Téma: Prometheus

2/10
Diferente 2012 okt. 09. - 12:52:37 2/10
(1613/2133)
Ez most komoly?
Nehogy már csak akkor legyen érthetõ, élvezhetõ és maradandó élményt nyújtó alkotás egy film, ha a nézõje elõtt tisztában van azzal, hogy kik készítették, mirõl fog szólni stb.!
Az ilyen háttérinformációk legfeljebb árnyalhatják az élményt, dúsíthatják a filmhez kapcsolódó gondolatokat, ellenben rendesen megcsinált filmet olyan nézõnek is tökéletesen illene értelmeznie és élveznie, aki egy szombat este elmegy a moziba és a plakát alapján úgy dönt, hogy megnézi.
Szerintem.
6/10
jani-wan 2012 okt. 09. - 12:14:14 6/10
(1612/2133)
Látod már ennyi értelme volt legalább hogy megnézted a filmet. Most már tudod, hogy úgy nem szabad moziba menni, hogy nem olvasol el elõtte a filmmel kapcsolatos minden információt. :D
Aki meg premierre megy, úgy hogy mindenféle "háttéranyagok" még nem láttak napvilágot, az magára vessen, mert az az õ hülyesége. :)
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 09. - 08:53:17
(1611/2133)
Talán egy kicsit bele kéne olvasgatnod a hozzászólásokba, mielõtt kijelented, hogy senki sem tagadja...ugyanis épp azért alakult ki itt vita.
Elnézést kérek, hogy nem tettem emeltszíntû érettségit a filmbõl, mielõtt megnézek egy EKKORA ÉLETRESZÓLÓ MÛVET, máskor lediplomázok belõle mindenképpen, hiszen máshogy nem is tudom, hogy képzelem, hogy meg merészelem nézni:O

Nesze, kajak!
10/10
sidhartya 2012 okt. 09. - 00:03:50 10/10
(1610/2133)
"hasonlóan pl. az elektromossághoz vagy az atomenergiához"

Vagy még inkább: a drogokhoz.
10/10
sidhartya 2012 okt. 08. - 23:45:03 10/10
(1609/2133)
Korábban, amikor kíváncsian böngésztem a filmkészítõk magyarázatait tartalmazó interjúk és más közléseik után, valahol (most már nem találom meg újra, hogy hol) valami olyasmit sugalltak, hogy a fekete anyag hatása nemcsak azon múlik, milyen szervezettel érintkezik, de még attól is függhet, milyen tudatállapotban történik a folyamat... Ezek szerint csak az tudna teremteni vele, aki megtanulta irányítani (ami nem könnyû). Máskülönben megjósolhatatlanok és kiszámíthatatlanok a következmények. (Kicsit hasonlóan pl. az elektromossághoz vagy az atomenergiához - veszélyes játékszer annak, aki nem tud vele bánni, nem tudja, hogy milyen körülmények között hogy viselkedik; lehet vele békés energiát termelni vagy pusztítani is.) Ami megmagyarázhatja azt is, hogy az emberek közül miért mindenkire másként hat.
10/10
sidhartya 2012 okt. 08. - 23:43:29 10/10
(1608/2133)
Bizony komoly hiba úgy megnézni valamit, hogy az ember nem tudja (és nem is érdekli), hogy mit lát. Ráadásul még az ízlése is más. Mindegy, természetesen a film készítõi tehetnek róla. Be kell õket perelni. (Bár persze az továbbra is kérdéses, hogy akkor: miért nézi meg.) Most például én is kicsit csalódott lettem, mivel rájöttem, hogy a kajakot én nem láttam a filmben. (Biztos valahol a vízben vagy a freskók mögött volt. Vagy az én filmembõl direkt kivágták.) Bosszúból a folytatást már nem nézem meg, hadd dühöngjön Scott bácsi. (Inkább nem is megyek moziba, hisz nem tudhatom, melyik filmet rendezi majd õ... Fórumozni pedig ingyen van, az sokkal szórakoztatóbb.)

