Salátalevél 2009 okt. 28. - 15:43:52
(151/311)
Már rég megtanultam, hogy ne nagyon nézzek meg olyan filmet, ami egy olyan könyv adaptációja,ami nagyon de nagyon tetszett. Megtörtént az Eragonnál, a harry potter filmek nagy részénél, az alkonyatnál és a galaxis útikalauz stopposoknak esetében is hogy baromi nagyot csalódtam. Persze nem zárkózom el teljesen és megnézem a bemutatót. Meg elolvasom a kritikákat. Azért reménykedni lehet. De azt hiszem most az egyszer nem követek el még egy hibát és ezt nem nézem meg. A könyv így is elég jó.:)
Aki megnézte a filmet és nem tetszett neki, annak csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne akadjon fenn a dolgon és olvassa el inkább még egyszer a könyveket.
3/10
csoszi87 2009 okt. 28. - 13:11:25 3/10 Előzmény Pilica
(150/311)
Én kérek elnézést, hogy elõtte nem jöttem fel a port.hu-ra megnézni a rendezõket, mert akkor már látom a kritikákat, és féltem,hogy lehúzzák, és így nem akartam megnézni.
Viszont azzal még mindig nem értek 1et, hogy így átírták, hiszen amikor annak idején felmerült, hogy a sorozatból film, valamint anime is készülhet sok HP rajongótól halottam, hogy ha "jó film lesz belõle a HP be...hatja".
Ennek ellenére sikerült 1 zsúfolt, összedobált, VALAMIT csinálni, amiben már a könyvbéli fordulatok 3/4-ét (amitõl jó a könyv) sikerült lelõni másfél óra alatt.
Ami nem tetszik azoknak akik olvasták a sorozatot (tisztelet a kivételnek), de legalább ahhoz meg gyenge, hogy új rajongók táborát mozdítaná meg.

Csak 1 kérdés: kinek hiányzik a film elejérõl a könyv eleje, ami az egész sorozat utolsó néhány sora is: Világéletemben odavoltam a pókokért. (bocs ha nem pontos, nincs a kezemben a könyv) Hisz a naplója az a sorozatban, ami 1általán fennmaradt utána, és ha 1egyzer könyvet írna a naplójából így kezdené!
NEKEM NAGYON!

Ez az ÉN véleményem!!! UFF
Darksecret 2009 okt. 27. - 23:03:57
(149/311)
Én még nem láttam a filmet, de ha valóban ugyanaz a rendezõ rendezte, aki az Amerikai pitét is, akkor nem sok jóra számítok..
ARFY bácsi 2009 okt. 27. - 22:31:39 Előzmény Vampire Heart
(148/311)
Sziasztok!

Könyvet nem olvastam, de összefoglalom a filmrõl a benyomást:
Siralmas..
Semmi eredeti ötlet, mintha ovisoknak készült volna.
Majdnem felmeccettem az ereimet alatta.

Nemírom le miért, nézd meg ha még nem láttad és akkor rájössz magadtól...

Akinek bejött attól elnézést, de ebbõl az aspektusból számomra ez a történet nem megközelíthetõ.. Tartalmatlan felböfögött moslék...

;-)

