Téma: Péntek 13.

Csuvatka 2009 jan. 04. - 21:00:10
(23/83)
nagy xar
bugeszka 2009 jan. 04. - 20:34:57
(22/83)
pacica 2009 jan. 04. - 19:22:42
(21/83)
bugeszka 2009 jan. 04. - 19:02:53
(20/83)
Nem mondanám, hogy annyira félelmetes, de hangsúlyozom, én Rémálom az Elm utcában fan vagyok, így ez a film nem volt rám akkora benyomással, mint Kruger. De hangsúlyozom, nagyszerû horrorról van szó, mindenkibõl más és más reakciót vált ki, mindenképp érdemes megnézni. Biztos, hogy nem nyugodt állapotban mész majd aludni... :)
Mellesleg, tudja valaki a hazai Péntek 13 új részének bemutatójának idõpontját? Vagy még ismeretlen?
Azt tudom, hogy Amerikában pont Péntek 13-ra helyezték...
10/10
antika4 2009 jan. 04. - 18:36:58 10/10 Előzmény bugeszka
(19/83)
Én még nem láttam, de megakarom venni. Félelmetes? Vagy csak véres?
bugeszka 2009 jan. 03. - 18:08:34
(18/83)
Nekem a Rémálom az Elm utcában az örök kedvenc, de ezt a filmet is élveztem, leginkább a hangulat tetszett és ragadott meg, ami még az akkori idõre volt jellemzõ és ma már teljesen elveszett.
rockpanorama 2008 dec. 24. - 15:07:48 Előzmény iwanttobelive
(17/83)
Tökéletesen leírtad a sztorit. Én már csak annyival tudnám kiegészíteni, hogy Jason jelen volt anyuci lenyakazásánál is, épp ezért a második rész elején felkeresi a túlélõ Alice-t, akit aztán szépen elintéz. Egyébként nemrégiben feljött hozzám egy csaj éjszaka filmet nézni, én ezt ajánlottam neki, õ pedig volt olyan pofátlan, hogy végig rötyögte az egészet. Alig vártam, hogy elhúzzon innen. Kinevetni kedvenc pasimat! Hát milyen világban élünk??? :-)
kafater 2008 dec. 16. - 02:50:11
(16/83)
Elõtte meg a Halloween 1978 - ban.
iwanttobelive 2008 nov. 06. - 15:42:47
(15/83)
Nagyon jó horror szerintem, a többi részt is szeretem, (azért Jason az igazi :P)
Megataláltam a régi rejtéjre a választ. Valóban nem volt tiszta, hogy Jason meghal gyerekkorában, de mint kiderül nem halt meg:
"A folytatás alkotói úgy döntöttek, hogy továbbra is a bosszú marad az események indítéka, s mivel a lenyakazott Mrs. Voorhees már nem jöhetett szóba tettesként, a legkézenfekvõbb megoldásnak Jason feltámasztása tûnt. A filmben errõl nem sok szó esik, de a magyar nyelven is megjelent regényváltozat[5] minderre azt a magyarázatot adta, hogy a fuldokló Jason valahogy a partra evickélt, és az erdõben keresett menedéket, hogy erõre kapjon. Csak késõbb villant eltompult agyába, hogy vissza kellene jutnia a táborba. Mire megtette, a tábor már bezárt. Nem mert azonban túl messzire elmenni onnan, mert utoljára ott látta az anyját, és úgy hitte, az anyja majd érte fog jönni. Az értelem amúgy is pislákoló fénye a szerzõ szerint annak hatására hunyt ki Jason agyában, hogy állati körülmények között nõtt fel az erdõben, és néma szemtanúja volt, amint tébolyult anyja 1980-ban borzalmas módon kivégezte a Steve Christy-féle tábor fiataljait." by wikipedia
pleb 2008 márc. 03. - 17:22:19
(14/83)
Alaphorror. Igazi 80-as éveket idõzõ film. A zene, a táj, és úgy minden. Egyszer meg lehet nézni, többször már nem tudom, mert kicsit unalams, de mit várjunk egy 1979-ben készült filmtõl? Azért a balta az arcban, nyílvesszõ az ágy alól, vadászkés a torokban szép halálnemek :). Az elsõ rész az egyedüli valóságos, hiszen a többiben a már rég meghalt Jason gyilkol, és miután meghalt, mindig újra feltámad, úgyhogy az már sci-fi. So-so a 6. részig még jó film, de aztuán egy teljes csõdtömeg, szerintem, folytatásra éhezõk most megkapták! So-so ez az egyedüli rész, amiben egy híres színész is felbukkan: Kevin Bacon, habár akkor még nem volt híres.
