Téma: Piaf

7/10
Zempy 2008 febr. 25. - 04:43:46 7/10 Előzmény loopie
(33/153)
Hát megnyerte! Francia, francia nyelvû alakítással, ez aztán a diadal!!!
10/10
loopie 2008 febr. 24. - 20:42:37 10/10
(32/153)
nagyon-nagyon-nagyon drukkolok Cotillard-nak!
Megérdemelné!
7/10
Mákostonhal 2008 febr. 23. - 16:46:20 7/10
(31/153)
Az életrajzi filmek lassan már pontosan kimért sémákra épülnek a filmgyártásban. Gyakori eszközök a nem lineárisan, hanem idõsíkról idõsíkra ugrálva haladó történet, a mostanra majdnem teljesen kisajátított dramaturgiai hatások, mint pl. A néma csönd, vagy a sorsdöntõ pillanatokban, az esemény bemutatása közbeni zenei aláfestés. Mostanra az is kezd sémává válni, hogy elõször láthatjuk a fõhõs, vagy fõhõsnõ halálát,vagy más, ehhez hasonlóan sorsdöntõ, megrázó eseményt, majd csak utána ismertetik meg velünk magát az illetõt, és bejárt életútját. Így volt Orson Welles Aranypolgár címû filmjében, vagy Richard Ettenborough Gandhi-jában is. Ezek a felhasznált eszközök, az ember akár hinné, akár nem, bizony szükségesek, mert kell valami, amivel megragadják a nézõ figyelmét.Ha sok ilyen film lesz még, ezek a momentumok vagy nagyon elcsépeltté válnak, vagy pedig külön zsánerré alakulnak majd, ez azonban függ ezen mûvek minõségétõl is. A Piaf végülis a pozitív példák között említendõ. Természetesen, mint mindennek, ennek is vannak jó és rossz oldalai. Kezdem a jóval. Jó, hogy habár a film néhol nem túl reális, mégsem nagyon van benne idealizáció, csak rideg valóság, azaz nem a legesztétikusabb külsejû fõhõsnõ, mocsokkal teli környék és bordélyház, csupa lecsúszott egzisztenciával. Láthatunk egészen más hangulatú, vidámabb díszleteketis, azonban ez már inkább az idillinek bemutatott "se veled-se nélküled" jellegû szerelmi szálnál érzékelhetõ. A korrajz és a díszletek abszolút élvonalbeliek, és az operatõri munkában is volt 1-2 jó megoldás. A rendezésben az a jó, hogy habár nincs benne semmi extra, a történetvezetés nem lineáris, a cselekmény össze-vissza ugrál, ezzel pedig kerülik az egysíkúságot. Ott van nekünk Marion Cotillard is, aki már kinõtte a Taxi-filmek cserfes fruskáját, és most drámai alakításban brillírozik, meglepõen jól, csöppke vállain cipeli a nehéz filmet. Sajnos van, hogy nem igen bírja el azt, és összerogy alatta. Ezáltal a film elég vontatottá válik, és nem igen marad más, csak az érdektelenség, és a kissé szegényes mondanivaló. A film azért korrekt, néhány helyen pedig a smink-nek és a sok egyéb más dizájnos flikk-flakk-nak köszönhetõen szemet gyönyörködtetõ az egész. De szerintem akkor is csak egyszer nézhetõ. 75%
alanis 2008 febr. 07. - 21:34:58 Előzmény Metfogamma
(30/153)
én inkább azt mondanám ez a film egyfelõl egy zseniális tehetség gyötrelmekkel teli, de sok szépet is megélt személy életét mutatja be, másfelõl viszont egy kórkép is az adott korszakról. hogy hány ember életét tette tönkre a háború, hány gyerek maradt árván, mekkora szegénységben éltek az emberek, akiknek esélyük sem volt a jobb életre. de Piaf-nak ott volt a tehetsége, ami esélyt adott neki a kitörésre. és a film ezt a káprázatos, de ellentmondásos személyt mutatja be. az emberi gyarlóságával, hibáival együtt. és egy cseppet sem szépítettek rajta az alkotók.

hiszen valljuk be, ha nem kételkedünk és valóban minden valóban úgy zajlott, igen nehéz természettel volt megáldva Piaf. bár azt mondják, minden zseni vhol elviselhetetlen. :-)

de látni kell, hogy a gyötrelmek ellenére szeretett élni, imádott énekelni és nem felejtett el örülni az élet apró ajándékainak.

van egy rész a filmben, amit ha látok, újra és újra kiráz a hideg. amikor magán kívül könyörög, hogy engedjék a színpadra vissza, mert ha nem bizonyíthat saját magának, azzal halálra ítélik.
8/10
efes 2008 febr. 07. - 19:59:24 8/10 Előzmény Metfogamma
(29/153)
"nem bánok semmit sem". nézz inkább jenifer lopezt ha rózsaszín hepire vágysz...
Metfogamma 2008 febr. 06. - 18:50:43 Előzmény efes
(28/153)
Lehet, hogy Piaf maga volt a szeretni vágyás stb, de a film attól még nagyon lehúzós. Attól még, hogy Piafnak összességében nehéz élete volt, életének boldog részeit lehetett volna felemelõbben, katartikusabban ábrázolni. Mindig rányomták a sötét, öregkori szenvedõs bevágásokat, igy a szép részek nem jötek ki jól, tehát nem volt katarzis. Piaf megformálása tényleg jó, de film csak sötét depresszió, és ki van zárva, h Piafnak - akármennyire is nehéz sorsa volt- ne lettek volna igazán felemelõ pillanatai, amiket nem kellett volna elrontani a sorozatos idõskori szenvedéseket bemutató jelenetekkel. A szinésznõ egyébként jól játszotta, a film készitõje csinálta tömény depresszióra a filmet.
8/10
efes 2008 febr. 05. - 15:09:40 8/10
(27/153)
hát, egy az élet oltáránál bemutatott összeomlásnak nincs is katarzisa. életrajzi filmeknek ez a nagy hibája, hogy könnyen kiszámítható, mi a vége.

