robicsek2 2010 júl. 18. - 20:05:28
(80/140)
Az ilyen régi filmeknél néha van olyan is hogy kétszer is leszinkronizálják , mert amikor az elsö készült esetleg még nem volt olyan fejlett a tecknika. Vagy pedig a kiado vagy ,tv ado más szinkront akart.
xshampster 2010 júl. 18. - 19:07:50 Előzmény joe80
(79/140)
milyen régi, milyen új szinkron?
Ádicsek1000 2010 júl. 18. - 19:00:52 Előzmény joe80
(78/140)
Figyelj, joe80, hol láttad eredeti szinkronnal?
joe80 2010 júl. 11. - 23:38:44
(77/140)
hát,az új szinkron és a régi között ég és föld a különbség!én nem olyan rég halottam az eredeti szinkront,de eggyes jeleneteknél lenyûgözött dózsa lászló hangja!pl:mikor mondja,hogy "TINAA"nagyon jól csinálta!varga tamásnak is jó a hangja de akkor se ér a régi szinkron közelébe!a régi szinkronban még ök is szinkronizáltak:rudolf péter,szersén gyula,kautzky armand.na mind,a régi szinkronnal az igazi!
10/10
bbenjyy 2010 jún. 28. - 16:14:35 10/10
(76/140)
Hát, ez egy igazi horror klasszikus, nem féltem alatta, viszont ettõl még zseniálisnak tartom. Ez a Freddy karakter baromira egyedi, korszakalkotó figura. Különösen tetszett a film fináléja, de nem tudom hogy miért. Kétségtelenül az elsõ rész a sorozat legjobb része, a második rész szinte meggyilkolja mindazt amit az elsõ fölépített, a harmadik rész egy oltári nagy baromság, a negyedik, ötödik rész gyerekesre sikerült, a hatodik rész pedig inkább amolyan kiegészítõ jelleggel készült. A hetediket még nem láttam, de nemsokára megnézem majd.
monnci 2010 jún. 22. - 12:30:26
(75/140)
jajj. ezt a 2010-es filmhez akartam írni. :$
monnci 2010 jún. 22. - 12:26:24
(74/140)
velem még a bátyám nézette meg az eredeti változatot kb 7-8 éves koromban. a film megnézése után több napig alig mertem elaludni. az már csak a plusz volt, hogy kedves testvérem minden alkalmat kihasznált, amikor szivathatott.
megnéztem moziban az új változatot is. (ezt már bátyám nélkül, barátokkal.) félni nem féltem rajta, inkább csak a hirtelen történõ dolgoktól ijedtem meg egy pillanatra.
este eszembe sem jutott Fredy, így is hulla fáradt voltam, és tökjól aludtam.
és ez a legrosszabb. ennek a filmnek pont az lenne a lényege, hogy ne tudjunk tõle aludni, én pedig mélyen aludtam aznap este.
szóval nálam nem érte el azt a hatást, amit vártam. nem azt mondom, hogy rossz volt, nem volt ez rossz film, de elég jó sem.
10/10
LCsajszi 2010 jún. 22. - 00:06:24 10/10
(73/140)
Nekem a kedvenc részem az 1. és a 3. meg a 6.

Az új feldolgozás meg teljesen felesleges volt. Nem is féltem tõle, Freddy pedig egy madárijesztõre hasonlított, egyáltalán nem volt rémisztõ.

Szerintem ahhoz képest, hogy 80-as évekbe készült, még mindig nagy hatással tud lenni az emberre, míg a mai horrortól már nem lehet félni, kivéve a Kör címû filmet. Kíváncsi leszek mikor fognak legközelebb, a "Körön" kívül ijesztõ filmeket csinálni, mint amiket 20 évvel ezelõtt készítettek, mint Rémálom, Ördögûzõ, Alien, Cápa, A dolog, Ragyogás...

Mondjuk felnõttek számára egy horror annyira nem tud félelmetes lenni, mint a gyerekek számára, én is a régi horrorokat gyerekként láttam, és utána mindig a takaró alá bújtam, hogy úgy aludjak el.
6/10
sakit felut 2010 jún. 03. - 21:52:37 6/10
(72/140)
Egyetértek, sõt még túl sok és nagy benne a romantika és a komoly érzelgõség is, Freddy ezzel szemben alig mond pár poént. Szóval túl komoly lett, kivéve az egyetlen nagyon jó viccdolgot, a jómunkásember Englund mint buszvezetõ kezdést és zárást :) ..

Na, mint mondottam megvettem pár Freddy- t 3- 300 forintért és négyet meg is néztem. Úgy 20 éve kisgyerek koromban én is befordultam egytõl kettõtõl, bár a rémálmaim már elõtte is megvoltak, ugyhogy ez talán inkább segitett is rajta hogy van ilyen film. Szóval volt hatása, és most újra veszem õket sorban. Asszem már régen is jobban szerettem a poénokat, mert észrevettem hogy elég gyerekes szemét kliséket épít ki mint horrort ez a sorozat. Ebbe a részbe jó volt látni Depp- et mint aki olyan gyereket játszik aki a legszebben eltartott hülye szépfiú. Õ is ilyen hülye gyerekként kezdte. Szóval nem voltam oda annyira a sztoriért, csak nevetni volt jó, vagy elborzadni hogy mindenki mennyire képmutató buta szerplõ ebben a filmben. A csajnak a szemük láttára jelent meg a Freddy kalapja és a karján a vágás, és nem hittek neki, Johnny barátja is bealszik mellette :)

