Téma: Pepe

offtopic
guess.who 2022 máj. 02. - 18:24:11 Előzmény Kuttyánszki
(43/163)
5 rész után immár egyre inkább az a véleményem, hogy a tévékettőnek el kellene engednie ezt a sajáttartalom-gyártást. Szinkronizálják le a megvásárolt anyagot és kész - de ez így katasztrófa.

Mucsit egyébként sem bírom elviselni (Badárt sem, de ő ebben nem szerepel), a Mintaapákban is idegesítően túltolták, itt még bosszantóbb, főleg, hogy főszereplő.
Martinovics Dorina és Simon Kornél között egyszerűen SEMMILYEN kémia nem működik most (ellentétben a Társas játékkal), még Kovács Pankáról is sokkal inkább elhihető bármi Simonnal kapcsolatban, de engem Dorina frizurája és öltözködése kifejezetten egy megkeseredett és halálosan unalmas, ráadásul elviselhetetlenül tüskés vénlányt juttat az eszembe, akit minden normális férfiember nagyon nagy ívben igyekszik elkerülni.
Ráadásul ez az erősen túldimenzionált "suttyó falusi" - "sznob fővárosi" ellentét már a Bödörék azonnali bukását is elhozta, érthetetlen, hogy miért próbálkozik a tévékettő megint ugyanezzel, még akkor is, ha itt és most azért jóval finomkodóbban nyúlnak a témához.
Valami fura okból a lerészegedős kínszenvedés is állandó jelenete a tévékettes "műveknek". És valami fura okból sokadszorra is ugyanolyan szánalmas. Már csak az hiányzik, hogy a Mintaapákhoz hasonlóan elkezdjenek füstölni a képernyőn a szereplők, majd porcukrot szippantgassanak, és mindezt valami vicces, jópofa és menő dolognak állítsák be. Hiszen ez a részeg jelenet is az volt Fanni, Laura és Mariann nagyasszony között. Ergo piálni jó, erre iszunk! Na még egyet! Három a hukk magyar igasság, hejdekutyajókedvemvan!

