Castia 2008 szept. 07. - 10:55:45
(53/153)
A Pitch Black az egyik kedvenc B-filmem, mert bár a film minden összetevõje (forgatókönyv, rendezés, alakítások, technikai megoldások stb.) maximum közepesre értékelhetõ, összességében mégis létrejött egy egészen különleges atmoszféra, ami kiemelte a hasonló kis költségvetésû sci-fi-k vagy horrorfilmek közül.
Épp ezért volt nekem nagy csalódás, amikor elõször láttam a folytatást. Hiába a több pénz, hiába az ismert(ebb) arcok, a fílinget nem sikerült újra létrehozni. Pedig Riddick voltaképp semmit nem változott, leszámítva a film eleji Rob Zombie-kinézetet.
Nagyon gondolkodtam rajta, hogy adjak-e most neki egy újabb esélyt, vagy inkább maradjak a teniszmeccsnél, de mivel azt úgyis ismétlik, megpróbálkoztam a filmmel. Nem volt annyira rossz, mint ahogy emlékeztem rá, de sokkal jobb se. Nézhetõ, de nem lett volna nagy kár, ha el se készítik. :(
lemezek01 2008 szept. 07. - 10:21:28 Előzmény mikiport
(52/153)
Egy 48, centis monitoron kár elkezdeni nézni bármitis.
Azt sem értettem soha, hogy lehet egy székbõl nézni filmet.
Egy jó filmhez dukál egy nagyon kényelmes fotel, vagy egy ágy. A monitor elõtt kuporogni nem az én mûfajom. És méltatlan is bármely filmhez.
gabala 2008 szept. 07. - 09:04:48
(51/153)
Sajna nem az elejétõl sikerült megnéznem, amit most már nagyon nagyon......nagyon bánok. De nekem így is frenetikus volt.
Én az eredeti Düne c. filmhez hasonlítanám. Mármint ahhoz hasonló élményt nyújtott. Igaz, akkor 14 éves voltam és baromi pocsék képminõségben láttam, de maga a sztori, a cselekmény... Na valami hasonló érzést fogott most is el.
A képi megjelenítés, a látvány, a minden nagy, a távolsága, belsõ terek, a külsõ jelenetek......és a gonosz fémes/hideg/sötét színekben való ábrázolása, meg a minden.
Ja és persze ne hagyjuk ki az érzelmi szálakat sem, mert hát ugye enélkül nem élet az élet, legyen bármilyen gonosz is a gonosz, azért neki is van szíve. :o)) Kíváncsi vagyok, h a folytatásban ez a vonal hogyan fog megnyilvánulni.
Én is várom a folytatást.
Nincs meg valakinek DVD-n az elsõ és a mostani rész??? Jó lenne nyugisan megnézni reklámok nélkül. :o))
8/10
Huánka 2008 szept. 07. - 01:57:49 8/10
(50/153)
De hülyén érzem magam egy ilyen hozzászólás után, nem is írok inkább semmit.
perry 2008 szept. 06. - 23:43:33
(49/153)
A mamám és a világ teremtõje közti kapcsolatról szívesen lemondtam volna.
leopard26 2008 szept. 06. - 23:36:49
(48/153)
azanyádúristenit!de szépen fogalmaztál
perry 2008 szept. 06. - 23:09:27 Előzmény Dr.Genya
(47/153)
Magam csak annyira kapcsolódnék be a hozsanna karba, hogy nem hagyható szó nélkül a tudatos
képi megoldások sokasága.
Azt már megszokhattuk, hogy a digitalizáció csodákat tár a szemünk elé. Ebben a filmben pedig
minden képi megoldás szerves része a dramaturgiának és a történetet erõsíti.
A bolygók egyediek és a "halálkufárok" gótikus világa nem hagy sok kétséget a birodalmi német vagy orosz
monumentalista építészet közti párhuzamról.
A színvilág pedig az eredeti képregény világát
adja vissza a mozgókép varázsával.
Számomra persze még mindig A szárnyas fejvadász
az, ahol a gondolat és a téma vagy a kép totálisan egységet alkot.
Kétségtelen a Riddic modernebb képi feldolgozás, de gondolatiságában nem igazán lép túl a magányos hõs gyõzelmének népmesei
románcán.
10/10
Dr.Genya 2008 szept. 06. - 22:45:08 10/10
(46/153)
Úgy látom nem csak nekem van "izlésficamom" :)
Gondolom ez is egy olyan film amit vagy imádsz,vagy fikázol.Én Diesel-tõl csak ezt,a Pitch black-et,és a Ryan közlegényt láttam(bár ott kis szerepe volt).
A Pich black minimális pénzbõl elég nagyot szólt,nem véletlen kapott annyi lét Diesel a folytatásra.
A Riddick pedig az egyik legeredetibb sci-fi,és ha van film ami nem sablonos akkor ez az.
MosFet 2008 szept. 06. - 21:39:08
(45/153)
a válasz nem neked szólt koléga:))) csak egyszerûbb volt így beklikkelni az írnivalót :D
nem nézem, mert már láttam, nem köt le másodszorra.
jó8. bye
atus 2008 szept. 06. - 21:19:06
(44/153)
Fura az emberek hozzáállása, de el kell fogadni, izlések és pofonok. Én szeretem az ilyen jellegû filmeket, ez is nagyon tetszik, de a párom ki nem állhatja.
Sajna a baj az, hogy ez tud vitát gerjeszteni itthon (is).
Megoldás: én felveszem a nekem tetszõ filmet, és nyugis óráimban megnézem, addig meg elviselem, hogy a párom valami teljessen, nekem nem tetszõt néz. Én se fikázok le filmet soha, mert lehet, másnak az tetszik, max annyit írok, hogy nekem ez nem, az meg igen. Szóval csak ennyi :)
mikiport 2008 szept. 06. - 21:17:35
(43/153)
72cm-s monitora ??? ezt ne nekem írd inkább nézd a foilmet ;) nem én írtam ilyet ,)
Vinogradov 2008 szept. 06. - 21:04:52
(42/153)
Hatalmas film, igazi klasszikus sci-fi, iszonyat jó karakterekkel, ötletekkel és látványvilággal.
És akkor az akciókat még nem is emlegettem!

