Téma: Pókember 3.

puding1991 2008 márc. 23. - 11:08:10 Előzmény sipka
(93/253)
Hát szerintem a 3 közül ez a legjobb, mármint tartalmilag! Élményileg meg az 1. a második unalmas:S
(sipka) Pár dologgal nem értek veled egyet :)
pl.:
4. Sztem egy olyan kislány, mint az aki a filmben van, nem ezt modnaná az apjának ha látná, mint amit te leírtál. Egy olyan kislány örül az apjának, ilyeneket hogy börtönbe volt, sztem még nem nagyon tud megérteni, egyébként meg láttad te is hogy történt a gyilkoság :), + a lánya gyógyításáért ült.

6. Pókember úgy került haza ahogy eljött onnan :D ugyanúgy tudott pókhálót lõni, attól mert nem volt rajta ruha.

7. Nem vagyunk egyformák... Egyébként is Harry indította el a bombát.

8. -Pókembert nem emo-snak hanem gonosznak akarták feltûntetni, mert mondták is hogy a gazdatestz tulajdonságait növelik a szimbióták, de vele együtt az agressziót is.
-Homokember... Tegyél a homokba petárdát, meglátod hogy szétrepül :D

Nekem pedig az nem stimmel hogy amikor Pókemberen van a szimbióta, akkor normális feje van, mint az eredeti pókembernek, de amikor Brock-on, akkor már nagy tüskés fogai.
Jah és még az hogy eleinte Parker normálisan le tudja venni a szimbiótát, még dobozba is beteszi, de a toronyba már alig akar lejönni, meg stb...
sipka 2008 márc. 15. - 20:04:54
(92/253)
Végre én is megnéztem ezt a filmet...
Hát tényleg elég gyenge lett :(
Sok negatív hozzászólást elolvastam, amellyel egyet kell, hogy értsek: NAGYON ELRONTOTTÁK EZT A RÉSZT!!!
Fel is sorolnék néhány negatív tényezõt, hogy számomra miért NEM TETSZETT a "Pókember 3":

1.A színészek kiválasztása miatt!! Szerintem Gwen Stacy illetve Eddie Brock karaktereire más aktort kellett volna választani. Mivel Bryce Dallas Howard (Gwen szerepében), tisztára olyan mint egy mûanyag Barbie baba :) Topher Grace pedig nem egy olyan kaliberû színész aki eltudna játszani egy ilyen szupergonoszt, mint "Venom"...

2.A zene!!! Már annyira unnom, hogy állandóan úgyanazok a melódiák csendülnek fel, mint a korábbi epizodókban!! Engem már marhára tud idegesíteni...
Emberek egy kis változatosságot kérek.. Please!!!

3.Az a jelenet, amikor a felhõkarcoló kezd teljesen leamortizálodni, és Gwen épp egy lezuhani készülõ épületrészbe kapaszkodik.. S azt kérdezitek, hogy ebben mi a hiba?!
Hát az, ahogy Gwen apja viselkedik!!!! Ott áll lent, nézzi a lányát aki éppen veszélyben van, és nem hogy izgulna egy kicsit, vagy elkezdene bõgni kétségbeesésében, hanem tátott szájjal nézzi a történéseket....szinte nyugodtan. Hát igen, nem hiába mondják, hogy a zsaruk mindig megtartják a hidegvérûket :D

4.Az a jelenet amikor Flint Marko (Homokember) belopodzik a családjához.. Veszekszik egyet a feleségével, majd a kislánya kijön a szobából.. Flint odamegy a gyermekéhez, és ezt mondja: "Hiányoztál."
Erre a kislány: "Te is nekem papa."
Na én ekkor leborultam a székrõl :) Mivel ilyen nincs!!! Az apát bebörtönzik nem tudom hány évre a saját hülyessége miatt (oké, tudom hogy segíteni akart, de akkor is), és a gyerek meg simán megbocsájt neki.. NA HAGYJUK MÁR EZT!!! A kislánynak ezt kellett volna mondania: "Szevasz te rohadék!! Minek jöttél ide?! Csak bajt hozzol ránk! Persze akkor nem voltál itt, amikor igazán szükségem lett volna rád!! Egy mocsadék vagy!!! Menj a picsába!!"
Szóval én így képzeltem volna el :)