"engem csak az érdekel, hogy miért tagadja innen bárki is az Aliennel való hasonlóságát a filmnek"

Nem tagadja senki sem.
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 08. - 21:07:35 Előzmény sidhartya
(1607/2133)
Teljesen mind1, sosem foglalkozom a készítõkkel engem baromira hidegen hagy, engem csak az érdekel, hogy miért tagadja innen bárki is az Aliennel való hasonlóságát a filmnek, amikor még számomra is egyértelmû, aki úgy néztem meg, h nem láttam trailert, nem olvastam kritikát, nem néztem rendezõt és mégis a film hangulatából éreztem, h ez kajak Alienes, csak egy baj van vele, nagyon gyenge, nincs egy erõs karakter a filmben, mint pl. Sigourney, mindenki nagy senki.

Most már megnyugodtál?
2/10
Diferente 2012 okt. 08. - 21:06:38 2/10
(1606/2133)
Egy nagyon jó kis cikk vagy blogbejegyzés, amit a neten találtam. Értelmes, jó gondolatokkal. Akit érdekel és tud angolul, szerintem olvassa el, néhány egészen új információval is szolgál:

http://doubleonothing.wordpress.com/2012/07/12/prometheus-a-modern-frankenstien-why-ridley-scotts-magnum-opus-is-a-flawed-masterpiece/
BigaC 2012 okt. 08. - 20:00:47
(1605/2133)
A bolygó elég élettelennek tûnt, legalábbis amit mutattak belõle.
Ha el akarják pusztítani, egyszerûen leszórják az anyagot, nem kell se leszállni egy New York méretû ûrhajóval és nem kell feláldoznia magát egyiküknek sem.
Szerintem az valószínûsíti jobban a teremtést, hogy feláldozta magát. A pusztításhoz nem kell a mérnök DNS-e, elég a lötty - pusztított a filmben mérnök gén nélkül is rendesen. A teremtéshez viszont kell az õ DNS-e is, fõleg ha a bolygón még csak primitív létformák vannak.
2/10
Diferente 2012 okt. 08. - 19:30:39 2/10
(1604/2133)
Kösz! :)
2/10
Diferente 2012 okt. 08. - 19:29:54 2/10
(1603/2133)
Tyûha, ez aztán egy szép nagy kövér teória, amit semmi sem támaszt alá :)

Kérdés: nem sokkal egyszerûbb lett volna magát a fekete löttyöt beleönteni a vízbe, ha ez volt a cél? :) Na ugye.
10/10
wert22 2012 okt. 08. - 18:44:38 10/10
(1602/2133)
Mi történt a film elején a Mérnökkel, megteremtette a földön az életet?


A film után kikerült egy riport a hálóra Scott-tal, miszerint az sem biztos, hogy a földet látjuk, elmondása alapján.
Ez rendben van, de én úgy gondolom, hogy az sem biztos, hogy teremtést látunk, vagy élet létrehozását. Miért lenne az? Látjuk, ahogy létrejön bármi, mármint bármi, ami nem ahhoz a fekete anyaghoz kapcsolódik, amibõl alienek lesznek?
Mi az én tippem?
Szerintem a film elsõ képkockái pontosan egy lakott bolygó leigázásának módszerét mutatják be. Hát nem errõl beszéltek sok oldalon, nem ezt mondta a néger is, hogy ezek tesztelgették az anyagot a bolygón, és ezzel pusztítanak világokat? És hogy is megy ez végbe?
A film elején lévõ mérnök magába nyomatja az anyagot, nagy dózisban, ezáltal a dns-eit azonnal megtámadja és átalakítja az anyag. Szándékosan egy vízesésnél történt ez, talán azért, hogy a vízbe jutva a már fertõzött dnsek minél hamarabb élõlényekre találjanak és azokat is elpusztíthassák. Hamarosan a víz élõvilág mind szennyezett lesz, a halakat, és vizi lényeket is átalakítja a fekete anyag, millió kis xenoponty úszkál a tengerben és persze a terjedés már olyan szintre jut az ócenokban, hogy mire az adott bolygó értelmes civilizációja észbe kap, máris végük.
És lám, elpusztult egy bolygó, pedig csak egy mérnök életébe került és egy kis anyagba.
Ugyanannyi esélye van annak, hogy élet teremtését láttuk, mint annak, hogy egy bolygó totális leigázását. Mert azt, hogy a dnsek a vízben újra elkezdtek összerakódni, csupán azt is mutathatta, ahogy a fekete anyag, az alien baktérium felépíti önmagát a mérnök dnseivel összefonódva.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 08. - 17:34:44 8/10 Előzmény Kistupac
(1601/2133)
hát jó hül*e volt aki ezt írta, ez Alien elõzményfilm, de semmiképp sem Alien film XD nevetséges...
2/10
Diferente 2012 okt. 08. - 16:45:37 2/10
(1600/2133)
Azért elég vicces, hogy mennyire támaszkodtak a látványtervezõk Giger munkáira.

