Téma: Rambo

10/10
Ford Mustang 2011 máj. 28. - 16:48:11 10/10
(127/207)
Hát minimum egyszer, de inkább többször;)
10/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 máj. 28. - 15:09:02 10/10
(126/207)
A COBRA Filmbõl, miért nem készítenek még 1-2 részt, simán beleférne, nem értem miért csak egy részre álltak be vele... :(
Nem ugyan olyan storyra gondolok, mint ami a Filmben is volt, mivel sok irányt válthat és még a Brigit sem kell bele a folytatásba. :)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 máj. 28. - 15:01:47 10/10
(125/207)
Évente, min. 1x kötelezõ megnézni. :)
8/10
The Man Who Laughs 2011 máj. 24. - 12:17:48 8/10 Előzmény jay89
(124/207)
Bocsánatot kérek, mert félreérthetõ voltam.

Természetesen én is szerettem a folytatásokat, különösen a harmadik részt (talán írtam is a topikjába). Csak arra akartam rávilágítani, hogy ez még mennyire komolyabb, elgondolkodtatóbb, jobb film volt mint a leegyszerûsített folytatásai. Persze ettõl függetlenül élvezettel nézem mindig ha Rambo rendet rak a rossz fiúk között.

Amúgy meg attól, hogy valaki szereti a karaktert/filmet van olyan pont ahol érezhetõen fölösleges folytatni, mert szép kielégítõ lezárást kapott a történet (pl.: Rocky 6, Rambo 4, Vissza a jövõbe 3)
Ivoke 2011 máj. 01. - 00:12:54
(123/207)
Most néztem meg nosztalgiából. Azért Horatio a kölyök képével nem semmi benne. :)))))
10/10
Ford Mustang 2011 ápr. 01. - 22:57:19 10/10
(122/207)
Pontosan. Ez egyértelmû, az akciófilmek fénykorának kezdete a Rambo volt, a többi mind utána.
10/10
greghouse 2011 ápr. 01. - 22:55:55 10/10
(121/207)
(Most lehet rám dobálni az ellenpéldákat, DE) számomra a modern akciófilmek idõszámítása a Ramboval kezdõdik. Több hozzászólnivalóm nincs is most.
10/10
Mumika 2011 ápr. 01. - 22:31:29 10/10
(120/207)
Na végre!
10/10
Ford Mustang 2011 ápr. 01. - 22:25:17 10/10
(119/207)
Pontosan, alapmû, a legjobb filmek közé tartozik, mára igazi klasszikus. Természetesen 10 pont.
10/10
vandor29 2011 ápr. 01. - 21:07:49 10/10
(118/207)
Végre az igazi klasszikus, sok rendezõ majmolja de ez az elsõ igazi, ennél nem lehet jobbat csinálni...ebben a kategóriában.
Remélem nem vágták össze-vissza mint sok filmet szokásuk.
Jó lenne ha mind a 4 részt leadnák.....
sziriat 2011 ápr. 01. - 21:05:18
(117/207)
ma meg szeretném nézni.. Bár eléggé felzaklat ez az erõszakos viselkedés, a vadászösztön, a gyilkolás.. Nekem az az üzenete, hogy az erõszak erõszakot szül..nem jó..és a kegyetlenségnek nincs határa..Emberi mértékkel..ettõl még létezik...
az jut eszembe valamiért, hogy amikor az ember megadja magát, akkor miért kell belehajszolni a kegyetlenségbe..
a kis állatoknál a szülõk megtanítják a megfelelõ viselkedésre a kölyköket.. és a testvéreik is.. tán az igazságosabb..na nézzük..
10/10
vedder 2011 ápr. 01. - 19:15:35 10/10
(116/207)
bakker irigy
10/10
vedder 2011 ápr. 01. - 19:14:04 10/10
(115/207)
egy igazi klasszikus
irígylem az amcsikat, mert egy csomó problémát - mint pl a wietnami háború - az ilyen filmeken keresztül fel tudnak dolgozni, helyre tudnak tenni.
jay89 2011 márc. 27. - 20:06:46 Előzmény The Man Who Laughs
(114/207)
NEm értek egyet Veled a folytatásokat illetõen... sztem ha valaki megkedvel egy akcióhõst, egy példaképet, akkor minél többször akarja látni a vásznon. Én nem bánom, hogy készültek folytatások, mert inkább nézem azokat, mint a mai "ZS" kategóriás, egyszerûen gyönyörûen béna akciófilmeket. Bár az tény, hogy az elsõ rész a legjobb, de mondjuk a második részben oltári jól megcsinálták a vietnami katonákra vadászós jeleneteket, a harmadik részben meg az eleje volt a kedvencem, a lovasjátékot játszó afgánokkal. A 4. rész meg sztem szimplán volt jó, 20 év alatt sokat változott a filmkészítés világa, de azért Sly-ék odatették magukat.
De a jellemzésed a filmrõl nagoyn tetszett, egyetértek Veled a többiben.
8/10
The Man Who Laughs 2010 aug. 25. - 21:30:01 8/10
(113/207)
A Taxisofõr után a legjobb/élvezetesebb film ami a háborúból hazatérõ a helyét nem találó katonát 8akit nem akar befogadni a társadalom, sõt...) és korát mutatja be. Persze meg sem közelíti Scorsese mestermûvét, és Stallone sem egy De Niro.

A film sokkal kommerszebb, jóval több benne az akció, de ez nem baj. Annak ellenére, hogy a filmben egyetlen ember veszíti életét, akcióban nincs hiány. A film szinte az elejétõl a végéig megállíthatatlanul pörög, nincs üresjárat. Az akciók jól megrendezettek, izgalmasak és jóval reálisabbak mint a folytatásokban. A színészek nem rosszak, Stallone nem olyan jó mint a Rockyban vagy a Coplandben, de nem lehet rá panasz. Dennehy jól hozza a geci seriffet,Richard Crennára meg mint, ha ráirták volna Trautman ezredes szerepét.

