6/10
Direktor09 2009 okt. 18. - 11:24:33 6/10 Előzmény 92zsuzsanna
(51/311)
Crepsleyvel nekem sincs bajom és szerintem jól is fog játszani, ugyanis azért jó színészrõl van szó :):)és szerintem a Darren Shan karater se rossz. A többit majd a film után.
92zsuzsanna 2009 okt. 17. - 21:34:26
(50/311)
Elõre szeretném leszögezni, hogy a filmet nem megvédeni akarom, csak lehet, hogy a rendezõknek okuk volt ilyennek megcsinálni a filmet. A sorozat (a 12rész) sok-sok évet ölel fel. Bár a vámpírok nem sokat öregednek, de öregednek, így a film végére az, hogy a Darrent játszó színész kicsit idõsebb a kelleténél nem lesz annyira nagy gond. Lehet, hogy velem van a gond, de mikor olvastam nem teljesen úgy képzeltem el a szereplõket, ahogy le voltak írva. Például Mr. Crepsleyt én egy kicsit apukámhoz hasonlítottam, aki magas, de nemannyira ráncos, nem olyan nyúlánk. Azzal, hogy egy kicsit (vagy nagyon?) pocakos lett, lehet, hogy azt akarták elérni, hogy mégjobban egy apához hasonlítható legyen (és hogy nem annyira fiatal, mint mások). John C. Reilly lett Mr. Crepsley és ezen változtatni már nem tudunk. Aki úgy megy be majd a filmre, hogy igen én most szeretnék látni egy jó filmet, az nem azt fogja látni, hogy mit hagytak ki belõle, mit kellett volna változtatni, vagy hasonlók, hanem, egy jó filmet fog látni (legalábbis remélem).
daire 2009 okt. 17. - 20:04:08 Előzmény zummedli
(49/311)
A cselekmény szempontjából lényegtelen, hogy szõke vagy barna szerintem.
A könyveket én is imádtam, várom, hogy milyen lesz a film...
2/10
zummedli 2009 okt. 17. - 11:15:28 2/10
(48/311)
hát én is nagy darren shanos vagyok, az összes kötete megvan eddig és mindent többször olvastam....tudom h filmben csalódni fogok :( de meg kell nézni mert meg kell.

szóval pár dolog amit a trailerben észrevettem....
1, Darren be volt szarva a koporsóban, nem? (bár erre lehet rosszul emléksezm)
2, McCormack FÉRFI
3, a kigyófiú testét pikkelyek borították....meg lehetett volna oldani sztem ugy mint misticet az Xmanben...
4, Darren haverja nem szõke?...nehéz lett vna megoldani gondolom....

és még biztosan van sok más is :(

Nem azt mondom, h legyen miliméterrõl miliméterre pontos, de mondjuk ez nem egy olyan vastag könyv, h ne lehetett vna egy az egyben megfilmesíteni.

Meg fogom nézni moziban, mert az írónak is jár belõle százalék, és tisztelem, példakép.

