Téma: Ramona

8/10
napraforgó 2012 febr. 26. - 07:18:24 8/10
(175/215)
Csodálkozom, hogy a sorozat csak 69 részes. Ebbõl mások kihoztak volna legalább 150 részt.

Én is szeretem, nekem is tetszenek a kosztümös filmek. És nagyon jó, hogy nem mentek el menet közben valamilyan zavaros irányba. Sajnálom én is, hogy az Alejandrot játszó színész 2-3 évvel késõbb meghalt. Kár érte.
Bár ilyeneket vennének a sok zavaros, idétlen sorozat helyett... Meg pláne ismétlik is a zavaros, idétlen történeteket, Hát...

Mert most mindenütt ezer új sorozat is látható....
Hát engem sajnos nélkülözniük kell....
8/10
napraforgó 2012 febr. 26. - 07:08:03 8/10 Előzmény napraforgó
(174/215)
Én azért vagyok dühös, mert egyik napról a másikra változtatták meg a vetítési idõt, úgy, hogy elõre nem jelezték! Most bezzeg 2 héttel késõbb állandóan bejelentik a Hetedik menyország táun, hogy ez más idõpontban megy.
Na esõ után köpönyeg...
10/10
Dina1987 2012 febr. 25. - 17:23:47 10/10
(173/215)
Lucy Orozco sorozatai ilyenek. Olyan valóságosabb és érzelmileg többet mutat a többi tingli-tangli történetnél.
Meridol 2012 febr. 25. - 17:20:50
(172/215)
Emlékére...
Meridol 2012 febr. 25. - 17:07:29
(171/215)
Szerintem ez a sorozat mindent visz! Jobb mint a többi nyálas csöpögõs love storyk. A minap utánanéztem mi lehet most Eduardo Palomoval kiderült hogy már meghalt 2003 ban. Szivrohamot kapott egy étteremben vacsora közben. Ez szörnyû!!! mellesleg õ volt Juan de Dios az eredeti Vad szívben. Hát.. ezt nme tudom elhinni. Nagyon sajnálom.
10/10
Dina1987 2012 febr. 25. - 16:08:01 10/10
(170/215)
Spanyolul fent van youtuben a sorozat. Nem tudom pontosan melyikrõl maradtatok le, ha jól értelmeztem mikor a kis Ramonat ledobta a ló. A sorozat maga 69 részes. Elõre elkészítették így még véletlenül sem lett arról szó hogy a siker miatt hosszabbítsanak vagy kitoldják. Szerencsére. Bár ezt a történetet azt hiszem szívesen követi az ember.

Azt hiszem ezek lesznek azok. Ez az a rész vagyis a 28-as ahol leesik a lóról. Azt már egy lentebbi kommentbe elmeséltem hogy történt. Így eredetiben, az igazi hangokkal pedig sokkal jobban átjön a hangulata az egésznek. Ha valamit nem értesz, szívesen elmesélem ott mi van. Ezek a vágott részek, de ha jól tudom az egész fent van ha nem is ennyire jó minõségben. http://www.youtube.com/watch?v=1QwpXZubFPE&feature=related ez a másik fele a 28-as résznek: http://www.youtube.com/watch?v=MLHYtHaq-xM&feature=related
10/10
Csatornasün 2012 febr. 25. - 13:37:39 10/10
(169/215)
Férfiként én nem nézek sorozatokat, de mivel a párom nézi a Ramónát, hát én is elkezdtem nézni. Azt kell mondjam, még én is meglepõdtem, de ez egy elég jó sorozat! Tetszik!
10/10
Riti36 2012 febr. 25. - 09:30:35 10/10 Előzmény napraforgó
(168/215)
A Ramona a kedvenc sorozatom, nagyon-nagyon tetszik! Egy részt sem hagynék ki, bár csalódottan vettem tudomásul, hogy áttették az idõpontot egy korai kezdésre (miért?), ráadásul úgy, hogy fogalmam sem volt róla! Így arról a részrõl le is maradtam. Próbáltam keresni tartalmat, ismétlést esetleg, de errõl a filmrõl szinte semmilyen információ nincs...Így nem maradt más hátra, minden reggel felkelek, hogy megnézzem.

Ez a sorozat különleges, végre nem egy szokásos mostani szappanopera, amiben mindig ugyanazok a szereplõk vannak, ugyanaz a történet, és néha már azt sem tudom mit nézek. Nem is nagyon köt le. Ez a film viszont elkalauzol minket egy régebbi korba, melyben megismerhetjük az akkori szokásokat, és szembesülhetünk vele, mennyire más, és számunkra már kegyetlen volt az az idõszak. Bár a szépsége is megvolt.

Nagyon szép a fõszereplõ, Ramona, és igazán romantikus a történet, mégsem szirupos.

