1/10
n_hittmann 2009 okt. 31. - 00:25:49 1/10
(171/311)
Pontosan ez az, hogy a legnagyobb baj, hogy ezzel az ocsmány filmmel magát a könyv-sorozatot járatták le, hiszen az emberek naívak, és elõször ítélnek, és látva, mennyire egy gyenge moslék a film ebbõl mi lesz a következtetés-> szar a film, biztos a könyv is hiszen az alapján csinálták nem?!...
3/10
poth18 2009 okt. 30. - 23:48:56 3/10
(170/311)
Én szívesen megpróbálok válaszolni neked, ha megengeded.
Azért nem lehet ezesetben kettéválasztani a könyvet a filmtõl, mert a fil olyan szinten lehúzza a bárgyú, töbmegvámpírkönyv és hasonló pejoratív hulladék közé a könyvet, hogy amellett nem lehet szó nélkül elmenni !
Nemtom láttad-e a Hannibált, mint filmet, és olvastad-e a Hannibált, mint könyvet. Ha nem, akkor most spoiler következik. Szal a filmnek a vége teljesen más, mint a könyvnek, amiért lehet rá haragudni (hiszen eredetileg a könyvben Lecter és Alice összejönnek a végén, a filmben "csak" segít a doktornak elmenekülni), de egyáltalán nem von le a könyv értékébõl a film egy cseppet se. Sõt talán még jobbá is teszi azt. A DS filmnél viszont enneka tökéletes ellentéte történik. Ha mint külön filmet nézem, mert én úgy próbáltam megnézni, akkor egy limonádénak is gyenge, gagyi 12 éveseknek való vámpírfilmecske, amin jót lehet szórakozni, és a 12es karikát azért lehet kirakni, mert valóban azoknak való CSAK. Valójában Darren Shan egy olyan vámpírkultúrát épít fel, amelyet senki más elõtte, a vámpírokat elfogadható, ám különc,kemény, mégis érzõ, tisztességes lényekként ábrázolja. EZÉRT sárbatipráse ez a "film" a könyvnek.
1/10
n_hittmann 2009 okt. 30. - 23:31:18 1/10
(169/311)
A probléma ott kezdõdik, hogyha csak a filmet nézzük már az is borzalmas. Egy se eleje se vége szerkezet, egy érthetetlen kesze kusza színes forgatag, melyt csak többszöri megnézés után érti meg, ami rendben lenne ha a mélyebb mondani való felfogásához kellene ennyi idõ, de itt csak az egyszerû történet világosításához kell ennyi idõ. Aztán ha egyszer ennyire hangoztatják, és igen is kijelentik, hogy ez a film a Darren Shan álltal írt A rémségek cirkusza címû mû megfilmesített változata, akkor annyit minnimum elvárna az ember a filmtõl, hogy legalább a fõbb cselekmény szálakat kövesse, illetve a szereplõket hûen megformázó színészek játszák. Úgy gondolom, hogyha csak ennyit teljesítettek volna a hollywodi rendezõk, máris sokkal nagyobb sikere lehetne a filmnek és nem kellene negatív kritikákkal megtölteni a fórumokat.
8/10
Evil Angel 2009 okt. 30. - 21:53:53 8/10
(168/311)
Kár felidegesíteni magad ezen, rengeteg energiát spórolsz vele. :)) Sosem fogják felfogni, hogy nem kell teljesen hûnek lennie. Én ezt az örökös "vitát" már a Harry Potter részeknél meguntam. Nem tudom, miért nem képesek külön-külön venni õket. A film az film, a könyv pedig könyv. Persze 1-2 ilyen adaptációból kihagynak fontos elemeket, de hát semmi sem tökéletes. :)
8/10
Pilica 2009 okt. 30. - 19:55:02 8/10
(167/311)
"Aki Darren Shan rajongó ne nézze meg a filmet mert nem ugyanolyaaan~"

Senki sem mondta, hogy egy filmnek feltétlenül egy hû adaptációnak kell lennie. Ez reménytelen, minek is idegesítem magam itt a kommentek olvasásával.
destroyer 2009 okt. 30. - 18:59:13
(166/311)
"Úgy ültem be a Rémségek cirkuszára, hogy nem olvastam Darren Shan regényeit, de a film után már nem is akarom".
egyik linkelt cikk kezdõ sora!! fõleg az utolsó szavakat kell nézni, és elgondolni, hogy hány ember ment ki a mozikból ilyen véleménnyel, miután megnézte ezt a filmet?!

Most komolyan, inkább hagyták volna a fenébe és maradt volna meg egy utánozhatatlan élménynek a könyv. De nem, arra számítottak, ami az Alkonyatnál is megtörtént, sok tini odalesz a vámpírokért, tegyük tele sok hollywoodi szral.

