2/10
zummedli 2009 okt. 23. - 22:52:03 2/10
(111/311)
ja és vki írta, hogy a könyv gyermekibb......sztem rohadtul nem, de ízlése válogatja...mindenesetre kiváncsi lennék, a Démonvilág hogy nézne ki ezeknek az alkotóknak a kezei közt :D sztem szarrá röhögnék magukat azok, akik olvassák a sorozatot :)

Vészherceg mint érzelgõs öreg nemtommi pl :D jajj rossz belegondolni :(
2/10
zummedli 2009 okt. 23. - 22:49:32 2/10
(110/311)
ha tegnap nézted a sugárban este, akkor lehet mi olvadoztunk a hugommal :D tényleg cukira csinálták meg.....bár a könyvben nem ez volt a lényegük :D nem is látszott az arca a hegyig...

még vmi eszembejutott :D a vérszipolyból a film introjában v hogyhívják mikor kezdõdik, ott benne volt h Darren leszúrja a húsok közt a vérszipolyt :D

mind1....katasztrófálisan volt összerakva, így hogy aludtam rá és már tiszta az élmény.... volt ahol csak fogtam a fejemet...

meg a másik....mikor volt szó róla, hogy Tiny (nekem a Sex és New York meleg figurája jutott róla egybõl eszembe....) Darrent is a vérszipolyokhoz szánja?????????
twillight 2009 okt. 23. - 22:31:31
(109/311)
Ma már mindent tini-változatban írnak meg?

Azért csak adtam volna afilmnek egy esélyt, már csak az itt a 3. képen látható csaj kedvéért is, de aztán megláttam az egyik utsó képen azt a special-effektet... Meg beleolvastam a kommentekbe... Hát ezen a héten sem megyek moziba!
10/10
Kattrin 2009 okt. 23. - 21:35:12 10/10
(108/311)
spoiler

Megnéztem, kellemes kikapcsolódást nyújtott ez a film. Úgy emlékszem, pár éve olvastam néhány könyvet ebbõl a sorozatból, de nem tetszett annyira, mint például ez a film. Szerintem Crepsley figurája nagyon jó volt, nagyon tetszett. Úgy emlékszem, a könyvben nem tetszett annyira, mert az egész olyan semmilyennek tûnt számomra, mármint az egész történet, a beszélgetések, olyan volt, mintha egy asztal mellett unottan beszélgetne két ember, csak épp a téma nem a szokásos. Bár könnyen lehet, hogy rosszul emlékszem az olvasottakra. A filmben nagyon tetszett a majomlány is, meg is fordult a fejemben, hogy nem is lehet olyan szörnyû egy ilyen farokkal élni. :)) És a lány is csinos volt. :) A cirkuszigazgató is tetszett, meg azok a kis izék, nem tudom, mi a nevük... de annyira megdöbbentem, mikor kiderült, hogyan "keletkeznek". S ha már itt tartunk, a kövér gonosz is egy jó figura volt. :) Tetszett a film, ez a lényeg!
1/10
Purgi 2009 okt. 23. - 21:32:49 1/10 Előzmény zummedli
(107/311)
Sam nem ért rá és csak egy majomlány volt raktáron :D
A farkasember meg úgy nézett ki mint valami mutáns hörcsög!
Már bánom hogy pénzt adtam ki a mozira.
Shelly_Webster 2009 okt. 23. - 18:58:45
(106/311)
Üdv!
Volt ennek a filmnek Darren vámpírrá válásának történetén kívül bármi köze is az elsõ három könyvhöz?? Csak mert nekem nem nagyon sikerült felfedeznem...Pedig elég sokszor olvastam a könyveket anno...Pont ezért is néztem meg, mert gyerekkorom egyik nagy kedvence volt a sorozat...Miért kell minden jó könyv storyját alapjaiban megváltoztatni?? Nem hiszem, hogy kevesebb ember ült volna be rá, ha a könyv gondolatmenetét követik...Nem az apró részleteket akarom számonkérni, de ez a történet kb annyira egyezett a könyvével, mint az Angyalok és démonok (vagy még annyira sem...). Ha jól vettem észre, a második könyv cselekménye egy az egyben kimaradt. Na, nem is beszélve Mr. Tinyrõl...hát ez vmi egészen nevetségesre sikeredett...ha nem lett volna kedvem sírni a film bárgyúságától, asszem ezen a részleten betegre röhögtem volna magam...
A Darrent alakító srác sztem nem lett volna olyan rossz, sõt még Larten sem (bár én máshogy képzeltem volna el), de az összes többi szereplõ nevetséges volt. A történetrõl nem is beszélve. A színvonal alacsonysága miatt azt mondanám, hogy nem éri meg a folytatást, de ami azt illeti, a tapasztalat azt mutatja, hogy minden silány filmet el lehet adni.
Ami engem illet, asszem a könyv ismerete nélkül is rém középszerû, látványhajhász vámpírtörténetnek mondanám, és ha nem olvasom a könyvet, tuti nem ültem volna be rá, hanem megvárom, míg vmelyik csatorna leadja. Sajnos pont a könyvek olvasása vitt rá, hogy megnézzem. Nem voltak nagy reményeim (az Angyalok és démonok sokkoló hatása után már nem nagyon bízok a filmes adaptációkban), de azért ennél mindenképp színvonalasabb alkotást vártam. Hiszen a könyv anno pont azért tetszett, mert végre egy kicsit különbözött a többi vámpírtörténetõl.
Én mindenképp a letöltést javasolnám azoknak, aki nem látták még: olcsóbb, és bármikor kikapcsolható:P
10/2
Arra Sails 2009 okt. 23. - 18:49:01
(105/311)
Sziasztok!

