Petrapetrus 2009 nov. 06. - 11:11:15
(191/311)
Megnéztem a trailert, de ez mekkora hülyeség lehet... Remélem a párom nem akarja megnézni... :-P
Na jó, ha Õt érdekli, elmegyek, de ha nem muszáj, nem érdekel a film... :-D
4/10
19978 2009 nov. 05. - 19:22:36 4/10
(190/311)
nekem nem tetszett
1/10
orsi9 2009 nov. 05. - 10:58:38 1/10
(189/311)
Én tegnap láttam a filmet a moziba,és megmondom õszintén már nagyon vártam.:)a könyvet természetesen mind a 12 részt kiolvastam,de amit tegnap láttam az valami teljesen más volt.:(szinte egy kínszenvedés volt az egész filmet végig nézni,egyszerûen nem értem miért kellett eltérni ennyire a könyvtõl.nem is tudom még oldalakon át írhatnám a nem tetszésemet a film iránt....nagy csalódás:((((
Fruzsina11111 2009 nov. 04. - 20:05:17
(188/311)
Én olvastam a könyvet és tetszett a film.=) (lejjebb kifejtettem miért nemtom elolvastad-e.;)..)
4/10
Szusi92 2009 nov. 04. - 17:35:10 4/10
(187/311)
csak azt szeretném megkérdezni hogy akinek tetszett a film az olvasta a könyvet?
pötyi 2009 nov. 03. - 21:58:58
(186/311)
szerintem tuti volt bár ha ez nem korhatáros akkor mi az?
mit mutulsz?
EGYETEM MUNKA CSALÁD!!!!!!!!!
:-)
3/10
James Watherbee 2009 nov. 03. - 20:17:19 3/10
(185/311)
Nekem a könyv széria után kicsit csalódás vols :s Mint film pedig kicsit vontatott...
10/10
Xprincess 2009 nov. 03. - 18:55:53 10/10
(184/311)
Én megmonom õszintén féltem hogy jó lessz-e.
Mert tényleg egyik hozzászólás dícsérte a másik szídta.
Az én véleményem pedig az hogy imádom.
Ezt nemtudom mért kell lenézni.Aki szereti a vámpírokat és a fantasy-s dolgokat az mindenképp nézze meg!!Jó szorakozást..nálam megvolt.=)
1/10
triniti5 2009 nov. 02. - 19:19:58 1/10
(182/311)
Most jövök a moziból. Ez de szar volt. Én még ilyen unalmas filmet soha nem láttam. Nevetni se tudtam.
Vampy 2009 nov. 02. - 17:43:53 Előzmény Fruzsina11111
(181/311)
én is minden ismimnek mondom hogy nézd meg nézd meg megéri
ha nem is másért de nevetsz egy jót :D
ha megkérdezik hogy milyen elmondom röviden és ha az alapján elközli hogy hát akkor nem akkor én is hozzáteszem hogy ez az ÉN véleményem nézd meg :D
10/10
Lizzy :-) 2009 nov. 02. - 17:29:52 10/10
(180/311)
Ennyi hozzászólás után kénytelen vagyok én is véleményt nyílvánítani. Imádom ezeket a könyveket, engem nagyon leköt, nagyon vártam már a filmet, kiváncsi voltam mit hoznak ki belõle. Hát nem ezt képzeltem el, egy teljesen átírt történetet kaptam, ami nem volt rossz, sõt nekem nagyon bejött. Már rég hozzászoktam, hogy filmbe sose azt kapom vissza amit olvasok. Ez persze nem rossz amig egy bizonyos határt nem lépnek át a rendezõk.
Ezzel a filmel azt mutatják, hogy így is lehet könyvbõl jó filmet készítemi.
Nekem ez a véleményem: Jó film.
5/10
Lasagne 2009 nov. 02. - 10:09:41 5/10
(179/311)
Sajnos én is azok táborát erõsítem akiknek nagyon nem jött be.
Teljesen mást vártam!( Én hüye gondoltam azt kapom amit a könyvben) Hát nem. Jó már az elõzetesnél éreztem, hogy ez nem az. De reménykedtem!
Csodálkozom,hogy Darren ezt így ilyen formában engedte!!:-/ Csak kapkodtam a fejem, hogy hú ez most honnan, jött? Ilyen nem is volt! Ki ez a csaj? Evra miért ilyen vagány? stb...Cripsley meg hû teljesen más...
Pedig tényleg vártam! Nagyon! De ez így Nekem nem tetszett!
10/5
Fruzsina11111 2009 nov. 01. - 21:34:43
(178/311)
Semmi baj nem bántottál meg.Egyébként egyet értek veled lehetett volna jobb is nem állitom h nem.De ha már ilyen lett én megprobálom a jo oldalát nézni.Ugyanis nem nagyon tehetek/tehetünk mást.És persze arra van az oldal h mindenki elmondja a véleményét,csak szerintem az butaság h itt sokan azt irják h aki igazi rajongo ne nézze meg mert sztem mindenkinek meg kell adni az esélyt h saját véleményt alkosson..és egy esélyt mindenki adhat a filmnek is.Am meg Mourlogh valoban benne vt,de õ 1 fõszereplõ a 3-ik könyvbõl és itt ki is fujt a 3-ik könyv és nem is ugy szerepel a filmben mint a 3-ik könyvben ezért mondtam h a történetébõl meg helyszineibõl semmi.=).
Tehát én meg azt mondom h aki igazi rajongo 1x megnézi akármilyen sz*r is.;).=D.
Vampy 2009 nov. 01. - 20:45:38
(177/311)
Fruzsi elnézést ha megbántottalak nem állt szándékomban más is mondta hogy néha kicsit indulatos vagyok így bocsáss meg kérlek.
Én ezt nem tekintem veszekedésnek ami itt folyik de hol élje ki az ember magát ezzel a témával kapcsolatban ha nem itt?!
Nem mondom hogy lehúzták de szinte már már egy teljesen más "világot" alkottak azzal hogy csak a fõ fõ fõ vonulatot és szereplõket tartották meg
és rengetek más újat szereplõt cselekményt egyaránt tettek bele.
Valahol nekem is tetszett mert hazudnék ha azt mondanám hogy nem vártam a filmet csak jobbra számítottam.
És nem az a baj hogy más hanem hogy nagyon más és nagyon apró dolgokkal tele lehetett volna még rakni amivel jobban hasonlított volna a könyvre még akkor is ha nem akarták 100%-osan visszaadni az írott szöveget hanem a változtatás szánt szándékú volt.
Ha így tettek volna nekünk is jobban esne az hogy az "Õ" regénye alapján és nem éreznénk azt a változást ezen a kifejezésen hogy: az "Õ" regénye alapján csak jóformán átírtuk.
Más lett volna de az apró részletekrõl mégis sokaknak az lett volna a véleménye hogy na igen azért ott vannak...
Olyan apró dolgokra gondolok mint pl.: Mourlogh karaktere aki a könyv szerint ha jól emlékszem testesebb alkat és fehér öltönyben járkál attól eltekintve hogy a helyszín más õ a 3. könyvben szerepelt tehát igen is van benne a 3. könyvbõl nem úgy mint mondtad de ez részletkérdés.
Ez egy olyan dolog lett volna ami se a film hosszán se bonyolultságán nem változtatott volna.
Nekem ami konkrétan hiányzott illetve sok volt az apróságoktól eltekintve mert azok tényleg apróságok hogy a könyvek sorrendje az a nullával volt egy szinten illetve az "új" szereplõk.
Az hogy a rendezésbe volt beleszólása az meg egy másik dolog.
Azért vannak meggyõzõ elemek hogy: de jó lesz az úgy hidd el... stb, stb.
Mondjuk én azt se tartom kizártnak hogy õ direkt változtatott de ez esetben lehetett volna egy apró betûs részt kibiggyeszteni hogy...
De azt még mindig állítom hogy a plakát és a filmleírás kapcsolata röhejes :D 2 évet tévedni... ej ej
Fruzsina11111 2009 nov. 01. - 19:46:32 Előzmény Vampy
(176/311)
1.Nem pattogok.Ti pattogtok egyedül h mekkora szar a film.Én annyit mondtam h ne huzzátok le azok elõtt akik nem látták mert pl a te véleményed nem egyenlõ mindenkiével.
2.Lehuzták a könvyet?Na ez vicces..a legtöbben azt se tudják h van belõle könyv..azonkívül a rendezõk között DS is ott van és jocskán volt beleszolása és ahogy én olvastam neki tetszett.
3.Én egy olyannal mentem el aki nem olvasta a könyvet és nem igazán ilyen beállitottságú mégis tetszett neki.Izlések és pofonok.