5.Az a jelenet sem tetszett, amikor "Venom" egyszerûen csak felkereste a "Homokember"-t!! Persze az már teljesen mellékes, hogy hogyan sikerült megtalálnia :P
Lehet, hogy van egy GPS-e ami közvetlenül elvezeti a "Homokember"-hez?! Vagy csak egyszerûen mázlija volt?! Nem lehet biztosan tudni...
Bár igaz, hogy van az a híres mondás, miszerint: "Minden út Homokemberhez vezet." :DDD

6.Van az a jelenet, amikor Peter Parker leszedi magáról a szimbiótát, és rátekeredik Eddie-re.. Ennél a cselekmény szálnál az zavart a legjobban, hogy: Miért nem vették észre egymást?
Illetve az is kérdéses, hogy: Parker, hogy a francba került haza? (Mivel meztelen volt :)

7.Amikor az inas elmondja a véleményét Harry Osborn-nak, aminek hatására megváltozik a véleménye Pókemberrõl.. Mondjuk ezzel a jelenettel nem lenne különösebb baj, ha elötte nem történik meg az a kis malör, amelyben Pókember felrobbantja Harry-nek a jobb orcáját :)
Ha az én arcomat robbantanák fel, én tuti, hogy nem segítenék!!! Sõt, még az inast is megrugdosnám, hogy: "Mit képzel magáról, hogy ilyen hülyességeket mond nekem? Ki van rúgva!!" :DD

8.S most már csak felsorolás szerûen megemlittek még néhány dolgot:
-Amikor Parker EMO-sá változik.
-Amikor Pókember pont az amerikai zászló elé ugrik.
-Amikor Homokember pár rakétától szétporlad.
-Amikor Pókember megbocsájt Homokembernek.
-Amikor Homokember több milliónyi kár után, simán elhagyhatja a helyszínt.
-STB.

Még lehetne sorolni, de sajnos elfáradtam. Nagyot csalódtam :( Azt hittem, hogy jobb lesz... Na mindegy.
Remélem, a 4. részét nem szúrják el ennyire :)
8/10
buci25b 2007 dec. 29. - 14:24:07 8/10
(91/253)
Szerintem a 3 rész közül ez volt a legsz*rabb...:S
Asys 2007 nov. 20. - 11:41:59
(90/253)
Kedves sipka:a hölgy neve Ann Weying;Venom (Edward ,,Eddie" Brock)volt felesége...A következõ infót pedig elõre is szívesen:a történet (4 részes) olvasható magyarul is a következõ oldalon-http://sosi.uw.hu;VEN-STA rövidítés alatt!Jó olvasást kívánok.
sipka 2007 nov. 19. - 19:31:29
(89/253)
HÁT EZ MEG MI?!!!!! VENOM ÁTPÁRTOLT A MÁSIK NEMHEZ?!! :DDDDDD Õ talán a TranszVenom?!!!!! :DD Mindjárt sírva fakadok a röhögéstõl!!! :DDD Persze ez csak egy poén, mert nyilvánvaló, hogy a képen egy nõt láthatunk, akire ráragadt ez a szimbióta nevezetû anyag....legalábbis erre gondolok :I Azért jó lenne, ha egy a MARVEL világot ismerõ homosapiens elmagyarázná, hogy ki ez a nõi Venom, mivel én is szeretem ezeket a marvel képregényeket, de ezt a szereplõt nem igazán tudom hova tenni... Szóval aki tudja, az írja már le...
Amúgy a "Pókember 3" címû filmet még nem láttam, de valamelyik nap bepótolom eme lemaradásomat, és majd én is leírom a véleményemet. Addig is: VISZLÁT!!!!! :)
Dantes 2007 nov. 18. - 14:44:28
(88/253)
Éppen e az hogy belezsúfolták! inkább egy karakter de a legyen jól kidolgozva!

