9/10
5i 2015 dec. 22. - 23:06:28 9/10
(120/160)
Nagyon jó film, remek alakításokkal. Nemcsak Hanks jó, hanem a kalózokat alakító-vélhetõen amatõr- színészek is. A zene és a forgatókönyv is jó. Illetve hiteles az egész(bár van úgy látom, akinek egy Seggáll mozi hitelesebb:-)...)
10/9
8/10
giggs985 2015 okt. 26. - 11:38:02 8/10 Előzmény antibirka
(119/160)
"Sírtam a röhögéstöl...Az öt fõs "kalózhadsereg" létrát akaszt a tíz méter magas hajó oldalára,és elfoglalja a hajót.A teherhajó huszonöt fõs legénysége meg elszalad és elbújik.Ahelyett,hogy lazán odasétálna,és beb...szná a létrát a vízbe.:-)"
Birka, az nem tûnt fel, hogy a kalózoknál gépkarabélyok voltak, amivel lõttek is a legénységre? A valóságban is így történt. De gondolom te lettél volna olyan tökös, hogy egy pörgõrúgással elintézed a helyzetet... :D

"A másik kedvenc jelenet:A fél amerikai hadsereg(romboló,anyahajó,helikopterek,ranger-ek,stb...) "üldözik" a mentõcsónakon kb. 3 km/órával menekülõ makikat,miközben úgy negyvenháromszor kilõhetnék õket a mesterlövészek.Ismét egy újabb amerikai "remekmû"...:-))"
Az sem tûnt fel, hogy arra vártak míg az összes kilõhetõvé válik egyszerre? Ha egyet is lelõnek belõlük, akkor szerinted nem végeztek volna a tússzal???

Hihetetlen színvonalon vannak egyes emberek...
8/10
giggs985 2015 okt. 26. - 11:33:12 8/10
(118/160)
"A valóságban nem tudom elképzelni, hogy pont egy több 100 millió dollár értékû rakományt szállító hajóról spóróljanak ki néhány fegyveres biztonsági õrt. "
Pedig képzeld el nyugodtan, hogy a valóságban a kereskedelmi hajókon nincs fegyver, és nincsenek katonák sem. Ezt egyezmény tiltja.

"Valaki erõsítsen meg abban, hogy (spoiler) direkt a film kedvéért mentek olyan útvonalon, hogy meg tudják õket támadni"
Hát persze, direkt a film miatt (ó, Istenem!) hajóztak arra, nem pedig azért, mert arra vezet a hajózási útvonal... :D És pont addig hajókáztak, míg nem jöttek a kalózok, hogy legyen a filmnek valóság alapja... :D

"Persze az is f*szság volt, hogy miután feljutottak a bidám-bidámok a hajóra, nemhogy a part felé irányították volna, hanem a legénység miatt aggódtak, aminek szerintem semmi értelme egy ilyen helyzetben."
Ha nem aludtál volna a filmen, vagy tudtad volna követni (mivel nem bonyolult a történet, nem lett volna nehéz), akkor tudnád, hogy a legénység leállította a hajót, azért sem tudtak a "bidám-bidámok" vele sehova elhajózni... Meg túszejtés esetén nem árt, ha a túszejtõ tudja hol vannak a túszai... ;) :D

"Végtelenül píszí film és hát meglátszik rajta, hogy amerikai, amiben a fõhõs természetesen nem hallhat meg."
Reklamálj akkor a túlélõ szomáliai kalóznak, hogy miért nem ölték meg a kapitányt, hogy örömködhess egy amerikai halálának...

Olvastam már itt "érdekes" hozzászólásokat, de a tied a Top 10-ben van. :D
10/10
h.tibi91 2015 szept. 20. - 12:51:00 10/10
(117/160)
Fantasztikus film, ami elgondolkodtatja az embert.
Magáról a témáról annyit, hogy megdöbbentõ a tény, hogy értékes rakományakt szállító hajókon tilos volt fegyvert tartani, pláne ha köztudottan kalózokkal teli vizeken kellett átkelni.
Jól szemlélteti a film a különbséget bizonyos harmadik világbeli emberek és a nyugati világ polgárai között. A csak az erõszak nyelvét beszélõ primitív gondolkodásmód ámde bárgyú naivitás, valamint a tudomány és technika által támogatott felvilágiasodott élet között.
A film nagyon jól lett megcsinálva lebilincselõ, ami magával ragadja az embert, és bár a történet ismerõs mégis izgalmas.
Tom Hanks fantasztikus a filmben, kifejezetten tetszik a végén látható sokk és eufória átélése, ami szavak nélkül is ordít az érzésektõl.
Mindenkinek ajánlom!
10/10
Porker 2015 ápr. 09. - 22:02:25 Előzmény Woody Allen-mániákus
(116/160)
Volt benne polkorrektség, mikor szegény ***moderálva***halászkalóz szájába adták a mondatot, hogy jönnek a nagy hajók Szomáliába, és kifogják az összes halat, és nekik halászoknak nem marad semmi. Azt kifelejtette a sajnálkozásából, hogy Rómában már 2500 éve szép épületek álltak, míg Afrikában még 2015-ben is vályogviskóban laknak, és hogy azt a sok halat a nagy hajók érkezése elõtt se tudták normálisan kifogni.

