Téma: Prometheus

mamutlárva 2013 márc. 20. - 16:57:45
(1813/2133)
A világon semmit nem képzeltem bele a filmbe. Legalábbis a hozzászólásomban nem spekuláltam a film által akarva-akaratlanul felvetett kérdéseken. Noomi mint színész és mint nõ is bejövõs, talán nem is túljátszva volt a karakter, hanem túlrendezve a film. Annak pedig kifejezetten örültem mikor megtudtam hogy nem lesz benne az alien a filmben. Persze aztán benne lett valamilyen -elég idétlen ha engem kérdezel- formában, ami inkább volt kiábrándító számomra mint nosztalgikus vagy szívet melengetõ látvány. Sokan nem azért nem élvezték a filmet mert nem értették, hanem mert számukra a Prometheus bizony nem több mint két óra intenzív illúziórombolás. Nem mondom hogy a film érdektelen számomra, inkább az a bajom vele hogy nagyon sok akart lenni egyszerre. Nem sikerült. Polipos-zombis filmet elég nehéz komolyan venni. Én nem vágytam többre, minthogy 20 év után röpke 2 órára visszatérhessek Giger világába, és ehhez nem lett volna szükség sem élienre, sem mélytorkozós, csápos élõlényekre.

Kérdés: Ha megegyezik a DNS-ünk a tervezõinkkel akkor 1-Mégis mit kellett rajtunk tervezni?
2-Ha a DNS-ünk úgy jelent meg a Földön hogy egy Tervezõ feloldotta a saját testét a trutymóval, akkor mégis mekkora az esély arra, hogy néhány millió év múlva ugyanaz -természetesen a földi élethez alkalmazkodott- DNS álljon össze? De feltehetném a kérdést úgy is, hogy egy alapjáraton emberi DNS miért mutálódik ebihallá, aztán T-rex-é, aztán majommá, csak azért hogy néhány millió év után megint csak emberi DNS jöjjön létre belõle? Ha pedig a "teremtés" csak az emberi élet létrejöttét hivatott véghezvinni (micsoda antropocentrikus maszlag már megint...) akkor a DNS-láncot miért kellett szétcincálni csak azért hogy aztán újra összeálljon ugyanúgy? (azt meg elképzelni sem tudom hogy milyen formában mászott volna ki a szárazföldre az elsõ ember. Valaki?)
Ennyi erõvel ledobhattak volna a Földre egy kisebb Dizájner-populációt, akik a technológiájuk nélkül elbutulva, a földi élethez alkalmazkodva (kiszõrösödve meg minden) létrehozzák önmagukból a modern embert. Ez pedig a paleoasztronautika tárgyi "bizonyítékainak" eredetiségét is készséggel megmagyarázná.

Bocs a hosszú hozzászólásért, de hát annyira képtelen vagyok a logikus gondolkodásra, ráadásul a fantáziám is elég gyér. Talán a kedves szakértõ urak felhomályosítanak a témával kapcsolatban.

A második részt meg fogom nézni, mert egyrészt a remény hal meg utoljára, másrészt pedig igenis lehet a sz*rból várat építeni.

http://www.youtube.com/watch?v=JLbcZggwVCw
borkasztik 2013 márc. 20. - 10:18:28
(1812/2133)
Jó de õk nem egy férfi túlélõt akartak a végére. Na és? :D
Amúgy szerintem õ meg jó hozta a szerepét.Nekem tetszett és lekötött és ennyi. Ez a film egy lehetséges trilógia elsõ része szóval nem tudom miért vár mindenki teljes magyarázatot már az elején. Aki azt várta hogy kifejlett Alien szörnyeket fog látni az elhiszem hogy csalódott, de attól még ez nem volt rossz film.

Ebben a részben csupán annyit lehetett megtudni, hogy volt egy fekete anyag, ami olyan olyan radikális változásokat idéz elõ a szervezetekben aminek tünetei a késõbbi igazi alienek tulajdonságára vall. Valamint megtudtuk hogy kik azok az idegenek amit pl az Alien 1-ben láthattunk. Most néztem meg újra a 8. utas a halált és így szemlélve még inkább érdekes volt számomra a régi klasszikus.