Nagyon elrontották ezt a filmet.
Legalábbis én nem ezt vártam, lehet hogy másnak ez bejön, de én nem így képzelem el egy képregény feldolgozást.
Asys 2007 nov. 18. - 14:22:23
(87/253)
Nekem is ugyanaz a véleményem:kicsit összecsapták a 3-at.(Ezzel nincs egyedül ez a film,lásd.:X-Men 3)
Összességében nézve viszont remek ,,kis" film!400-500 db. képregényt belezsúfolni egy 2-2,5 órás filmbe rendkívül nehéz;nem is lehet...
Homokember karakterét rendkívül jól eltalálták,a Zöld Manó is jó;szerintem õ (James Franco) a legnagyobb színész benne!Venom már erõltetett figura a filmben.
Kíváncsi leszek rá,hogy ki(k) lesz(nek) a negyedik részben!
Számtalan ellenfél van még:Elektro,Vízember,Gyík,Kraven,stb....
Dantes 2007 nov. 18. - 12:05:57
(86/253)
Nekem se tetszik a 3.
Technikailag rendben van de minden egyéb gagyi.

Túl sok minden van benne. Ha csak egy ellenséget tesznek bele és kidolgozzák remek lehetett volna. Pl: elég lett volna bele Venom (vagy hogy hívják)
És kész. Ebbõl ki lehett volna hozni egy jó filmet.
Erre tele rakták minden vacakkal, és semmire se jutott idõ pedig hosszú a film.
5/10
skillet 2007 nov. 18. - 11:46:02 5/10
(85/253)
az elsõ rész jó volt, bár ma már lehet, hogy nem lenne annyira ütõs ha megnézném. a második rész sem volt annyira gáz. igazság szerint a 3. sem annyira tré, csak nem több egy kötelezõ folytatásnál. nincs benne semmi újdonság. vannak olyan filmek, amihez elég megcsinálni hasonló minõségben a folytatást ahoz , hogy több legyen az elégségesnél...na ez nem az a film. itt kellett volna valamit villantani. nem sikerült. de az effektek miatt érdemes megnézni. szerintem a homokember nagyon jó volt. színészek közül pedig egyértelmûen a gondnokot, a fõpincért és a homokember karakterét lehet kiemelni. a többi kuka.
Film-fan 2007 szept. 11. - 11:15:05
(84/253)
Sziasztok!

