PredatorNo1 2009 okt. 26. - 10:37:54
(131/311)
jah igen és még annyi h a törpe népség rõl nem csak a csukja hiányzot de hol van a masz?!?!?!?!amit 80000000000-szer elmond a könyvben h kell nekik mert 12 óránál többig nem bírják a szabad levegõn...
PredatorNo1 2009 okt. 26. - 10:32:52 Előzmény Ney marsall
(130/311)
ez egy rémség ez a film...aki olvasta a könyveket az tudja h annyiban hasonlít kb h a nevek meg a lényeg ugyanazok,de annyira más az egész történet(már ha lehet annak nevezni ezt az összedobált f's-t).Vannak szereplõk akik benne sincsenek a könyvben.ott van Gavner aki az elején ott van a szobábak Crepsley-ékkel mikor stevet kostolja.azzal az 4. részben találkozik.de akkor mért mondják h az elsõ 3 részrõl van?!?!?!Steve barátjáról az utolsó kettõ részben derül ki h vérszipoly.azt mondom h aki nem vár nagy durranást az nézze meg >>>>>1-szer<<<<<többet nem ajánlok...aki a könyvet akarja látni az meg felejtse el az egész filmet.kösz h elolvastátok a kommentemet
Ney marsall 2009 okt. 25. - 13:44:12
(129/311)
***SPOILER***

Nem vártam túl sokat a filmtõl...és nem is kaptam.
Az már zavart engem, hogy Darren nem gyerek- az, amikor odamegy a szüleihez egyenesen nevetséges volt!
Ráadásul aki játszotta Darrent, semmi beleélést nem tanúsított.Nagyon szar volt a játéka!
A történetet teljesen átírták, szinte semmi nem az, mint a könyvben.
Az egyetlen vígaszt a Mr.Crepsley-t, és Mr.Tall-t játszó sznész adta.Meg kell mondjam, az õ játékuk tetszett - De ez édeskevés!
Steve-t meg teljesen leírták, egy buta, nem gondolkodó
forrófejû srácnak festik le.
A törpe népséget alapból nem ilyennek képzeltem el-elöször is, hol van rajtuka a cyuklya?
És megmondaná valaki miért lett Madame Octa ilyen színe?
Amikor Crepsley szemben áll az ellenfelével, teljenes a Mátrixból átvett jelenet, amikor Neo és Smith ügynök a metróállomáson vannak.
Mondom, csak az a két színész jött be nekem.A többi vacak volt.10/6 pontot adok rá, mert aharcjelenetek Crepsley-vel egész jók voltak.
1/10
deeash 2009 okt. 25. - 12:21:52 1/10
(128/311)
Mint nagy Shan rajongó már a film megnézése elõtt felkészítettem magam h hatalmas csalódás lesz a film, és most hogy megnéztem az a véleményem h MÉG NEM LÁTTAM FILMET EKKORÁT BUKNI!!!
Nem akarom nagyon boncolgatni, de röhögve jöttem ki a moziból és az a vicces hogy még mérges sem voltam h így el****ták a filmet, mert egyszerûen úgy éreztem h a neveken kívül ennek semmi köze az IGAZI 12 kötetes Darren Shan storyhoz. Mintha egy másik filmet néznék...
Senkinek nem ajánlom a filmet, mert sztem még azoknak is katasztrófális élmény lesz akik nem olvasták.
Akik meg olvasták? Sírva fognak rajta röhögni, mert a film bemocskolja Shan vámpírvilágát és nevetségessé teszi.

A könyveket meg csak ajánlani tudom, rettenetesen jó és izgalmas, nemcsak gyerekeknek.
Aki nem olvasta a könyvet, de tervezi, NE nézze meg a filmet elõtte, ugyanis sok nagyon jelentõs dolgot lelõnek benne,ami az igazi storyt fordulatossá teszi.