Különben éppen azt írtam lentebb, hogy Simon Kornélt most kicibálták a komfortzónájából, azaz a kissé esetlen sármos pasi figurából és bunkót csináltak belőle. Ez viszont irtóra nem áll jól neki.
Kovács Panka viszont ebben az ötödik részben nagyon elkezdett hasonlítani Döbrösi Laurára (a Mi kis falunkból), bár a közelébe sem érhet természetesen. :)
3/10
Kuttyánszki 2022 máj. 02. - 15:47:44 3/10 Előzmény napraforgó
(42/163)
Simon Kornél nem csak,hogy ronda a szőrzettel, hanem alapból is az,..Ahogy idősödik , egyre inkább. A szeme,a nézése sokszor olyan sötét, ijesztő, mint egy gonosz manó...
Az egész nagyon gyenge, csupa másolt , elcsépelt fordulat; a nők piálása, részegsége meg kimondottan undorító.
Nem akarok ismétlésekbe bocsátkozni, ezért nem ejtek szót Mucsiról...
Kovács Panka, ha kiöregszik ezekből az aranyos , bociszemű szerepekből vajon mi lesz vele, mennyi tehetség van benne?
4/10
luci87 2022 máj. 02. - 11:56:34 4/10 Előzmény napraforgó
(41/163)
Igen...:) Pepe szerelmes (volt) Mariannba, de o Lackoval "Jár"..... A wikit most megneztem, ott ugy irja, hogy Lacko a Mariann "kedvese"
6/10
napraforgó 2022 máj. 02. - 11:30:30 6/10 Előzmény luci87
(40/163)
Én úgy vettem, hogy Lackó (Fenyő Iván) Básti Juli fia. Vagy rosszul tudom?
Simon Kornél rém ellenszenves a ronda arcszőrzetével, meg a mimikátlan arckifejezésével.
Amúgy én sem vagyok a miniatűr adagos fine dining hive, na persze a Pepe féle csupa olaj hurkatálaké sem. Valahol a kettő között kellene, rendes adagok, de nem csöpögő olajjal.
4/10
luci87 2022 máj. 02. - 10:54:09 4/10
(39/163)
Nekem fura ez a Basti Juli Fenyo Ivan paros,mar csak a korkulonbseg miatt is..Simon Kornel se tul szimpi,sajna,pedig olvastam barcikai szuletesu..Ez az egesz eleg gyenge,de azert meg nezem...
cselaxi 2022 ápr. 28. - 21:53:44
(38/163)
M.Z. a tv2-n? No, belőle is ennyi.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 18. - 11:09:34
(37/163)
Az első rész:
Az első negyedóra egy óóóóóriási gagyi kliséhalmaz. Hát nem is tudom... A butácska átkötők ugyanolyanok, mint mostanában minden hasonló műnél: valami tinglitanli zeneizé, semmit nem érő időhúzással (sőt: külön kiemelendő, hogy az első résznek mindössze a 18. percében már -igaz még képek nélkül- a csatorna önreklámja is lemegy...).
Úgy tűnik, felvásárolták az egykori a DÖ és az Apatigris szereplőit, raktak bele egy jó nagy kupac indokolatlan Mintaapás Mucsit (a Bödörékben jobb volt a szerepe, meg pont elég is), aztán az egészet megöntözték valami gejl, a Csokoládé c. filmből lopott Hab c. filmből lopott Laura-cukros szósszal (Martinovics Doringának ez a fura, lógós-hullámos-kleopátra frizura nagyon nem áll jól, remélem, nem sokáig fog tartani).
Ahogy nézem, Simon Kornél most a két nő között ingadozó, esetlenkedő sármőr helyett másik figurát, a bunkó nagymenőét játssza, de ez valahogy hihetetlenül idegesítőnek tűnik (bár lehet, hogy csak meglesz itt is a két nő neki Fanni és L'aura képében).
A kolbászda egyébként véletlenül nem a Mintaapás pizzázó egyik helyiségének díszlete kitapétázva?
Amit nem értek: Kollár Gábor egyedül él az óriás házban, a véletlenül otthagyott kisfia bevásárol neki, mert NINCS semmilyen eleség a hűtőjében. Egy sztárséfnek?! Mi van? Hát miért nem hordja haza az étterméből a maradékot? :)

A második rész:
Egyből úgy kezdődik, hogy Kornél közli, hogy a csapattagok közt semmiféle intim kapcsolat nem lehet. Ha jól értem, a csapat négyötöde egy apa és két fia, meg az unokaöccsük. Mégis miféle intim kapcsolat lehetne közöttük? :) (Ráadásul mindannyian felnőtt emberek, kétlem, hogy Fanni és mostéppenDani magánéletében joga lenne turkálni, ha az nem a munkahelyükön történik. Hiszen a tetőtéri szobák már nem tartoznak az étteremhez.)
Nem nagyon értem, hogy a fritőzös, mocskos mosogatós, zsíros gázos becsali csárdából hogyan lesz/lett egyetlen lépésben (és főleg: egyetlen nap alatt!) ropogós, konfitált mangalica-oldalassal és fekete szarvasgombás rizottóval operáló étterem? Mindezt úgy, hogy a főnök úr mindenkinek osztott feladatokat, csak éppen a konyhára nem kerül senki papíron (aztán ugyanúgy mindenki mindent csinál tovább, mint eddig).
Mucsi "haldoklik", aztán az intenzíven fekszik a műtét után - de még aznap este, mindössze 1-2 óra után áll beöltözve a konyhában az elégett oldalas mellett, és már csak egy vacak géz van az ujján, sőt: arra is képes, hogy nyomogassa a levágott és frissen visszavarrt ujjával a telefont.
És megint összehozták a "mindenki mindenkinek a mindenkije" hibát. Tehát a harmadik rész elejére meg is érkezik a "mindenki mindenkivel mindent csinál" is.