http://badassdigest.com/2012/06/14/prometheus-borrows-giger-designs-from-jodorowskys-unmade-dune/

Hogy mi értelme, célja lehetett annak a koponyának a dóm tetején, elképzelni sem tudom, de amolyan horror klisének tûnik :)

(a hello kitty-s kép vicces! :D
BigaC 2012 okt. 08. - 16:22:12
(1599/2133)
az angol nyelvû fórumok is keverik, "mural" az jelent freskót, de mindkettõre láttam, hogy használják.
itt van egy spekulációs topik a freskóról, további képekkel - de gondolom te is itt találtad.

http://www.prometheus-movie.com/community/forums/topic/3269
BigaC 2012 okt. 08. - 16:18:57
(1598/2133)
igen, kevertem a kettõt, én a dombormûre fókuszáltam, ami itt van nagyban (ezen még az arctámadók is felismerhetõek, de vajon milyen humanoidon???)

http://www.prometheusforum.net/discussion/1895/humans-and-facehugger-in-alien-mural/p1

jobban utánanézek akkor a freskónak, az még rejtélyesebbnek tûnik.
BigaC 2012 okt. 08. - 16:11:50
(1597/2133)
az is egy rejtély :)

talán kriptonit :D
BigaC 2012 okt. 08. - 16:11:12
(1596/2133)
oké így világos
2/10
Diferente 2012 okt. 08. - 15:07:31 2/10
(1595/2133)
Ez bizony a freskó, amit elõször meglátnak a terem plafonján, amit legalább is a szereplõk freskónak neveznek (inkább dombormû), majd ami a megváltozott atmoszféra hatására változni kell.
Azt hittem, erre a freskóra gondoltál, de akkor ezek szerint a másik dombormûre gondoltál.
Amúgy bárkinek halvány lila fogalma is van arról, hogy mi a manó volt a dombormû elõtti kõasztal, aminek a közepén az a vaskos zöld kristály volt?

http://2.bp.blogspot.com/-t5fK3rfhHfE/T-GgVe_ejkI/AAAAAAAAEA0/ppIlonPihIc/s1600/2zfqpzs.png

http://i.imgur.com/phtQu.jpg
2/10
Diferente 2012 okt. 08. - 15:02:53 2/10
(1594/2133)
2 különbözõ dologról beszélünk.
A forgatókönyv amikor készült, még Giger sehol sem volt a képben. Miután Scott lett megbízva a rendezéssel, õ hozta be Giger-t a projektbe. Tehát maga a space jockey és az "alien" Giger-tõl teljesen függetlenül lett megírva.
Késõbb a space jockey és a xenomorph DESIGN-ja valóban Giger mûve, amik korábbi alkotásaira alapozva készültek. Amúgy tényleg nagyon érdekes átnézni, hogy ezek a képek az idõ során hogyan változtak, mire eljutottak az általunk megismert, megszokott formába.
Mindezzel arra akartam rávilágítani, hogy a space jockey és az alien (xenomorph) kapcsolata nem Giger ötlete, nem az õ fejébõl pattant ki.