Értékelésem: 10/3
6/10
Hörcsögg 2009 okt. 25. - 10:04:21 6/10
(127/311)
Alapötletnek jó volt, kár, hogy a 12-14 éves korosztály volt ezzel a filmmel a célpont. Azt hittem komolyabb lesz :(
10/6
Szofii 2009 okt. 25. - 00:23:50
(126/311)
Megnéztem a filmet úgy, hogy a könyveket nem olvastam. Egyszerûen pocsék lett. Tisztán látszik, hogy nagyon sok mindent akartak belesûríteni 1 filmbe, minek következtében teljesen zilált és követhetetlen lett. Most el fogom olvasni a könyveket, mert kíváncsi vagyok. Remélem nem fogok csalódni.
Mr. D 2009 okt. 24. - 23:58:21 Előzmény Pilica
(125/311)
Szerintem akkor sem kellene kiölni a vámpírmítoszból a maradék kis varázslatot és titokzatosságot. És szerintem nem én vagyok az egyetlen akinek böki a csõrét a vér nélküli vámpíros film. De ki tudja, ha egy jó rendezõ kezébe adták volna ezt, ki tudott volna hozni belõle valamit. Pl. szívesen megnézném Tim Burton változatát és tuti hogy nem okozna csalódást még a pocsék és összecsapott forgatókönyv ellenére sem. A másik amit nem értek, hogy (még ha pénzszûkében vannak is) hogy engedhetik meg maguknak olyan neves színészek, mint Willam Dafoe és Salma Hayek, hogy így lejárassák magukat és ország-világ elõtt csináljanak magukból bohócot. Amint Salma Hayek megjelent azzal az undorító szakállal, ripityára törte bennem azt a képet amit az Alkonyattól pirkadatig-ban bemutatott erotikus tánca után kialakítottam róla. Bár Dafoe sem volt kutya azzal a röhejes bajusszal.
6/10
Direktor09 2009 okt. 24. - 21:06:25 6/10
(124/311)
Nagyon nagyot csalódtam. Amilyen jól indult az eleje annyira elrontották a végét. Amennyire jól az elején a hangulattal és a történetvezetéssel feldobták a filmet, a végén sablonná csinálták. Unalmas, kiszámítható és hihetetlen nagy csalódás. Nem sokat gondolkodhattak a vége felé. Talán ha még rászánnak egy fél évvel többet... A fil misztikus hatását pedig a film elején lelõtték. Kár volt érte. A könyvhöz képest 3/10 egyébként 6/10.
8/10
Pilica 2009 okt. 24. - 19:30:50 8/10
(123/311)
Persze, az örökkévalóság terhén rágódó melankólikus vámpírok iszonyatosan izgalmasak. :)

Nem ölnek embert, mert nincs szükségük rá. Steve is elmondta errõl a véleményét; vampires suck, vampanzes rule.
8/10
Pilica 2009 okt. 24. - 19:25:50 8/10
(122/311)
Õszintén, nem volt ez rossz, csak más.

***SPOILER WARNING*** Filmbõl valamint könyvbõl is

Kezdjük a legelején. Maga Darren Shan írta imdb-n, hogy imádta az opening creditset. Látványos volt, de szerinem elég gyerekes animáció. És hosszú.

Ami érdekesség és nagyon piszálja az oldalam, az Truska. Adott egy eredetileg mellékszereplõ hölgy, akit a filmben Salma Hayek alakít. Ugyan már, ilyen kaliberû színésznõk nem játszanak ennyire jelentéktelen szerepet. Truska pedig a filmben nem csak szakállat növesztget, hanem látja a jövõt, valamint Crepsleyvel alkotnak egy párocskát. Itt kezdett bennem alakot ölteni egy feltételezés, miszerint Truska=Evanna? Szerintem akár ez is elõfordulhat, tekintve, hogy Darren love interestjét és elsõ emberi vért szolgáltatóját (Debbie és Sam Grest a 2. kötetbõl) szintén összegyúrták, ráadásul egy teljesen új karaternek.

Legrosszabb jelenetnek talán azt emelném ki, mikor Steve megkéri Crepsleyt arra, hogy változtassa át. A következõ, nem mellesleg iszonyúan fontos párbeszédet kerek 10 másodperc alatt zavarták le "-Had kóstoljam meg a véred *nyal - kiköp* nem változtathatlak át, érzem a gonszságot a véredben -Azt mondja rossz vérem van vagy mi? Ezt soha nem bocsátom meg *kisétál*" -> wtf? Steve bosszúesküjét és vámpírellenes pályafutásának elsõ lépéseit én minimum valami dramatikus zenével hangsúlyoztam volna, meg pár hatásvadász kameraállással.

