10/10
Barkafa 2012 okt. 28. - 18:47:26 10/10
(39/79)
Rég láttam ennyire hihetetlenül jó filmet! Tegnap néztem meg, de még mindig a hatása alatt vagyok. Aki unalmasnak találta és félbehagyta, annak javasolnám, hogy nézze végig...
9/10
koppim 2012 okt. 21. - 11:08:35 9/10
(38/79)
Nekem tetszett, mikor elolvastam az itteni hozzászólásokat, úgy voltam vele, hogy nem nézem meg, de aztán mégis rávettem magam, ha már itt volt a DVD (könyvtárból kölcsönöztem), és nem bántam meg.

Szerintem nagyon is jó film, leginkább a Leleményes Hugó-hoz tudnám hasonlítani. Unalmasnak egyáltalán nem mondható, volt egy rész ami elég idegesítõ volt, (mikor a SPOILER nagyapjának) felsorolja , hogy merre járt, miket csinált eddig), de azt leszámítva élvezetes film.

Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Rahar 2012 szept. 21. - 10:44:14 Előzmény fkc1
(37/79)
Legközelebb ha egy film cselekményérõl írsz HASZNÁLD a SPOILER kifejezést! Így most minek nézzem végig a filmet?
10/10
evelin1014 2012 aug. 31. - 17:40:12 10/10 Előzmény kavipeti85
(36/79)
E miatt a film miatt elobanyasztam a mar jo reg elfelejtett felhasznalonevemet es jelszavamat. Nagyon tetszett a komment/ idezet a filmbol, hogy az emberek valoban inkabb betuk es nem szamok. Mindenkinek mas a tortenete, minden ember mas, nem vagyunk egyformak. Ezert is adna valaki 0 pontot erre a filmre, mig masoknak meg a 10 sem eleg sok. En az utobbiakhoz tartozom. Nem ertek a szakmai reszehez, ezert csak a szubjektiv velemenyemet irom le: nekem nagyon, nagyon tetszett. 50%-at atsirtam a filmnek. Minden tetszett benne, ugy, ahogy van. En szeretem az ilyen jellegu filmeket. Ha egy film varhatoan nem nekem valo, nem is nezem meg, vagy ha peldaul megis megnezem (pl. Transformers), nem megyek fel a topikjara, hogy lepontozzam, es leirjam a negativ velemenyemet. Nem kell, hogy mindenkinek ugyanaz tessen. Nekem teljesen kielegito volt ez a film, orulok, hogy lattam. Majd szivesen megnezetem a gyerekeimmel is. A cimmel egyebkent nem ertem, hogy mi a baja az egyik kommentelonek. Ha nem erti, hogy hogy jon ez a cim a filmhez, akkor mar csak egy kerdesem van: o vajon mit nezett?
6/10
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 25. - 23:32:19 6/10
(35/79)
Nem volt ez annyira rossz.Sandra kevés szerepet kapott,sajnos nem volt valami fényes az alakítása.
A kis srác sokszor tényleg baromi idegesítõ..De ettõl eltekintve,nem volt rossz.
Nem volt valami realisztikus ez az egész,de ahhoz képest jól megcsinálták.
Egy erõs közepest mindenképpen megérdemel.
És bátran meg lehet nézni,akár többször is.Max von Sydow nagyon jól alakított.
6/10
1/10
Csincsikeee 2012 aug. 22. - 20:25:06 1/10
(34/79)
Ez a film szörnyen sz*r volt... kár volt rá 2 órát pazarolni, de úgy voltam vele, ha elkezdtem már végig nézem... Unalmas és idegesítõ volt számomra, fõleg az idegbajos kiscsávó. 1 pontot adtam, mert nincs 0 :)
5/10
Bob19 2012 aug. 06. - 16:25:28 5/10
(33/79)
Ezt a filmet nem is tudom, hogy lehetne értékelni. Mivel a film eleje egy erõs 5-ös, a közepe 3-as a vége pedig egy erõs 7-es.
A gyerek nagyon idegesítõ benne, enyhe fogyatékosságban szenved szerintem, olyankor is kiabál mikor nincs rá oka, a közepére ezért is adtam egy 3-ast, mert rém hangos volt a gyerek és irtó idegesítõ és tiszteletlen másokkal szemben. A vége viszont tetszett mert nem volt annyira kiszámítható.
Összességében 5/10.
6/10
Heisenberg 2012 aug. 06. - 14:14:11 6/10
(32/79)
Az amerikaiaknak minden bizonnyal többet jelent 9/11
Emlékszem ahogy aznap én is itthonról néztem az eseményeket, ahogy leomlottak a tornyok, szívszorító volt.
Azóta viszont eltelt 10 év és csak azért mert ez a témája a filmnek engem még nem köt le, fõleg az elsõ 40 perc volt kimondottan unalmas. Aztán végre elindult a film. Ami közepes.Szerintem.
6 pont
5/10
Ze74 2012 aug. 05. - 13:50:45 5/10
(31/79)
Kicsit mindkettõ tábornak igaza van,szerintem is unalmas volt....az elsõ fele,mert onnantól aztán teljesen lekötött...és már vártam,hogy hogyan dolgozza fel a srác a tragédiát,mind ezek mellett mégsem egy olyan film amire még több év múlva vissza emlékezve sem fogunk róla újra beszélni.
A fiú viszont lejátszotta a neves kollégáit.
9/10
od.gszal 2012 júl. 26. - 00:43:36 9/10
(30/79)
Szomorú és mély film volt a gyászról, a tehetetlenségrõl, a szeretetrõl...
Csak sajnálni tudom azokat, akiknek nem tetszett, mert vagy érzéketlenek, vagy félnek befogadni és kimutatni mély érzéseket.
5/10
Atis88 2012 júl. 22. - 20:27:59 5/10
(29/79)
Hosszú, vontatott és unalmas. Nem is bírtam végignézni, mert nem kötött le. 5/10.
10/10
szabina.olah1013 2012 júl. 17. - 17:39:32 10/10
(28/79)
Szerintem ez a film nagyon jól ábrázolja a gyermeki fájdalmat,amit a szülõ elvesztése miatt érez a kisfiú.
Nem beszél az érzéseirõl,csak egyetlen vágya,hogy megtalálja a zárat a kulcshoz,hogy legalább egy kicsit is azt érezze,hogy az apja vele van.Olyan dolgokat tesz meg,amit eddig nem mert,de most megteszi,mert az apja büszke lenne rá.Hiányzik neki és nem tudja feldolgozni a tragédiát.
Nagyon jó film volt számomra, a kisfiú kitartása határtalan és megható.
8/10
sanderb 2012 júl. 16. - 09:03:31 8/10
(27/79)
Megint szeptember 11. Az Üres város után egy újabb poszttrauma-feldolgozás, családi filmes megjelenítéssel. Nem baj, ilyen is kell, a gyerekekkel történõ megnézése mindenkinek hasznára válhat a családban. Igaz, a történelem itt is csak eszköz, a történet miatt van jelentõsége, amúgy lehetett volna a tragédia elõidézõje vihar, hurrikán, közlekedési baleset, vagy munkahelyi tragédia, esetleg bûncselekmény is. Persze akkor kevésbé kapná fel a fejét az átlag amerikai, és még nem beszéltünk a sokat sulykolt kollektív együttérzésrõl, gyászról sem.
A film érdekes, a fõhõs kisfiú bájos, szerepe szerethetõ. Ahhoz mérten, hogy amerikai film, még az érzelmek giccses megjelenítése sem nagyon túlzó. Mindenképpen megtekintésre ajánlott kategória. 10/8
1/10
BedeKrisz 2012 júl. 11. - 09:04:33 1/10
(26/79)
Én szinkronosan láttam és feltûnt benne egy komoly baki a 49. percnél amikor is elhangzik hogy a "160. emeleten vagyok", szerintem az 106. akart lenni mivel a WTC 110 emeletes volt.
csamnyenyu 2012 jún. 29. - 20:12:19 Előzmény Papa13
(25/79)
Kedves Papa13! Mit érezne,semmit! Eleve meg sem nézik,de az is lehetséges,hogy pont õk "rendelték" meg e filmet! Hidd el,sem õket,sem senki politikust nem érdekel a "nép" sorsa,csak a saját céljaik! Az,hogy "demokrácia",egy idiótaság,egy népbutító szó és semmi több.Így aztán teljesen mindegy,hogy ki van "hatalmon" (egy igazi demokráciába bele sem fér ez a szó),a köznép csak szimpla rabszolga az õ céljaik eléréséhez!!! Minden jót kívánok Neked!
10/10
kavipeti85 2012 máj. 11. - 17:14:56 10/10
(24/79)
Na, ez egy nagyszerû film volt. :)))))))
Az emberek valóban nem számok, hanem betûk, amely betûkbõl 1-1 történet rakható össze. Bele tartozik az illetõ személyisége, szokásai, tulajdonságai, ill. életének története. Fantasztikus. Szinte minden a helyén van a filmben.
Annyira jó volt a számomra, hogy többet nem is fogok róla ide írni. Ezt látni kell. xd
Papa13 2012 ápr. 08. - 12:13:44
(23/79)
Mit érez a film láttán az a sok szarházi akik földbe robbantották emberek ezreit egy kis pénzért hatalomért.

