Téma: Rejtély

x-tro 2006 máj. 09. - 15:12:28
(13/113)
ez hülyeség, általában megfér kettõ, sõt több is. de ha az egyik köcsög, és el se olvassa (meg se hallgatja, stb.) azt amit a másik nyekereg, hanem csak a saját fals és monoton faszságait nyomja, akkor a másik mérges lesz, és elhajtja a rákba.

mondtam hogy szerintem se kifejezetten jó film, de a szemét és szar jelzõket nagyon túlzottnak érzem. arról pedig ha valaki nem ért meg valamit, és csupán EZÉRT az értetlenségért fikázza, és fõleg, ha ebbõl még általánosít is, az az ostobaság tipikus alapesete.

xyz épp ezt tette, észérveket nem hozott, csak értetlenségbõl fakadó mérgét közölte. legalább észt osztott volna, de még erre is képtelen.

ne menjen fórumozni az, aki nem viseli el amikor fórumtársai észt osztanak. osszon õ is, már ha van mit... ennyit tehet. vagy kiszáll...
Facing.the.Plastic 2006 máj. 09. - 11:49:49
(12/113)
hogy is van az a mondás??? két dudás egy csárdában....nem fér meg :)) tipikusan jó példa erre :D

egyikõtök se tudja a másik véleményét elfogadni, mindenki a sajátját akarja a másikra kényszeríteni....még akkor is ha "rám-nem-kell-hallgatni-me-amúgy-is-leszarom" attitûd mögé bújtatjátok....

bocsánat...én nem akarok ebbe beleszólni, õszintén szólva, én nem vagyok olyan okos....én csak szimplán élvezem két entellektüell sziporkázó eszmecseréjét. de tényleg.
x-tro 2006 máj. 09. - 09:20:58
(11/113)
a hülyeség, amelyet az elébb is bizonyítottál, nem akadály...
és nem az én bajom.

ha nem tetszik az észosztás, minek fórumozol? hiszen minden egyes fórumbejegyzés észosztás, ha pedig nem az, akkor mi értelme? szóval, nem jött ez be kisköcsög (nem, nem vagy okoska)
1/10
xyz 2006 máj. 08. - 23:02:07 1/10
(10/113)
Megpróbálhatsz lekezelni. Magasról teszek rá. :-)
Osztod itt az észt miközben nem vagy más, mint egy szánalmas szerencsétlen, aki úgy próbálja a felsõbbrendûségét bizonygatni önmaga számára, hogy "csak azért is" olyan filmeket tart nagyra amelyek (kitünõ példa erre ez a sz@r), a mûvészet álarca mögé bújva próbálnak "különlegesek" lenni.
Rólad leginkább azok a magukat mûvésznek nevezõ egyének jutnak az eszembe, akik például úgy "alkotnak", hogy egy vászonra mindenféle festéket öntenek, majd belemagyarázzák, hogy mit is akartak "ábrázolni"... Persze te bizonyára ott is az elsõ sorokban tülekednél a kiállításon, és elmagyaráznád, hogy milyen magasztos indítatások is inspirálták a "mûvészt".
A legjobbat azonban azon mosolyogtam olvasva a soraid, amikor is okoskának szólítottál. Éppen te????!!! :-))))
Szerencsétlen, szánalmas fazon vagy. Remélem naphosszat a Rejtélyt nézed újra és újra. Ennyit érdemelsz! :-)
x-tro 2006 máj. 08. - 10:50:29
(9/113)
amúgy én sem mondom, hogy egetverõen jó film, de az abszolút túlzás, hogy egy szemét. az idézett kritikus valószínûleg a még egy dilis amcsi film-szerû filmek avatott szakértõje lehet, ha ilyet bír kipötyögni magából.

vannak hibái, tény, de ezekkel együtt is pontos látlelelet a mai francia valóság egy szeletérõl, amely bizonyos áthangolás után a miénkre is éppúgy érvényes. ezt nem látod te. vagy a mûvészet számodra csupán a szép és kellemes? nézd akkor a meleg kóbojokat az lehet a te "mûvészeted"...
x-tro 2006 máj. 08. - 10:38:30
(8/113)
most mit vered magad, okoska? nem jött be, és kész... ennyi. ettõl függetlenül szerintem agyad ki van már hipózva, ha nem látod, amit kell...
1/10
xyz 2006 máj. 07. - 22:17:27 1/10
(7/113)
Nos, én Luluval értek egyet, bár lehet hogy x-tro majd nekem is megmagyarázza, hogy az "én készülékemben van a hiba"...
Elõrebocsájtom, hogy nem merül ki az érdeklõdésem a Hollywoodi akciófilmeknél, hanem szoktam mûvészfilmeket is nézni. Ennek szellemében vettem jegyet a Rejtélyre. Kiváncsi voltam milyen film is az, amely Cannesban díjat nyert. Bíztam benne, és roppant nagy csalódás volt!
EZ A FILM EGY MESTERKÉLT, UNALMAS, A MÛVÉSZIESKEDÉS ÁLARCA MÖGÉ BÚJT FÖRMEDVÉNY!
A rendezõ pedig teljesen hülyének nézi a nézõket azzal, hogy a "rejtélyre" nem hogy nem ad magyarázatot (ez simán beleférne még), de a mögöttesen fellelhetõ ok-okozati összefüggéseket úgy alakítja, hogy magyarázatként pusztán erõltetetett és illogikus teóriák jöhetnek számításba. Bizonyára hátradölve elégedetten röhög a markába, ahogyan az emberek vértízzadva próbálják összerakni a storyt, a mit miérteket miközben nincs egy épeszû, normális magyarázat az egészre, és ezt õ nagyon is jól tudja... Az ilyen rendezõket, mint ez a Haneke azzal büntetném, hogy naphosszat olyan szemeteket nézetnék velük, mint a saját produktumaik. Olvastam valahol egy kritikát amivel maximálisan egyetértek:
Ehhez a filmhez méltatlan volt ilyen jó színészeket felhasználni...
Maximálisan osztom ezt a véleményt. Aki nem mazochista, annak azt ajánlom, hogy messze kerülje el ezt a filmnek nevezett szemetet!
x-tro 2006 máj. 02. - 12:09:45
(6/113)
"A hiba az ön készülékében van."

Ez éppen egy olyan film, amely nem kínál kész megoldásokat, mindenki úgy bogozgathatja, ahogy akarja. Ha ezért mûsznob, akkor legyen az, nekem bejött. Bár tagadhatatlan, van benne némi, manapság európai mûvészfilmes körökben divatos és részemrõl is szánalmasnak tartott apelláta az ilyen-olyan fesztiválelismerésekre. Hmm, na ja. Neked nem jött be, nekem most bejött.
Lulu 2006 máj. 01. - 18:23:56 Előzmény x-tro
(5/113)
A fõhõsnek a hatéves korból visszamaradt lelkifurdalására gondolsz....akkor elég sekélyes a film. "Mûsznoboskodó."-elsõre csak ez jött át.
x-tro 2006 máj. 01. - 11:06:31
(4/113)
Szerintem ha nem egy elsõ látásra, ne is erõltesd...
Lulu 2006 ápr. 30. - 23:28:09 Előzmény Cressall
(3/113)
Aki megértette lécci' írja meg a lényeget és a mondanivalót!
Cressall 2006 febr. 20. - 10:03:11 Előzmény kolmis
(2/113)
2006. április 26-án.
kolmis 2006 jan. 22. - 14:40:10
(1/113)
mikor lesz a premierje nálunk?