A zenei betétek aranyosak voltak, csak rövidek. Mikor Darren és a majomlány (Rebecca?) mentek együtt dolgozni, mondom "húdejó egy kis montázs... mégsem". Pedig gondolom ez volt hivatott jelezni, hogy a két kölök között kialakulóban van valami, ami egy aranyos kis szájrapusziban virágzott ki valahol a film vége felé, aminél reakcióm valami olyasmi volt, hogy "most ismerkedtek meg, miért csókolózgatnak már...ó, ja hogy ez nem volt ennyire rövid idõ".

Steve megcsípése nem volt rossz, sokkal kevésbé fárasztó, mint a könyvben (összefutnak, kibékülnek, játszanak, Annie rájuk nyit, harapás). Plusz valamivel értelmesebb is, mert ugyan mikor raknál rá egy halálos méreggel bíró pókot a legjobb barátodra? Talán kicsit sokat ugrált Madame Octa, de ettõl függetlenül elment. Btw Madame Octa iszonyatos, kicsit lehetett volna életszagúbb is, ez az élénkpiros-kék megoldás eléggé lelombozó. Mint valami plüssállat.

Vicces, hogy Crespley és Gavner szerepei valamelyest felcserélõdtek, a könyvben az elõbbi volt a fatökû, az utóbbi pedig a duci. Olyan ironikus.
De hogy miért kellett Crepsleyre rakni a vérszipolyok jelét, ami mellesleg Kurdán van. Erdetileg Crespleynek csak egy mély vágás van az egyik arcán, Kurdának pedig három karmolás.
És a kismebereknek (a törpék, nem tudom már, hogy hívták õket) nincs nevük, nem látszik az arcuk, nincs személyiségük, és sokkal nehezebb õket elõállítani, mint ahogy Destiny azt a filmben szemléltette Murloughon. Ezzel szemben a majomlány egybõl úgy szólt hátra az egyiknek, hogy "Harkat", én meg nyüszögtem, óó Kurdaaa~....

Valamint elsütötték újdonsült kedvenc szállóigémet, mostantól ezt fogom használni "Vampires don't need cellphones" ZSENIÁLIS én azt hittem meghalok, hogy ekkora baromságot le tud valaki írni. xD Aranyos volt Darren kis... talán blackberryjének végzete is "mutasd csak, mindig is akartam egy ilyet" én itt azt súgtam a többieknek, hogy "na most elhaítja a picsába" ehelyett meg olyan kis aranyosan vágta földhöz és taposott rá. :'3

Evra vicces, kicsit bunkóbbra veszi a figurát, de mondhatjuk, hogy korral jár.
Na igen, nagy negatívum, hogy a kicsi shotáimat büdös tinédzserekre cserélték. Milyen epic shota fight lett volna a vámpír meg a vérszipoly között. De így persze szélesebb a célközönség, több korosztályból szállingóznak be megnézni.

Egyébként jobb is így, hogy egy újragondolása ez a könyveknek, így az olvasóknak is van egy-két meglepetés, már most vannak benne olyan húzások, amitõl a hosszútávú sztorin belül is változások léptek fel, gondolok itt arra, hogy Steve már most meg lett vérezve, ergo nem jöhet össze az Annievel közös gyermekük. Tehát nem csak annyi, hogy "igen, ez meg ez van, de úgyis tudjuk mi fog történni mert olvastuk".

Szóval összességében nem rossz film, néhol könyv ismerete nélkül érthetetlen lehet, de ha meg olvastuk néhol baromságnak tûnhet. Nomeg a végén Darren bemászik az ajándékkoporsójába, miközben még a hegyen sem volt hajlandó koporsóban aludni, csak ha leszerelték a tetejét, pedig ott aztán kurvahideg volt.


Legyen 7,5/10
Mr. D 2009 okt. 24. - 19:22:51
(121/311)
Na de könyörgöm, ez a film olyan, mintha félkészen dobták volna fel a vászonra. Nem tudtam eldönteni, hogy ez most vígjáték, horror, akciófilm, vagy fantasy. Végül valamilyen furcsa fantasylimonádé tiniparódiájaként fogtam fel. Egy ismerõsöm jól megfogalmazta: Mintha a készítõk felzabálták volna a könyvsorozatot és visszahányták volna a vászonra...jajj istenem, de szépek is voltak azok az idõk amikor a vámpírok még igazi vámpírok voltak. Régen egy vámpír tele volt fájdalommal hosszú "élete" tapasztalatai miatt és nem baszakodott olyan marhaságokon hogy nem ölünk embert mert az csúnya dolog. Könyörgöm, akkor én sem eszem húst mert ahhoz meg kell ölni az állatokat. A mai vámpírok nyáladzanak, világítanak a napfényben, fog helyett a körmükkel jutnak hozzá a vérhez és szánalmas poénokat eregetnek. És persze egy csepp vér sem látszik a mai vámpíros filmekben mert az is csúnya. Szánalmas.
Ryaren 2009 okt. 24. - 15:55:07
(120/311)
sziasztok!

