mizza 2009 okt. 01. - 19:32:45
(31/311)
mi a faszt kell rinyálni......? csináljatok ti jobbat, ne csak ugassatok..én kb több éve várok már erre a filmre,, és persze h nem ugyan olyan jó lesz mint a könyv.. meik film volt ilyen?? semeik..
redcherry 2009 szept. 30. - 15:36:53
(30/311)
Gyerekkori álmomat törték össze ezzel a filmel. Én akartam rendezni ezt a filmet mióta csak olvastam. Már szinte az összes szerepre tudtam melyik színészt kérném fel. :) Mikor elõször hallotam hogy szerzõsés van a filmre hmm mikor is volt kb 6-7 éve gondoltam nem baj ha nem én rendezem de legalább jó legyen erre most évekkel késõbb kapunk egy ilyen trágyát. Hihetetlen hogy az író engedte hogy ezt tegyék a mûvével.
Semmi nem ugy van ahogy kellene mi az hogy Mr.Crespley alacsony és kövér? és mik ezek a no name színészek? kb az egész internetes Darren Shan rajongó tábor "megszavazta" Johnny Depp-et Mr.Crespley-nek áááá mindjár lefejelem a klaviatúrát borzalmas egyszerûen szavakat se találok. Azért ott leszek a premieren és persze végig fogom zokogni
4/10
Szusi92 2009 szept. 14. - 21:23:26 4/10
(29/311)
Lehet megse nézem a filmet. A könyv annyira tetszett, de az elõzetes alapján a film sz*r lesz. Már most látni h nagyon sokban eltér a könyvtõl:S Mr.Crespley t alakító színész nagyon nem illik a képbe.
1/10
ayu 2009 szept. 12. - 12:33:18 1/10
(28/311)
Szörnyû, felháborító, és szar film lesz. A látvány visz valamit, de hogy pl annyira apróságokat említsünk, mint Crepsley, vagy Darren elcseszett megformálása. Cirkuszi szereplõk elcseszése. A csuklyás törpék elcseszése.. (nem is lehetne látni a fejüket igazából, nemhogy még így hátracsúszott csuklyában vannak... ) Engem az elõzetes csak feldühített.. kétlem hogy meg fogom nézni ezt a filmet.
...Laura... 2009 szept. 06. - 00:30:20
(27/311)
Az elõzetest elnézve a könyvhöz képest ez valami vicc lesz! Nagyon kiakadtam.Szerintem a könyv témája rohadtul el lett torzítva...
Aki teheti, és még nem olvasta, az feltétlen olvassa el elõtte a könyveket!!!

Hú, hát én óriási Vámpír könyvek fan voltam/vagyok. Min. 5ször mind a 12 részt elolvastam, és úgy sajnálom, hogy így elnézve a film egy nagy-nagy kiábrándulás lesz!:( Remélem, nem lesz igazam..
Bár lehet, hogy a kifakadásom csak abból fakad, hogy túl sokat vártam ettõl a filmtõl..
na mind1, kíváncsi leszek!
destroyer 2009 aug. 23. - 19:26:37 Előzmény 92zsuzsanna
(26/311)
hát a démonos könyvei tutira nem gyerek könyvek:) de szerintem már a vámpíros sem mondható annak, persze lehet vitatni, nekem ez a véleményem:)
7/10
viki0092 2009 aug. 22. - 15:42:33 7/10
(25/311)
szinkronos trailer: http://www.freevlog.hu/video/23011.html
ahoz képest hogy a magyar szinkronok eléggé bénák ez sztem nem lett olyan rossz.....bár Mr. Crepsley-hez nem igazán illik ez a hang,de a többi jó..szerintem:)
92zsuzsanna 2009 aug. 22. - 13:31:07
(24/311)
Én már nagyon várom a filmet.
A szórólapot azért dobják ki az autóból, hogy jobban érvényesüljön a sorsszerüség.
