Téma: Rejtély

3/10
johnspoiler 2008 aug. 25. - 10:30:00 3/10
(73/113)
Zene nincs benne, és ez nagyon megnehezíti a nézését. Mondjuk azt hûen visszaadja, mennyire nem haladnak a dlgok, de sajnos a nézõt ez szerintem felettébb idegesíti. A vontatottság kezdetben komikus, késõbb meg unalmas.
Gyengébb igedzetûeknek nem ajánom, két sokkoló jelenet is van benne, és az a durva, hogy ezek teljesen váratlanul törnek ránk (a horrorfilmekben legalább vannak erre utaló jelek).
A szinészi alakítás jó, de felettébb idegtépõ a sok semmitmondó dialógus, ráadásul helyenként mûvi veszekedéseket kreáltak.
Azt persze ne várja az ember fia, hogy épkézláb vége lesz a filmnek...
letitia 2008 jún. 02. - 08:14:24
(72/113)
Én úgy értelmezem a filmet, hogy a rendezõ éppen, hogy azt akarja bemutatni, hogy nem az a lényeg, hogy ki küldte a kazettákat.
Szerintem arra akar rávilágítani, hogy bármelyikünket figyelnének meg, mindenkinek a múltjában akad olyasvalami, amivel nem akar szembenézni, amivel nem tud önmagának elszámolni. És egyszer mindenki életében eljön az idõ, amikor nem menekülhet tovább önmaga elõl anélkül, hogy ne próbálná meg megnyugtatóan lezárni a múltját.
Hogy ez aztán mégsem mindig sikerül, az függ a probléma mibenlététõl. Ahogy ebben az esetben is.
A lényeg, hogy senki nem ülhet nyugodtan a babérjain, az élet általában benyújtja a számlát.
10/10
Heathcliff 2008 jún. 01. - 21:53:17 10/10
(71/113)
Nekem arról szólt, hogy van egy általános társadalmi probléma (bevándorlás), ami az egész francia társ.-t nyomasztja, kezelhetetlenül. Maguk a franciák okozták ezt (gyarmatosítás, szolgai munkára alkalmazás egyebek); és most, miután a probléma hatalmasra duzzadt, a francia társadalom, amely haszonélvezõje volt korábban a gyarmatosítás gazdasági hasznából, most SAJNÁLTATJA ÖNMAGÁT, AHELYETT, HOGY BÛNBÁNATOT GYAKOROLNA!!!!(Egy német rendezõnek ezt már meg kellett tanulnia...)
Semmi más nem jut el a "kifinomult" fõszereplõ agyáig, mint az önsajnálat. Az egész euroatlanti civilizáció hisztérikus önsajnálatban leledzik, és retteg a színesek terrorjától, és egyáltalán nem képes semmilyen bûnbánatot gyakorolni.
A film arról is szól, hogy noha ez egy általános társadalmi probléma, de akkor is minden embernek külön-külön, egyenként felelõs érte. Személyesen. Mert mindenkinek van benne személyes sztorija.
Iszonyatosan megrázó film volt.
Ha valamihez kellene hasonlítanom, nekem a magyar Fotográfia ugrana be.
Egyébként is, Auteuil minden filmben iszonyú jó. Legalábbis nekem. Olyan zord, mint egy norvég halász a franciák között.
zampano 2008 jún. 01. - 15:32:24
(70/113)
Rejtvénynek van megoldása.
A rejtélynek nincs.
simplysteve 2008 jún. 01. - 13:49:23
(69/113)
Egyébként nagyon jó filmnek tartom, a szintén zavarba ejtõ Zongoratanárnõnél is talán (de az is must-see).
simplysteve 2008 jún. 01. - 13:18:48
(68/113)
Spoiler!

Szerintem nem a két gyerek van a rejtély mögött. Miért akarnák végõs soron öngyilkosságba kergetni a szüleiket (a kis Pierrot inkább csak közömbös a szüleivel szemben). Goerges persze nem lett öngyilkos a 2 szem altatóval, de a depresszió felé megindult õ is.
A záró képsorok azt mutatják, hogy a megfigyelés folytatódik,de én nem jöttem rá, hogy ki lehetett. Lehet, hogy nem is ez a lényeg.
hal9000 2008 jún. 01. - 00:45:52
(67/113)
ííí!oda kellett volna írnom hogy spoiler?
akkoooor bocs,aki ezt olvassa elöbb,annak az elõzõ hozzászólásom spoiler.
bár azt sem tudom mi az a spoiler ,gondolom semmi köze az autókhoz.
olyasmi hogy poén lelövés?
valami normális magyar szó nem lenne erre?
hal9000 2008 jún. 01. - 00:40:53 Előzmény SandroVM
(66/113)
Most néztem meg.
hát nem kell azzal szerénykednem,hogy nem vagyok egy zseni,mert nem vagyok egy zseni.
értetlenül bámultam ennek a filmnek (is) a végét.
utálom azt, ha valaki úgy fejez be egy fimet,hogy akkor gondolj amit akarsz,de 1,5 órán keresztül azt gondoltad amit én akartam.
azt hittem ez is ilyen.
és csak most esett le.