SPOILER!

Próbáltam úgy nézni a filmet, hogy nem gondoltam a könyvre, elején csak-csak sikerült, de a végére nagyon nem.
-kezdõdött Mr. Tinyvel(tini és nem tájni)elõször valahol az 5. könyvben jelenik meg, itt meg segít a 2 barátnak, ráadásul még arra is tesz említést, hogy a fiai ami az utolsó könyv közepefelé derül ki!
- télleg ki a fene ez a Rebecca?????
- Darren és Steve a 8. könyben találkoznak, mikor már az egyébként lassan öregedõ elõbbi is csaknem felnõtt
- a cirkusz: állítólag az elsõ könyvrõl is szólt, márpedig ott ez a lényeg, a filmben meg lerendezték 3 percel az egészet
- A SZÜLEIT ELRABOLJA MOURLOGH ÉS MEGTUDJÁK, HOGY ÉL????? itt már el is ment az egésztõl a kedvem, és azt kívántam bár el se mentem volna
és még sorolhatnám:((

SPOILER VÉGE!
3/10
poth18 2009 okt. 30. - 01:38:07 3/10
(165/311)
Sokáig gondolkoztam, hogy írjak-e. ÉS írok. Mert úgy érzem, hogy kell. Szót kell emelni a film ellen, és ezzel nem egyik vagy másik táborba akarok beállni, hanem a személyes véleményemet akarom elmondani. Igyekeztem a filmet kívülállóként nézni, annak ellenére, hogy mindegyik könyvet legalább négyszer elolvastam külön-külön. Addig oké, Fruzsi, hogy egy rendezõ három könyvet egybevon, és a saját koncepcióját hozza létre, DE ! Ne írja át teljesen. Kívülállóként nekem maga a történet követhetõ volt, bár nagyon bárgyú, DS olvasóként pedig még inkább pocsék. Akárcsak a HP filmeknél, itt is valami nevetséges moslékot sikerült kihozni egy nagyszerû, fordulatos, és néhol ijesztõ könyvbõl... Színészi játékban különbözik a HP filmektõl, itt legalább akad, bár nagyon halovány... 3/10, nagy jóindulattal.
Vampy 2009 okt. 29. - 23:47:51
(164/311)
hát így utolsó hozzászóláshoz csak annyit hogy akkor is szar önmagában is pláne bármi máshoz hasonlítva
ha meg a könyvhöz hasonlítunk akkor inkább nem mondok semmit
eredeti alak: ha nem követik a könyvet akkor ez egy teljesen más film ergó ne lopják a címet és ne mondják azt hogy darren shan regénye alapján ne mocskolják be a tehetségét egy ilyen bógli vacakkal
másrészt több száz olyan vélemény szerint hogy szar én meggondolnám hogy teszem azt 100 véleménnyel szemben pattogok azzal a dumával hogy ki fogja vissza magát
az még egy dolog hogy a film olyan amilyen de ajánlom sokak figyelmébe a plakátot és a port.hu-n szereplõ filmleírás
plakát: sírkõ 1993-2009 megsúgom 16 éves korában kellett történnie a dolognak
filmleírás: 14 éves darren...
a film hát jó oké rossz nem lényeg de legalább ez lenne helyesen feltûntetve nem árt ha a plakát és a leírás összhangban van :D
Fruzsina11111 2009 okt. 29. - 22:33:33
(163/311)
Ez hülyeség h aki nagy rajongo ne nézze meg!!Én is az vagyok és nekem k*rvára tetszett!!Arrol nem tehet senki h vannak akik makacsul ragaszkodnak a korlátaikhoz meg az elképzeléseikhez.Eszetekben se jutott h ha eredeti alakjában csinálják meg nem lett vna élvezhetõ?Mert szerintem igy az.A könyvben pl. a fõszereplõ gondolatai is kibõvitik a képet..azt is hiányoljátok vagy azt nem?Bármibe bele lehet kötni csak hozzáállás kérdése.Azért mert nektek nem tetszett nemkell lehuzni mások elõtt és arra buzditani õket h ne nézzék meg.Mert a ti véleményetek nem egyenlõ az összes rajongoéval.Szoval kicsit takarékra állithatnátok magatokat!!Mindenkinek ajánlom h nézze meg!!Egyszer elmegy akkor is ha nem tetszett.Én személy szerint alig várom h letölthessem és megnézhessem ujra.És amugy igen nem lehet megmondani h pontosan melyik könyvrõl/könyvekrõl szol épp ez a lényege sztem nagyon jol megoldották és összerakták.De ez az én véleményem.És mielõtt még félreértés történne nem azt mondom h ne irjátok le a véleményeteket mert más mint az enyém csak azt h ne az legyen h senki ne nézze meg mert nektek nem tetszett.
bamboo 2009 okt. 29. - 21:43:26
(162/311)
Én is csak azt tudom mondani, hogy ha nagy darren shan rajongók vagytok, ne nézzétek meg... összekuszálták az egészet.. összevissza történtek a dolgok, olyan mintha a forgatókönyvíró csak a bevezetõt olvasta volna el és onnantól õ találta volna ki a többit.

