7/10
viki0092 2009 aug. 14. - 12:38:04 7/10
(11/311)
Az elõzetes alapján a filmet jól eltorzították....Nem értem mért kellett 3 könyvet egy filmbe zsúfolni.Fontos dolgokat hagytak ki és változtattak meg.

***SPOILER***

1.Nem a kocsiból dobták ki a plakátot hanem az egyik barátjuk lopta a bátyjától.
2.Darren nem azért lett vámpír mert az akart lenni,hanem hogy megmentse a barátját.
3.A könyvben nincs semmiféle Rebecca....../A nevek megváltoztatása már tényleg túlzás/
4.A Könyvben szereplõ lány akit Darren megcsókol ember/és történetesen Deddie-nek hívják/erre az elõzetesbe meg valami gyíkfarok jön ki a szoknyája alól....:S
5.Sam karakterét teljesen kihagyták a filmbõl...pedig õ eléggé fontos szerepet tölt be Darren vámpírrá válásában.
6.A szereplõk kinézete sem valami hiteles....A könyv alapján nekem egyáltalán nem hasonlítanak a leírtakra.

Az egyetlen dolog ami szerintem is jó így az elõzetesbõl,a cirkusz díszletei.
***SPOILER VÉGE***

Az elõzetesben nekem ezek tûntek fel elõször,de biztos lesznek még egyéb változtatások is.Vártam a filmet mert a könyv nagy ottvolt és azt hittem,hogy a film legalább megüti az elvárt szintet,de nem hiszem hogy jó lesz.Ennek ellenére biztos megnézem...ha moziba nem is megyek el miatta,majd letöltöm.Októberben meglátjuk hogy sikerült.........
3/10
zolino 2009 aug. 13. - 23:22:17 3/10
(10/311)
Visszatérve a rendezõkre és a szinészekre, a legrosszabb választást hozták össze!Szinte minden szereplõt sikerült elcseszni! Vannak akikre jó a szerep demég a törpeszemélyeket is elcseszték? Pont számítógépesre kellet megcsínálni õket? Ílyen lényeket utoljára a Harry Potter 4-ben láttam, mikór a tóban volt. A díszletek klasszak lettek! Egyedûl csak a szerposztásokat bénázták el! Nagyon kiakaszthat rengeteg embert, aki hû rajongója Darren Shan könyveinek. Csak átkozni tudom a rendezõket! De ( és férre ne értsétek) Darren is hibás ebben egy kicsit! A saját könyveit így elszarni az õ szeme láttára. Vajon mit képzelhetett mikór ebbe bele egyezett? Nekem semmi gondom vele, de akkor is oda figyelhetett volna!
3/10
zolino 2009 aug. 13. - 23:13:22 3/10
(9/311)
Mitvártak az emberek? Most öszíntén! Már csoda hogy elõhozták ezt az ügyet a rendezõk. Világéletemben nagy Darren Shan rajongó voltam! Nemhába mentem el dedikáltatni az összes könyvemet. Ahogy végig néztem az elõzeteseket elég sok problémára néztem fel! Egyet értek azokkal akik azt mondják, hogy a Darrent játszó srác túl idõs a szerephez! Tényleg rengeteg probléma lesz vele a jövõben. Vegyük példáúl Daniel Redklif-fet. Rengetegen problémásnak nézik azt hogy túl idõs a szerepéhez. Már érthetõ hogy három könyvbõl csinálnak egy filmet. Ezzel viszont a lényeget hadják ki a filmbõl! Szerintem eléggé rossz lesz a film. Mint minden kritikús én is meg nézem majd a filmet! Nem sok jót látok az elõzetesbõl! Szerintem itt is inkább a látványra edzettek mint a Transformers 2 nél. Nos majd Októberben kiderûl. Szeretném ha az emberek ne a film miatt utálják meg Darren könyveit mert azok fantasztikusak és nem csak a könyvek hanem az író is! Nagyon rendes ember ahogy megismertem. :)
MaLay 2009 aug. 13. - 22:21:59
(8/311)
Számomra is elég érdekes, az IMDb-n közzétett képek, és az elõzetesben láttak alapján elég gyengének tûnik a film, legalább is a könyvben teljesen máshogy jönnek át a dolgok, más az egész. Sokat nem várok a filmtõl, de azért persze megfogom nézni moziban, ki nem hagynám, és remélem kellemeset fogok csalódni!
Makaó 2009 aug. 11. - 20:48:47
(7/311)
Hát tény hogy az IMDB-n közzétett képek érdekes környezetrõl és maszkírozásról tanúskodik.
Mindemellett általam elképzelt (gondolatban életre kellt) szereplõk egyike sem így nézett ki.
Mindemellett számomra meglepõ hogy pont Salma Hayek-re osztották cirkuszi szerep Truska szerepét.
Egy a sokból.. 2009 jún. 27. - 18:56:04 Előzmény tyereskova
(6/311)
A könyvet olvastam /bár nem az összes részt./, de tuti megnézem a majd a filmet is...
5/10
tyereskova 2009 jún. 17. - 01:21:00 5/10
(5/311)
11 évesen ez volt a kedvenc könyvem. jobban szerettem, mint a harry potter regényeket. már nagyon vártam a filmet. amíg meg nem láttam egy képet a filmbbõl...jesus
Noncika 2009 márc. 10. - 15:08:31
(4/311)
Nagyon várom már a filmet:) Könyvbõl sajnos csak az elsõ 3 könyv van meg (rajta vagyok az ügyön, hogy a többit is beszerezzem), de azokat kevesebb mint 3 nap alatt olvastam ki. Bár nagyon félek, hogy csalódás lesz a film.... Jah és én Josh Hutchersont inkább Darren szerepében tudnám elképzelni, Stevenek inkább "jobban állna" egy olyan fiú, mint Tom Felton...
Makaó 2009 márc. 01. - 21:39:17
(3/311)
Darren Shan ifjúsági könyveket ír, és a Rémségek Cirkusza elsõ regénye melyet 15 évesen írt állítólag. Egyetemista korában egy pályázatra nyújtotta be a regényt, mely hatalmas sikert aratott. A könyv sorozat 12 részbõl áll, melyet drakula történetek és az ír-kelta mondavilág határozott meg. Egyesek Stephen King és Tolkien utódjaként emlegetik.
Szóval mint jól látni egy vámpíros történet lesz melyben az iró a fõszereplõt saját magáról nevezte el.
:) Mellesleg J. K. Rowling a következõket írta a könyvrõl "A Rémségek Crikusza a dermesztõ és hátborzongató próbatételek regénye, lebilincselõ olvasmány mindarról, ami veszedelmes és gonosz" egy másik idézet Rowlingtól "Lenyûgözõ könyv... fordulatokban gazdag meséje felkelti az olvasó kiváncsiságát a folytatásra."

Aki imádta a könyvet ezért is rajongani fog úgyanúgy mint HP rajongók a HP filmekért :)
Tikmony 2009 febr. 14. - 20:14:28
(2/311)
A film egész jónak tûnik így a cím hallatán.
De nem kaptam orgazmust xDD
balintmaster 2009 febr. 12. - 18:45:42
(1/311)
Nah yo, magamra vállaltam a téma inditását. Már a címtõl is agyorgazmusom van, alig várom a filmet.