékosan újra bele akarja élni magát a helyzetbe? (tudod a színészet másképp nem megy)

Ne legyetek már ilyen befolyásolhatók, kicsit nézzetek-gondoljatok utána a dolgoknak. Ha nem hát nem, maradjatok birkák.
encsii 2010 aug. 19. - 22:14:17 Előzmény szusi33
(242/398)
Ne legyél már buta...Ugye Te sem gondolod komolyan hogy ez tényleg megtörtént?Igen,és azért lesz 2.része mert ez igaz történet.Jaj.
4/10
bbenjyy 2010 aug. 19. - 19:55:44 4/10
(241/398)
Hát, én is azt a véleményt osztom, hogy ez eléggé gyengére sikerült. Az ember azt várja, hogy a végére valami kiteljesedjen, de aztán meg hirtelen vége van, és semmivel sem lettünk okosabbak, mint az elején. Az ötlet egész jó, viszont egy sokkal-sokkal ijesztõbb filmet lehetett volna csinálni belõle. Paranormal Activity 2? Lehet, hogy inkább kihagyom.
natie 2010 aug. 17. - 21:33:16
(240/398)
Igazából nekem tetszett, pedig sokan leszólták pár oldalon. Talán azért is tetszett annyira, mert én komolyan be tudok rezelni ilyenektõl és tényleg hiszek a paranormál tevékenységekben.
10/10
Kobura Phanan 2010 aug. 15. - 22:09:24 10/10
(239/398)
Tisztelt Mindenki, de fõleg akik lehúzták a filmet!

Olvasgatván az utolsó hozzászólásokat valóban igaza van mind a két félnek.

Mit is láthatunk. Egy kamerás videózás és rémisztgetõ képsorok. Igen... ez nem az afféle "Jönnek a zombik és megesznek minket" horror játékfilm, ezernyi effektussal és CG trükkökkel. Nem, de ahogy az eltelt idõben követem a horror filmeket az a kategória egyre jobban le is csúszik a lejtõn. A producerek és a rendezõknek már nem az a céljuk a horror filmekkel, hogy minél kitekertebb és a képzeletnek már hihetetlenebb filmet készítsenek, hanem hogy visszaadják a kedves jattoló nézõknek azt, amire várnak. Az érzést, hogy "basszus ez lehet, hogy velem is megtörténhet". Pontosabban a Realitásról beszélek, ami nem is olyan rossz kampány, mint azt gondolnánk. Vegyük például a film elkészítésére szánt eszközöket és erõforrásokat: Kevés szereplõ, maximum(!) két kamera, és jó pár tükör/damil trükk. Mindent összevéve igen, elég minimális költségvetésû érzetû a film, de ez benne a pláne: Így adja vissza a realitás hatását a nézõ felé (mintha tényleg egy házaspár az otthonkájában vette volna fel az egészet), és mi erre a hatás? Kevés forgatási költség, és többszörös bevételi haszon! Mert EZ (is) kell a horrorfilm rajongóknak! Végül példaként vegyük a múlt két nagy filmjét az: Ideglelést és például a [REC] címû alkotást mely hasonló forgatási sémára épül, és a jövedelem is Épp oly többszöröse, mint a Paranormal Activity-nél feltételezett sikernél.

Utószóként pedig:
MÉG ILYET! Tetszett 10/10

U.I: és még valami: a film történetének tényleges hátterérõl nem sokat tudok, majd nyomozok egy kicsit, de valószínûsítem, hogy 100%-os fikció (ahogy azt a film végén olvasható)... de majd kiderül.
Köszönöm