A harmadik rész, címszavakban:
- mindössze fél nappal azután, hogy "felújítás miatt zárva" a csehó, reggel máris megteríteni akarnak a vendégeknek. Igen nagy átalakítás lehetett ott az éjjel, pedig elvileg mindenki bulizni ment a sikeres polgármesteri vacsora után.
- egy jelenetben az al-séf Fanni sepreget az étteremben. Sepreget. A séfhelyettes. Ügyes. Oké, hogy a Mintaapás pizzériában mindenki csinált mindent, de ha már külön jelenetet szenteltek annak, hogy jól hangzó beosztásokat osztogat az új főni, akkor legalább nagyjából tartsák már magukat ehhez.
- ez a rész nagyjából ugyanazt a túlerőltetett suttyófalvi-sznobfővárosi szembenállást próbálja körbejárni, mint amitől a Bödörék (hálistennek, teljes joggal) megbukott. Nem kellene ezt nagyon erőltetni, főleg nem ilyen gusztustalan stílusban.
- Kovács Lehel eladja a családi ékszereket, hogy segítsen L'aurának. Kérdem: éppen most vásárolta meg Simon Kornél a disznósajtos zabálda 51 százalékát tőlük, az azért kapott pénz hová tűnt ilyen hirtelen, és miért nem abból ad "Kristófunk"? (Hiszen biztosan ő is társtulajdonos a cégben, tehát neki is jár rész a pénzből.)
- az a nyársalós X-es logó egy ertéeles műsor cégére, fura, hogy a tévékettő reklámozza a konkurens csatornát... :)
- gondolom, az X-es balfékség ellensúlyozására hozták be ceremóniamesternek azt a bohóc sajátmárkás diszkontsztárt, akinek bérelt helye volt a Mintaapákban is.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 18. - 08:42:00 Előzmény napraforgó
(36/163)
Utóbbival teljes mértékben egyetértek. Nekem egy szakállról mindig az jut eszembe, hogy

mennyi morzsa, napraforgóhéj, szál kolbász, bolha-kolónia és fincsi baktériumok lehetnek benne. Meg az, hogy milyen lehet a mögötte levő ember arca, ha ennyire el akarja takarni?


Bár én nyilván nem vagyok sármügyi szakértő, de szerintem is jobban nézett ki Simon Kornél addig, amíg nem volt szakállas.

Ja, Fenyő Ivánka jó eséllyel a Little Big nevű orosz zenekar frontemberétől, Ilja Pruszikintől vette ezt a figuráját:
https://www.youtube.com/watch?v=RhMYBfF7-hE
Ha annyira lesz jó, mint ők, akkor nem lesz gond.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 18. - 08:39:50 6/10
(35/163)
Fenyő Ivánt én sem ismertem meg. Borzasztó lepukkant külseje van. Vajon ez az igazi haja, vagy parókát adtak rá? Miért kell ilyen nyomorultan kinéznie?
Én nemigen vennék húst egy olyan hentestől, aki ilyen külsővel árulja a portékáját.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 18. - 08:36:22 6/10
(34/163)
Ez a 3. rész gyengébb volt, mint az első kettő. Valahogy kurtán-furcsán lett vége.
Sehogy nem értem, hogy nyerhették meg Pepéék a nyársviadalt, amikor szinte az utolsó percig még a tüzet sem tudták meggyújtani.
Mit változtat ezen, hogy Pepe Gábor fülébe súgta a családi titkot? Attól nem sül meg a nyers hús 2 perc alatt.
A zsűri meg csak nézett, nem láttam, hogy kóstolgatták volna a versenyzők nyársait. Egyáltalán kik adták a zsűrit? a 3 főből lehetett egy az egyik faluból, egy a másikból, de honnan jött a harmadik? Vagy 3 független tagot keritettek valahonnan? Ezeket azért tisztázhatták volna, ha már akkora jelentősége van a hagyománynak, a nyársviadalnak.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 18. - 08:35:58 Előzmény Rojita
(33/163)
Ezzel majd jól meg lehet támogatni a csatornán futó főzős műsorok nézettségét (meg másokat is, ahogy az első rész indokolatlan tévés bejátszásának hangja alapján tűnik).
8/10
Rojita 2022 ápr. 17. - 23:34:38 8/10
(32/163)
A zsűri csak ránézetre pontozott a Nyárs-versenyen?