Ne probálj meg kioktatni h nekem nincs igazam, mert itt senkinek sem lehet igaza.Ez teljesen egyéntõl függ.Megértem azt is ha nem tetszik, mert énis tudom olyan szemmel nézni h ez nem vt jo az nem vt jo benne.De én nem igy néztem,hanem pozitivan álltam hozzá.Az már nem az én bajom h ti nem igy tettetek,nektek sz*r nem nekem.Én alig várom a folytatást, és nem NEM AZ ELSÕ 3-OM KÖNYVRÕL SZÓL.Nagyon nem..a harmadik könyv benne sincs..se története se a helyszine se semmi.Viszont a hiányt kiküszöbölték és igen a késõbbi könyvekbõl is vannak benne infok.A "Deren" , "Tájni" meg hasonlok azok meg szinkron hibák nem a film alkotoi tehetnek rola..de ugye ez egyértelmü.Utoljára mondom el h hozzáállás kérdése mindenkinek más a véleménye.Akinek rossz az meg hiába rinyál itt h mekkora sz*r lett a film..ha a fejetek tetejére álltok akkor is ilyen marad.Felesleges ezen veszekedni.Megértelek titeket is,de csak azért,mert nektek nem jött be nem rossz a film.
1/10
1aniko 2009 nov. 01. - 13:03:34 1/10
(175/311)
Szerintem rettentõen unalmas...
sacro bosco 2009 okt. 31. - 18:25:43
(174/311)
én másod magammal néztem meg és hááát...
én olvastam a könyvet, mindet, de már vagy ezer éve és az nagyon tetszett, a cimbora pedig nem olvasta, csak érdekelte a film...