Mi a szám címe és elõadója a trailer elején a zenének?
elõre is köszi
2/10
barbsi 2009 okt. 24. - 15:19:20 2/10
(119/311)
MI EZ??
Egyébként,ha elvonatkoztatunk a könyvtõl és leépülünk egy alacsonyabb,gyermeteg szintre, még jónak is lehet nevezni. Twilight megcsinálta a vámpíroknak a reklámot, ezt kajálja a nép, hát gyorsan cs*sszük el a Vámpír könyveket is...gratulálok!
LittlePrincess 2009 okt. 24. - 13:43:19
(118/311)
szörnyû, komolyan mondom. oké, hogy ha 3 könyvet kell egy filmbe sûríteni, át kell írni kicsit a sztorit, de nem úgy, hogy a késõbbi könyvek poénjait lövik le, vagy kitalálnak teljesen idióta és jelentéktelen jeleneteket (pl. mi ez a cirkuszos jelenet a végén? semmi értelme!) Debbie-t miért kellett MAJOMLÁNYRA cserélni? Darren karaktere amúgy elég jó. Legtöbben Mr. Crepsley-re vannak kiakadva, de könyörgöm, mi az Gavnerhez képest??? Vagy Mr. Tiny, vagy Végtag Cormack!! Nõ lett... A legjobb még Truska lenne, ha nem Crepsley-vel járna. Paródia az egész, komolyan. De ha annak szánták, jobban sikerült, mint a Horrorra akadva széria...
queen90 2009 okt. 24. - 13:24:31
(117/311)
Azoknak akik csak arra kíváncsiak,hogy milyen a film:
Szerintem eléggé gyerekesre sikeredett az egész.Oké,van benne "szerelmi" szál is,de az is elég nevetséges lett.A történet eléggé gyorsan halad,nehezen lehet követni.Ha van fölösleges pénze valakinek,akkor nézze meg moziban.Amúgy felejtsd el,hogy valaha is érdekelt.
Eléggé pesszimista vagyok,de tényleg rémes lett.30emberbõl úgy 3embernek tetszett.Hatalmas bukás lesz.
Amúgy már megvan a szerzõdés miszerint jön a következõ rész.

És most jöjjenek azok,akik a könyvet is olvasták:(SPOILER-t is tartalmaz)
Át lett írva.Ez nem kétséges.Egy kis átírás oké,de ennyire?Mintha egy másik könyvet látnék.Néztem a filmet,és azon gondolkoztam,hogy ebben hol van benne az elsõ 3könyv...Szerintem sehol..1-2dolgot mindenhonnan kiszedtek..még a késõbbi könyvekbõl is.Már itt utalást tettek a Vérszipolyok Urára,pedig ez kissé késõbb derül ki.
Mr. Tiny: A könyvben õ semleges,mindkét félnek "segít".Itt meg csak a háborúra éhezik.Eléggé beteges figura lett.
Steve...Csak a 8.könyvben találkoznak újra Darrennel,mikor már felnõtt..és akkor derül ki,hogy vérszipoly lett.
Sam...õ ebben a storyban benne sincs,pedig elég nagy szerepe van annak,mikor elveszíti õt,és képes megöli,hogy megõrizze az emlékét.Õk ezt úgy ki hagyták!Felháborító.Ilyen még R.V. a kampókezû vérszipoly.Õ is fontos,de benne sincs.
A majomlány...röhej.Mi lett Debbie-vel?Egy normális lány nem elég?Olyan kell aki makog,és felkínálja "magát"?Ez kell az embereknek?
A család...Minek kell megtudni a családjának,hogy él?Tök felesleges!
A vérszipolyok,nem is különböznek semmiben senkitõl.Csak a körmükben.Hol a pirosas-lila bõr?Ami azért olyan,mert annyi embervért isznak?
Többet nem mondok..mert nincs rá elég hely szerintem.Annyira felháborodtam az egésztõl!Nem kellett sok,hogy ott hagyjam,de ha kifizettem,tudni akartam miért fizettem.