Jerry Goldsmith zenéje igazán remekül sikerült.

A mondanivaló világos, mint a nap. A film egyetlen hátránya a befejezés, ha nem térnek el a könyvtõl SPOILER és Rocky meg hal SPOILER a film is erõsebb lenne és a gyengébb (de szórakoztató) folytatások sem rontanák a hírét.

Összegezve egy remek szökevény-akció film, érthetõ tanulsággal. Nyilván nem olyan mély mint az említett Taxisofõr vagy a Szarvasvadász, de simán:

8/10.
10/10
mro26 2010 aug. 24. - 18:36:50 10/10
(112/207)
Nekem azért az elsõ rész a kedvencem mert van valóságalapja a történetnek...a hazatérõ katonák nem tudtak visszailleszkedni a társadalomba és megvetették õket az állampolgárok

A következõ részek már inkább csak akciófilmek...teljesen más irány és azok is jók, mint akciófilmek, de teljesen más mint az elsõ rész.
Ettõl függetlenül érdemes megnézni mert nagyon jó akciófilmek és szórakozáshoz kitünõek.
Commodus 2010 aug. 24. - 14:13:58
(111/207)
"A legújabb filmet nem láttam, de tény, hogy a másik két folytatás kicsit aláásott a figurának"

Ha elfogadsz egy jó tanácsot kerüld is el messzire!

Ahogy a Rocky-ban is kimagaslóan az elsõ a legjobb, sõt meg merem kockáztatni, hogy egyedül az jó, a túlhajszolt verekedõs meccset leszámítva, tulajdonképpen egy értékes film, ez itt még inkább igaz.

Ha nem akarod magadban lerombolni az elsõ mitoszát az utolsót hagyd ki!
SteelDog 2010 aug. 24. - 13:58:50
(110/207)
Kár, hogy egy kultuszfilmbõl azóta szarkasztikus szimbólum lett.

Egy erõszakmentes kisváros rendõrei ellen induló felfegyverzett veterán egyszemélyes hadseregként nyilván elég durva károkat tud okozni. Rambo figurája talán túl mindentudó, de hallani legendákat hasonló katonákról. Abban az átkozott háborúban, amit szerintem nem árt történelmileg alaposan is megismerni, hogy megértsük, pusztán az amerikai filmek mondanivalóin túl, ilyen emberekre volt szükség (s ez a mai háborúkban sincs másképp), s ha valakit tényleg erre képeznek ki, idõvel bizonyára kivesznek belõle emberi érzékei, amitõl szó szerint gyilkológéppé válik (szerencsére Rambóból nem). Akárhány jobbnál jobb filmet megnézhetünk a háborúkról, az igazi borzalmukat úgyis csak az tudja, aki átélte.

Az viszont tagadhatatlan, hogy Amerika elbizakodott stratégiája értelmetlenül rengeteg katonájának életébe került, és talán a történelemben elõször bebizonyosodott, hogy az USA sem verhetetlen épp a nagyhatalmi gondolkodásmódja miatt. Láttam már fényképeket Vietnamban harcoló amerikai katonákról, akiknek szinte "legénytoll is alig pelyhedzik állukon", a tekintetükbõl pedig világosan sugárzik, hogy marhára nem értik, mit is keresnek ott.

Szerintem a Rambo a játékfilmes elemeken túl jól példázza a háborúra kiképzett, civil életbe visszavetett katona iránytalan útkeresését. Elég sokatmondó, hogy a fõhõs csak a végén fakad ki, és értjük meg az egész filmet, amiben Rambo szándékosan nem ölt embert, inkább megsebesítette õket. S ha saját bevallása szerint hazatértekor õt gyilkosnak titulálták, az igazi gyilkosok mégis a viszketõ ujjú rendõrök, akik önnön perverziójukból fakadólag brutális embervadászatot indítanak, mert az milyen jó buli egy eseménytelen kisvárosban.

A legújabb filmet nem láttam, de tény, hogy a másik két folytatás kicsit aláásott a figurának, de szerintem mindegyik jó volt a maga nemében. Mindezen felül az igazi mondanivaló ebben az elsõ részben van, és személy szerint nagyon haragszom, ha valaki az egészet csak úgy ledegradálja. Nem kell szeretni, de ha kicsit utánanézünk a történelemben, valahol meg lehet érteni. Maga a film jó, ügyesen pörgetett a történet és minden karakter motivációja érthetõ, még a negatívakéi is (akik talán nem is egyértelmûen negatívak). Brian Dennehy pályájának szerintem kiemelkedõ alkotása, akit ugyan fõként negatív akarterként ismerünk, szerintem pozitív szerepben is megállná a helyét, a seriff figuráját pedig tökéletesen rá szabták.
10/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 08. - 11:39:14 10/10
(109/207)
Nagyon nagyon jó akciófilm!!!!
Nagyot alakít benne Sylvester Stallone!!!
Lendületes és minden megvan benne ami jóvá tehet egy akciófilmet!!!
Ott van a kedvenc filmjeim között!!!
10/10!!!!
G-x 2010 máj. 17. - 13:35:33
(108/207)
Kicsit más mint a többi Rambó de nagyon jó. Ez meg a négy a legjobb. Az akciófilmek alapja Stallone csinálta ezeket az "egyszemélyes háború a világ ellen", és azóta már mennyi hasonlót csináltak. 9/10 (Ja és amikor megláttam a Mitch nevû szereplõt egybõl beugrott a CSI Miami helyszínelõk fõszereplõje, és tényleg õ az.)