Téma: Patch Adams

efes 2008 febr. 20. - 12:22:58
(26/86)
a good will huntingban is a tordy a hangja, nekem pl a kedvenc szinkronteljesítményem az, amikor azt mondja williams-tordy a fogai között will huntingra, hogy: " az a kis fasz." :)

én a mikót pl nem is szeretem.
Kriszti720708 2008 febr. 20. - 11:47:09
(25/86)
Nekem is nagyon tetszett a film. Robin Williams az egyik kedvenc színészem, újra magas színvonalon teljesített, számomra ismét megható és emlékezetes élményt adott ez a filmje is.
Josh75 2008 febr. 19. - 12:35:44
(24/86)
Nagyon teteszett ez film.Komoly tartalma van és bizony elgondolkodtattó.
demoni 2008 febr. 19. - 11:44:41
(23/86)
Nem akarok a vitához hozzá szólni, csupán szubjektív véleményemet mondom el. Engem nagyon megfogott ez a film, és bátran merem ajánlani mindenkinek. Egyeseknek talán tényleg túl érzelgõs, de én nem hibáztatnám a rendezést. Manapság egy igazi mûvészfilmmel nehéz közönséget becsalogatni a moziba. Pláne egy ilyen mondanivalóval. Sajnos nehéz az ilyen típusú gondolatokat mindenki számára ízletes keretek között tálalni. De örömmel nyugtázom, hogy hozzám hasonlóan sokaknak jelent valamit ez a film, kinek többet, kinek kevesebbet. Aki esetleg úgy ül le megnézni, hogy ott áll, ahol a fõhõs a film elején,(vagy valaha ott állt) az úgyis értékelni fogja-. Remek film.
perry 2007 dec. 26. - 21:55:54
(22/86)
Kedves D.SZ.!

Már régen túl vagyok , azon , hogy bárkivel is vitatkozzak, és azon is túl , hogy bárki izlésének megfeleljek. zszoltán hsz-hez szóltam hozzá. Vele is csak próbáltam együtt gondolokdni, vagy is a gondolatról ami számomra Patc Adams féle érzést , viszonyt illeti. Ha filmet szeretnék elemezni akkor elemzést írok és nem hozzászólást. Képes vagyok a te hozzászólásodat is elfogadni. Sokszor gondolkodom azon , hogy mennyire fontos ezen a fórumon embereknek a saját értékitéletük? Bár ez csupán csak szofisztikus elmélkedés. Legyetek harcosak, tartsatok kis saját értékitéletetek mellett.
Karácsony után pedig vidám Szilvesztert kívánok.
perry 2007 dec. 26. - 14:56:06
(21/86)
Kedvekéim nem kívánom , hogy átértékeljétek a mûvészfilmrõl és a közönségfilmrõl alkotott véleményeteket, de majd 50 felett hatvanhoz közeledve egészségeteket magatok mögött hagyva, gondolkodjatok el mit jelent egy vidám szó a betegnek ?
9/10
k11zoltan 2007 dec. 25. - 13:16:37 9/10
(20/86)
Még annyit azért megjegyeznék neked, hogy ez a film ugye igaz történet, tehát valós alapokon fekszik. Nyilván vannak benne apró változtatások, de nagyvonalakban követi a megtörtént eseménysort.

Tehát itt nem az a fõ dolog, hogy a forgatókönyvírók összedugták a fejüket, és csináltak egy amerikai nyálfilmet, hanem egy ember történetét vitték vászonra. (mondahtni ez az élet)

Én messzemenõ következtetést nem vontam le, csak arra akartam kilyukadni, hogyha neked az olyan filmek jönnek be totálra, akkor nem csoda, hogy ez nem.

/kevés az az ember, akinek a 3 kedvenc filmje a: Rambó, a Kommandó, és a Forrest Gump/
9/10
k11zoltan 2007 dec. 25. - 00:23:29 9/10
(19/86)
Akira Kurosawa. A másikról még nem is hallottam.
zszoltan 2007 dec. 24. - 22:12:48
(18/86)
OFFTOPIC
Hát, stílusban elég messze esik a 'Csillagközi invázió' a 'Patch Adams'-tõl. Ahogy a 'Stalker' is (már amennyit én tudok arról a filmrõl). És érzésem szerint a 'Stalker' és a 'Csillagközi invázió' is messze van egymástól.
És nekem az az érzésem, hogy az ízlés a Világ minden dolga közül talán legjobban hasonlít 'A Jó, a Rossz és a Csúf' alapfelállására, szemben a sokszor emlegetett Jó és Gonosz harcával.
9/10
k11zoltan 2007 dec. 24. - 21:47:23 9/10
(17/86)
Gondoltam megnézem az eddigi hozzászólásaidat, hogy mégis milyen filmek jönnek be neked.

Nem kellett sokat visszaolvasnom:

Csillagközi invázió 10/10

No comment.
9/10
k11zoltan 2007 dec. 24. - 21:43:02 9/10
(16/86)
Jó, hogy a Káoszt említetted, mert pont ebben a pillanatban fejeztem be.