19éves vagyok(ezt csak azért mondom,mert nem csak 12-14évesek olvasták a könyvet).És nagyon tetszett.Az egész izgalmas volt,nem tudtad mi lesz.2hete olvastam el a 12könyvet.Szóval nekem eléggé friss volt.

Mindenkinek jó filmezést(persze ne ezt nézzétek meg!).
4/10
a n g e l 2009 okt. 24. - 11:50:00 4/10
(116/311)
én olvastam az összes könyvet és ez a film 1xerüen szánalmas....
1/10
manatea 2009 okt. 24. - 11:43:00 1/10
(115/311)
hja, még annyit hozzátennék hogy ha már az elején ennyit változtattak, akkor nem tudom elképzelni h fejeznék esetleg a történett végét. de ezek után azt is el tudom képzelni,h ugy hogy debby és darren összeházasodnak és sok sok gyerekük lesz, és happy end :S de ugy biztos nem ahogy a könyvben van
1/10
manatea 2009 okt. 24. - 11:39:56 1/10
(114/311)
ez a film egy nagy rakás szar! tegnap a moziban ülve annyira felhuztam magam, h még azon is gondolkodtam h kimegyek. szerintem nevetségessé tették a könyvet, remélem akkora bukás lesz a film, h elmegy a kedvük attól h még egy részt leforgassanak. és az is dühitõ volt számomra, ha belegondolok, sokat ugy látják a filmet, h a könyvet nem is olvassák,és szerintem arra következtetnek h ha a film ilyen szar akkor biztos a könyv is!grr. nem értem h az iró h egyezhetett bele ennyi hülyeségbe!!
juan1088 2009 okt. 24. - 11:10:57
(113/311)
Én azt nem értem, hogy ehhez Darren Shan a nevét adta. Ennyire nem mennek a démonkönyvei, vagy mi az Isten, hogy így meg van szorulva. Én találkoztam vele, nem egy pénzéhes embernek tûnt.
Amik miatt óriásit csalódtam:
1. Amerikai helyszín az ír helyett. Nah de kérem! Ezek kelta vámpírok nem amerikaiak, ír nevek (Darren ejstd, Daáren, nem pedig Deren pl.)
2. Átírni egy-egy karaktert, jellemet, ok. De a teljes vámpír és vérszipoly klán történetét, karakterisztikáját, a törpenépséget (rühellik mr. Tinyt, és mocskosul nem úgy keletkeznek)
3. A szerelmi szál, inkább nem mondok rá semmit.
4. Megszámoltam 10 kötet csepegtetett információját (Lelkek tava: hogyan lesznek a törpenépség, ez volt az utolsó), azt ami érdekesen tartja a regényt ömlesztették eléd.
5. És a legfontosabb : egyetlen kurva utalás sem volt Darren naplójára! Hogy fogják így lezárni ezt a szart?!

Azoknak akik dícsérik, lehet hogy tetszett mert láttak egy B kategóriás gyerekfilmet, nekem aki az elsõ kötet megjelenése, úgy naggyából 8-9 éve várok erre a filmre, akkora csalódás, hogy majdnem elsírtam magam, pedig igyekeztem elvonatkoztatni a könyvtõl.
vanzsol 2009 okt. 24. - 01:33:21
(112/311)
Üdvözlet az éjszakába!
Volt szerencsétlenségem megtekinteni a filmet.
Olvastam a könyvet,és a film ÓRIÁSI csalódás volt a számomra.
Egyszerûen annyira össze volt csapva, hogy azon járattam az agyam hogy mégis mi az, ami egyezik a könyv egyes részeivel.ÉS mire jutottam?Arra, hogy írtam egy SMS-t a mellettem ülõ cimborámnak, hogy B@ssz@ meg az ég.
Olyan érzésem volt, mintha a forgatókönyvíró azt kereste volna,hogy hol térjünk el a könyvtõl.1 kemény órát bírtam nézni.És még azt hittem hogy a Dan Brown könyvadaptációk futottak mellékvágányra.Sajnálom hogy ilyen sorsra lett kárhoztatva egy egyébként nagyon izgalmas könyv.De ez még senkit ne tántorítson el a film megtekintésétõl.Valaki lehet hogy izgalmasnak találja.