Téma: Poirot

LexH 2015 máj. 25. - 10:57:59 Előzmény gothic
(340/500)
Korábban itt már eszmét cseréltünk a Gloriett a hullának megfilmesítéseirõl, akkor ezt írtam:
"Dantes úrral egyetértek: a Gloriett a hullának regényben is elég nagy kavar, az általam látott filmfeldolgozások pedig nem tették világosabbá a vonalvezetését."

A legutóbb látott Nyílt kártyákkal tévéváltozatához: Zoë Wanamaker Ariadne Oliver szerepében hibátlan alakítást nyújt. AC pontosan ilyennek írta le önmagát önéletrajzában: nem szeret szerepelni, társaságban visszahúzódik, gyanakvóan figyel, csalódást okoz a rajongóknak, akik "nem ilyennek képzelték".
gothic 2015 máj. 24. - 22:48:19 Előzmény dralizs78
(339/500)
Hát ezt sajnálattal hallom. Ugyanis ez a Gloriette tele van logikátlanságokkal.
Ilyenkor mindig szeretem azt hinni, hogy a megfilmesítés során rondítanak bele.
Edmond Dantes 2015 máj. 19. - 11:44:19 Előzmény Petrapetrus
(338/500)
Bevallom most már: én a Végtelen éjszaka/Örök éj opuszra tippeltem, az volt a hétvége másik AC-filmje story4-en :)
dralizs78 2015 máj. 19. - 11:21:51
(337/500)
Amelyik elnyerte a tetszésemet:Gloriett a hullának(2013)
10/10
Petrapetrus 2015 máj. 18. - 09:15:55 10/10
(336/500)
Melyik nyerte el ennyire a tetszésedet? :)
dralizs78 2015 máj. 18. - 05:10:35
(335/500)
Na végre egy olyan AC filmadaptáció ami tökéletesen követi az eredeti regény cselekményét és visszaadja a könyv hangulatát.Azért is örültem neki nagyon,mert ez az egyik kedvenc történetem az írónõtõl.Bárcsak mindegyik adaptáció ilyen minõségû lenne.A filmet úgy is ajánlom mindenkinek,hogy nem olvasták a könyvet.Aki pedig olvasta,annak kötelezõ megnéznie ezt a filmet!
LexH 2015 máj. 03. - 09:21:26
(334/500)
A harmadik lány 1966-ban íródott, s AC itt nem archaizál: saját korába helyezi a regényt. Azt írja a fõhõsnõrõl: "egyáltalán nem fésülködik és nem mos hajat". A vállig érõ, hullámos hajú fõhõsrõl pedig: "olyan, mint egy Van Dyck-festmény, s úgy viselkedik, mint egy pávakakas". A konzervatív írónõ pontosan látja és ábrázolja a beat-korszak világát és fiataljait. Igen sajnálatos, hogy a rendezõje nem érzékeli ezt.
frenchbullie 2015 febr. 26. - 10:40:33 Előzmény Edmond Dantes
(333/500)
Off Nem mondom:-) Vagyis mondom, mert eddig mindig megfutamodtam! Múltkoriban épp egy multiban vásárolgattam a családdal, elkószáltam a könyvek felé, megláttam a Függöny új kiadását, már ott sem voltam:-) Amikor pedig elõször néztem bele A nagy négyes-be (bár ezt talán már írtam), kis híján frászt kaptam az elején, hogy mégis azt nézem, amit nem kéne:-(
Edmond Dantes 2015 febr. 24. - 14:56:09 Előzmény frenchbullie
(332/500)
Tudod, hogy mondják: soha ne mondd...de tényleg! Március 1-jén vetítik, beköszönt a tavasz és beköszön Poirot a Függöny mögül :) és amilyen vallásos lett az utóbbi idõben/epizódokban, biztosan fel is fog támadni, e tekintetben ne aggódj! :) A sztori meg nagyon jó.