Alig ismertem fel Fenyő Ivánt ezzel a frizurával...
6/10
napraforgó 2022 ápr. 17. - 13:11:32 6/10 Előzmény amiraa_daaa
(31/163)
Nagyon igazad van, nekem sem tetszik, hogy minden főzőműsorban lóg a nők haja, mert ugye fontosabb, hogy jól nézzenek ki, mint a higiénia.

A séf, meg a többiekben minden konyhai dolgozó fején van sapka, vagy kendő, de inkább csak disznek odabiggyesztve, nem azért, hogy az ételt megóvják a belehulló hajtól.

De amennyire emlékszem, senkinek nincs kesztyű a kezén, még akkor sem, amikor tálalásnál kézzel diszitik az ételeket.

A szakáll meg nemcsak azért problémás, mert onnan is hullhat szőrszál az ételre, hanem azért is, mert ronda.
8/10
offtopic
amiraa_daaa 2022 ápr. 17. - 12:06:35 8/10 Előzmény luci87
(30/163)
nagy az ellentábora amugy annak a sorozatnak épp olvasom a forumon és a facen
Blindmouse 2022 ápr. 17. - 11:02:49
(29/163)
Fhú, belenéztem. kár volt.

Pont ugyanazt a gagyi semmitmondó prolitáp szintet hozza, mint az a gagyi falus sorozat (nem a mi kis falunk hanem a másik), meg még pár néhány ilyen amik mostanában mennek, de annyira semmire sem jók hogy a címüket sem tudtam megjegyezni.
8/10
amiraa_daaa 2022 ápr. 17. - 11:02:14 8/10 Előzmény luci87
(28/163)
ez meg egy spanyol sorozat adaptácioja :D
4/10
offtopic
luci87 2022 ápr. 17. - 10:56:45 4/10 Előzmény amiraa_daaa
(27/163)
Igen, tudom...akkor sem jon be..az eredetit nem neztem,nem is fogom.
8/10
amiraa_daaa 2022 ápr. 17. - 10:33:47 8/10 Előzmény napraforgó
(26/163)
Nem is értem, hogy manapság miért visel minden férfi szinész ilyen borzalmas valamit az arcán, ami átmenet a borosta, meg a szakáll között, de leginkább úgy néz ki, mintha a viselője elhanyagolt, koszos lenne. Miért nem divat manapság a tiszta, simára borotvált arc?

jobb éttermekben nem is véletlen, hogy kötelező a borotválkozás mert senki nem akar arcszörzetes ételt enni , meg ugye a sapka és a gumikesztyü ( tudom már megint a higiénia előjött belőlem de akkor is )
8/10
amiraa_daaa 2022 ápr. 17. - 10:22:56 8/10 Előzmény Rojita
(25/163)
mert itt is majd az extreme kajátkat fogják főzni ahelyett hogy magyarost vagy bármit mutatnának bezzeg olyan sorozat nincsen ahol vegánt vagy egészségeset főznek :D
8/10
offtopic
amiraa_daaa 2022 ápr. 17. - 10:20:44 8/10 Előzmény luci87
(24/163)
a másik séfes sorozat egy orosz sorozat adaptácioja egy az egybe