Én már évekkel ezelõtt kiolvastam mind a 12 könyvet, és nagyon vártam a filmet, de az elõzetes alapján nem fûztem hozzá nagy reményt. Tegnap azért rávettem magam, hogy megnézzem a filmet. Párom is elolvasta a könyveket kb. a 8.-ig, de 15-20 perc után szívünk szerint kimentünk volna a moziból. Csak azért néztük végig, mert kifizettük a jegyet. Ha valami köze lett volna az eredeti sztorihoz, akkor még azt mondom, hogy okés volt, de olyanokat átírtak benne, hogy nem tudtam, hogy most sírjak-e, vagy nevessek. El lett poénkodva az egész, Mr. Crepsley egy röhej volt (mellesleg Truska a szerelme....), a mögöttünk ülõk majd elolvadtak Harkattól, hogy milyen cuki. Hogy a majomlány hogy jött a képbe, azt még most sem tudom, viszont Debbie-t rendesen kihagyták.
...Olvastam a HP-t is, de szerintem a filmet nem szúrták el annyira, mint ezt... Aki még nem olvasta a Darren Shan Saga-t, az tegye meg azonnal! :) Megéri! :) Aki már elolvasta, az meg inkább töltse le a filmet, mert nem éri meg a pénzt..
Lacika_ 2009 okt. 23. - 15:55:16
(104/311)
Köszönöm a válaszokat, szerintem a könyvet mindenképp elolvasom. :)
2/10
zummedli 2009 okt. 23. - 15:39:49 2/10
(103/311)
tanács leendõ nézõnek: CSAK AKKOR NÉZD MEG, HA NEM OLVASTAD A KÖNYVET...

Evra egy gyökér volt...
Cripsley érzelgõs
Darren....nemtudom
Ki az f*szom az a majomlány??????????
A vérszipolyok semmiben nem különböznek a vámpíroktól, egyedül steve szeme lila....(nehéz lett vna lilára festeni a bõrüket, vagy la a kurva 3 pontot odarakni a fejükre...vagy lehet h vörös kontaktlencsére sem tellet....
Destiny sztem meleg
Gavner-t úgy elbaszták ahogy van....pedig õ is elég karakteres szereplõ lenne...
a törpéket is megcsinálhatták vna jobban

De....

Aki nem olvasta a könyvet, az egy mai igényekhez igazodó (lsd Alkonyat és nyálgép szereplõi), látványilag egész jó 1x nézhetõ limonádét fog látni.
revolrtol 2009 okt. 23. - 14:04:30
(102/311)
Gyerekek... én félek. Mit fogok látni? Nagyon-nagyon vegyes vélemények vannak... nemcsak a rajongók között, hanem a kritikusok között is. Hm...
8/10
hoshiiz 2009 okt. 23. - 12:30:30 8/10
(101/311)
Én tegnap néztem meg és nekem tetszett! Megmondom õszintén, az elõzetes alapján kissé féltem tõle, hogy mit mûveltek a könyvvel. Lehet ezért, lehet mert nem vártam földet rengetõ filmet, de én élveztem végig. Jókat nevettem a poénokon na és azok a zenék.. Írtó jók voltak :D

- Színészek: jól játszanak, a Darrent alakító srác egész ügyesen hozta a figurát, ahhoz képest, hogyez az elsõ szerepe :) Jó volt az arcmimikája! Mr. Crepsley nagyon el lett találva, egyik legjobb karakter a filmben.
- Szinkron: a magyar szinkron nagyon szuper volt! Darren magyar hangja Simonyi Balázs :)
- Sztori: a történet természetesen (kissé) eltér a könyvben olvasottal, de ez szükséges is, mivel az elsõ 3 könyvet kell egy 2 órás filmbe összegyúrni. Nem tehetik meg, hogy a vérszipolyok csak az utolsó 20 percben tünnek fel, mivel az elég érthetetlen lenne! Véleményem szerint jól összefogták a köteteket, érthetõ és követhetõ volt a történet. Aki meg azon húzza a száját, hogy "jaj mennyire átírták", annak azt tudom üzenni, hogy szokja meg :P A megfilmesített mûvekbõl mindig a könyv a jobb.
-Egyéb: nekem borzasztóan bejöttek a film zenéi :D Nagyon el lettek találva!