De jaj, mit látok itt:

http://port.hu/poirot_agatha_christie_s_poirot/pls/fi/films.film_page?i_film_id=85319&i_where=1&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_episode_id=264555

Ezek NEM a Függöny szereplõi, hanem A fogorvos széke (Mabelle S-S) és A kutya se látta (a másik három) figurái!! De akkor meg hol marad Bob? :)
Edmond Dantes 2015 febr. 24. - 14:43:26 Előzmény LexH
(331/500)
Érdekes információ, kösz. Egyetértek, nem kellett volna megfogadni, pl pár 45 perces esetleg jobb lett volna a novellafilm-sorozatba. Ráadásul kilóra is többet kaptunk volna :) És de sokan de sokszor nem fogadták meg, nem tartották be AC kéréseit/elõírásait...
Edmond Dantes 2015 febr. 24. - 14:38:35 Előzmény Petrapetrus
(330/500)
Ezek szt õ Orla Brady...:) ez a film nem szerepel a gyûjteményében: http://www.port.hu/orla_brady/pls/w/person.person?i_pers_id=22499 a remek Wallander viszont igen, bár abban meg nem emlékszem rá, igaz, ott Kenneth Branagh és persze a sztori maga, mindent visz.
LexH 2015 febr. 24. - 07:31:44
(329/500)
Az alábbi kommentekben említett Herkules munkáihoz:
AC kikötése volt, hogy a novellák csak együtt filmesíthetõk meg, mivel azok összefüggõ egészet alkotnak. Szerintem nem volt igaza. Itt viszont együtt filmesítették meg, s jó nagy zûrzavar lett belõle.

A most következõ Függönyhöz, mely Poirot utolsó esete (bár AC már nem utolsóként írta): elég jó megfilmesítés, és az egyik legjobb AC-sztori. A krimikirálynõ meggyõzõdése szerint Jágó volt a legundorítóbb bûnözõ s a jágóizmus a legvisszataszítóbb emberi viselkedési mód. ***spoiler***: Na, itt most Jágó jól megkapja...
10/10
Petrapetrus 2015 febr. 23. - 14:09:52 10/10
(328/500)
:-)
Edmond Dantes 2015 febr. 23. - 11:09:30
(327/500)
Hát igen, pl Bob ("kutya se látta") aranyosabb jószág :)
Az említett két opusz nekem se jött be, Nagy négyesre azaz a Titokzatos négyesre alig emlékszem és a másik se igazán ragadott meg viszont engem is összezavart. Lehet h beleírtak és túlírták? Azelõtt hírét se hallottam.

Ackroyd: na, az más! Vhol már megírtam, a regény fiatal korom óta dobogós helyen van, pedig sok "új" is jött azóta. Nincs az a filmfeldolgozás, ami -az ismert ok miatt- hûen vissza tudná adni a regény szédületes végcsavarját. Errõl persze nem P "tehet", hanem Agatha és az ötlete :)
frenchbullie 2015 febr. 23. - 06:11:43
(326/500)
Nekem se ez a kedvenc történetem. (Egyébként Rossakoff grófnõ-t,vagyis Orla Brady-t egy jócskán misztikusra, és setétre hangolt, ezért hangulatos BBC Üvöltõ szelek verzióban szeretem nagyon, Cathy szerepében.) Igen, a salátástál találó:-) Ráadásul ott az a francia bulldog, ami "szakmai szemmel" nézve, elég félresikerült szegényke:-( De ezáltal legalább illik a történetbe:-) Ebben az utolsó évadban egyébként a Nagy négyes sem nyerte el a tetszésemet igazán. Az Elefántok nem felejtenek tetszett, bár kétszer is meg kellett néznem, mire levettem, hogy "ki kivel van", a csavarok miatt, mentségemre szólva, elõször munka mellett néztem. A Függöny-t pedig, ahogy már korábban említettem, soha nem nézem meg/olvasom el!

