Téma: Pók

far vik 2009 dec. 18. - 20:49:14
(14/34)
Bakker, Magnolia! Kösz!!! Ha A h......g fájna...
9/10
pozsizsuzsi 2009 dec. 18. - 18:04:31 9/10
(13/34)
kgyuri hosszú eszmefuttatását minden bizonnyal átlépi az, aki nem akar spoilerbe futni. A rövidek viszont óhatatlanul szembeszöknek. Ja.
kisbogáncs 2009 dec. 18. - 17:28:47
(12/34)
Mint te most nekem:))
Magnolia1 2009 dec. 18. - 16:52:30 Előzmény kgyuri0
(11/34)
Nem tudom, mennyire fontos szála a sztorinak, de azért "köszi", hogy ellõtted anyu meggyilkolását apu és a szeretõje által... Máskor lécci, írd oda, hogy spoiler!
kisbogáncs 2009 dec. 18. - 11:16:20 Előzmény kgyuri0
(10/34)
bocsánat. Fiennes.
kisbogáncs 2009 dec. 18. - 11:13:27 Előzmény kgyuri0
(9/34)
Végre valaki, akinek rajtam kívül nem tetszett az Angol Beteg. :-)) Egyébként azóta nekem is bizonyította Finnes, h valóban jó színész. Fõleg a kicsit különös, furcsa karaktereket tudja jól átadni.
mushi 2009 okt. 24. - 00:58:58
(8/34)
Ilyen egyszerûen nincs... Lemaradtam az elsõ 50 percrõl, mikor elõször megy a tvben.. Gratulálok magamnak...
Amúgy szerintem nagyon jó film.
kgyuri0 2009 szept. 07. - 12:21:24
(7/34)
Elsõ, fõ tanulság számomra: Fiennes valóban jó szinész. Erre eddig, gyakorlatilag az AngolBeteg címû töménysz*r alapján nem vettem volna mérget.Na, persze sz*rral õ sem tud piros tojást festeni.
Egys ember- és “mûellenes” szerep maximális és ideális esetben sem lesz jó. A filmbeli Dennis, a pók egy véglény, s ezt Fiennes remekül adja. Éppen ezért soha nm lesz belõle Ember.

Egem SzászJános „Ópium - Egy elmebeteg nõ naplója” filmjére emlékeztet, azzal, hogy az sokkal jobb. Apró formai analógia a két beteg írásmániája. Szász olyasmiket feszeget, ábrázol, amelyek általános érvénnyel bírnak, így „közérdekûek”
Dennis egy kevéssé rokonszenves(kifejezetten idegesítõ) beteg, az ilyesmi viszonylag ritka és egyedi magánügy. Ritkán kell egy gyereknek úgy fölnõnie, hogy az anyját megölte az apja a szeretõjével. Ez nyilván nem tesz jót a gyerek lelki fejlõdésének, de az eset érdektelen, mint annyi más orvosi, elmeorvosi eset – eltekintve szakirányú, tudományos érdeklõdésektõl.
A film nézése közben nekem is az lett a ,meggyõzõdésem, hogy D. csak képzeli a gyilkosságot, ezt aláhúzni látszik, hogy a „fõnõvér” és a qrva azonos karakter. Érdekes, így már általánosabb érvényûnek tûnik a film: a valóság és képzelet egymáswt kiegészítõ ellentmondásosságaáltaláos mondanivaló lehet.

Cronenberget nincs igazán szerencsém ismerhetni(a mûveit ui), egyedül a „MeztelenEbéd”-et láttam, úgy emlékszem, nem tetszett. Most a Pók miatt tájékozódtam, amit látok róla, az az érzésem, valóban egy különös zseni lehet.
De nem valószínû, hogy igazából közelinek érezném magamhoz valaha is.
(RogerEbert gave the film two-and-a-half stars out of four and wrote, "While I admired it in an abstract way, I felt repelled by the material on a visceral level. There is so much dryness, death and despair here, in a life spinning itself out with no joy").
Így leírás alapján kíváncsi lennék mndenfilmjére, de érzésem szerint leginkább “Az ErõszakosMúlt”, „PillangóÚrfi”,”Videodrome” teszenének, úgy vélem, az „eXistenZ”, a
„Karambol”, a „Légy” túlhajtottan abszurdok, ami irracionálissá és életszerûtlenné teszi õket. Érdekes, hogy „aPók”-kal, természetesen, nem ez a bajom, inkább alapvetõen RogerEbert iménti véleménye.
7/10
smileatesz 2009 jan. 03. - 11:34:42 7/10
(6/34)
Kissé vontatott, de engem szilveszter estéjén is lekötött. A film tanulsága, hogy a gyerekkorban elszenvedett igazságtalanságok nem maradnak nyomtalanok az ember lelkében.
csokipuding 2008 nov. 29. - 22:51:51 Előzmény Newcastle United
(5/34)
A port.hu-s kritika egy hibás tartalomleírás. Talán végig se nézte.
8/10
Mákostonhal 2007 dec. 15. - 23:24:57 8/10
(4/34)
Egészen jó film, de más volt, mint amire számítottam. Az elszigeteltség, a magány, amire számítottam, a szkriptben igen, a képi világban kissé kevésbé érzõdik. Cronenberg tényleg más irányt kezdett, de mégsem távolodott el annyira a tõle megszokott mezsgyétõl. Ralph Fiennes fantasztikus, Gabriel Byrne egész jó, Miranda Richardson szintén, egyedül a ribanc karakter amit játszott, az irritált. A filmben elég jó, hogy a nézõt megdolgoztatja, elmélkedésre kényszeríti. Habár sok embernek elvontnak tûnhet, a Pók egy remek film, ami érdekes látnivaló. Az azonban tény és való, hogy egynél-kettõnél nem sokkal többször. 80%
8/10
Neszfor 2007 febr. 25. - 10:11:11 8/10
(3/34)
Mielõtt láttam ezt a filmet csak azt hallottam róla, hogy Cronenberg egy új irányzatú és gyengébb filmje. Szerintem egy új irányzatú zseniális filmje!
Redfield 2007 febr. 11. - 10:18:20
(2/34)
Amikor moziba került a film, nagyon érdekelt, bár mégsem láttam ott. Amikor tévében adták, fél füllel hallgattam, mert nem tudtam nagyon leülni a tévé elé, közbejött valami. Biztos vagyok benne, hogy újra meg kéne néznem, annak ellenére is, hogy amiket láttam belõle, meg hallottam: elsõre unlamasnak és száraznak tûntek. Másodjára jobban összeállna a kép, hát még ha tudok is rá figyelni. A végére emlékszem, az nagyon jól ki lett találva.
Newcastle United 2007 jan. 22. - 11:20:08
(1/34)
SPOILER
Nem egy hétköznapi film, hamisíthatatlan Cronenberg munka. Igazi mélylélektani ábrázolás. Sajnos a port.hu leírása egészen más, nem sok köze van a témához. Viszont szerintem Sõregi Melinda portos kritikája se helytálló. Nekem az jött le a végén, hogy a fiú a saját édesanyját ölte meg, a többit csak elképzelte. Talán ezért is Miranda Richardson alakítja (kitûnõen) mindkét karaktert. Ajánlom mindenkinek, aki szereti az igényes filmeket, csak nem mindegy mikor nézi az ember.