Téma: Prometheus

7/10
mehdi 2013 jan. 06. - 23:07:27 7/10 Előzmény CyberWolf
(1753/2133)
Mert ez egy kibaszott elõzményfilm, de ezek szerint te nem láttad az Alient, mert aki látta az tudja. A Prometheustól nem kellett mást várni csak egy elõzményt, ami szerintem rossz útra tévedt a történettel emiatt ócsárolják sokan, de nincs vele baj, legalább választ kaptunk pár dologra.
***RS*** 2013 jan. 05. - 22:22:20 Előzmény Segítõ Béka
(1752/2133)
"....minek raktak bele pl egy sárgát? és a néger kapitány, ez a polkorrekt etnikai válogatás elcsépelt (ráadásul ez a sárga teljesen úgy néz ki mint egy idegen lény)"
Talán akaratlanul is belestrafáltál a lényegbe. Nyugaton, Európában is általános elvárás hogy minden lehetõ helyen más etnikumhoz tartozók legyenek, és persze lehetõleg pozitív szerepben. Néha még a valóságot is átírják e célból. Készült egy film valós történet alapján, amikor egy utasszállító a Potomac folyóba zuhant. Ott erdetileg a gép kapitánya fehérbörû volt, de a filmadaptációban már afroamerikai szinész ugrott be helyette. A Philadalphiában is a Tom Hanks ügyvédje afroamerikai volt, persze itt is pozitív szerepben. A reklámok többségében is ez a helyzet. Az összes OldSpice reklám szereplõje keményf@szú fekete csávó, mindegy sugallva ezek fizikai felsõbbrendûségét.
borkasztik 2013 jan. 05. - 09:50:39
(1751/2133)
Különösen azt is figyelembe véve hogy elõzmény filmnek készülnek akkor csak egyértelmû hogy fellelhetõ benne hasonlóság az Alien filmmel....
borkasztik 2013 jan. 05. - 09:47:33 Előzmény CyberWolf
(1750/2133)
Ezt a filmet nem úgy kell nézni mint egy Transformerst...
MIlyen Alien koppintás? Tekintve hogy ugyan az a rendezõ csinálta aki az elsõ részt.... Saját maga munkájából csak meríthet nem?
sixabi 2013 jan. 03. - 01:06:07 Előzmény Segítõ Béka
(1749/2133)
látom, téged könnyen kihoz a sodrodból egy film :)

1 kérdésem lenne: akkor miért 2csillag, miért nem 1?

Egyébként meg nagyjából ugyanezek a gondolatok cikáztak az én fejemben is, megtekintése közben.
maria-maria 2012 dec. 31. - 12:17:24
(1748/2133)
hát húhh nagyon jó film lehet meg probáltam meg nézni de hát nem sikerült :(
1/10
CyberWolf 2012 dec. 29. - 04:40:47 1/10
(1747/2133)
Ez a film egy fos. Még jó, hogy nem költöttem rá semmit. Nyakon is szúrtam volna magam. Nem tudom, mi van a mai kritikusokkal. Talán le vannak fizetve? Ebbe a filmbe mi a jó? Sajnálom az összes percet amit rááldoztam. A vége pedig teljesen úgy jön le, mint egy alien copy. Ez egy nagy hulladék film.
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 26. - 23:04:27
(1746/2133)
Gondolom be-fájdalomcsillapítózott/-drogozottat sem láttál még ugrabugrálni?! :)
6/10
Ancen 2012 dec. 26. - 22:57:27 6/10 Előzmény Segítõ Béka
(1745/2133)
Egyetértek:) Viszont ami még érdekelne, hogy amikor olyan bátran levették a sisakot, hova a fenébe rakták azt a nagy bilit???:)
6/10
Ancen 2012 dec. 26. - 22:53:34 6/10
(1744/2133)
Friss hasmûtéttel ennyit ugrabugrálni még nem láttam senkit. Amúgy csak egy kicsit kellett volna átgondolni, hogy ne hasonlítson ennyire az Alienhez. Amúgy annak a nyomába sem lép...
3/10
Keló Scofield 2012 dec. 23. - 15:39:09 3/10
(1743/2133)
A 3 pontot javítanám 8-ra.
3/10
Keló Scofield 2012 dec. 23. - 15:36:51 3/10
(1742/2133)
Bizony. Egyébként harmadjára nézve nem olyan gyenge, a történet és a zene tetszett, bár többet vártam, de elvileg jön még 2 rész a 8. utas elõtt.
10/10
offtopic
Meklód fia 2012 dec. 23. - 15:18:04 10/10
(1741/2133)
kinek van kedve ennyit olvasni? ez egy fórum, nem önéletrajz beküldõ
2/10
Segítõ Béka 2012 dec. 23. - 12:47:13 2/10
(1740/2133)
inkább nézem meg újra az Alien vs predatort mint ezt a "sci-fit", mert kb. ugyanazon a szinten vannak, és ez nem bók.