Épp a minap néztem meg a filmet és sajnos, azt kell mondanom, hogy ezt a részt nagyon eltolták. Nekem már a második résznél is rezgett a léc a sok ömlengésnél, pedig ott csak egy ellensége volt Spidey-nak és a köztes részeket kellett valamivel kitölteni. Itt meg mindjárt vagy 3-an rontanak kedvenc Pókunkra, mégis a film közben elsüllyedünk az érzelmek tengerében. Félreértés ne essék, kiskoromban én is szivesen olvastam a Pók-füzeteket és nagy rajongójuk voltam. AZ a Pókember humoros volt és szeretnivalóan lúzer a magánéletben, ezt viszont a filmben nem igazán tudták visszaadni. Pókember jön, lát, üt, elhálózik, Parker meg bénázik, bénázik és bénázik. Az eddigi részekben ez még elviselhetõ volt, de most már ...(Nem akarom felemlíteni az emo-s részeket, mindenki tudja, hogy az gáz.)
1. Naszóval a színészi alakításokat hagyjuk (Tobey Maguire és Kirsten Dunst szerintem nem igazán tudják, hogy mire vegyék a figurát), bár azt el kell ismernem, hogy a fõszerkesztõ figurája tényleg marha jó, de én megemlíteném még Petey orosz fõbérlõjét, meg a francia pincért (Bruce Cambell itt is remekel, mint a 2. részben).
2. A sztoriról: tudom, hogy ez nem egy Háború és béke szintû sztori, de azért bizonyos logikát be kellett volna tartani a forgatókönyvírásnál... Izé Homokember vagyok, kirablok egy csomó bankot, leütök egy csomó rendõrt, szétverek egy egész felhõkarcolót, de csak a lányomért teszem, bocsánatot kérek. Spidey: ja, akkor oké, elmehetsz...?!? meg Harry másfél epizódon keresztül utálja Pókembert/Parkert, aztán Peter a fél arcát elrondítja és a végén mégis segít neki, mert az öreg inas elmondja a tutit... Na ne! Amúgy is úgy érzem itt a kevesebb több lett volna: minek ennyi ellenség, ha nincsenek kellõen kidolgozva. Amúgy is, szerintem aki nem olvasott Pókember képregényt, annak a sztori egyes részei homályban maradnak. Pl. honnan tud Venom arról, hogy ki a Homokember? (Ugye ezt csak a comicsból tudja meg az ember.)
3. Az amerikai zászlós részen már meg sem lepõdtem. Komolyan, ma ez már szinte elvárás egy hollywoodi mainstream produkcióban. Nem lepõdtem meg, de azért fájt....:-)
4. Amúgy nem vagyok én az olyan mozik ellensége, amelyeket képregényekbõl készítenek, sõt. Az egyik haverommal - aki mellesleg életében nem olvasott egy comics-ot sem - személyes kedvencünk a Fantasztikus Négyes, meg az X-Men-sorozat, elsõk közt néztük meg a moziban mindegyik részt. Miért? Mert kellõen viccesek, és akciódúsak, semmi fölösleges ömlengés nincs bennük. Olyan mint egy olcsó képregény: öröm nézni/olvasni. Mondanivalót akarsz? Nézz meg egy filmdrámát. Vagy ott a másik véglet a Batman: Kezdõdik!. Kellõen komoly, elegáns, jól kidolgozott.
Szóval véleményem szerint Sam Raimi rendezõ valahol a két véglet közt próbált egyensúlyozni, csak hát mostanra elvesztette az egyensúlyérzékét....
cherry baby 2007 jún. 12. - 13:01:25
(83/253)
a gyereknek tetszett, mi meg jókat mulattunk rajta. homok ember havermen ragyacsember. ezek a becenevek :DDDDDD
4/10
Peter005 2007 jún. 12. - 10:12:48 4/10
(82/253)
Hát nem nagyon tudom miért vannak egyesek úgy oda ezért a filmféleségért. Tudom, vannak képregényrajongók, de azoknak inkább pár évadot ajánlanék. Én korlátoltan szeretem a képregényeket (inkább X-Men vagy Sin City), és ez a pók-kaland se fogja velem megszerettetni, sõt...
A szerencsém az volt, hogy a filmet jó társoságban ültem végig, és együtt marhára végigszórakoztuk a filmet. Volt min poénkodni: a nagy hõsiességen, a "love storyn", a csöpögõsségen, az EMO Parkeren, és a személyesen gyûlölt részen, mikor a végsõ összecsapásra Pókfazon egy lobogó amerikai zászló elött ellendülve igyekezett. Ha valaki ennél a résznél pár napja Kaposváron felháborodott ordítást hallott, bocsánat, én voltam. Egyedül a Homokembert megformáló T.H. Church tetszett, õ volt az egyetlen komoly figura ebben a szánalmas kuszaságban.
gmagich 2007 jún. 08. - 07:04:59
(81/253)
Igaz, én már szóltam hozzá, többet nem is szándékozok (mivel nem is lehet :-) ), de ez nem tudtam kihagyni :D:D