szóval. tisztában vagyunk azzal a ténnyel, már régóta, hogy az adaptációk vagy jók vagy nem, de legtöbb esetben nem sok közük van a könyvhöz, ez esetben mindegy is volt, mivel én már nem emlékeztem a könyvekre, ö pedig ugye nem is olvasta. szal mindkettõnknek majdnem új volt az élmény :)

nagy reményeket nem is fûztünk a dologhoz, és jól is tettük.

a fantázia dús kezdés után meghalt a film... hatalmas jól összerakott jelenetek után nem sokkal már unalmas volt. még pocsékul is játszottak benne.

××spoiler×× meg amikor Daren benyögi a csajtól félperce hallott okosságot, annyira hiteltelnül teszi, hogy az fájdalmas...
meg ez a mr. Tiny... mekkora egy hájas disznó, jó a könyvben is az volt, de a filmben sem rémisztõ, sem borzongató nem volt. jó, borzongatóan sz@r volt...
és a vérszipoly fazon... emlékeim szerint õrült volt, nem pedig egy ripacs...××vége××


persze azért volt benne jó is, még pedig a látvány, kár hogy a fantasztikusan összerakott látványos mutánsok olyan keveset szerepeltek. és volt jó néhány borzongató és kevésbé borzongató poén, ami jó helyen volt és nagyot is szólt. csak hogy akkor már a film menthetetlen volt... elszúrták. ennyi...

a folyatást, mér ha lesz, már csak azért nézem meg, hogy lássam, megmentették-e a filmet, vagy sem.
8/10
Evil Angel 2009 okt. 31. - 12:40:04 8/10 Előzmény n_hittmann
(173/311)
Igazad lehet, bár, hogy egészen õszinte legyek én ennyire nem mélyültem el a filmben. Mármint, nagyon nem "kritikus" szemmel néztem. Igazából nem is önszántamból ültem be a moziba, de nem bántam meg, akkor azon a napon nekem ez tökéletes kikapcsolódás volt. Ha nekiülnék még egyszer és akkor már "kritikus" szemmel figyelem, lehet más véleményem lenne. De akkor nekem remek kikapcs. volt. Ezen pedig semmi sem változtat.
8/10
Evil Angel 2009 okt. 31. - 12:34:33 8/10 Előzmény poth18
(172/311)
Nem állítom, hogy nincsenek rossz adaptációk. Mert igen is vannak. Volt, ami mellett én sem tudtam szó nélkül elmenni (és konkrétan felháborodtam miatta), de most már igyekszem külön venni a filmeket és a könyveket. A másik meg, ízlések és pofonok. Ez olyan örökös vita, ahol sosem lesz "nyertes" és "vesztes", ahány ember annyi vélemény, annyi ízlés, annyi érv/ellenérv. Sosem lesz olyan dolog, ami mindenkinek 100%-osan elnyeri tetszését. Nem utolsó sorban pedig, szerintem az sem mindegy, kinek mi kerül elõször a kezébe. Gondolok itt arra, hogy valaki a filmet látja elõször és utána olvassa a könyvet, vagy fordítva. Nem mindegy, melyiket hasonlítjuk a másikhoz, éppen ezért szerintem ez is meghatározó tud lenni a vélemény alkotásban.