prométeusz spojler! bár úgysem derül ki sok a filmbõl

egy rendezõ intellektuális színvonalát az is megmutatja, milyen szereplõk vannak a filmjében, hogy viselkednek az adott helyzethez képest, milyen egyéniségeket, jellemeket válogat be a filmjébe.
minek raktak bele pl egy sárgát? és a néger kapitány, ez a polkorrekt etnikai válogatás elcsépelt (ráadásul ez a sárga teljesen úgy néz ki mint egy idegen lény).
és nem szeretem az olyan filmeket sem, ahol csak fiatalok a szereplõk, mert az olyan tinifilm-szerû, és nem vehetõ komolyan se, az elsõ ALienben 1979-ben elhittem, hogy azok a negyvenévesek komoly tudósok, még az Alien Vs predatorban is voltak idõsebb, érettebb szereplõk! itt csak fiatal retadáltak vannak, pánkok, senkik, idióták.

a néger kapitány jelleme olyan, mint egy kamionsofõrnek, de könyörgöm, ez egy ûrhajó, miért nem vizsgálta meg ridley scott a nagy tengerjáró hajók kapitányainak jellemét? az utasszállító repülõgépek kapitányainak vagy a vadászpilóták jellemét? nevetséges, hogy egy ilyen buta néger legyen egy expedíciós, komoly tudományos munkát végzõ ûrhajó kapitánya.

nem volt az expedíció elõtt amúgy pszichikai, pszichológia vizsgálat? akkor a geológus, kinek fizimiskája és viselkedése szintúgy pocsék és a retardált benyomását kelti, miért õrjöng, mikor lát egy holtestet?

amúgy ezek úgy mennek el 4-5 évre valahová, hogy a szerzõdés aláírása elõtt és után fogalmuk sincs az utazás céljáról? ezek civilek, nem katonák, akkor miért tartanak elõadást nekik az ûrhajón? hogy a nézõk is képbe legyenek, értem, de nem életszerû. az egyik fõszereplõ, a jenson button-hasonmás viselkedése is rendkívül idióta. ez doktor? akkor miért olyan primitív? akkor miért nem viselkedik úgy mint egy értelmes ember? életében nem fogott ez 1000 oldalnál többet a kezében. ez már nem az alien vs predator színvonalú film (-nek kéne lennie), könyörgöm. ezt maga ridley scott rendezte, aki az elsõ, klasszikus 1979-es Alient is. vagy az évek során õ is degenerált amerikai lett, akinek egy hiteles szereplõt sem sikerül a vászonra vinnie? kivétel persze az android, David, aki nagyon jól játszik és hiteles, csak kár hogy folyton utalgatnak rá, hogy õ nem ember. értem, rágd a számba, köszi.
leveszik a sisakot idegen bolygón, értem, tehát ilyen felelõtlenek a tudományos tisztek.
charlize theron meg úgy viselkedik mint egy szappanoperában, olyan egysejtû a karaktere, mintha õ lenne egy primitív napi sorozatban az intrikus, + egy feketével van: multikulti, szabadszerelem, feminizmus, szingliszex-karrier, mi kell még a világunk megrontásához? azt is öntsd a képembe libsi hálivúd, köszi (mellesleg charlize is túljátssza a szerepét, tud õ játszani amúgy? neki se tûnik fel, hogy úgy játszik, mint egy óvodás?), egy újabb menõ polkorrektség, de egyszerûen irritálóak ezek az ostoba szereplõk. ez klasszikus sci-fikén reklámozzák, lássuk akkor

a történet tényleg eléggé ostobácska, lesz második része is, mert nem derült ki, miért akarták megölni az emberiséget.
azt hittem nagy szellemi erõfeszítést igényel megérteni a filmet, tévedtem. buta történet
nem értem miért nem rakták a filmbe a TED-es részt, ami viszont jó.
www.youtube.com/watch?v=3GXYGTHl9pI&feature=related

futószalagon gyártott szemét, ez a prométeusz, szégyen a barbár ridley scottra
mersze a malacok megeszik a tápot, amit eléjük raknak; a malacok, és azok akik soha nem ettek még tápot

még csak azt se tudjuk, valójában õk az emberek teremtõi, egyezik a géntérpékünk. na és? rokon nem lehet, miért következik ebbõl egybõl hogy õk alkottak minket? mert régen is volt úrhajójuk és idejöttek a földre? nem az angolok hozták létre az indiánokat se.
a filmbéli szánalmas tudósoknak se volt erre bizonyítéka, meg is mondták, csak hitték.
futószalagon gyártott szemét, ez a prométeusz, szégyen a barbár ridley scottra
de vannak jó bemutatók is:
www.youtube.com/watch?v=DOOJl5lWNfM

kimaradt egy félóra a filmbõl, ez az a félóra ami nélkülözhetetlen egy épkézláb alkotáshoz. de nincs itt egy apró ellentét?
"A Space Jockeyk elvileg ilyen elet teremto lenyek, amik az eletet viszik szet az univerzumban, sajat magukat felaldozva ezen fekete szmotyi segitsegevel, es inditja be a bolygo evoluciojat."

ez oké.