Tény, hogy én teljesen máshogy képzeltem el a szereplõket, amikor olvastam, de a legtöbb szereplõt szerintem jól eltalálták (Evrát, Darrent, Mr. Tallt). Talán az egyetlen, akit szerintem nem találtak el az Mr. Crepsley, de ha csak ennyi a "hibája" még élvezni fogom a filmet. A törpék szerintem nem olyan rondák, mint ahogy leírta Shan, de végülis ha olyan rondák lennének, a célközönség nem nézné meg. Akárhogyan nézzük Darren Shan könyvek gyerekkönyvek. Lehet (sõt biztos), hogyha gyerekem lesz, én csak 12-13 évesen adnám csak a kezébe, mert mindegyik könyvben megvan az hangulat. A könyvekben gyakran emlegetik a halált és ezért lehet felnõttkönyvnek titulálni, de ha valaki jobban megnézni láthatja, a rengetek "gyerekes" dolgokat (jó és rossz harca, a gyakori véletlenek, nem horrorisztikus, de pontos leírások).
Sajnos én meg nem olvastam végig mind a 12 részt (csak 10-et) de nagyon tetszik és kíváncsian várom a filmet (és ha lesz a filmnek folytatása, akkor azt is)
dodi89 2009 aug. 20. - 20:25:11
(23/311)
Darren Shan abszolút nem gyerekes, sokkal több mondanivalója van, mint ezernyi más történetnek, aki ezt nem érti meg, az a gyerekes. Nem akartam ezzel senkit megsérteni, ez csak egy tény, és bárki bármit mond, így van.
Darksecret 2009 aug. 20. - 14:33:30
(22/311)
Üdv!
"Õsrégi" Darren Shan-rajongó vagyok, még a Vámpírok hegye jött ki, amikor olvastam az elsõ könyvet, természetesen voltam az összes eddigi budapesti dedikálási helyszínen is, noha nem írattam alá minden könyvet, mert nekem a találkozás volt az igazán felejthetetlen élmény.
Megnéztem a videót, bár mivel nincsen hangfalam, túl sokat sajnos nem értettem belõle, de a hozzászólásokat elolvastam. Én értem, hogy valószínüleg miért csináltak a három könyvbõl egy filmet, bizonyára sokan tudjátok, hogy Nagy-Britanniában trilógia-szerûen is kiadták a történeteket, az persze kétségtelen, hogy 111 perc iszonyatosan kevés az elsõ három könyvre. És a többi dolog amit olvastam, valóban elképesztõ.. Az olvasotak közül talán Sam kihagyását tartom a legnagyobb ballépésnek. Hogy a pokolba lehet kihagyni õt a második részbõl? Hiszen a második részben Darren mellett talán õ és R. V. (legyen Reggie Veggie, hagy fintorogjon:)) a legfontosabb szereplõk! Persze való igaz, a Harry Potterek után nem is vártam mást.. Természetesen tûkön ülve várom én is a film moziba jövetelét, de úgy tûnik, szokásos módon ismét a szigorú kritikus szemével fogom megnézni ezt is, hogy aztán több hibát találjak, mint helyes megoldást, amibõl kicsit kezd már elegem lenni..

Ami pedig Anne Rice-t illeti, õt és Darrent valóban nem érdemes egy lapon emlegetni, mert míg a Vámpír könyvek fõszereplõje egy gyerek (a 20-21. századból), addig a Krónikák alakjai mind felnõtt emberek (kikéve persze Claudiát). A két féle vámpírtermészet között is hatalmas különbségek vannak: az egyik rettentõ melankólikus, és tragikus úton vált azzá, ami lett (gyakran nem volt más választása), addig a másiknál azért kicsit más a helyzet. És azt sem érdemes kihagyni, hogy a Shan könyvek mindenki számára könnyen olvashatóak (ezt Darren ki is fejtette nem egy interjúban), míg Anne Rice talán nem épp a legideálisabb választás egy kezdõ olvasdó számára.
