Téma: Rokonok

8/10
Zolkó 2008 márc. 16. - 12:38:06 8/10
(29/89)
A modiknak jelzem, hogy Oleg Tabakov nevét nem ártana odabiggyeszteni a szereplõgárdába, nem nyúlfarknyi szerepe volt.
8/10
Zolkó 2008 márc. 16. - 12:35:49 8/10
(28/89)
Egész jó film volt, bár Szabó Istvánnak van azért jónéhány jobb filmje ennél. Csányi és Pindroch hozta a szokásos nulla formáját, a többiek viszont kitûnõek voltak. A film legerõsebb pontja a fényképezés, Koltai itt is megmutatta, hogy nem véletlenül világhírû operatõr.
5/10
Talleyrand 2008 márc. 16. - 11:59:10 5/10
(27/89)
A film nem olyan rossz, mint a Csányi... meg a Pindroch. Eperjes viszont nagyon jó (ebben is)!
9/10
Lipi72 2008 márc. 15. - 18:31:03 9/10
(26/89)
Kítünõ és igen szórakoztató film, a rendezõi és operatõri munka méltón támasztja alá Szabó István és Koltai Lajos világhírnevét és elismertségét. Csodálatosak és korhûek a kosztümök, jelmezek, a díszlet. Valóban belecsöppenhettünk a korba, ami mellesleg megegyezik a mai jelennel, a mai üzleti politikával is. Sajnos. Csányi mint eddig is, nem alakít, csak saját magát (?) adja, de tõle nem is vártam többet. Szerencsére megmenti a filmet a szereplõgárda, akik válogatás nélkül pazarul játszanak, kítûnõ színészek. Leginkább azt a részt szerettem, amikor Molnár Piroska és Kállai Ferenc - mint rokonok - összetalálkoztak ! Öröm volt nézni õket :-)
Acheron 2008 márc. 14. - 06:47:21
(25/89)
mindenkit csányi alakít, ez engem úgy idegesít az sos szerelembe beleillik, de ebbe aztán NAGYON NEM...
:(
eugénia22 2008 márc. 12. - 23:52:30
(24/89)
A regény fantasztikus! A film magyar, és én mindig védem õket,de most kiemelek néhány hibát.Csányi Sándor és Tóth Ildikó játéka a házastárson kivül nem túl jó.De az hiteles.A forgatókönyvben szerintem van pár, a könyvbõl feleslegesen kiemelt rész.A fényképezéstõl valamiért (talán az én hibámból),de nem ájultam el.A rendezéstõl se.Pistáék lakása szerintem nagyon eltalált lett, ezért adok egy jó pontot.A belsõ helyszínekkel tulajdonképpen nem volt baj.A jelmezekkel se,de Tóth Ildikót nagyon h.lye ruhákba öltöztették,jó hát nem adhattak rá normális ruhát,de azért ennél jobbat igen.Színészi játékban a többi színész is lapos volt.És nagyon nem volt jó ötlet, hogy a kép szürkésárnyalatot kapjon,jó az akkorikort próbálták idézni, fokozni vele,de rosszul sikerült.A végefelé nagyon összelett csapva a regény cselekménye,nem volt jó ötlet.Aztán Csányi és Tóth Ildikó magázodott(ez rendben is van),de néha betegezõdtek egy-egy szóra,lehet,hogy forgatókönyvvileg volt, lehet,hogy nehéz volt nekik nyilván magázodni,de ez nem vall profizmusra (az egyik percben magázódnak, a másik percben tegezõdnek).Azt hiszem ennyi.Ha nem vagyok szörösszívû, és az egész filmet veszem,akkor egy nem erõs 7-est kap tõlem.Viszont az a dal ami kezdéskor szólt,az nagyon tetszett/tetszik nekem.Nem tudtam túl rózsásdolgokat elmondani a filmrõl, nagyon sajnos...
6/10
real_madrid 2008 márc. 12. - 21:29:24 6/10 Előzmény szenhidrat
(23/89)
átlagos magyar film... nézhetõ, ha épp nincs más.
szenhidrat 2007 nov. 03. - 00:31:56
(22/89)
"A miniszter félrelép, Valami Amerika, Hukkle,Állítsátok meg Terézanyut"

Gratulálok barátom. Ezek aztán valóban filmek... LOL
Vikke 2007 aug. 13. - 16:50:59
(21/89)
Bátran állíthatom, hogy az elmúlt évek egyik legjobb magyar filmje. Azthiszem, ha hasonlóképpen jól rendeznének, épkézláb történeteket vinnének filmre (minden tisztelet Móricz Zsigmond elött) és normális színészeket választanának nem lenne ilyen halál a magyar filmgyártás.
*szandi* 2007 ápr. 30. - 17:21:31
(20/89)
olvastam a könyvet mert kötelezõ volt. megnéztem a filmet mert kötelezõ volt. lehet épp ezért: egyiksem nyerte el a tetszésem.
nofrit 2007 ápr. 09. - 15:22:04
(19/89)
Én se olvastam Móricz eme regényét. Jó-jó, ez engem minõsít, de valahogy nagyon nem szeretem Móriczot... Kiakadok tõle... kötelezõket olvastam, volt, ami megfogott, de nem annyira, hogy "rajongani" kezdjek érte. Szabót viszont nagyon szeretem - jó rendezõnek tartom. A Mephistóért, a Csodálatos Júliáért és a többi filmjéért. Épp ebben a percben nézem a filmet, de nem igazán fogott még meg, talán a végére. Amúgy miért jobb a berlini filmfesztivál, mint az Oscar? Mindkettõ egy kaptafára megy...
zizi001 2006 dec. 30. - 20:35:36
(18/89)
Megdöbbenve olvasom, hogy nem olvastátok a regényt?!
Hát már senki nem járt középiskolába???
Tessék már beíratkozni a Szabó Ervin könyvtárba!
Micsoda "intellektuális" vita ?!