Sztoriját, ötletességét tekintve is, szerintem simán lekörözi az egyébként igen jó, általam 7.75-re értékelt Pitch Black-et, azaz az elsõ részt.

Diesel pedig az Isten!
Akkoriban a Halálos iramban óta nem volt egy jó filmje sem, és nem hittem, hogy képes feltámadni a hamvaiból.
De sikerült, és ez nagy részben ennek az ISTENTELENÜL JÓ filmnek az érdeme!

(Örülök, hogy végre a magyar kábeltévék is felfedezték.
Csak ne megint ilyen iszonyatos minõségben adnák le.
Úgy érzem magam, mintha valami kilencvenes évekbeli b-kategóriás sci-fit néznék, pedig ez a-kategória a javából!)

Értékelés:

10/8.35
MosFet 2008 szept. 06. - 20:48:18
(41/153)
Szerintem frankón mozifilmet monitoron nézni (akármekkora is az) eléggé gáz... nem hiszem hogy minimum 72cm-s monitora van bárkinek is.
Kell a TV meg az 5.1! Akkor az igazi... ;-)
mikiport 2008 szept. 06. - 20:36:54
(40/153)
Látom a centikkel, collokkal problémád van ;) 19 cm monitorod :D , de itt a vég hangja villany lekapcs , fülhallgatót a fejre hangot megfelelõ hangerõre és mehet a film goooooooooo.......
lemezek01 2008 szept. 06. - 20:16:21
(39/153)
ebben van valami
lemezek01 2008 szept. 06. - 20:12:16
(38/153)
No igen, ezt csúnyán elirtam 20 centit irtam 20 col helyet.
Nekem szintén 19 centis a monitorom, de képtelen vagyok végignézni rajta egy filmet. Nagyon kevés a 48 centis képátló. A TV se olyan nagy a szobámban csupán 72centis, de akkor már inkább az. Azzal együt már mindjárt másképp fest az 5.1-es hangcucc is.
mikiport 2008 szept. 06. - 20:08:20
(37/153)
Ja és még kipróbálhatod fülhallgatóval, mert az a legfrankóbb talán ;)
mikiport 2008 szept. 06. - 20:05:36
(36/153)
Hát kinek mi nekem 19 coll azaz 48 cm képátló 5.1 hangfalszett(mondjuk csak sztereóban van használva)...

Ezért mondtam ha sötétben ilyen képátmérõvel és hanggal(nem 5 m távolságból hanem 1,5 m ren belül) már lehet élménydús egy film bár ha ennél jóval kisebb akkor persze nem nagyon élvezhetõ...az a lényeg elég nagy legyen, hogy bele tudd élni magad a filmben lévõ jelenetbe :)
szevia 2008 szept. 06. - 19:58:31
(35/153)
az ehez meg még egy h

>de ehez kell egy aránylag nagy képátló is.
lemezek01 2008 szept. 06. - 19:58:22
(34/153)
Nem hittem volna hogy van film amit valaki ennyire keres, és még én sem láttam soha, de megtörtént.(najó kicsit túloztam) Sajnos nincs ötletem a címet illetõen viszont talán tudok segíteni abban hogy hogyan találnád meg. Filmkeresõ.hu, interaktív filmkatalógus. Lépj fel az oldalra, lehet hogy regisztrálnod is kell, de egyszerû. Bepötyörészel a regisztráció után a keresõbe egy filmcímet ami hason mûfajú mint az emit keresel, kidobja neked a filmet, majd ha lejjebb görgeted az oldalt, a végén kidob pár tippet hason mûfajban, hátha közte lesz amit keresel. Ha mégsem pötyöréssz be egy másik hason karakterû filmet..........
De megpróbálhatsz rájönni az álltalad keresett filmben látott valamely színész nevére, és rákeresel ezen az oldalon a színészre, majd kidobja neked a színész minden filmjét.