Igazából valósághû értelmet se keressen benne az ember, mert már az alap világban is minden megtörténhetett. A gyerekre rátekeredett a lepedõ mindenki szeme láttára, tehát Freddy már kivülrõl ezt a világot használta. Én igazából azt hiszem hogy az összes részt valaki alapból álmodja és minden szereplõ Freddy játéka vele :)

Azért érdekes film volt a 80as évekbõl, de igen, ezért én kevésbé szeretem a nagy klasszikus komoly részeket, és sokkal jobb amikor Freddy elkezd viccelõdni a 4esben vagy 6osban. Azt hiszem, lehet hogy a 3as a legjobb különös érdekesség, értelem és humor szempontjából, azt is megvettem, még majd megnézem ...

Az új Freddy- vel meg én is látom lassan mi a gond, Earle Hayley- nek tényleg csak egy maszkot adtak, és semmi grimaszolás nem lesz benne. Ha még a szövege is nagyon kevés lesz, akkor az baj, mert ez az egésznek a lényege...

" Freddy- vel öröm a tanulás " ... " Fájdalom nélkül nincs eredmény " .. és ha te nem is hiszel Freddy- ben, õ majd hisz benned > :-`
6/10
sakit felut 2010 máj. 25. - 23:29:33 6/10
(71/140)
hajjj barátaim eljött a gyereknap ...
legalábbis nálunk a Marktban ..

most akkor jön a jó hír ? :) ... a legkedvesebb gyerekgyilkos álomfickót, a kedvenc Freddy- nket 300 FT- ért szórják már a Markt- okban a gyerekeknek .. bár nem terveztem ilyet életemben, gyorsan be is vásároltam 4 részt a 7bõl, és persze hogy megnéztem egyet tök jó kis metálrokkk mint pl Fates Warning riffekkel :D .... na ebbe már fasza kis poén álmok a világunkat jellemezve :-` ...

mi lesz ha ezeket egybe megnézem, végre elég felelõsségteljes és törvénytisztelõ állampolgárrá válok hhah ehhh
joe80 2010 máj. 25. - 22:37:35
(70/140)
sztem ez a legjobb része kétség kívül!csak jó lenne ha hozzá tudnék jutni a dózsa lászlós szinkronúhoz!
8/10
nikato 2010 márc. 17. - 23:26:48 8/10
(69/140)
Freddy magyarhangja Harsányi Gábor. Kiv. talán egy részben. Nekem ez az egyetlen horror amitõl nem félek! (Meg talán a Gyerekjáték.) A 3. részt amikor megkaptam 1 hétig folyamatosan néztem! Imásdom! A kedvenc horrorom!!:)
bayswater 2010 márc. 17. - 09:24:35
(68/140)
Ettõl a filmtõl féltem legjobban életemben. Frankón nem mertem elaludn, d emég az ágyba se befeküdni. Emlékszem, még alámondásos változatban néztük. Jó rég volt. (minden szinkront egy monoton férfihang mondott... hehe)
10/10
atesz07 2010 márc. 17. - 07:48:24 10/10 Előzmény Schoodof
(67/140)
Szerintem meg ez egy horror alapmû, mint a Péntek 13, vagy a Texasi.
Ezerszer megnézem inkább ezt, mint a mai gagyi horrornak nevezett szarokat.
10/10
BaldGhost 2010 febr. 07. - 13:05:41 10/10 Előzmény atesz07
(66/140)
Hát igen az biztos!:D Én is imádom a Freddy filmeket.
sipka 2010 febr. 06. - 04:54:08
(65/140)
Eddig nem sok kép érkezett a Jackie Earle Haley által eljátszott (új) Freddy-rõl, így nagy örömmel találtam rá erre a fotóra, amely bár elég sötét, mégis kivehetõ néhány arc-részlet :)
S itt van még egy kulisszák mögötti videó is:
http://www.youtube.com/watch?v=TTxKwqUtM20&feature=related
7/10
raven1011 2010 jan. 25. - 19:21:32 7/10
(64/140)
Freddytõl még a hideg is kiráz,de Depp miatt végignéztem. :)Gondoltam,hogy meghal a filmben na de ennyi vééért... :S
A vége kicsit hülyeség de amúgy nem volt rossz
GinnyWinchester 2010 jan. 24. - 01:11:33
(63/140)
eeeez alapmû, mindenkinek. láttam a 2010es remake trailer-jét és rohadtul sz*r.. :P ezt semmi se múlja felül. király film. kb 10 éves lehettem mikor elõször láttam, egyedül voltam itthon, és mikor vége lett, végigrohantam a lakáson és mindenhol felkapcsoltam a villanyt :D és ami fura h sztem mindegyik rész jó. =)
10/10
atesz07 2010 jan. 08. - 21:07:01 10/10
(62/140)
Régi kedvenc, a legnagyobb sorozatgyilkos csakis Freddy Krüger!
10/10
fhgy 2009 dec. 28. - 11:11:33 10/10
(61/140)
Gyerekkorom nagy kedvence, fõleg az elsõ két rész, a többit csak késõbb tudtam megnézni. Lehet hogy ma már kicsit elavultnak tûnik a film, fõleg a fiatalabb generációnak, de szerintem akkor is minden idõk egyik legjobb horrorja, Freddy pedig mindig idõk egyik legnagyobb figurája :))