Remélem még sok rész van hátra, imádom!:)
8/10
napraforgó 2012 febr. 22. - 09:18:31 8/10
(167/215)
Nem tetszik, hogy változik a kezdési idõpontja. Hol elkezdik már 7.35-kor, hol meg 7.43-kor...
Ha egyszer 7.40-re állították be, miért nem tudják legalább ezt tartani???
8/10
napraforgó 2012 febr. 17. - 14:54:51 8/10 Előzmény Dina1987
(166/215)
Köszi.

Hja, az indián varázslatok... Na ez kis kezd elmenni hülyébe...
10/10
Dina1987 2012 febr. 16. - 10:58:57 10/10
(165/215)
Fernando és Ramoncita kilovagolt. Kicsit hasonlóan volt ez felvezetve mint Dona Ramona baleset. Ramoncita is gyorsan vágtatott...nála közrejátszott még, hogy az indián faluban Mathea varázslatot mondott közben és átkozta...egy skorpióval megijesztette Rubint, aki erre felágaskodott és ledobta Ramoncitat. Csak azért nem lett "komolyabb" baj, mert Matheat megzavarták és így nem tudta befejezni amit elkezdett.
8/10
napraforgó 2012 febr. 16. - 08:46:03 8/10
(164/215)
Disznóság, hogy pont akkor változtatták meg az idõpontot, amikor valami fontos epizód történt. Fogalmam sincs, hogy is történt Ramona balesete, miért is került ágyba, eszméletlen állapotba.

Ilyen kora reggel egyébként csak a hírmûsorokat szoktam nézni.
Még jó, hogy ennél éjszakaibb idõpontot nem találtak. 6.40-re van kiírva, de 6.35-kor már vígan megy.... Brrr.

Én nem is értem, hogy egyáltalán miért kezdenek bele egy sorozatba, ha aztán nem viszik végig normálisan, ide-oda pakolgatják, stb.
10/10
Dina1987 2012 febr. 14. - 22:06:30 10/10
(163/215)
2000-ben a Ramona forgatásán kontra 2012-es képek Helena-ról és Kate-rõl
10/10
Dina1987 2012 febr. 14. - 22:00:30 10/10
(162/215)
2000-ben a Ramona forgatásán kontra 2012-es képek Helena-ról és Kate-rõl
8/10
napraforgó 2012 febr. 14. - 07:56:58 8/10 Előzmény haszvir
(161/215)
Én lecseréltettem a telefonszámomat, mert annyi reklám, meg termékbemutató miatt hívtak. Most az új számon még többen hívnak, csak más nevet keresnek. Mikor mondom, hogy nem az vagyok, nyomulnak tovább, hogy akkor nekem mondják el.

Jó tanács: Én azzal szoktam lerázni õket, hogy nekem erre NINCS pénzem. Ezt valahogy mindig megértik.

Szóval a varázsszó: NO MONEY!
haszvir 2012 febr. 13. - 15:36:01
(160/215)
Miért kell mindig változtatni az idõpontot?
Lassan kikapcsoltatom a tv-t meg a telefont, mert telefonon csak a reklámokért hívnak.
10/10
zinajda 2012 febr. 13. - 12:48:53 10/10 Előzmény napraforgó
(159/215)
Egyetértek. Össze vissza vetítik a filmeket. Legalább feltüntetnék az új idõpontot.
8/10
napraforgó 2012 febr. 13. - 08:13:40 8/10
(158/215)
Hát ez meg micsoda dolog? Csak úgy átteszik a Ramonát délrõl a hajnali óráûkra? Minden figyelmeztetés nélkül?

Hát annyit nem érdemel meg az a nyomorult nézõ, hogy az utolsó héten beúsztatják néhányszor a felíratot:
Kedves nézõink, a jövõ héttõl új idõpontban, 6.30-tól vetítjük a sorozat következõ részeit.

Felháborító!
8/10
napraforgó 2012 jan. 30. - 13:25:40 8/10
(157/215)
Beatríz iccaka megemlíti anyucija tüdõbaját, na most az esõ tuti megrongálta az õ tüdejét is. Mellesleg miért beszél errõl Perpetua nénikéjével, õ tán nem tudta, hogy miben halt meg a testvére/sógornõje?
10/10
Dina1987 2012 jan. 30. - 13:03:45 10/10
(156/215)
Pont jó részt kaptam el. Egy kis ágyban reggelizés kezdésként, mert annyira kimerítõ tud lenni hogy a titkunkról mindenki tud, hogy ez ledönti az embert a lábáról. Na de sebaj amíg van friss bukta reggelire és a lányunk sem indiánozik hanem minket ápol addig nincs nagy baj. De Juan Quenito mindjárt kap a fejére hogy addig lõdözik, hogy a nagyságától kapott kedvenc vázának kampec. Tuti valami családi örökség az ükükük anyutól és pótolhatatlan. Sebaj, Juannak végül is szabad mert túl sok mindent tud.