1/10
deeash 2009 aug. 20. - 00:22:51 1/10
(21/311)
Mint nagy Shan rajongónak tátva maradt a szám mikor megláttam h végre, ennyi idõ után film készül a könyvbõl...
Az életkedvem a bemutató megnézése után ment el... tény h a Shan könyvek elsõ részei gyerekesebbek de attól még nem kéne ennyire elhülyülni... a szereplõ válogatás elég gyenge igy elõzetesben.
A többit majd meglátjuk ha megnéztem a filmet. Kicsit olyan érzésem van h ez is legalább akkora csalódás lesz mint a Potter 6. Remélem tévedek...
petite.ange91 2009 aug. 19. - 01:01:19
(20/311)
A könyvek hihetetlen jók,én is dedikáltattam!! De ez,hogy a filmben, ami 111 perces, több könyvet sûrítenek össze,hogy állítólag Darren akar vámpír lenni...etc.
hát,majd leglátjuk, mindesetre mindenképp elmegyek megnézni =)
Sliyu 2009 aug. 18. - 21:27:00
(19/311)
gondolom, hogy jobb a könyv. csak az örök dilemma, hogy elolvassam elõbb a könyvet és utána megnézem a filmet (amiben általában csalódok), vagy elõbb megnézem a filmet, de utána már nem olyan nagy élmény a könyv (csak azok a részek amik nem voltak a filmben) :S
10/10
kacsa106 2009 aug. 18. - 20:38:14 10/10 Előzmény Sliyu
(18/311)
könyvbe még jobb mer v.mit a filmebe nem tesznek bele ... // nagyon nagyon várom már jó lesz :):D
Sliyu 2009 aug. 17. - 00:18:12
(17/311)
wow. ez komoly, hogy ezt is megfilmesítik. ha tudtam volna, akkor nem állok neki a könyvnek :S
1/10
Machrya 2009 aug. 17. - 00:12:12 1/10
(16/311)
Ha már vámpírregények akkor inkább Anne Rice. Furcsának találom, hogy sokan a világ legjobb írójának tartják e témában Darren Shant, pedig elég gyerekes ahogyan írt. Csodálkozom is, hogy film készült belõle. De ma ez kell a népnek. A film talán egy fokkal jobb, hogy adtak neki egy kis fûszert.
balintmaster 2009 aug. 16. - 15:37:12
(15/311)
nem oltom le elõre a filmet, az nem az én stílusom, de a Rebeccát, meg a gyíkfarkat én se értem. plusz kíváncsi leszek, hogy ezek után a vérszipolyokat hogy csinálják meg.talán a következõ részek jobbak lesznek.
6/10
Direktor09 2009 aug. 14. - 22:24:29 6/10
(14/311)
Aztamindenit. Biztos, hogy meg fogom nézni ezt a filmet, már nagyon várom. A 12 könyvet szinte egymás után elolvastam, engem nagyon lekötött, és tényleg verhetetlen. Emlékszem, amikor Darren Shan Budapesten dedikált, nem keveset álltam sorban, ott vettem meg a 12.részt. Viszont szomorúan olvasom, hogy megváltoztatják a könyvet. Ez nagy butaság, az meg hogy õ akar vámpír lenni teljesen hülyeség, evvel elrontják az egész filmet. De Deddie megváltoztatását is sajnálom. :(
dodi89 2009 aug. 14. - 20:48:40
(13/311)
nekem a mai napig verhetetlen a darren shan féle vámpír sztori.ezen nõttem fel, de nem várok túl sokat a filmtõl, mert akkor csalódnék:) szerintem a szereplõk el lettek találva, nincs velük gond, csak a történetet fogják teljesen átírni az idióták, ahogyan a harry potternél is tették,és szinte az összes regénnyel, amit valaha megfilmesítettek. lassan bele fogok törõdni....:)
7/10
tündemamusz 2009 aug. 14. - 12:58:28 7/10
(12/311)
Kamaszkorom nagy olvasmánya volt a sorozat, de filmen túl gyerekesnek tûnik valahogy...