Abidi 2007 nov. 18. - 20:12:23
(13/83)
A 10 rész közül ez a legkevésbé jó. Péntek 13 az álarcos Jason nélkül nulla. Szerintem.
Johnny Depp rajongó 2007 aug. 17. - 17:24:56
(12/83)
Eza film nagyon ott volt,kirány,monnyuk én a barinõmmel nevettem rajta!!!
Rika 2007 ápr. 23. - 22:28:25
(11/83)
A klasszikus számomra az a film, amelyik elsõ volt egy témában, megközelítésben stb.
Amelyik hozott valamit. A csillagok háborúja eredeti részei is nevetségesnek tûnnek a késõbbiekhez képest, mégis nekem az elsõ három (ha jól emlékszem annyi) maradt meg a legjobban.
inka.zsöszvi 2007 ápr. 23. - 13:50:21
(10/83)
Egyáltalán nem elcsépelt, ez egy nagyon jó horror film.
Momo86 2007 ápr. 23. - 13:37:15
(9/83)
Ha összegyûjtenénk a kalsszikus horrorokat, az sülne ki, hogy kb. mindenki azt hiszi, hogy a klasszikus régit jelent.
Én nem láttam a Péntek13-at, egyik részét sem, de nagyon meglepõdtem, hogy tíz van belõle. Kissé szkeptikus lettem a témával kapcsolatban.
Olvastam ugyan, megjelnt egy azonos címû ponyvakönyv, ami mindössze 120 oldalas, és azt hiszem, az elsõ három rész van benne. Így elég rossz, három oldalanként meghal valaki.
De mindenképp megnézem ezt a filmet. Igen, talán azért, mert én is azt hiszem, hogy "klasszikus". Azaz: olyan film, amit ha megemlítesz, mindenki tudja, mirõl beszélsz.
Redfield 2007 ápr. 23. - 11:58:16
(8/83)
mi volt ebben akkora elcsépelt fasság, hogy amit a mai horrorokban nem lehetne tömegesen megtalálni? Sz*r volt? Akkor te vagy nem szereted a horrorfilmeket, de egyáltalán, vagy valami tökmáshoz vagy szokva. Ez a film klasszikus. (a többi része a sz*r sztem) nem kell szeretni senkinek sem, de akkor legalább most nekem indokold meg kérlek, hogy miért volt ez különlegesen elcsépelt számodra?
menczelj 2007 ápr. 23. - 08:59:13
(7/83)
El***rt gagyi sz*r az egész film
menczelj 2007 ápr. 23. - 08:58:14 Előzmény bloffke
(6/83)
Szerintem is az, az ilyen elcsépelt f***ságok szerintem csak a beteg jenki agyakból pattanhatnak ki.
9/10
King Diamond 2007 febr. 16. - 18:25:26 9/10
(5/83)
Szerintem a Péntek 13 sorozat az egyik legnagyobb horror amit valaha csináltak. Kivétel nélkül mindegyik része k***a jó, bár az elsõk az igaz, hogy nagyon kezdetlegesek, de pl a 2-ik szerintem az egyik legjobb rész. És utána egyre csak jobbak a részek, a 6-ik és 7-ik meg még a 8-ik is. A 9-iket azt nem igazán értettem, hogy mirõl szól, azt elb****ák, viszont a JasonX megint kurva jó lett. Még a Freddy vs. Jason sem volt rossz, de remélem annak már nem lesz folytatása.
Azt hallottam, hogy idén, 2007-ben jön a Péntek 13 új része, immáron a 11.-edik. Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak még ki a filmbõl, de a régi klasszikus részekhez hasonló már úgysem lesz.
Meroving 2007 jan. 27. - 19:30:22 Előzmény bloffke
(4/83)
Hülye gyerek!ahhoz képest hogy 1980as,egyáltalán nem gáz,egy maival nyilván nem venné fel a versenyt