Mára már tény, hogy NEM REPÜLÕK OKOZTÁK A TORNYOK ÖSSZEOMLÁSÁT !!!!
mr.szabee 2012 ápr. 04. - 15:48:28 Előzmény cserkutiz
(22/79)
Olyannal miért is vitatkozzak, ki érvelés helyett két c-vel írja az intelligenciát... Ha nem is értesz egyet semmivel abból, amit írtam - és ezért alkotsz rólam véleményt, de nem is ismersz -, legalább azt tegyük tisztába: ha látunk egy testét sanyargató gyermeket, hát kérem, csak nem megyünk el mellette!
zsebzsb 2012 ápr. 03. - 23:13:54 Előzmény Csodakapitány
(21/79)
Most speciel nem értem mi bajod a magyar címmel...
Ugyanis ez konkrétan szó szerinti fordítás (Jó, extrém helyett rém, és hihetetlen helyett irtó, de szerintem ez elfogadható bûn, tekintve, hogy így sokkal jobban hangzik, mint "Extrém Hangosan és hihetetlen közel", és mégis ugyanazt jelenti)
Az, hogy az eredeti cím miért ez lett, az már más kérdés, mert fogalmam sincs miért adtak neki ilyen hülye címet...:D
Csodakapitány 2012 márc. 25. - 17:15:02
(20/79)
Extremely Loud and Incredibly Close

Rém hangosan és irtó közel Kíváncsi lennék, milyen indíttatással sikerült ezt így lefordítani. Érzem a flest, de mi köze ennek a címhez vagy a filmhez... Az és szót sikerült lefordítani.

a Nagy Nyõgések és Kemény Bevágások filmje