Téma: Piszkos Harry

Quantumleap 2009 febr. 12. - 16:30:37
(10/70)
Evvel a véleménnyel eléggé egyedül vagy.
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 08. - 23:37:53 8/10
(9/70)
A zsaru-zsánerek egyik atyja, és egyben koronázatlan királya. A társadalmat és sok minden mást illetõen is cinikus fõhõs, burkoltan hajaz egy csöppet Humphrey Bogart magánnyomozó karaktereire. A filmet kár mai szemmel néznünk, mert már megkoptatta az idõ. Én mégis megteszem. Talán játék a tûzzel, de ez majd útólag kiderül. Don Siegel nem vágta nagy fába a fejszéjét, amikor elvállalta a film rendezését, mert ugye a zsánerfilmek recept alapján készülnek. De meg kell hagyni, így is elcsúszhatott volna egy-két banánhéjon. Neki köszönhetõ, hogy máig emlékszünk azokra a motívumokra, amikben a film egyedinek mutatkozott. A sztori már akkor sem volt egészen új szerû, a fõhõs karakter viszont bámulatos módon meg tudott újulni, a még szikáran is, minimális mimikával operáló Clint Eastwood is hatalmasat nyújtó alakítást tudhat magának, a közelieknél az ember legszivesebben kivetné a fejébõl a tisztességtelen pénzszerzés leghomályosabb ábrándjait is, csak ne bámuljon már rá ilyen "most kifoglak herélni" arckifejezéssel Clint bácsi. A város, San Fransisco, ahol a történet játszódik, igazán jó hangulattal dobja meg a fényképezést, a mesterlövészbõl kifolyólag felvett sok háztetõs snitt, mind nagyon jó képet festenek a városról. Minden nagy városban van egy zsaru, aki a törvény felett áll. Dicsõség ez neki? Nem, a legkevésbé sem. A filmet ez a mondanivaló öleli körül, nem éppen bensõséges látószögbõl, de végig Eastwood szemszögébõl. A fõhõs karakter cipeli a hátán a filmet. Ebben csak az lehet picit zavaró, hogy ha az amúgy imádnivalóan szemétláda fõhõst valaki nem kedveli meg, nem érdemes a képernyõvel tovább szemeznie. Õ a lényeg, nem is kétség. A szkript legnagyobb pozitívumai a társadalomkritikában, a jól megírt karakterekben és párbeszédekben, és a szépen fényképezett, szolid akcióban rejlik. A film azonban tényleg kissé megkopott. A sztori és a szituációk mára már elavultak, a mostani nézõnek már semmi újat nem mutat az egész. Ezeknél több érv azonban még ma sem szól a film ellen. Szórakoztató, izgalmas krimidarab. 80%
9/10
Zajac 2007 szept. 15. - 09:04:23 9/10
(8/70)
Nagyon bejön a film,persze kb a felénél még küzdötem, de sajnos bealudtam.
Úgyhogy megkell szerezenem.
dembala 2007 szept. 14. - 20:52:09
(7/70)
A gond csak az, hogy a DVD-ken tudtommal nincs rajta magyarul a film, az eredeti szinkronok pedig szerintem állati jók :)
9/10
Zajac 2007 szept. 14. - 18:44:18 9/10 Előzmény kevinspéci
(6/70)
Hmm...alapfilmeket érdemesebb beszerezni dvd-n stb.,legutóbb a 48óra és az utolsó cserkészben csalódtam a tv-s verziót nézve :-(
kevinspéci 2007 szept. 14. - 07:51:01
(5/70)
Ez nem kérdés...
9/10
Zajac 2007 szept. 14. - 06:09:05 9/10
(4/70)
Hát szégyenszemre nem sokat láttam ezekbõl a filmekbõl,amik alapfilmeknek számítanak,de most pótolom.Kérdés,hogy Rtlklub nem nyiszangatja-e meg:-)
kevinspéci 2007 szept. 13. - 17:54:13
(3/70)
Jó kis hangulatuk van ezeknek a filmeknek, az egyszer biztos.
Ísztvúd rengetegszer játszott ilyen "nincsbocsánat-figurát".
7/10
Newcastle United 2007 szept. 07. - 10:01:18 7/10
(2/70)
Csatlakozom a lenti hozzászólásokhoz, tényleg alapmû. Eastwood a megszokott karakterében látható, csak a most a történetet a vadnyugat helyett egy nagyvárosba adaptálták.
zszoltan 2007 szept. 06. - 21:12:12
(1/70)
Délelõtt akartam írni a filmhez, de nem tudtam, hogy fogalmazhatnám meg a film által bennem keltett érzéseket. Köszönöm, hogy megtetted helyettem.
Valóban nagyon passzol a korai Eastwoodhoz Piszkos Harry figurája, és tényleg kategóriájának egyik - elég kemény - alapfilmje (bár én a kategóriáját kevésbé kedvelem).