Szóval én nagyon várom a folytatását. A látvánnyal nem volt semmi baj. Igaz nem egy Avatar látvány, de attól még igen is szép volt a képi megvalósítás, de igazad van nem kell ajnározni a képi megvalósítást mindig, mert ezeket már rutinból kell hozniuk a mai technikákkal. Azon lepõdnék meg ha nem lett volna az. ^^

Szóval szerintem nem kell még olyanokat is beleképzelni amit még meg se magyaráztak teljesen. Majd késõbb türelem. Ezt a filmet nem úgy kell nézni mint egy Transformerst.

Én úgy kezdtem meg nézni hogy nem voltak nagy elvárásaim és nem is számítottam igazi megszokott szörnyekre, egyszerûen csak kíváncsi voltam hogyan képzelik el mind ezt és elsõ felvonásnak nem is volt rossz. Persze rengeteg új kérdést vetett is fel, de ezt majd megtudjuk késõbb. Én nem is éreztem ezt a 2 óra hosszát, egyszóval lekötött és néztem volna tovább.
mamutlárva 2013 márc. 18. - 21:30:51
(1811/2133)
Ezt nem tudom miért hozzád címeztem. Sorry.
mamutlárva 2013 márc. 18. - 21:30:02 Előzmény Simulacrum
(1810/2133)
A klasszikus alien a Prometheus-expedíció idején már évezredes "technológia". A kétezer éve a földön heverõ fejnélküli pilóta még "szaftos", míg az LV426-on lezuhant szerencsétlen már megkövesedett (bár oxigén hiányában gyorsabban végbemegy a folyamat, de ezen nem érdemes vitázni). Maga Scott említette, hogy már sok ezer éve ott csücsül. Nem beszélve arról, hogy a tömegesen elhalálozott pilótákat sem a rambó lyuggatta ki, és a falra kent élien sem valamelyikük fejbõl készült grefitije. Amúgy a folyosók/alagutak meg az ampullaterem nem az ûrhajó részei, hanem a komplexumban foglalnak helyet, aminek a tetején vigyorog az a torz koponya. A Derelict és a Juggernaut két különbözõ típusú hajó, az egyik organikus a másik meg (szerintem) jellegtelen és gagyi.

A látványvilág ajnározását meg nem értem. Számomra tökéletesen steril és semmilyen. A cgi-szakemberek értették a dolgukat, az való igaz, na de a dizájnerek.. =(
Az ûrruhák olyanok voltak mint valami szénszálas búvárrucik, a sisak meg mint egy akvárium.. A lények kritikán aluliak, kivétel nélkül klasszikus zs-horror filmekbõl merítenek.
-szaporítószervre hajazó angolna -killer condoms (mellesleg az is giger-termék)
-oktopusz -oktopusz
-sápatag, ónixszemû ufonauta biomechnaikus ûrruhában -függetlenség napja
-fekete, mutagén lötty -district 9
-cápaember -cápaember

Ez a film olyan mintha önmaga paródiája volna.
A befejezés volt amúgy a legnagyobb alázás. A legutolsó dolog amit vártam a filmtõl az egy bambán a kamerába állkapcsozó/bömbölõ élien. A leggagyibb, legprosztóbb, legzsékategóriább dolog amit egy moziszörnnyel meg lehet tenni az ez, szinte vártam az audio kommentárt ridlitõl hogy "neszeb+ élijen.." (arról nem is beszélve hogy egy az egyben az ávépé zárójelenete lett átnyúlva.. Ridley Scott pól enderszontól lop öregem..van amúgy ennél lejjebb?)
A filmnek minden esélye meg lett volna arra hogy frankó legyen, de nem akart az lenni. A zene itt-ott egész hangulatos, a James Newton Howard által komponált tétel meg kifejezetten tetszik. A színészek klasszak, amennyire a film hagyja, (kivéve marshall-green-t, örültem mikor elhamvasztódott). Rapace épp úgy alkalmatlan Ripley-pótlónak
mint akárki más az univerzumban, én inkább egy nõi robotot mutattam volna be és egy férfi túlélõt, így jut is, marad is. Fassbenderrõl meg azóta a Covenant Bullet címû klipje jut eszembe, teljesen olyan mint az az ürge. Talán ettõl volt olyan szimpatikus a kezdetektõl fogva.