Én 10/8-at adok rá!
1/10
bebotti 2009 okt. 23. - 11:40:50 1/10
(100/311)
Kedves Lacika,

szerintem, ha nem olvastad még a könyveket lehet hogy jól fogsz szórakozni rajta, bár nem tudom mennyit számít ez a kijelentés egy olyan embernek a szájából aki az 1/3-a után kijött, mert nem bírta tovább nézni. Komolytalan az egész össze se lehet hasonlítani a könyv hangulatával, de még az alapsztorijával sem. Én azt tanácsolnám neked, hogy ne moziba nézd meg, nem éri meg azt a pénzt, amit elkérnek érte! És mindenképpen olvasd el a könyveket, mert azok nagyon jók, de ne számíts rá hogy sok hasonlóság lesz a könyv és a film között....
yarvee 2009 okt. 23. - 11:36:25
(99/311)
Szia!

Ha egy könyvbõl filmet adoptálnak, akkor az emberek óhatatlanul is össze fogják hasonlítani õket..
Amúgy maga a film egy kicsit talán nehezen követhetõ a könyvek nélkül, de nem vészes. Jó a látványvilága, lehet nevetni a poénokon, moziban is élményt jelent.
Ha pedig megnézed, és el akarod majd olvasni a könyveket, akkor valami egészen más történetet és szereplõket kapsz majd kicsit gyerekesebb tálalásban, de jobban kibontva Darren lelki fejlõdését és kapcsolatát a többi szereplõvel.
Szóval, elõbb inkább nézd meg a filmet, élvezd, aztán olvasd el a könyveket!
Lacika_ 2009 okt. 23. - 10:12:05
(98/311)
Sziasztok!

Ne haragudjatok, de lehetne a FILMET és a könyvet nem összehasonlítani. Szeretnék egy olyan hozzászólást is amiben ténylegesen csak a filmet értékeli valaki, elmondja miért jó, mi nem tetszik benne.
Elhiszem, hogy a könyv nem hasonlít, de azt hiszem ez az összes könyv feldolgozásra is igaz, sajnos... Pl.: Gyûrûk ura...
De engem érdekel, hogy szerintetek ha megnézem a filmet akkor jól fogok e szórakozni rajta. Érdemes e fizetnem a jegyért, vagy csak töltsem le?
Esetleg ha jó a film akkor szerintetek érdemes e elolvasni a könyvet?

Köszönöm a nekem címzett hozzászólásokat. :)
U.i.:-nem vitatkozni akarok, ezért ha bárki most nekem ugrik és elkezd kioktatni annak figyelmébe ajánlom, hogy NEM érdekel....
engem a film érdekel, mert ha jó filmben akkor lehet, hogy elolvasnám könyvben is.
yarvee 2009 okt. 23. - 01:50:23
(97/311)
Charna zsigereire (és nem beleire)!
Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam..
Amúgy öhm, szerintetek volt itt szó egyáltalán a könyvekrõl is? Mert én speciel egy teljesen új vámpírtörténetet láttam, ami ugyan mutat némi hasonlóságot egy általam igen-igen szeretett és nagyrabecsült könyvsorozattal, de alapvetõen valami egészen más volt.
1/10
Prutti 2009 okt. 22. - 23:08:13 1/10
(96/311)
Nekem inkább tûnik paródiának :D
10/10
czimbi 2009 okt. 22. - 23:05:33 10/10
(95/311)
Üdv, én nem tudom, hogy minek kell fikázni, akinek nem tettszik az így járt, szerintem tök jó lett a film, mit vártok el, aki olvasta a könyvet és tetszett neki(és tudja, hogy a könyvbõl készült filmek milyenek) annak a film is tetszeni fog, mivel nem lehet egy közel két órás filmben három könyv minden egyes mondatát és szereplõjét bemutatni. Ezt a filmet véleményem szerint egy úgymond promociónak nevezhetjük a könyv elolvasásához azoknak akik még nem olvasták, vagy akik már igen azoknak pedig egy olyan filmet hoz amiben jó poénok vannak és simán érthetõvé teszi a könyvben olvasottakat(néhány kivétellel, amik nem teszik tönkre a filmet). Szerintem 10bõl egy 9est simán kaphat.
1/10
Prutti 2009 okt. 22. - 21:54:22 1/10
(94/311)
Ha nem olvastad tetszeni fog...
Ha olvastad...
Elõször ideges lettem, aztán már lassan hisztiztem a végére már a fejemet fogva kínomban nevettem.
Ennyit róla. Az alap történetet szétkuszálták szereplõk maradnak ki, stb, stb...
Ezt a filmet el akarták adni és emiatt jól össze is csapták.
Siralmas... Jobban elcseszték, mint a Harry Pottert és ez nagy szó...
Erre adtam ki pénzt és vártam éveket...
1/10
Cullangka 2009 okt. 22. - 21:03:24 1/10
(93/311)
valaki tud hozzá feliratot?:)
10/10
Milli004 2009 okt. 22. - 18:41:17 10/10
(92/311)
Hát... én sokkal rosszabbra számítottam :) Igaz volt benne 1-2 rész, amikor majdnem bealudtam, de az egész nem olyan rossz szerintem ;)