Téma: Radírfej

*Bátorszív* 2007 jún. 10. - 03:52:00
(16/56)
-~- A rendezõ, talán eddigi legjelentõsebb, ( és egyben legabsztraktabb) epoch-making, egyedülálló filmes viziója.;
Redfield 2007 jún. 09. - 23:19:06
(15/56)
Ajánlom figyelmedbe Alejandro Jodorowsky: Fando y Lis címû elsõ egész estés moziját, 1967-bõl melyet ki is tiltottak hazájából és meg akarták lincselni a rendezõt a bemutatón. Szürrealisztikus jelképekbõl álló, szerelmi köntösbe bújtatott költõi mese, mely mind hatásban, mind értelemben túlmegy bizonyos nagy határokon. Mesteri film, és szerintem jobb, mint Lynch: Radírfej-e. :)
Gertev 2007 ápr. 04. - 01:01:00
(14/56)
ja és Lynch:
Radírfej (MTV), Kék bársony (tv2)-re emlékszem. + régen Twin Peaks, Dûne...
Gertev 2007 ápr. 04. - 00:59:12
(13/56)
Igen, valóban van egyfajta kiszolgáltatottság... Amit nem adnak le és nincs a tékákban, az nem látható. Ezt a problémát már Szõts István, magyar filmrendezõ is látta már az 1940-es években. Azt, hogy a könyvekhez hozzá lehet jutni pl. könyvtárakból, a filmklasszikusokhoz viszont nem. Ezért kell egy - az Õ szavaival élve "fimkölcsönzõ irodát létrehozni."

Ez nagyjából meg is van, videótékáknak hívják mostanság. Csak pont a klasszikusokra nincs igény, és nincs kereslet = nem is tartják õket.

Marad a tv-bõl való felvétel, netrõl való letöltés... Ha konkrétan kell valami, azt pár év távlatából utol lehet érni... Sajnos ez van. Én a Halott ember leveleire közel 20 évet vártam...

Az egyik út a "kiszolgáltatottság", a másik pedig, hogy megkeressük a filmet. Már van internet. Egyszerûbb lett minden.
Gertev 2007 ápr. 03. - 13:39:03
(12/56)
Hello!

Bocsánat, konkrétan nem Neked írtam, csak megnyomtam a 'válasz' gombot, már hajnali majdnem 2 volt.

Igen, egyetértünk! Örülök neki hogy mások is találnak értelmeset a TV-ben, nem is keveset. Egy hónap alatt több DVD-nyi anyagot vettem fel a magyar tv-kbõl:

pl.:
- vasárnap esténként volt izlandi (!) filmeket bemutató sorozat, most Lengyel filmtavasz van, az elmúlt hetekben vagy 5 iráni és dán film volt...

(Remélem a fanyalgók is olvassák... nekik szól!)
Nem baj én begyûjtöm õket, lesz mit nézni egy esetleges "ínséges idõben" is....
Gertev 2007 ápr. 03. - 01:43:02
(11/56)
- múlt vasárnap este: Örömóda (20059, A hattyú (1956),
- ma, hétfõn: Úton (Tempo di Viaggo, Tarkovszkij), Baran - Allah nevében (iráni rom. dráma, 2001)
- holnap, kedden: Tíz perc: cselló (angol-német filmetûd,
2002)

majdnem mindennap van valami érdekes...

Ja, késõ este vam, netán hajnalban. Videót lehet programozni már vagy 20 éve, DVD-írót szintén pár éve...

Én alig gyõzöm felvenni és megnázni õket.

Vannak itt filmcsemegék, csak a fáradtségot kéne venni megnézni õkt, meg heti 30percet rászánni a rádió és tv újságra...

Videotékába évek óta nem járok, mert a tv is dugig (!) van jó filmekkel. Arányában lehet, hogy napi 1-2 csak, a több száz "szemét" mellett, de próbáld csak megnézni mindennap. Lehtene több is? igen...

Radírfej?

Vol az is a tv-ben. Évekkel ezelõtt... Meg van a külföldi rendelés. Néha az is kell...
Redfield 2007 ápr. 01. - 19:27:13
(10/56)
valaha még ezért volt talán. De az ember mindíg a lehetõségeket kutatja, és a cél mindíg a pénz.
Redfield 2007 ápr. 01. - 19:17:38
(9/56)
érdemes pedig. :) Radírfej, Az Elefántember, Kék bársony, Lost Highway, Mulholland Drive, Az Igaz Történet... a rövidfilmjei... még a Twin Peaks: Tûz jöjj velem is. Ezeket mind érdemes megnézni tõle. a többi 1-2 amit nem soroltam fel azok is jó mûvei csak gyengébbek szerintem kicsit, meg másmilyenek.
Redfield 2007 ápr. 01. - 19:09:22
(8/56)
Ne számíts egyébként valami Lost Highway-hoz hasonló izgalmas Lynch darabra. Vannak benne állatira eltalál rémisztõ és sajátos részek, de lényegében iszonyú nehezen fogyasztható és lassú. Mintha egy 10-12 perces rövidfilmet akart volna csinálni, csak sikerült egész estésre elnyújtania. :) kb: olyan.
Redfield 2007 ápr. 01. - 19:04:18
(7/56)
ne búsulj, lesz még rá alkalom. legközelebb. majd odadom újraírhatón.
Redfield 2007 ápr. 01. - 18:59:52 Előzmény marmyk
(6/56)
"In heaven... everything is fine.
In heaven... everything is fine.
In heaven... everything is fine...
you got your good things, and I've got mine."

:)
marmyk 2007 jan. 11. - 13:32:47 Előzmény Bubbax
(5/56)
Hm, hát én soha nem akartam Lynch filmet értelmezni, megmagyarázni. Talán ahány ember ahány rajongó, mind mást lát, érez a filmben. Talán azért ennyire vonzó filmek ezek, mert az ember valahogy zsigerekbõl vonzódik az ismeretlenhez, a megfejthetetlent próbálja megmagyarázni. Lynchnél aztán lehet meditálni, mit láttunk a vásznon : ) Számomra ezért is az egyik kedvencem (mint rendezõ).
Bubbax 2007 jan. 06. - 12:03:21 Előzmény marmyk
(4/56)
Nyomasztó, gusztustalan, fekete humoros remekmû.
Henry Spencer radírfejû?? vagy inkább torzszülött?? vagy földönkívûli?? Szóval gõzöm sincs mirõl szólt az egész. Ha valaki tudja, írja meg.
marmyk 2006 nov. 01. - 08:54:18
(3/56)
The Grandmother - ez se kutya! : ) Nekem a Lost Highway a kedvencem. De igazából számomra azon kevés rendezõk közé tartozik akinek nem láttam rossz filmjét. Csak egy-kettõt nem láttam amit nehéz itthon beszerezni. De majd pótoljuk. Ha jól tudom Stanley Kubrick egyik kedvenc filmje volt a Radírfej. De lehet nem jól tudom a rendezõ nevét. De ilyen kaliberû rendezõ kedvencei közé tatozott. Lynch szerint ez a tökéletes filmje.
Redfield 2006 nov. 01. - 08:36:13
(2/56)
Alapmû, bár a Kék bársony nekem jobban tetszett. MEg pl.: A The Alphabet c. rövidfilmje.
10/10
drienn 2006 okt. 30. - 20:32:29 10/10
(1/56)
Hihetetlen és Lynch-es! Az elsõ mûvészfilmek között volt, amiken "edzõdtem" 15 évesen. A rendezõ munkássága során megtartotta stílusát és kreativításást. Kedvenceim egyike!