Nekem errõl a filmrõl nem Tom Hanks mesteri játéka jut eszembe, hanem egyetlen szó: ***moderálva***
5/10
pixma 2015 márc. 29. - 15:14:31 5/10
(115/160)
Nem rossz a film! Csak egy kicsit sok(k), mégha igazából is így történt, akkor is, kicsit sok, dramatikus, szinte már katasztrófális, elviselhetettlené váló érzés.!?!. A film felétõl már kicsit unatkoztam is...
De azért Tom Hanks nagyszerû színész, ugye?!
3/10
Mikkamakkamocska 2015 febr. 16. - 15:39:26 3/10
(114/160)
spoiler is !
nekem annyira nem tetszett , talán azért is mert tudjuk , hogy túléli az elrablást így bármi történik vele azt megússza, olvashattuk, hogy a lövészek egyszerre lõtték ki a kalózokat így ez sem volt meglepõ, ha 20 perccel rövidebb a film és feszesebb akkor az ismeretek ellenére talán jobban szórakozom , nekem az ilyen megtörtént események filmek nem bejövõsek, meglepõen jól játszottak a kalózok és tök hitelesek voltak na ez csillagos ötös, Tom Hanks meg hozta a formáját de semmi különös nem volt, leforgatták megnéztem de nem adott semmit , persze értem én , hogy van akinek ütõs meg szórakoztató nekem kevésbé, várom már Tom Hankset valami hozzá jobban illõ szerepben
9/10
pelu 2014 dec. 27. - 15:31:34 9/10 Előzmény merlino
(113/160)
Komoly! A történtek idején még tiltva volt fegyvert tartani a kereskedelmi hajókon! Azóta van, ahol ezen változtattak, pl Amerika.

Egyébként remek a film. Végig lekötött.
Silkent 2014 nov. 09. - 02:39:30
(112/160)
Nem kiemelkedõ, de nagyon-nagyon jó film...és tanulságos a mondanivalója is: az, hogy bármelyik színész is a személyes kedvencünk, Tom Hanks bizony a legnagyobb.
bögöbö 2014 okt. 08. - 10:00:19
(111/160)
SPOILER: Az hiteles volt, ahogy a végén összeomolva zokog és beszélni sem tud (kár is lett volna tagadni, mivel volt kb. száz tanú), de eléggé visszatetszõen NEM volt hiteles, hogy a végkifejlet elõtt tíz perccel még felsõbbrendûen arcoskodik a kalózokkal ("van valami probléma, hehe?"), meg ahogy osztja az észt a halászat vs. kalózkodás témakörben. Csak nyilván a kalózok már nem tudták cáfolni, mi hangzott el valójában a csónakban :)
webulon 2014 szept. 07. - 16:48:34
(110/160)
Jó film nekem tetszett

,- oda vágós volt ahogy a kapitány esett szét ... s a végére teljesen leírta magát
Izgalmas volt a kalózok jellem ábrázolása is




kellemes vasárnapi családos mozi ,- kutya - gyerek - asszony - mindenkinek
pandamacko 2014 jún. 29. - 19:53:43
(109/160)
Hûûû elég komoly film és a téma is elgondolkodtató! Nekem utána kellett egy kis idõ még feldolgoztam. Nagyon jó volt, szerintem Tom Hanks-nak nagyon jól állt ez a karakter (is). És ahogy az elõttem szólók is írták, valóban felnyitja egy kicsit az ember szemét és bemutatja, hogy milyen állapotok uralkodnak Afrika egyes részein és a partok környékén! Lehet, hogy emiatt az ember még talán meg is enyhül a film végére, és feltámad benne egy kis együttérzés azokkal az emberekkel, mondjuk én nem voltam ezzel így... Nagyon vártam a végén mi lesz a sorsuk!
9/10
kisokka 2014 jún. 27. - 02:39:30 9/10
(108/160)
Nekem is ennél a filmnél kellett rájönnöm, hogy az emberek nagy általánosságban semmit nem tudnak Afrikáról. Én se tudtam. Fogalmam se volt róla, hogy Szomáliában miért vannak kalózok. Tudtam, hogy vannak, de azt gondoltam csak naplopók és a könnyebb pénzforrás reményében támadják meg a hajókat.
Aztán amikor megjelent a film, akkor olvastam egy cikket, hogy valójában miért is van ez. Valahol megdöbbentett a dolog, de azért annyira mégsem. Mindennek van valami oka, de hogy ez ilyen egyszerû lenne...Elképeszt.