*** SPOILER *** PÓTOLVA

a saját gyerekük küldte a videokazettákat.
mondta is az anyja,hogy olyanok mint a gyerekrajzok.
mazsid fia elmondott a srácnak mindnet,aki ezen berágott és ezt csinálta szüleivel.
vagy nem?
bár a felvételt mazsidék lakásában mégiscsak mazsid fia kelett hogy csinálja,de hát nem hazudott, nem õ küldte a kazettákat.csak felvette.

végig a heges arcú pasasra gyanakodtam,mert sokat mutatták,aztán muterkával mintha ki is kezdett volna ott a kávézóban.
pierre.
ez a neve.
a filmeben.
10/10
kevinspéci 2008 máj. 31. - 12:48:38 10/10
(65/113)
8.1? Ne vicceljünk. Ez 10-es.
Remek alkotás. Van rajta mit agyalni - közben és utána egyaránt.
krihu 2008 márc. 29. - 17:36:07 Előzmény alor
(64/113)
SPOILER!!
Az iskola elõtt Majid fia várja Pierrot-t, beszélgetnek, aztán Majid fia elmegy jobbra, Pierrot visszamegy a barátaihoz, majd balra õk is el...
alor 2008 febr. 21. - 16:46:31 Előzmény SandroVM
(63/113)
Szerintem ha valaki leírja itt, mi volt az utolsó, iskola elõtti jeleneten, amibõl semmit sem lehetett látni, az nem hiszem, hogy nagyon lelõné a poént, mert az jóval elõbb van. Ill. más már lelõtte elõbb...
8/10
SandroVM 2008 febr. 13. - 15:35:42 8/10 Előzmény alor
(62/113)
Miért ne lett volna thriller? Sokszor rosszul aggatják a filmre a mûfajt, de ezzel semmi gond nincs. Egy thriller nem feltétlen kell legyen pergõs, vagy eszméletlen sejtelmes. Minden esetre ez sejtelmes. Az meg, hogy vontatott, na bum, mi van akkor. Sõt, attól, jó, hogy lassú. Bírtam a filmet, bár a kazettás ötlet szerintem a Lost Highway - Útvesztõben címû korábbi - ugyancsak francia - filmbõl való, csak abban a kazetták nem kaptak fõszerepet.
Szerintem ez jól sikerült film. S mit jelentenek az utolsó képkockák? Ki mondta, hogy jelentenek bármit is...

Amúgy meg, jobb is, ha nem mondják meg a választ, jobb ha te találod meg, nem beszélve azokról, akik megszeretnék nézni a filmet, s véletlen ide betévedve elolvassák mi a vége (spoiler)
alor 2008 febr. 08. - 11:00:05
(61/113)
Még mindig nem írta le senki, hogy mit jelent, mi van az utolsó képkockákon, az iskola elõtt.
Aki csak annyit tud mondani, hogy "hülye vagy, ha nem látod", ill. bunkó, Barátok köztrehangolódott emberek vagyunk mind, az beles e kezdjen... :P

Egyébként én sem voltam elájulva, igaz már be voltam ájulva a fáradságtol, amikor a közepénél belekezdtem. Eleve nem értem, miért kellett thrillerként megjelölni, fõleg, hogy a franciáknál ez inkább az akciófilmeket jelöli. Itt nem volt akció:)
Emellett nem zsánereim a vontatott, mozdulatlansággal átitatott filmek. Hát c'est la vie.
efes 2008 jan. 20. - 11:35:00
(60/113)
kösz:)
efes 2008 jan. 20. - 11:06:41
(59/113)
nem tudok franciául, a sztaki online szótára pedig nem ismeri a 'caché' szót. mit jelent tulajdonképpen?
porthos 2008 jan. 20. - 10:34:16
(58/113)
Amennyiben nagy büntetés, hogy kénytelen vagy a tükörbe nézni, amikor nem vagy képes tükörbe nézni.
Hogy ki a kamerás, az az utolsó elõtti beállításból derül ki: olyan, mint a többi videokazettás beállítás, de aztán rájövünk, hogy 1961-ben vagyunk, tehát az összes kazetta a film valóságán kívülrõl jött, maga a rendezõ küldte õket.
susannex 2008 jan. 20. - 00:36:09
(57/113)
A film cime is sokkal jobb lett volna más forditással.
susannex 2008 jan. 20. - 00:33:23
(56/113)
Mondhattok amit akartok én biztos megkerestem volna a kamera helyét. Szerintem az arab fiú volt a kamerás. Miután az apja 2 éve felismerte a fickot aki tönkre tette a jövöjét. És nem hiszem, hogy bün egy 6 éves gyerek tette, amiért ilyen büntetés vagy bünhödés járna cserébe. Sokkal nagyobb drámát képzeltem a gyerekkori jelenet miatt.
agyar 2008 jan. 19. - 18:15:23
(55/113)
Remek film!

Nem csak a mult és a jelen, az álom és a valóság keveredik benne, hanam az alkotó és az alkotás dimenziói is.

Ki a kamerás? Hát a rendezõ. És az általa alkotott szereplõknek eljuttatja a rólu készült videókat.

Nem az a megoldás, hogy rájönnek e a szereplõk, ki zalkaltja õket, hanem az, hogy magukhoz engedik e a mult lezáratlan konfliktusait. Van e még meg nem álmodott emlék? Igen, van.

Aludjuk hát ki magunkból, ha kell altatóval.

Jó éjszakát minden szorongónak!
suuperbus 2008 jan. 19. - 12:09:28
(54/113)
Ez egy zseniális film!

Utána csak ültem és a hatása alatt voltam, nem is emlékszem mikor láttam ennyire ütõs kortárs filmet. Valami hihetetlen valószerû hangulatot teremtettek és mégis össefut a múlt a jelennel, hihetetlen jó a forgatókönyv, a rendezés, a színészek, nem véletlen, hogy minden írni-olvasni tudó zsüritõl elismerést kapott, tehát az összes értelmes filmes díjat besöpörte.