Nekem a Patch Adams sokkal jobban tetszett. Dehát ízlések, és pofonok...
scirokko 2007 dec. 24. - 15:18:24
(15/86)
ennek a filmnek az emberi mondanivalojat akkor erezned at igazan ha sullyos betegen korhazban fekudnel es a kutya sem torodne veled mint emberrelmint a beteg szerved tokjaval aki csak azert vagy ott mert kulon nem tudnak gyogyitani de mellesleg mindeg csak utban vagy a problemeiddal mikozben a legfontossab peldaul az , hogy kifizetted e a vizit dijat...
9/10
k11zoltan 2007 dec. 24. - 13:14:42 9/10
(14/86)
Ajánlj nekem légyszi egy "elgondolkodtató" meg "szép" filmet.


Mert szerintem ez az volt.

'Kellemes Karácsonyt, és Boldog Új Évet Minden Fórumozónak'
10/10
sárga rózsa 2007 dec. 24. - 13:12:50 10/10
(13/86)
akk te ne erre használd...ezvan, én erre fogom. :)ûam boldog karácsonyt mindenkinek!
10/10
sárga rózsa 2007 dec. 24. - 13:11:37 10/10
(12/86)
nagyon jó volt...az elején mikor a reklámot néztem nem tetszett, azt hittem csalódni fogok r.w.-ben h ilyen filmekben játszik de nagyon rosszul csinálták meg ezek szerint a reklámot..csak véletlenül ottmaradtam a tv elõtt mikor elkezdõdött, és majdnem meghaltam közben olyan jó volt:D..
10/10
successman 2007 dec. 24. - 00:56:02 10/10
(11/86)
Sziasztok!

Mindenképp elgondolkodtató, hogy a "népbutító" filmek simán beszerezhetõk, viszont, ha olyan filmet szeretne látni az ember, aminek a mondanivalója a rendszer újragondolásáról szól, már sokkal nehezebb helyzetben van. Nem tudom, hogy szándékosan-e, de hál'isten R.W. pár hasonló filmben szerepelt már.
Ha valaki nem látta, mindenképp ajánlom a Holt költök társasága címû filmet, szintén R.W. fõszereplésével. Még mélyebbre ás, és még elõbbrõl kezdi, már az oktatási rendszernél, és a nevelésnél. Komolyan elgondolkodtat szülõket, gyerekeket, és általában embereket, amint megértik a mondanivalóját.

Hát jó szórakozást hozzá!

És mindenkinek nagyon kellemes ünnepeket, és boldog új évet kívánok!
Danny Wilde 2007 dec. 23. - 19:21:34 Előzmény perry
(10/86)
Neked is Szép Karácsonyt, és Vidám Újévet!
perry 2007 dec. 23. - 10:04:29
(9/86)
javítás : aszt helyett : azt
perry 2007 dec. 23. - 10:02:00 Előzmény zszoltan
(8/86)
Akkor próbáljuk meg együtt.:)
Mire valók a merev keretek, dogmák? Arra , hogy áthágjuk õket. Annak viszont aki ezt cselekszi annak rögös út az élete. Szembe menni a társadalmi
konvenciókkal ( jelen estben a "szigorú" orvostudománnyal ) mindíg rögös út Patch Adams pedig eszt teszi. Élhetõbbé, ember közelibbé teszi a betegek életét. A gyermekeknek szükségük van Adams "bohóckodására" mert az nekik öröm forrás.
A felnõtteknek is szükségük van játékos vigaszra.
Mindannyian kapaszkodunk valmibe , valakibe ha elesettek vagyunk, hogy a félelmünket a bánatunkat megosszuk valakivel aki egyben vidámmá tesz vagy lelki társunnká válik ebben a helyzetben.
A film arról mesél , hogy szét feszíthetjük -e egy merev rendszer kereteit, ember központu gyógyítást végezhetünk-e?
Mind ez az ötvenes évek végén jáétszódik, és akkor ez a felfogás még a szabadság nagy országában is nyitott kérdésnek számított.
A mozi nem lenne az ami Robin Williams nélkül.
Az Õ személyiségén keresztül kaphatjuk csak meg azt a felfedezést amit a az orvosi gyengédség, odafigyelés és játékosság adhat a betegnek.
A Patch Adams azon kevés amerikai filmek közé tartozik melyket nem nagyon érintett meg az "USA pátosz". Bár be kell valljam elkerülni nem tudta.
Így karácsony táján a mozi gondolatot ébreszt arról
mit jelent a szeretet és mit az , ha testünk már nem szolgál bennünket és mások segítsgére szorulunk.
Nekem legalább is ezt jelntette zszoltán.
Itt ragadnám meg a lehetõséget , hogy minden kedves port fórumozónak áldott Karácsony kívánjak.
Természetesen minden más vallásuaknak is :)
zszoltan 2007 nov. 29. - 20:24:27
(7/86)
"Ez a film szerintem önmagában egy mondaniváló"
Szerintem nagyjából ugyanarra gondolunk. Patch Adams karaktere és tettei akarnak nekünk valamit üzenni egy jobb Világról. No, de ha legközelebb látom, hátha jobban szavakba tudom önteni, mit is mondott/üzent nekem a film.