Gyerekek... az igazán jó filmekbõl nem nagyon készül paródia... na de ez itt... :D

<a target="_blank" href="http://www.dailymotion.com/related/3358392/video/x1up7c_spiderman-35-la-parodie/1" title="http://www.dailymotion.com/related/3358392/video/x1up7c_spiderman-35-la-parodie/1">www.dailymotion.com</a>

Jó szórakozást :D
Redfield 2007 jún. 06. - 02:08:30
(80/253)
az, hogy bekerül egy TOP 5-be nem azt bizonyítja, hogy ez jó film, hanem azt, hogy igénytelen a közönség.
Regan 2007 jún. 05. - 22:41:09
(79/253)
Nem jött be. Nagyon csöpögõs volt.
Szabcsi14 2007 jún. 04. - 19:22:56
(78/253)
Hát nekem is mint sok más embernek alulmúlta a várakozásokat a
film.Nekem addig nagyon teccett a film amíg fekete pókember le nem gyõzte homokoscsávót a metróban.Onnantól a film csupa f*szságok voltak a filmben(SPOILER:pl. Harry átáll a jó oldalra,emo,homokcsávó bocsival elintéz mindent,a legvvégsõ csata).Sajnálom hogy így elk*rták:(
Bigpapa 2007 jún. 02. - 19:56:16 Előzmény DRusza
(77/253)
"..még annyit, hogy max 14 éves korig, bár ott is csak az alacsonyabb IQ-val rendelkezõk bátorkodjanak"
Az egyik képviselõjük- Spidey- már le is szólt minket, hogy nem dicsõítettük ezt a "naon" franko Ópuszt :))))))))))
Nálam már leülepedett ez a kaki, de az tuti, hogy az életben nem nézem meg többet.
zsoca 2007 máj. 14. - 12:32:35
(76/253)
Hé, Spideyka, te most akkor beszóltál, vagy mi? Jó hogy nem má engedélyt kell kérnie tõled mindenkinek - akinek nem tetszett ez a moslék (vagyunk jó páran, nemtom észrevetted-e) - hogy nyugodtan leírja véleményét ide.
Állítsd má le magad! Van egy ismerõsöm, 14 éves, Pókember buzi, õ van így ráizgulva a témára, mint te; lehet hogy te is ez a kategória vagy?! nemtom....
Na jóccakát
mezsge 2007 máj. 12. - 11:46:37
(75/253)
viszont azt hozzátenném, hogy amikor Sandman 'megszületik', na azt vmi iszonyúan jól megcsinálták!! amikor elõször csak fél arca van...nagyon szép :)
mezsge 2007 máj. 12. - 11:42:54
(74/253)
no emberek, annyira örülök, hogy ezért nem adtam ki pénzt!! még a DVD-t is sajnálom, hogy erre pazaroltam..

kezdem az elején. ahoyg olvastam a commenteket láttam, hogy az idõsebbeknek nagyon nem tetszett. csatlakozom. hánytam már a végére. nincs rendes story, mintha menet közben írták volna a forgatókönyvet, és minden lehetséges amcsi jelenetet belesûrítettek.. és a legtöbbnek semmi köze a film témájához!

az operatõri munka szerintem is szörnyû, nem is láttam rendesen az akciójelenetek történését.. a szémítógépes grafikáról nem is beszélve.. szerintem szarabb, mint az elõzõ kettõben.

Pók karaktere szánalmas. Emos jelenete felfoghatatlan.
MJ tényleg ronda, és láthattuk már jobban is játszani..
a szerkesztõ állati:D õ az egyetlen humorforrás ebben a sosincsvége filmben.
Harry-t alakító színész nagyon jól játszott, kár, h a végét így elcseszték...

és végezetül: a 12 éves öcsémnek NAGYON tetszett, azt hiszem csak ez a korosztály tudja értékelni ezt a borzalmat, és aki még nem látott JÓ, értékes filmet. üdv