7/10
Brother Wolf 2023 dec. 26. - 09:38:46 7/10
(17/37)
Nyugi, ha túléltétek a Marvel és DC foshalmazt, akkor ez sem lesz annyira vészes.
Habár, nem mondanám, hogy az újdonság erejével hatott, de a folyatásban még kialakulhat.
3/10
zuluvadasz 2023 dec. 25. - 13:05:33 3/10 Előzmény dani.ripka@gmail.com
(16/37)
Azért mert azok jó filmek voltak, ez közelükben sincs.
3/10
zuluvadasz 2023 dec. 25. - 13:03:56 3/10
(15/37)
Az elmúlt 10 évben Snyder rosszabbál, rosszabb filmeket készít. Aki még mindig Watchmen szintű filmeket vár az nagyot fog csalódni. Ez egy összecsapott, rosszul megírt valami. Mindent beleakart tenni, de ebben a formában ez bődületesen rossz, talán egy rendezői változat. (mondjuk az igazság ligája is szar volt így is, csak jobb mint a mozi változat)
10/10
Vinvan 2023 dec. 25. - 11:38:37 10/10
(14/37)
Nekem bejött,Nem kell hasonlítani semmihez csak nézni.Várom a folytatást remélem lesz :)
lukenukem 2023 dec. 25. - 11:08:17
(13/37)
két dolog nem tetszett benne, ami snyder-től nem feltétlenül szokatlan, ám önmagában mint film fontos lenne. az egyik, hogy nem önálló filmként funkcionál maradéktalanul, mert érezhetően nem lőtt el minden puskaport, éppenhogy begyújtotta a kanócot. a másik pedig az, hogy mindent amit itt látunk azt már láttuk valahol máshol, és egy pillanatig nincsen emiatt a rendezőnek szégyenérzete. főként azért gondolom ezt, mert az első kedvcsináló után is egymásra licitáltak a kommentelők, hogy ki milyen filmet látott bele, és a csillagok háborúján felül az elmúlt 20 év sci-fi és fantasy popkultúrájára mély nyomot hagyó filmjének jópár jelenete benne volt. csak a trailer-ben!
ugyanakkor azt nem lehet tőle elvenni, hogy egy ízzig-vérig snyder film! sztem ahhoz képest, hogy a netflix-re készült teljesen rendben van a látvány. azért van még mindig különbség a streamingre készülő tartalmak és a nagyvászonra készülők között. kivéve talán a marvel és star wars sorozatokat, amik igen parádésan néznek ki. néztek ki eddig, mert végül őket is utolérte a megszorítás. a netflix-en eddig is voltak csodaszép filmek és sorozatok. főleg a dark-ra és az 1899-re gondolok.
sokan imádják fikázni snyder-t, pont olyan divat őt fikázni, mint 10-15 éve michael bay-t. holott, meglehet a filmjei nem nolan léptékűek, nem is villeneuve szintűek, de az teljesen igaz rá, hogy sajátságos hangulata van a filmjeinek, és könnyen felismerhető a stílusa. mégha maga a film egyáltalán nem is eredeti. ez teljesen igaz erre a filmre is. sokan a star wars-t hozták fel, hogy arra hajaz, ami sok tekintetben igaz is. akár csak az alapfelvetés, akár a történetvezetés. ugyanakkor nekem elsőre watchowsky-ék jupitere ugrott be, illetve teljesen nyilvánvalóan a 7 mesterlövész / 7 szamuráj lehetett az alapvető inspiráció. ez a film legnagyobb baja, hogy építkezik egész film alatt, de nem olyan mélyen ismerteti a karaktereket, hogy különösebben érdekeljen a sorsuk a későbbiekben. a színészek jelentős része talán nem is lenne képes rá, bár azért a "húzónevek" hozták a tőlük elvárhatót. és igaz ez a főszereplőre is, pont annyit kapunk tőle, mint várunk... ha nem várunk tőle sokat. számomra nagyon hiányzott még egy igazi űrcsata is, hamár snyder star wars filmjeként állították be. nyilván a folytatásra tartalékolnak.
egyáltalán nem mérföldkő a film, bárki aki úgy ült le megnézni, hogy erre várt, hogy snyder újraértelmezi az űropera műfaját, annak semmi realitásérzéke nincsen snyder-t illetően, és meglepő, hogy milyen sokra tarthatják a rendezőt, ha ennyire lehúzzák a filmet. miközben ez snyder. gyenge, unalomig ismert sablonos történet, többnyire szép látványvilág, nagyon részletes akciójelenetek, krva sok lassítás, semleges színészi játék, néhol túljátszva, néhol lebutítva. megosztó figura, és ez rendben is van.
engem nem kötött le különösebben a film, nem vártam tőle sokat, ám ezzel együtt nem csalódtam. az zavart, hogy egész film alatt azon kattogtam, hogy hol láttam a jeleneteket, melyik szereplő melyik karakternek felel meg egy másik filmből, a beállításokat láttam-e valahol, stb. volt rá bőven időm, elvégre több részre bontott film, és ezt tudtam is. ha van nagy baja, akkor ez a legnagyobb, hogy önálló filmnek kevés, túlságosan is építkezik a várhatóan nagy, ám nem túl eredeti durranásra. én biztosan megnézem a folytatást, mert kedvelem snyder stílusát. nem minden filmjét, mert a filmjei nem mind jó, sőt! de a stílusát nagyon kedvelem.
én azoknak ajánlom, akik képesek túllépni azon, hogy nem eredeti, és nem csillagok háborúja, meg akik tudják mit várjanak snyder-től. mert az utolsó képkockáig ízzig-vérig snyder film! aki ezeken nem tud túllépni, azoknak nem csak elvesztegetett idő, hanem bő két órányi tömény bosszúság lesz. ha nem kapcsolják ki hamarabb!
8/10
dani.ripka@gmail.com 2023 dec. 24. - 21:18:21 8/10
(12/37)
Mesefilm a javából... Kíváncsi lennék , hogy akik 1 pontra értékelték azok hány pontot adnának mondjuk az Álomháborúra és a 300-ra, vagy uram bocsáss a Watchmenre...
5/10
KriszXD56 2023 dec. 24. - 18:57:03 5/10
(11/37)
Innen onnan összeollózott film, Star wars alapokon. Eskü még a hét mesterlővészt is felfedezni benne azon a szálon hogy harcosokat toboroznak hogy megvédjék a falut az űrnáciktól.
Én egy 5-öst adok neki. Bizakodok hátha élvezetes koppintás lesz a széria 😁
8/10
TheOldMan 2023 dec. 24. - 13:50:14 8/10
(10/37)
Két dolog kell, hogy élvezhető legyen : úgy kezelni,ami és kicsit le kell menni gyerekbe!
Ez nem korfüggő, a 27 éves fiamnak nem sikerült, azt mondta : meg se nézzem ! Már egyébként is olvastam és hallottam negatív kritikákat , szóval nem a Keresztapára készültem.
Na és 52 évesen letudtam menni gyerekbe és nem figyelni a nyilvánvaló hibákra. 8/10.
Szerintem az is számít : míg a csemetém magyar szinkronnal leste, én ragaszkodtam az angol verzióhoz. ( Nem mindegy azért, hogy egy robot Sir Anthony Hopkins hangján mond nyilvánvaló sületlenségeket, a sík egyszerű sztori is elviselhetőbb felirattal, mint , amikor kimondják azokat. )
Szerintem :
negatívum - őskáosz, western - szamurájfilmek, sci- fi, fantasy, de még Gladiátor és Conan típus is
keveredik itt
- színészi játék ( jön a gonosz, fogjunk össze sztoriból azért nehéz bármit kihozni )
- a rosszfiú, ( talán nem Ed Skrein hibája, hogy a gonosz német katona feeling már inkább
rosszízű, mint félelmetes )
- biztos van még, de, ami hirtelen eszembe jut, az a legnagyobb hiba : A FELESLEGES,
FÁRASZTÓ ÉS GAGYI LASSÍTGATÁS!!
pozitívum - végre nem marvel, nem DC, nem tini horror és sorozat vagy folytatás, hanem ( lehet
megköveztek ) de valami eredeti
- a STAR WARS feeling : lények, kocsma, látvány, hangulat ( és igen a faék egyszerű történet )
- Sofia Boutella jó, jó áll neki ez a cucc !
Szóval : nem hidaltam le tőle, de telibe hányt kritikával sem értek egyet! Pont manapság, amikor ömlik a szar a mozikba, képernyőkre és azt veszem észre, hogy a nagy kritikusok is megengedőbbek a színvonalat illetően,nem érdemli meg ezt a negatív hájpot, amivel én szembesültem eddig!