http://www.gothicparadise.com/images/covenant.jpg
Hannbotan 2013 márc. 18. - 16:45:27
(1809/2133)
Ha mindenképpen kell valamit mondanom, ami tetszett a filmben az a képi világ, amit megteremtettek. Kis túlzással elvarázsolt.
A történet nem eredeti, láttunk, hallottunk már hasonlót, s a déjà vu érzés a film kibontakozása közben csak fokozódik. Nem tudtam ignorálni a más filmbõl összelopkodott ötleteket, de ezt még tetézték silány karakterekkel, néhol bugyuta és logikátlan akciójelenetekkel, s íme ezek szüleménye lett ez a 2 óra katyvasz.
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 04. - 07:29:17 Előzmény Sz Peter
(1808/2133)
Tehát a Hajdúságban egy filmszínész kitûnõ alakítására a "lemûvel" igét használják. Kissé meglepõ információ, de hát Ti tudjátok.
Damill 2013 márc. 04. - 04:01:52
(1807/2133)
Nagyon tetszettek a díszletek, a jelmezek, a színvilág. A történet viszont egy nulla. Jók a színészek, de sehol egy emlékezetes jelenet, amit késõbb vissza lehetne nézni. A mozijegy árát még megérte, de az egynek elmegy kategória, semmi több.
offtopic
Sz Peter 2013 febr. 27. - 22:42:56 Előzmény vénasszonyok:nyara
(1806/2133)
Szerintem pedig te vagy tévedésben.
A "lemûvelni" tipikus hajdúsági tájszó, már a nagyszüleim is használták. Persze nyilván "divatból". ;)
JohnnyBGood 2013 febr. 27. - 21:12:57
(1805/2133)
Jó film, egyáltalán nem nevezném rossznak.
Az Alien után sem tudta senki hogy a lény melyik fáról pottyant le, vagy mi rakja a tojásokat..
Várjuk ki a végét:)
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 21. - 10:29:57
(1804/2133)
Valami nagy tévedésben vagy. Semmi kifogásom a tájszólások ellen, hiszen azok nemzeti értékek, gazdagítják a nemzeti kultúrát.
Ez a "le" igekötõ nyakra-fõre való használata egy hülye divat, semmi más.
borkasztik 2013 febr. 20. - 21:38:45
(1803/2133)
Igen de azért több volt itt mint egy fejezet szerintem :) De lehet hogy csak nekem vagyis igen nagyon sok új kérdést vetett fel. Itt számomra csak annyi derült ki, hogy van az a fekete anyag, ami valami butális változásokat okoz az élõszervezetekben és annak hatására olyan tüneteket és formákat is produkált ami hasonló volt késõbbi Alienek tulajdonságaira. Szóval a fekete anyagból ered az egész, amit ezek a "tervezõk/mérnökök" fejlesztettek ki.Valamint hogy az a székben ülõ idegen az Alien egyben egy mérnök volt akiknek köze van az szörnyek létrejöttéhez és lehet pont azért is hozták létre hogy az emberiséget eltiporják.
De a többi és az új kérdés megválaszolására remélem én is választ kapunk a következõrészben.
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 20. - 19:12:29
(1802/2133)
Aki meg ilyet képes leírni, hogy "lemûvelt" az meglehetõsen alul mûvelt.
borkasztik 2013 febr. 20. - 16:04:55
(1801/2133)
Igen ez még kevés információt tartalmaz de nekem felkeltette a kíváncsiságom a film. Továbbá most olvastam egy cikket 2014 vagy 15 ben jön a 2. rész és az interjúban azt mesélte R Scott, hogy választ fog adni. Szóval szerintem csak nem szabad türelmetlennek lenni. Nekem pont az tetszett hogy olyan titokzatos volt és mintha nagyobb monumentálisabb dolgot látnék a háttérben. Persze lehet hogy majd 2. részben csalódok és így összességében majd én is lefogom húzni a filmet, de most még nem tehetem hiszen ha úgy nézzük ez még csak a bemutatás ismerkedés volt :D
rickoo18 2013 febr. 13. - 13:02:02
(1800/2133)
Az a legnagyobb baj a filmel hogy elõzmény filmhez képest nem válaszol meg semmit,és ahogy ezt Weylan is mondta:EZ kevés!