Ja, bocsi lehet, hogy nem is tudtok olvasni? Oké, akkor inkább legózzatok, oszt jó napot!
Aliara 2006 ápr. 16. - 16:11:59
(17/89)
Szerintem abszulút jó film a Rokonok. Bár sok kritikát hallottam róla, hogy tömény politika, érthetetlen, meg unalmas, dehét istenem... el kéne olvasni elõbb a regényt. Nem árt néha olvasgatni is, nem csak mindig bambulni a vászonra.
Azt, hogy Szabó István mért volt kém, ki nem szarja le, ha jó filmet csinál? Ilyet is csak az mond, aki lazán benyalja az összes mocskolódást, meg hazugságot, amit a tv-ben mondanak.
A szerzõi filmekhez meg csak annyit, hogy télleg nagyon unalmasak, de nem úgy kell nézni, hogy most hu de nagyot fogok rajta szórakozni. Ezek mindig azért készülnek, mert vmilyen mondanivalót tükröznek velük, nem azért hogy abból éljen meg a készítõ.
x-tro 2006 febr. 20. - 14:37:32
(16/89)
Na most a berlini egy a sok filmfesztivál közül, így ez a díter akárki kb annyi mint a bernie ecclestone egy másik sportból... lehet hogy nagy fõnök, de ki nem szarja le, mit nyökög?

filmkritikus-képzés igenis folyik itthon, a különbözõ média- és újságíróiskolákban, az újságíróképzés keretében, lévén a kritika az újságírás egyik mûfaja, de igazad van, a filmesztétákra gondoltam...:)

(De nem hiszem, hogy sok különbség van köztük, tán annyi, hogy az esztéta érthetetlenebbül fogalmaz, és sok terminus technicust használ, hogy tudományosabbnak látszódjon...) :)
Szani 2006 febr. 20. - 13:25:04
(15/89)
Az Oscar-díj tényleg nem sokat jelent, annak, aki szerzõi filmeket szereti, így nekem sem... Dieter Kosslick pedig a Berlini Filmfesztivált igazgatja. Amúgy hány filmkritikust ismert személyesen barátom? Magyarországon tudtommal nem képeznek kritikusokat, legfeljebb esztétákat... de javíts, ki ha tévedek. Ebbõl logikusan következik – a’szem- , hogy a filmkritikusi hivatás sincs, vagyis nem igazán értem kikre gondolsz, amikor "kiégett, agyonmûvelt, frusztrált és kielégítetlen okostojásokként" hivatkozol a "filmkritikusokra". Filmkritiát bárki írhat, aki eléri, hogy leközöljék. Még talán TE is :) De ennek ellenére a’szem tudlak követni és kedves hogy aggódsz értem. : )
x-tro 2006 febr. 20. - 12:22:22
(14/89)
Hát ennél többet nem lehet ehhez hozzátenni... Ha nem értsz meg valamit, a hiba korántsem biztos hogy abban van...

az Egri csillagok kosztümös történelmi kalandfilm, a Macskafogó meg rajzfilm. hogy lehet összehasonlítani a F1et a superbikekal... eh de végül is a te ízlésed, s a te bajod. legfeljebb hülyén halsz meg..
zsombor 2006 febr. 19. - 21:30:59
(13/89)
Én az élvezhetõ közönségfilmekrõl beszélek!
Kontroll, A miniszter félrelép, Valami Amerika, Hukkle,Állítsátok meg Terézanyut stb.
Nézhetõ és jó filmeket a 30-as,40-es években gyártottak mo.-n de az a sok szar mûvészfilm ami világot látott az elmúlt években... hát...
Ezért is tartom Szabó Istvánt nagy embernek és jó rendezõnek. Nem valami kuszaságot dob a képernyõre, asszem Tarr-nak volt egy 7 órás filmje. Ember legyen a talpán aki végignézi. Na meg a Szinbád... Éljen az Egri csillagok és a Macskafogó!
x-tro 2006 febr. 19. - 10:30:22
(12/89)
az, hogy neked mihez nincs kedved, az a te bajod, és téged minõsít
x-tro 2006 febr. 19. - 10:29:41
(11/89)
ööö nem zavar, hogy Szabó István Oscar-díjas, tehát világhírú és világszerte elismert filmes? S nem Csodálatos Júlia miatt az...

mondok még neked elsimert magyar filmeseket, akik egyrészt mûvész-filmesek is, másrészt több sikert értek el külföldön, mint itthon: Mundruczó Kronél, Tarr Béla, Pálfi György.... Csak az utóbbi néhány évbõl... elõször tájékozódj, utána vagdalkózz!
zsombor 2006 febr. 19. - 09:24:35
(10/89)
Nézz már szét a nagyvilágban mondj még jópár olyan magyart akik igényes filmet csinálnak! Annyi szar mûvészfilmet kiontottatok magatokból odaát Magyarországon, hogy kedvem se volt beülni a moziba. akkor inkább már az amerikai tucat filmek.