Utóirat : régi vagy nem régi Netflix - nézők, akik már elborzadnak a gender-programtól, nyugi itt ezzel békén hagynak bennünket!!!
10/10
RAPO76 2023 dec. 23. - 23:48:04 10/10
(9/37)
Minden percét imádtam.Kicsit rövid,remélem a rendezői változat legalább 4 órás lesz.
5/10
doktormacko1953 2023 dec. 23. - 22:14:37 5/10
(8/37)
5 / 10
10/10
felhasználó73 2023 dec. 23. - 18:57:06 10/10
(7/37)
Jóvan ez.
1/10
AlexWolf 2023 dec. 23. - 18:56:57 1/10
(6/37)
20 percig bírtam.

Lassított felvételben megjöttek az űrnácik az űrvikingekhez, aztán megpróbáltak lenyomni egy Becstelen Brigantyk féle beszélgetést, de sajnos egyetlen Christoph Waltz sem volt köztük, így nem sikerült.



Erősen kétséges, hogy valaha folytatni fogom. Max ha lázas beteg leszek és minden mást megnéztem már.
2/10
gaba45 2023 dec. 23. - 18:22:28 2/10 Előzmény AlexWolf
(5/37)
...én kb. a feléig bírtam....talán majd folytatom egyszer, de nem biztos...
2/10
gaba45 2023 dec. 23. - 18:20:18 2/10
(4/37)
...hát Snejder úr...ez nem jött be...gigantikus katyvasz...sajnos
1/10
AlexWolf 2023 dec. 23. - 18:18:34 1/10
(3/37)
8 perce nézem, eddig ez a kérdés kavarog bennem: Hát ez meg mi a f***?
3/10
kaloz44 2023 dec. 23. - 06:03:18 3/10
(2/37)
Annyira kár érte.. ez annyira jó illetve százszorta jobb lehetett volna.. nem megyek bele regényes kritikába arra megvannak a szakertok..és most hozok egy példa filmet amiben szintén benne volt Zack Snyder neve(300 A birodalom hajnala.) még is élvezhető volt. De ez hogy minden tizedik kockajelenetet Szuperlassitva kell nézem hogy ezáltal úgymond epikus legyen a film vagy nem tudom mi volt az elképzelés de nekem nézhetetlene vált már már szinte bosszantó volt.. szerintem a kevésjó többet ért volna vagy ahogy egy bölcs ember mondta "ne nyomd fullba a kretént!!" U.I.: mintha egy látványos CGI videoklippet néztem volna Star Wars remake-el béna színészi teljesítményekel. Próbálkozás miatt 3 ***.
1/10
Kaszás79 2023 dec. 23. - 05:29:19 1/10
(1/37)
Szar, girl power, girl boss, látvány mondanivaló nélkül.