Üdv mindenkinek!
92zsuzsanna 2009 okt. 27. - 20:04:11
(147/311)
Ma végre sikerült megnéznem. A véleményemet megpróbálom röviden leírni (vagyis tuti, hogy hosszú lesz.
SPOILER
Elõször is Pilica-val értek egyet többnyire. A film nem volt rossz, csak más.
Kb. a film közepénél egy aprócska gondolat jelet meg bennem: az utolsó 2 könyvet is el kellett volna olvasnom. Kicsit úgy tûnt, hogy az összes könyvbõl vettek valamit és abból lett ez a film. Érdekes, hogy nekem így tetszett. Ami iszonyatosan jónak találtam az a zene (mivel ált. nem szoktam észrevenni, hogy a film alatt szól vmi, de itt...)
Ami negatívum az másoknak apróság lenne. PL.: Steve LEOPÁRD kinézetre valahogy olyan semmilyen. Sokkal inkább képzelném el egy izmosabb, vagánygyerekként, mint így.
Darren meg túlságosan jónak tûnt. Már vártam mikor megy oda hozzá valaki, aki jól hátbaveri, összeborzolja a haját, majd Így jó! felkiáltással otthagyná.
A vámpírok és a vérszipolyok közötti különbség... A vérszipolyok koszosabbak :) Amikor elõször jelent meg Murlough, kicsit furcsa volt, mert a vámpírok természetellenesen fehérek voltak. Ezen picit nevettem, de talán ez volt a második legnagyobb bajom.
Az legnagyobb bajom truska. Úgy ahogy van. Truska egy mellékszereplõ a könyvben, de itt... Igaz, hogy Salma Hayek nem játszott volna olyan pici szerepet, mint ami eredetileg Truska szerepe lett volna, de így egy picit túlzásnak tartom.
Amit én furcsának találtam, az az, hogy nem Darren volt a középpontban, hanem Mr. Crepsley. De ez is csak olyan apróságnak könyvelem el.
Már várom a következõ részt, hogy mi is lesz ebbõl még.
PredatorNo1 2009 okt. 27. - 19:49:07
(146/311)
de nem az a lényeg h nem hasonlít a filmre.hanem az h nincs története,egy összedobált akármi.túl van zsúfolva.az eleje jó a közepétõl meg romlik.
Vampire Heart 2009 okt. 27. - 10:47:38
(145/311)
Hát nem tom én olvastam a könyveket is és nekem teccett lehet h én vok a hülye, de én azt hiszem h nem kell minden eseteben a könyvhöz ragaszkodni! Nekem nagyon teccett a szereposztás is fõleg h Josh is benne van!:)
Érdekelne mondjuk az is h az Alkonyat miért nem lett ennyire leszólva amikor a filmnek és a könyvnek ott sincs semmi köze egymáshoz! Próbáljatok már úgy nézni rá mintha nem lennének belõle könyvek!
Én az Alkonyat után már úgy mentem el h úgyse az lesz ami a könyvben és én így nagyon élveztem! Úgyhogy aki még nem látta az készüljön fel erre és próbálja meg két külön dolognak tekinteni a könyvet és a filmet!
Én kíváncsi vagyok a folytatására!
dav8 2009 okt. 27. - 10:15:21
(144/311)
A filmat nagyon elrontották, kezdjük ott hogy eredetileg egy horror könyvrõl van szó ez meg 12 éveseknek szól.Rengeteg részt átírtak ami nagyon elrontja az egészet.A szereplõ válogatás is elég rossz lett fõleg Darren.Nem ért mért nem bírják jól megfilmesíteni, pedig olyan sikere lehetne mint a Harry Potternek. Láttam már rosszul megfilmesített könyveket pl.: Eragon de ez azt is felülmúlta. Azt tanácsolom azoknak akiki meg akarják nézni, hogy inkább olvassák el sokkal jobb könyveben.
takacsreni 2009 okt. 27. - 08:45:59
(143/311)
Hétvégén látva a filmet csöppet csalódtam az egészben. Szerintem aki nem olvasta végig mind a 12 kötetet annak egy keszekusza, összevisszaság az egész. Nagyon bekeverték a szezont a fazonnal!
9/10
beo71 2009 okt. 26. - 21:25:52 9/10
(142/311)
Nem olvastam a könyveket,talán ezért tetszett a film.Ami biztos,hogy leginkább azért tetszett a dolog,mert lazán,humorosan szórakoztat.9/10.
Engem igazából a humoros,cool megközelítés nyügöz le,legyen az gengfilm(Ponyvaregény)akció-krimi(Die Hard sor.Halálos fegyver sor.)bosszúfilm(Holló 1.)vagy haverfilm(Bad Boys 1-2,Az utolsó cserkész).Az életben is a jókedvet és a humorérzéket tartom a legtöbbre,de ezt nagyon nehéz visszaadni a vásznon.
Megértem persze a rajongókat is,õk komolyan veszik imádatuk tárgyát,de nekem ez a könyvek ismerete nélkül nem okozott gondot,felhõtlenül,jól szórakoztam.John C.Reilly pedig megannyi mellékszerep után megérdemelt egy ilyen laza-vicces-király alakítást.
1/10
n_hittmann 2009 okt. 26. - 20:42:52 1/10
(141/311)
Mikor megláttam az elõzetest a TV-ben majd kiugrottam a bõrömbõl hiszen erre vártam immár körülbelül 5-6 éve, hogy a végre beígért filmbõl legyen is valami. Majd következett a hosszab trailer megtekintése... Már ott feltûnt nem egy-két dolog h az nem úgy van ám ahogy a könyvben leírtak szerint, de még reménykedtem hátha. Aztán következett a film. Úgy gondolom, hogy ez egyszerûen FELHÁBORÍTÓS és BOTRÁNYOS amit mûveltek. Rendben gondoljuk újra, rendben legyünk modernek, rendben lehet, hogy nem az kell a mai "fiataloknak" (teszem hozzá 17 éves vagyok és igen most is ugyan úgy élvezem sorozatok újra és újra olvasását, mint sok évvel ezelõtt). Rendben ezt elfogadom, csak azt az egyetlen egy apró mozzanatot nem, h mi az istennek kell a KÖNYV ROVÁSÁRA megcsinálni!!?? Egyszerûen lehetetlen élvezni ha olvastad ha nem. Olyan részletes cselekményeken siklottak át, amik nélkülözhetetlenek az egész történet megértéséhez. Úgy gondolom, hogy így ez az egész egyfajta lejáratás. Mert igen aki elolvasta a könyvet annak azért, aki meg nem olvasta el annak meg teljesen érthetetlen az egész. Nem tudom mit akartak vele elérni, de azt h az egész film egy nagy BOTRÁNY... Nah ez sikerült...
Toxinyuszi 2009 okt. 26. - 18:25:07 Előzmény takacsreni
(140/311)
nem akkor sem lesz belõle teljes értékû vámpír :) direkt nem engednek bele annyi vért mert attól tartanak akkor még tovább gyerek marad :) a késõbbi utazások során jön rá a tisztulás de nem változik át teljesen akkor sem :)
10/10
quikom 2009 okt. 26. - 17:40:30 10/10
(139/311)
õszintén szólva én nem olvastam a könyveket, és nem vártam semmit ettõl a filmtõl. nekem nagyon tetszett, bírtam volna még tovább nézni
8/10
Pilica 2009 okt. 26. - 17:04:41 8/10
(138/311)
Nagyon fájna utánaolvasni, ugye?