Spoiler!
indulnak a találgatások:
Shaw és David elhagyák a bolygót,és úticéljük a tervezõk bolygója ami vagy az lv426 vagy csak útba esik és le kell szálniuk ott vmiért,ahogy david is említette több hajó is volt a bolygón ergo az ott lévõ tervezõk felébrednek a hibernációból látják mi történt és shaw-ék után erednek,a potya alien beugrik a hajóba,majd királynõ válik belõle.Megfertõzõdik a pilóta és lezuhanak shaw-ékra :DD Shaw és David önfeláldozó módon legyözik a királynõt vhogy de elõtte hátrahagynak 1 figyelmeztetõ jelzést a tervezõk hajóját használva,de a királynõ halála elõtt telerakta a roncsot tojásokal amit majd ripleyék találnak meg.
Sztem ez a legvalószínûbb verzió,ami kicsit is logikus lenne,bár ez sem válaszolna a megannyi kérdésre
6/10
jani-wan 2013 febr. 13. - 09:07:22 6/10 Előzmény Simulacrum
(1799/2133)
Van.
Simulacrum 2013 febr. 12. - 20:28:51
(1798/2133)
Elolvastam az elõzmény elõzményét is. :-) Ahogy ott írták akkor viszont valahogy csak eljutnak az alienek LV-426-ra innen egy kicsit keresztezõdött formában. Vagy akár ott keresztezõdnek valamikkel. Ha nem azzal az ûrhajóval, akkor valahogy máshogyan.

jani-wan van olyan sci-fi, amiben minden klappol és mindenki tökéletesen tudatosan, elfogadottan viselkedik? Valamilyen furcsa embernek, embereknek csak kell lenniük, különben unalmas lenne.
6/10
jani-wan 2013 febr. 12. - 09:03:34 6/10 Előzmény Simulacrum
(1797/2133)
"A sok hibát, amit felsoroltok azért rakták bele, mert ha nem ilyen idétlen emberek vannak benne, akkor egy dokumentumfilm lett volna és nem egy sci-fi. :-)"

Szóval akkor a sci-fit az különbözteti meg a dokumentum filmtõl hogy idétlen emberek vannak benne, vagy ez a megállapítás csak erre az egy filmre igaz?
6/10
jani-wan 2013 febr. 12. - 08:56:31 6/10 Előzmény arobesz
(1796/2133)
Nekem volt "szerencsém" 3D-ben megtekinteni ezt a "mesteri" alkotást, és bizton állíthatom hogy nem volt érdekesebb mint 2D-ben, csak látványosabb. Sõt, nem csak a vége hanem az egész film 3D-ben is ugyanolyan gyenge, csak ugye látványosabb.
Simulacrum 2013 febr. 11. - 21:57:36
(1795/2133)
Ennek nem néztem utána, akkor viszont gondolom, ahogy elhangzott robot szájából, ezen a bolygón még több ilyen alkotói ûrhajó volt. Akkor egy ilyennel mentek el innen az LV-426-ra az alienek.
A 29 év a Prometheusban elhangzott dátum és a Nostromo kalandja közt eltelt évek száma.
3/10
Keló Scofield 2013 febr. 11. - 18:32:26 3/10
(1794/2133)
Mégis csak ütött ez a film, ha ennyi variáció van, várom a folytatást.