A film amúgy szerintem is jó, a szomáli "kapitány" valóban érdemelt volna egy díjat ezért.
Plútó89 2014 jún. 09. - 00:26:33
(107/160)
Sokban egyetértek Purity86 hozzászólásával (78-as).

Rengeteg szomáliai embernek a halászat az egyetlen jövedelemforrás. A 90-es évek eleje óta nincs rendes kormány abban az országban, a törvények gyengék, a 3300 km-es tengerpartot pedig az egész világ használja illegális halászatra, veszélyes hulladék elhelyezésre... Egy ENSZ jelentés szerint a veszélyes (atom)hulladékot tonnánként 550 Ft-ért öntik a tengerbe, a partokon pedig többezer ember szenved mindenféle bõrbetegségektõl. Szívesen megnéznék róluk is egy filmet!!! A 90-es évek vége óta a szomáliaiak próbálják elûzni ezeket az illegális hajókat, õk voltak az elsõ kalózok akik korábban halászok voltak. És persze közben rájöttek, hogy lehet pénzt szerezni máshogy is.

Arra továbbra is kíváncsi vagyok, hogy hova kerülnek a váltságdíjként beszedett pénzek, ki gazdagszik meg ezekbõl?
Szerintem a témában egy klasszissal jobb film volt a dán Emberrablás.
8/10
linda982 2014 máj. 02. - 10:42:50 8/10
(106/160)
Nagyon érdekes a történet, izgalmas az egész rendezés, remek a szerepjáték, mondjuk Tom Hankstõl nem is vártam el mást.
És végre egy olyan téma, amit még nem vittek filmvászonra százszor!

Itt egy érdekes cikk a filmrõl:
http://index.hu/kultur/2013/11/07/phillips_pp/
ad mala 2014 ápr. 28. - 11:15:42 Előzmény filoszemitabélus
(105/160)
Jaj dehogynem,köszi...:) szóval nem lehet nem szeretni:)
ad mala 2014 ápr. 28. - 11:15:27 Előzmény filoszemitabélus
(104/160)
Jaj dehogynem,köszi...:) szóval nem lehet nem szeretni:)
filoszemitabélus 2014 ápr. 21. - 18:26:40 Előzmény ad mala
(103/160)
, "Hanks nagyszerû!"= "ez a színész szerethetetlen bármit is csinál"

Nincs itt valami ellentmondás?
4/10
Deeep90 2014 ápr. 21. - 09:06:11 4/10
(102/160)
Olvastam hideget meleget a filmröl,valakinek nagyon tetszik,valakinek meg nem,hát én az utobbiak táborát fogom erösiteni,még szerencse,h anno nem moziban néztem meg.
Kijelentem tudom,hogy megtörtént események alapján készült,de miért kellett ezt több mint 2 órán át megvalositani,böven elég lett volna 1,5 óra,és akkor talán még a végeredmény is jobb lett volna.
Az eleje még tetszett,elfoglalták a hajót ott még érzetem a feszültséget,és biztam ,hogy nem lesz rossz a film,de aztán szépen lassan unalomba,és érdektelenségbe fulladt,amikor a mentöcsonakban voltak,már azthittem soha nem lesz vége.Egyszer végig néztem ,de ennyi.Tom Hankset pedig nagyon szeretem,de itt még ö is idegesitett egy picit. 10/4
ad mala 2014 ápr. 18. - 18:07:03
(101/160)
Remek! Igazán izgalmas, jól felépített sztori (bár a valósághoz állítólag nem egészen hû, ennek mértékét nem tudom), Hanks nagyszerû! Hozza ugyan a szokásos tomhenkszességet, a kis manírjait, de ez a színész szerethetetlen bármit is csinál:). (Amúgy amikor a felesége nevét ordítja nektek nem jutott eszetekbe Wilson?:D