De már most tudom, h egy kalap szar lesz, és a késõbbi részek mégroszabbak( lsd Harry Potter...)
1/10
Grubbs 2009 okt. 15. - 16:17:28 1/10 Előzmény frum
(47/311)
Hát ez szörnyû szinte mindent kihagytak. Én már az összes részt olvastam és örültem hogy végre lesz film de ez szörnyû.Ráadásul Végtag Cormac nõ lett... .
frum 2009 okt. 14. - 19:39:08
(46/311)
nem tudjátok, lesz valahol éjféli premier?
dzsidzsi90 2009 okt. 14. - 15:04:46
(45/311)
Elõször tökre megörültem h végre csináltak belõle filmet, de mikor lepergett a trailer elsõ 15 másodperce már tudtam h valami nagyon nem stimmel. Én többször is elolvastam a könyveket és szerintem ha azt megcsinálták volna ami le volt irva ugyanugy az is tudta volna élvezni aki nem olvasta. Sõt szerintem jobban mint ez a katyvaszt. Mert ez az. Nem tom h megéri e kidobni rá a pénzt h moziban nézzem meg. Szerintem bukás, legalábbis nekem a könyvhöz képest. És erre nincs mentsége a rendezõnek.Szerintem.
giga55 2009 okt. 13. - 21:03:21 Előzmény norita
(44/311)
Én is kiolvastam már az egészet.... beszéltük is a barátokkal, hogy meg kéne filmesíteni... mi tuti, hogy az elsõ helyen leszünk akik megnézik... de azért remélem a démon sorozatot nem viszik filmre :))
1/10
norita 2009 okt. 13. - 16:22:44 1/10
(43/311)
hát ez a trailer:/// nem erre számítottam. fõleg hogy ennyit kellett rá várni. a könyvek nagyon tetszettek, de lehet jobb lenne nem megnézni filmet, rombolná az olvasásélményt :D
tobywong 2009 okt. 13. - 15:39:34
(42/311)
Megnéztem a trailert, ez egy szar.
Shelly_Webster 2009 okt. 12. - 21:50:01 Előzmény aurora89
(41/311)
én õszintén szólva már azt hittem, hogy ez a sorozat-igen méltatlanul- már réges-rég eltûnt a süllyesztõben...Kb a bölcsek köve idején volt szó a megfilmesítésérõl...pedig gyerekkorom nagy kedvence volt:) de az elõzetesét lávtva talán jobb is lett volna, ha a filmesek elfelejtik...de egy újabb kasszasiker vámpírfilm...túl nagy volt a kísértés. Na, jó, nem bírálom elõre, de az elõzetes nem nyerte el a tetszésem túlzottan.
aurora89 2009 okt. 12. - 05:14:40
(40/311)
Jaj, valaki segitsen!!!! Most neztem meg az elozetest, es rogton utana fejjel mentem a falnak, es most faj!
Ahogy itt tobben is, en is nagy Darren rajongo voltam gyerekkent, es meg mindig szivesen gondolok vissza mind a 12 konyvre (habar nalam az abszolut number one a hatodik konyv volt). De ez a film, ez mi a fene????? Kinek volt az a csodalatos otlete, hogy Lartenbol alacsony, dagi figurat csinaljanak? Es hany evesek a gyerekek? Es megis miert latjuk a torpeszemelyek arcat? Es meg lenne par kerdesem, pedig csak a ket perces bemutatot lattam.
Latatlanban is csalodas a film, angolul es szinkronnal is... teny, hogy a film (szinte) soha nem olyan jo, mint a konyv, de ez!!! Meg az angyalok es demonok megfilmesiteset is korozni fogja negativ szempontbol...
Ahjajjjajj, kar volt belekukakkantani a trailer-be :S
Darkoscsaj 2009 okt. 11. - 22:02:23
(39/311)
Hú... hát én réges régen olvastam el mindegyik részt. Imádtam, nem tudtam letenni egyszerûen. Mikor egyszer a szemem elé került egy kép (vagy leendõ plakát a filmrõl passz) majdnem elsírtam magam Mr.Crespleyn... :S
az elõzetes után nyilvánvalóvá vált hogy a srác is teljesen gázos. Rendben van teljesen, ha egy film az eredeti könyvtõl NÉMILEG eltér. Végül is két össze nem hasonlítható mûfajról van szó; ugyanazt másként tudják/célszerû vele kifejezni. Tehát pl a plakát megtalálása stimmel, jobban erõsíti a véletlenszerûség érzetét ahogy írta is valaki. Azok a csuklyás kis apróságok pedig szintén rendben vannak, nem lehet egészen olyan minden ez is belefér. (Meg feltételezem, hogy a változtatásoknak praktikus oka van, tehát gyakorlatilag mindegyik megmagyarázható.)
Ettõl függetlenül viszont még jó, hogy nem már egy pár középkorú enyhén kopaszodó szakállas csóka játssza a srácokat... és annak örüljünk hogy Mr.Crespley legalább nem lett nõ...
a HP filmek megvalósítása amúgy nem olyan rossz sztem... persze sok mindent ki kell hagyni, át kell írni, de ez szükséges ahhoz hogy megálljon a film a lábán, nincs annyi ideje, mint egy könyvnek kibontakozni. Viszont a szereplõkre nincsen panasz egyáltalán. legalábbis szerintem nagyon jól összehozták... ugyanúgy a zene és a látvány is stimmelt...
yarvee 2009 okt. 10. - 15:38:33
(38/311)
Kedves xy, aki a premieren mellettem fog ülni a moziban!