depis?
piaf maga volt az élet, az õrjöngõ szeretnivágyás, maga a két lábon járó szeretet.
Metfogamma 2008 febr. 05. - 11:08:34 Előzmény in-dia
(26/153)
Nem tetszett a film. Hihetetlen lehangoló, ami önmagában nem lenne baj, de rosszul vágták össze. Piaf amerikában töltött idõszakánál nagyon gyenge, szinte szinházi makettekkel próbálják a hangulatot megteremteni, talán a költségvetésbõl nem tellett többre. Nyomasztó film, és hiányzik belõle a katarzis, végig ugyanaz az ultra depi hangulat. Nem tetszett.
in-dia 2008 jan. 28. - 15:08:54 Előzmény Zolkó
(25/153)
Szerintem is nagyon jó a film, de nekem is hiányzott valami. Marion Cotillard alakítása zseniális, elsöprõ ez kétségbe vonhatatlan.
Azt hiszem az én fejemben Piaf életérõl teljesen más világ körvonalazódott, amikor elképzeltem miként élt s alkotott, milyen volt õ maga. Talán túlságosan ragaszkodom ahhoz az általam elképzelt Piafhoz mint amit a filmben Marion Cotillard megformált. De ez ugyebár nem a film hibája... :)
8/10
Zolkó 2008 jan. 24. - 16:56:17 8/10
(24/153)
Én sem tudom. Nem sorort úgy magával, nem taglózott le, mint ahogy a hangulata alapján szerintem kellett volna. Vagy ahogy én vártam. De lehet, hogy csak ennél is többet vártam tõle az elõzetes és Piaf élete alapján. De az nem jelenti azt, hogy nem erõs film. Mert az.
8/10
Zolkó 2007 dec. 29. - 23:58:10 8/10
(23/153)
Csodálatos film, elvarázsol, de ezzel együtt valami mégis hiányzott belõle, de nem tudom mi az. Viszont Cotillard alakítása valami elementáris erejû volt. Csak olyan szavak jutnak eszembe, minthogy fantasztikus, brilliáns, és még sorolhatnám. Ahogy képes volt hitelesen, túlzások nélkül az "idõs" és a fiatal Piafot ábrázolni. Lenyûgözõ.
A zenéjét eddig is szerettem, végtelen szomorúság árad a hangjából, képes megríkatni az embert, és egészen a mélybe sodorni.
10/10
Karolka 2007 dec. 26. - 14:02:29 10/10
(22/153)
Legjobb, mikor a kislány énekel!! hátborzongató...
Hesztia 2007 dec. 08. - 12:30:21 Előzmény PAB
(21/153)
Non, Je Ne Regrette Rien
PAB 2007 dec. 07. - 21:18:21
(20/153)
Valaki megtudná mondani, hogy mi volt a címe a film vége felé annak a dalnak, amit a zongorista mutatott be Édithnek? Felkiáltott rá, hogy benne van az egész élete, és mindig erre várt... elõre is köszi.
style 2007 okt. 07. - 21:00:51
(19/153)
Tényleg jó film, és a férfi fõszereplõ....hmmmmm!!! Isteni :)) bár nem tudom elképzelni,h a valóságban ilyen nagy különbség lett volna köztük!!
csigusz92 2007 okt. 05. - 23:47:52
(18/153)
bár se Edith Piafért se az életrajzi filmekért nem vok oda ez a film nekem több volt annál
röviden összefoglalva egy beteg, tipikus francia film
lenyûgözött
9/10
morzsa 2007 okt. 04. - 17:40:48 9/10
(17/153)
szégyen, nem szégyen, most jutottam el odáig, hogy megnézzem a Piafot.
próbálok összefogottan-közérthetõen beszélni a filmrõl, de igencsak nehezemre esik. mert egyrészrõl valami nekem hiányzott belõle, talán kicsit szétszabdalt volt, talán meg se tudom magyarázni(és ezért mindenki hülyének fog nézni...).
másrészrõl viszont csodálatos volt. a dalok (persze azok eddig is elbûvöltek..),maga a film légköre; a párizsi szél szinte érzõdik a moziteremben, az ember romlottsága(nem újkeletû ez kéremszépen!). de amit már több hónappal ezelõtt is sejtettem és most beigazolódott, az:Marion Cotillard. Õ maga a film egésze. persze, tudom, hogy fõszereplõ, de keveseknek sikerül az, ami neki ebben a filmben. szinte teljesen lényegtelen a többi szereplõ. és ahogy 18tól 60ig eljátsza Edith Piafot, az valami egészen félelmetes. mert hiába maszkírozták volna el, ha nem tudja eljátszani. de eltudta és aztán nem bánt semmit sem.
Brabra 2007 szept. 28. - 12:36:03
(16/153)
A film úgy tökéletes, ahogy van. A legutolsó jelenet után az emberek, mint a zombik, úgy mentek ki a moziból.
piaf.biz 2007 aug. 26. - 16:16:13
(15/153)
Már le lehet tölteni a DVDRip-et, eredeti, franciául.
**moderálva**
10/10
violh 2007 júl. 31. - 17:49:32 10/10
(14/153)
szerintem nagyon jó film! tetszett, hogy ugrál az idõben, és a legutolsó jelenet nagyon hatásos volt!