de ha valaki nem olvasta a könyvet és nem vár nagyon sokat akkor elmegy a film..
Gera101 2009 okt. 29. - 21:20:52
(161/311)
Sziasztok!

Ma délután mentem el megnézni a filmet barátommal, mindketten olvastuk és szerettük a Darren Shan könyveket.
A filmrõl csak annyit, hogyha valaki egy: X-Man; Mátrix; és esetenként Star Wars-os elemeket tartalmazó Hollywood-i "tiniknek szóló" borzalmat akar megnézni akkor hajrá! Akkora csalódás volt, soha ennyire nem vártam egy film végét. A vége már követhetetlen volt, egybemosódott a történet, nem tudtam hogy most egyben lesz-e vajon mind a 12 könyv, vagy abbahagyják. Nevetés nélkül nem bírtam ki a végét, szánalmasabbat nehezen lehetett volna alkotni. Egy fércmû tele apró hibákkal, stílushibákkal, bakikkal, ellentmondásokkal. Köszönöm a figyelmet, a rajongóknak azt ajánlom ne nézzék meg.
1/10
n_hittmann 2009 okt. 29. - 19:34:07 1/10
(160/311)
Egyetlen egy baj van ezzel, hogyha csak is a filmet nézem akkor is egy összedobált, kusza, irritáló, és nem utolsó sorban érthetetlen mût hoztak össze...
1/10
szeretem_ 2009 okt. 29. - 18:20:14 1/10
(159/311)
Olvastam a könyvet, nagyon jó és sokkal hihetõben leírják a vámpírok életet kicsit melankolikus könyv de roppant izgalmas és korhatár nélküli szerintem. Darren Shan remek író. Alig vártam hogy megnézem a filmet. Hatalmas nagy csalódás. Szégyen hogy egy ilyen remek könyvet ennyire el rontani, ha inkább a könyvet követték volna szerintem sokkal valóság hûbb lenne mint így. Nem tudtam végig nézni a filmet, mert olyan unalmas. Nevetséges hogy 3 rendezõ ennyire eltud rontani egy filmet..
10/10
Myrah 2009 okt. 29. - 18:13:05 10/10
(158/311)
Szerintem jó film lett, akárki akármit mond. Azzal nem vitatkozok, hogy lehet, hogy nem kellett volna ennyire megváltoztatni a történetet, mert az tény, hogy jobb lett volna az eredeti szorival, de szerintem így is klassz lett, nekem teljesen átjött az a hangulat, ami a könyvek olvasásakor is magával ragadott. Egy percét sem untam, sõt mikor vége lett, arra gondoltam, hogy még aztán hamar, pedig már több mint másfél órája tartott. =D
A szereplõválogatás sem annyira siralmas, mint ahogyan azt elég sokan mondják. Igaz, Steve-et nem így képzeltem el, de azért nem rossz. =)
Lehet, hogy kissé kesze-kusza volt, de aki olvasta a könyvet, az tudta követni, és szerintem aki nem, annak sem volt nehezebb rájönni mirõl szól.
Ez a sorozat az egyik kedvenc sorozatom, és féltem is megnézni, de végül szerencsére nem csalódtam benne. =)
Már várom a következõ rész (ha lesz), már csak azért is, met kíváncsi vagyok rá, hogy hogyan csinálják meg. =)
10/10
Sierra13 2009 okt. 29. - 16:58:31 10/10
(157/311)
Még valami: a filmet ne a könyvel hasonlítsátok össze. Például van két süti, mindkettõ csokis, egyik még is finomabb mint a másik, de mindkettõt jó étvággyal fogyasztják. A film és a könyv ugyan arról szól, mégis két külön dolog.Külön is kell értékelni õket. Amúgy olvastam azt valahol, hogy 4 kis filmet csinálnak az egész regénybõl. A változtatásokkal ne törõdjetek, az a fontos, hogy a film milyen, a könyvtõl függetlenül.
10/10
Sierra13 2009 okt. 29. - 16:36:22 10/10 Előzmény Salátalevél
(156/311)
szóval azt mondod, hogyha én azt mondom hogy jó a film, akkor senki nem szólna le? Szerintem nagyon jó film. A szövegek is jók benne, fõleg Mr.Crepsley szövegei jók.Az igaz, hogy van benne egy két változtatás, és a szereplõk felismerhetetlenek néha, de szerintem így is jó:) Vessetek magatokra ha nem tetszik:)
1/10
ShanD91 2009 okt. 28. - 23:55:48 1/10
(155/311)
Sikerült a filmet megnéznem kb a feléig de onnantól sajnos nem ment már.Akkora sza..t sikerült csinálniuk, hogy ki merem jelenteni: NÉZHETETLEN!!! Az a tömény áradat, a sok szleng ami már engem zavar, az hogy egy 100 éves vámpirbol sikerült egy buzit faragni... Mr.Tiny-bol egy ork féle figurát csinálni.. Bocsi de a törpe népség sem ilyen kicsi ezek max elmennek vérfertõzött hobbitoknak..!!! Ki a f@szom az a majomlány tényleg???Amikor Darren-t ott vérezi az is annyira gáz.. Meg a vérfarkas az elõadáson.. na inkább nem is sorolom egyszerûen elszomorító.
Fruzsina11111 2009 okt. 28. - 23:42:17
(154/311)
Aki még nem látta a filmet és nem akar rola megtudni részleteket ne olvassa el.;)