" a koncepcio szerint Jezus is Space Jockey volt es amikor megoltek akkor dontottek el, hogy megolik az emberiseget"

Jézus szpész dzsoki? de akkor már egész jól voltak/éltek az emberek nem? minek ide dzsoki? aki mutatta a barlangrajzokat az õsembernek?
mit akart csinálni itt 2000 éve a jézus dzsoki?

egy jó vélemény a filmrõl:
"engem az zavart r*hadtul, hogy elméletben ez egy kutatócsapat, milliárd dolláros befektetés, tudósok, minden, ehhez képest egy csapat eltévedt félrészeg nyolcadikos összeszedettségével csinálnak mindent
nem fogok kezet mert rosszkedvû vagyok. ma menjünk be? vagy holnap? á inkább még ma! szerintetek vigyünk fegyvert? á inkább ne. jé itt jó a levegõ, vegyük le a sisakunkat, mind! jé te hoztál keresõdroidokat? nohát, nem találunk ki, de azért nem szólunk senkinek. Jé egy kígyóféle idegen, fogdossuk meg. stb."

ez nem science fiction, csak fiction: a tudomány hiányzik belõle
offtopic
Anditos 2012 dec. 17. - 20:53:43
(1739/2133)
---spolier---

Látványilag pazar. De voltak zavaró következetlenségek: visszaparancsolják a vihar miatt a legénységet a "hegybõl" mert halálos rájuk nézve, ugyanakkor a két elveszett tudósnak a vihartól semmi baja nem lesz odabent. Ugyanez a két ember beparázik az elsõ hologram miatt és menekülõre fogja, késõbb azonban már kedélyesen beszélgetnek egy földönkívüli "hüllõvel", stb.
Charlize Theron karaktere idegesítõen mesterkélt volt, és a történet szempontjából teljesen érdektelen. Fassbinder viszont 10/10.
A film pedig 10/8.
8/10
Heisenberg 2012 dec. 07. - 20:48:52 8/10
(1738/2133)
A sok kritika ellenére, soha rosszabb sci-fit.
8 pont
10/10
Fõnix_császárnõ 2012 dec. 05. - 18:05:35 10/10
(1737/2133)
Tegnapelõtt volt a CSK az a része ahol a Prometheus csatahajót úgy kettészelte Az Ori mûhold mint a vajat, ironikusan Ethon volt az alcíme.
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 05. - 16:47:24
(1736/2133)
Mivel ugyanaz a franchise. De attól még nem az Alien újrafeldolgozása. :)
kofak 2012 dec. 05. - 14:07:18
(1735/2133)
Nem azt mondtam, hogy teljesen ugyanaz a két film. Alien-benyomásom volt végig, de szerintem ezt te is érezted.
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 05. - 09:25:16 Előzmény kofak
(1734/2133)
Az Alien újrafeldolgozása?


"Prometheus":
"Egy tudósokból álló expedíció az ember földi életének eredetére utaló nyomokat talál. Ezeket követve indulnak kutatóútjukra, mely az univerzum legtávolabbi, legveszélyesebb vidékére vezet. Olyan tájra jutnak, és olyan ellenségekkel kell szembenézniük, amilyenrõl ember eddig nem is álmodott. Még a rémálmaikban sem.
Egy szörnyû csata vár rájuk: ha alul maradnak, akkor az egész emberiség velük pusztul."


"Alien":
"A Nostromo ûrhajó a hazatérés helyett a képernyõn villogó pont nyomába ered. Váratlan küldetésük egy kihalt bolygóra vezeti õket, ahol egy elhagyott ûrhajót találnak, belsejében számtalan, tojás alakú kapszulával. Miközben óvatosan próbálják feltárni az ûrsikló titkát, az egyik tojásból hirtelen kirobban egy lény és rátapad Kane (John Hurt) arcára, aki teljesen megbénul. Miután Kane visszanyeri az eszméletét és csatlakozik a többiekhez, megdöbbentõ dolog történik. Kane testébõl egy szörny kel ki, amely sorra végez az ûrhajósokkal. Ripley (Sigourney Weaver) azonban nem törõdik bele a halálba."


Aha, tényleg ugyanaz a sztori. :)