Kérlek ne engedd majd, hogy kárt tegyek magamban mialatt nézzük a filmet, mert az elõzetes alapján valószínûleg le kell majd fognod, hogy ne rohanjak oda a legközelebbi falhoz és addig verjem bele a fejem, amíg rá nem jövök, hogy hogyan lehetett ennyire jó könyveket ilyen mértékben elcseszni. Jah, és kérlek zsepit is hozz magaddal, mert tutira sírva fakadok ha meglátom az alacsony és pocakos Mr. Crepsley-t, vagy amikor Darren közli, hogy vámpír akar lenni, esetleg Debby gyíkfarkánál.

Köszönettel, egy aggódó Darren Shan rajongó
yarvee 2009 okt. 10. - 15:21:33 Előzmény Leelluue
(37/311)
A film az elsõ három részbõl készült, vagyis a Rémségek cirkuszából, A vámpír inasából, és a A vérszipolyból.
Leelluue 2009 okt. 08. - 19:35:11 Előzmény eperleves
(36/311)
Azt nem tudja valamelyikõtök hogy hányadik részig van megfilmesítve a könyv? Mert most megvettem az elsõ részt, gondolván, hogy elolvasom mielõtt beülnék a moziba, erre (legalábbis bemutató alapján) az elsõ könyvet kb. 30perc alatt lezárhatták.. Mondjuk mind a 12részt nem szeretném elolvasni mielõtt megnézném, nem az olvasás miatt, hanem mert nagyon drága mulatság volna :)
eperleves 2009 okt. 07. - 20:52:40 Előzmény redcherry
(35/311)
johnny depp mennyivel lett volna hitelesebb crespley? bevallom nekem is darabokra hullott a szereplõkrõl alkotott képem, amikor belenéztem az elõzetesbe. de van itt olyan ember aki azt várja, hogy teljesen minden az elképzelései szerint fog alakulni a filmben?

én is nagy rajongója voltam a könyveknek, az elsõ pár részt többször is elolvastam, pedig alig lehettem 12 éves, de már akkor nagy vágyam volt, hogy egyszer lássam a mozivásznon. hát ennek most eljött az ideje, és mindenképpen be fogok ülni rá, akkor is, ha tudom, hogy nem fogom összesz....ni magam a látványtól. egyszerûen csak kellemes nosztalgia abból az idõbõl amikor nagy darren shan fanatikus voltam:)

miután megnéztem a filmet leírom a kritikámat, addig fölösleges ezt a témát boncolgatni, senki ne igyon elõre a medve bõrére;)
Marinna 2009 okt. 05. - 14:23:46
(34/311)
Várom a filmet, mert nagyon szerettem a könyveket, de félek a csalódástól. Az elõzetes nagyon nem tetszik, és egyetértek, a legtöbb karaktert nagyon nem találták el...ilyenkor kívánom azt néha, hogy inkább ne is filmesítsék meg a könyveket, legalább nincs semmi, ami rombolhatja az olvasásélményt...
barnalaura 2009 okt. 02. - 21:10:03
(33/311)
Én nem így képzeltem el Mr.Crepsleyt (ez a karakter számomra csalódás). Amúgy a filmet megnézem, kiváncsi vagyok rá.
niorah 2009 okt. 02. - 20:25:21 Előzmény redcherry
(32/311)
Willem Dafoe és Salma Hayek mióta no name színészek????
Ez fájt!