Igen, Darren Shannek tetszett, igen, látta a forgatókönyvet, igen, elõször meg volt lepve. Valamint a rendezõ szerint az elsõ 4 könyvet foglalja magába a film.

Gratulálok. Mégis mit vártok, ha valamit már elõre lehúztok magatokban, akkor mennyire lesz jó élmény? Ha úgy álltok, hozzá, hogy "hú ez egy nagy darab fos" akkor bizony az is lesz, kedves barátaim.

Mellesleg mindenhol írják, hogy ez egy ÚJRAGONDOLÁSA a könyveknek, tehát nem egy tökéletes adaptációt kell várni. Könyörgöm.
aurora89 2009 okt. 26. - 16:37:31
(137/311)
Ha jobban megnezed, ott all a neve a forgatokonyvirok kozott. Tehat nemcsak hogy latta, hanem ra is bolintott meghozza elegedetten (ezt olvastam egy interjuban). Ami pedig azt jelenti, hogy vagy nagyon sokat kapott erte (aminek szerintem nem lehet akkora szerepe, hiszen nem csoro a csavo), vagy csak siman hazon kivul rakta az eszet. Mas megoldas nem jut eszembe :)
3/10
csoszi87 2009 okt. 26. - 15:22:23 3/10
(136/311)
Legszívesebben sírnék!
Gondoltam, hogy a film nem fogja tökéletesen visszaadni a könyvet, de erre nem mertem volna gondolni.
Csak azért adtam egyáltalán neki 3 pontot, mert a könyv nagyon megfogott.
Csak 1 kérdés: szerintetek Darren Shan látta a forgatókönyvet? (szerintem nem, mert azonnal elégette volna)
Andyka0622 2009 okt. 26. - 10:54:14
(135/311)
Úristen... ezeket a kommenteket olvasva félve megyek el megnézni a filmet...én is felkészítettem magamat, már az elõzetes alapján, hogy fele akkora élményben nem lesz részem, mint a könyvek (akár sokadik) olvasásakor, de egyre jobban félek :S :D
Én mind a 12 kötetet többször is elolvastam és igazán nagyon tetszett...tényleg ennyire pocsék lenne a film? :S :(
PredatorNo1 2009 okt. 26. - 10:50:14
(134/311)
jajj még annyi a kommentek elejére h '''''SPOILER'''''.bocs kimaradt...
PredatorNo1 2009 okt. 26. - 10:40:37
(133/311)
mármint a film értékelése...
PredatorNo1 2009 okt. 26. - 10:40:13 Előzmény deeash
(132/311)
nagyon jó a kommented és igazad va.a könyv egy olan fatálisan irtó jó élmény lesz ha elolvassátok h ujra fogjátok olvasni.
értékelés:10/000000000