Téma: Portugál

Heathcliff 2008 nov. 22. - 23:03:57
(5/25)
Egy kedves ismerõsöm kedvence. Tehát biztosan nagyon jó lehet.
Én csak a darabot olvastam, úgy nem fogott meg a sztori (ugyanígy jártam az Indul a bakterházzal is).
Látatlanban is a film javára írandó, hogy fogyaszthatóbbá tették az eredeti színdarabnál: poénosabb és nem gyilkossággal fejezõdik be.
10/10
Deviator 2008 ápr. 06. - 02:42:36 10/10
(4/25)
És a legjobb:

Ha már itt vagyok adjon már egy fröcsit Lajoska! :)
10/10
Deviator 2008 ápr. 06. - 02:39:58 10/10
(3/25)
Baromi jó film! Nagyon jól eltalált karakterek, színézek és hozzá nagyon jó zene. Úgy hallottam, Szirtes Áginak azért volt némi személyes tapasztalata is az ilyen vidéki krimókkal. :)

Néhány aranyköpés:

Csipesz: Jó, hogy itt vagy, de jobb lennél máshol!


kocsmáros: Tényleg nem iszik?
volt barátnõ: De egy kólát. Light van?
kocsmáros: Micsoda?
volt barátnõ: Light.
kocsmáros: Kóla van. Remek évjárat. Merem ajánlani.


Bece: Kívánok.
kocsmáros: Jó napot.
Bece: Jó napot kívánok.
pap: Isten hozta.
Retek: Városi. A jó napotnál elárulta magát.
Bece: Hogy?
Retek: Úgy akart bejönni, mint itteni. Azt hiszi falun úgy kell köszönni, hogy kívánok, mi?


Jucika: Jó napot Lajoska! Az uram?
kocsmáros: Csók Jucika. Keresi a bringáját.
Jucika: Miért?
kocsmáros: Mert ellopták. Meg a Sátánét is. Elmentek a Retekkel keresni.
Jucika: Faszomat, azzal jöttem.


Csipesz: Mikor másodszor se tudtál leszállni (a biciklirõl), már tudtam, hogy te vagy az! Minek iszol?


"Te is iszol, baszd meg! Nem adsz magadra!"

"Lófaszt nektek, nem közhasznút!"

"Nem vagyok én paraszt! Elveszem, baszd meg!"
10/10
Lord Ice 2008 márc. 09. - 04:29:42 10/10
(2/25)
Hatalmas film. Ha a szineszek (Satan es Julika) nem alkoholistak, (Marpedig nem gondolnam), akkor bizony nem kis teljesitmeny volt ez toluk. Illetve az egesz rendezes nagyon tetszett. Nem eltulzott, de azt hiszem aki nem jart ilyen helyen, el sem hinne. Mutassatok meg mondjuk egy szuletett amerikai ismerosotoknek, mondjuk valami nagyobb varosbol. Mit szolna?
Jo, nem dokumentumfilm, de hogy hitelesen, huen abrazol neha karaktereket, hitelesek a helyszinei is, az nem ketseg. Talan nem mai. De nem kell messze menni a multba erte. En meg emlekszem.
Azt hiszem ebbol kiderult, hogy nekem tetszett. Bocsanat az omlengesert.
fulcsy 2007 nov. 04. - 21:18:51
(1/25)
ez az egyetlen film az Univerzumban, ahol a Sátán állandóan részeg! IMÁDOM SZIRTES ÁGIT!