Jaaaj de ha már reggel van akkor lemaradtam a kedvenc részemrõl amikor Dona Ramona õsi családi recept alapján vacsit készít a népnek, viszont felhúzza magát a szokásos a sztorin. Egy ír? A fa alatt? Kivágom a nyelvét aki ezt terjeszti. Életem...én tényleg nem akarok itt vádaskodni de akkor saját magaddal kezdjed mert te vagy az aki nyitott ajtó ablak mellett folyamatosan errõl tart beszámolót, hol részletesen, hol vázlatpontokba szedve. Ezek után ne csodálkozzunk, hogy a vendégekhez is eljut a mese. Amirõl amúgy mindenki dumál hát csoda hogy ez a vendégek fülébe is eljut? Ráadásul amilyen habitussal Dona Ramona reagál a történetre...pont hogy rátesz egy lapáttal arra hogy Angus tényleg a fa alatt nyaral. Ha elkezdene nyugisan enni, hogy halott a fa alatt? És? Akkor simán továbblépne mindenki, hogy jó ez csak ilyen novemberi rémsztori és kész. De így? Lebukik, hogy titkol valamit, ráadásul egy falatot sem tudott enni.

Ramoncita rögtön feszegeti is a témát...hogy ajajaja Quanitoék mennyi mindent tudhatnak. Persze lányom, szerinted ki a fene ásta el apádat a fa alá, én? Na de ilyen nincs, mert Dona Ramona reggelre összeszedte magát és csak a villa áll meg egy pillre a kezében, hogy jaj már megint ki jártatta a száját? Óvatos téma feszegetés...hogy khm ki mondott és mit? Szinte csikorog a villa kés a tányéron. Na itt sem lesz már nyugodt reggelizés. Hát anyu figyi, amikor elmeséltem Martanak az álmomat miután meghalt az apám...Mire donita Ramona: Moreno tábornok? Félreértés ne essék, muszáj ezt pontosítani. Akkor dobott volna egy hátast az ágyban, ha a lánya azt feleli, hogy nem, nem õ, hanem Angus O'fail. Szerencsére MArta nem arról köpött csak közölte, hogy apáddal édes lányom anyád is meghalt és azóta olyan mint egy élõhalott. Ez a Marta aztán tud bókolni. Ergó Dona Ramona egy Zombi! Éljen a magyar fordítás!!! Imádom, hogy Dona Ramona nyugodtan ecsetelheti mennyire szerette Ramoncita apját, mert mindenki azt hiszi a tábornokról beszél. Így végül is nem hazudik, mert a nevet nem mondja ki. Ellenben teljesen zavarban van a témától. Nem is néz a lánya szemébe. Anyám miért nem ment újra férjhez? Igen, ezt a kérdést Ruy Coronado és fél California kérdezi tõle a mai napig, hogy miért nem ment hozzájuk.

Alejandro közben úgy döntött marad...de ez a mamit kb annyira érdekli, hogy igen? Na legalább lesz segítséged fiam, hagyjál mindent rá és te barátnõzzél légyszi mert kezdesz gyanús lenni a népnek. El is viszi a nebáncsvirágot és lepcses szájú Perpetuát horgászni. Akik oda vannak meg vissza hogy Felipe egy hétre elegendõ halat fogott össze. Ez aztán teljesítmény, fõleg úgy hogy hangoztatva van ez a remek gyermek mennyire parázik a víztõl.

Baaaaj van! Jön a vihar és Dona Ramona bár felkelt kezdi a szokásos parát. "Fernando te nem tudhatod, de én félek a vihartól" NA NE MOND! hahahahahaha igen biztos senkinek nem tûnt fel eddig ahogy lerehagálod a dörgéseket. Jelentkezzen akinek ez új információ volt. De legalább most meghallgathatjuk a sztorit miért fél oly nagyon ez a remek asszony. Fernando ezt a láthatóan labilis állapotot kihasználva gyors meg is kéri Ramoncita kezét. Aputól örökölte a rámenõsséget. A kis sunyi rögtön adja a lánya kezét, apádat imádom remek ember a szoknyámból ki nem mászott fiatal korom óta. Te meg hasonlítasz rá Fernando...jó hogy nem ajánlotta már fel a saját kezét ajánlatként!

Közben persze a vihar a birtok urát is elérte, de ha Felipén múlna belefulladnának a bokáig érõ vízbe!

"Fernando, ha elveszed Ramonat gondoltál már arra hol fogtok élni?" Dona Ramona annyira szamaritánus és jótét lélek, hogy mindjárt elõkap nekem egy térképet hogy én már agyaltam helyettetek is és bejelöltem egy két jó messze lévõ pontot. Majd következhet egy kis hazafias beszéd Lucy Orozco tollából Helena Rojo prezentálásában. Köszönjük!

Ramoncita meglepõ módon nem örül annyira ennek az esküvõnek mint a mamija. Pedig Õ mondja neki hogy nem akarja hogy itt legyen a birtokon eltemetve úgy mint õ. Na naaaa ne vetítsük elõre a késõbbi eseményeket.