Nos én most néztem meg a filmet.Megmondom õszintén eléggé féltem tõle h milyen lesz..olvasva a kritikákat.Nem kellett csalodnom.Szerintem jo lett nem mondom h az én elképzeléseim szerint valositották meg de ötletesen átirták és megcsinálták.Nem olyan rossz mint ahogy itt egyesek lehuzták..sõt sztem nagyon is jo lett.Nem lehet bekategorizálni h csak az elsõ 3-om könyvrõl szol..mivel mondhatni a 3-ik könyv történetébõl,helyszineibõl semmi sincs benne.Az alapsztori viszont megmaradt jol kivitelezték és izgalmas folytatás várhato.Nekem bejött.Pláne ha elvonatkoztatok a könyvtõl.Voltak benne aproságok amit csak azok érthettek akik olvasták a könyvet meg persze volt egy két olyan dolog is ami csak az õ számukra volt világos.Nekem egyetlen egy olyan mozzanata volt a filmnek amit kifogásoltam és amin kiakadtam de azon nagyon nagyon..az amikor Mr.Tiny megérkezett a cirkuszba és az u.n. "törpe személyek" odarohantak hozzá meg sirtak amikor elment..na ez nekem sok volt..a többi változtatás elment és a filmhez is jol passzolt..na de ez..ez oriási szarvashiba..ez nem tetszett benne ettõl eltekintve viszont egy jol összerakott sztori volt.Igazándiból nem olyan mint a HP vagy az Alkonyat mert azoknál meg lehet mobndani h melyik rész melyik könyvrõl szol itt viszont nem.Összevontak több könyvet és tényleg(vmelyik hozzászolásban olvastam) ujraértelmezték õket.Összefoglalva..én nagyon kritikusan mentem oda és kritikus szemmel néztem és ettõl függetlenül is nagyon tetszett.Nálam ez 10/8-at kap 1-2 szarvashiba miatt.
Salátalevél 2009 okt. 28. - 19:23:05
(153/311)
Az, hogy elmondjuk valamirõl a véleményünket, nem azt jelenti hogy jobbat tudok nála csinálni. Gondolom te is mondtad már valamirõl ,hogy nem tetszik és mégse támadt neked senki. Nem vagyok se producer,se rendezõ, de igenis láthatom egy film hibáit, és azt hogy mi nem tetszik benne. Az hogy egy baromi nagy tuskó vagy ,egyébként ,nem azt jelenti ,hogy leszólhatod a véleményünket. Én sem szólok semmit azért, mert neked tetszik.
10/10
Sierra13 2009 okt. 28. - 18:26:07 10/10
(152/311)
Figyeljetek! Ha nem tetszik nektek a film, akkor csináljatok jobbat! Akkor kritizáljatok ha egy szinten vagytok a készítõvel, vagy film kritikosok vagytok! Enélkül elég szánalmas, hogy lehúzzátok a filmet, bezzeg nem tudnátok jobbat csinálni, sõt még nem is értetek a szakmához. Az Alkonyatot is másképpen csinálták, mint a filmben, de szerintem mindkettõ nagyon jó. Az hogy Darren Shan beleegyezett a forgató könyvbe, és abba hogy más mint a könyv érthetõ. Az írók késõbb másképpen szeretnék a könyvüket megírni, mert más ötleteik is támadnak. Nagyon felháborító hogy ennyire lehúzzátok a filmet, pedig nagyon jó.