Régen olvastam az Acroyd-gyilkosságot, de még nem láttam. Mostanában viszont elcsíptem egy részletet, amelyben Poirot kertészkedik, és éppen kihajítja az ösvény közepére a dísztököt vagyis az úritököt, azután felegyenesedik, a szokásos felháborodott arckifejezésével. Ez a filmbéli pillanat mindent vitt! De hát, nem Miss Marple õkelme, nem csoda, hogy nem megy neki a kertészkedõs vidéki életmód, hiába a buzgó, igaz egyszeri, próbálkozás:-)
Edmond Dantes 2015 febr. 22. - 21:56:03
(325/500)
Hát, kedves AC és P és MM hívõ fórumtársaim :) mit írhatok ezek után? Egyszer mintha belenéztem volna Herkules munkáiba v végig is néztem, talán be is írtam? elfelejtettem már, ma végignéztem...nekem elég borzasztó. Nagy salátástál, leöntve Rossakoff grófnõvel, letakarva ponyvával :) hótól elzárt szálló kikölcsönözve az "én" kedvenc Tíz kicsi indiánomból meg a lefestett izé, onnan.. Összelapátoltak egy halom "görög címû" novellát (a gyûjtõkötet asszem megvan) és összeturmixolták. Nem biztos h jó ötlet volt...lehet h Sophie Hannah jobbat írt? Muszáj szigorúnak lenni, mert P barátunk még elbízza magát :))
LexH 2015 febr. 05. - 05:46:43 Előzmény Edmond Dantes
(324/500)
Az ominózus interjúban olvasható: a kiadó és a család (AC örökösei) "azzal álltak elõ, véleményük szerint eljött az ideje egy új Christie-regény megírásának".
Ez valami olyan irritáló gondolat, ötlet és mondatelem, hogy józan ésszel fel sem illene fogni. Ha igaz, amit Sophie Hannah nyilatkozik, akkor neki mint írónak s AC-rajongónak az adott pillanatban egyetlen kötelessége lett volna: ráborítani az ötletadókra az asztalt. Helyette jó pénzért megírta "A monogramos gyilkosságok"-at ezt a közepes értékû krimit, melyrõl alábbiakban véleményt írtam.
Edmond Dantes 2015 febr. 03. - 19:33:25
(323/500)
Kedves Poirot-rajongótársaimnak :) hátha nem olvasták még:

http://konyves.blog.hu/2015/02/03/nem_akartam_hogy_poirot_twiterezzen?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2015_02_03&utm_campaign=index

(Ha esetleg túl hosszú lenne a fenti cím, az egészet kell kijelölni, címsorba bemásolni fent és klikk)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2015 jan. 12. - 11:57:17 10/10
(322/500)
Sajnos mégsem dobta piacra a FantasyFilm a befejezõ évadot DVD-n. :( Ráadásul kerülik a kiadást firtató kérdéseket, nem reagálnak rá... :( Most vagy fogalmuk sincs, mikor jelenik meg, vagy nem is fog... :( Pedig még tavaly õsszel az egyik nagy DVD-árusító webáruháznak azt mondták, hogy Karácsonyig kijön. :(
offtopic
temi3 2015 jan. 05. - 17:17:55
(321/500)
Kedves mûsorszerkesztõk, vagy aki kiteszi a netre a filmek adatait!!! Rengeteg pontatlanságot írnak, ennél már a semmi is jobb, nem félrevezetõ.
Ez a film 2008-ban készült, rendezõje David Moore, a fõszereplõ valóban David Suchet. Tudom, egyszerûbb betenni a teljes Poirot sablont, mint utánanézni, ez a film melyik feldolgozás.
A nemrég leadott Gyilkosság az Orient expresszen film is teljesen kusza információkat adott. És ez újabban minden Poirot filmnél így van. Mivel ezeknek a filmeknek több feldolgozása is készült, ez a pontatlanság nagyon zavaró.