Téma: Rokonok

poobie 2010 márc. 15. - 13:09:59
(69/89)
eegen... bár az évszámot nemcsak 2010-re, de gyanítom 2011-re is át lehet majd írni.

Jó kis Szabó-film
grafithuszar 2010 márc. 15. - 10:38:02
(68/89)
Szerintem jó kis film ez. Ami számomra félelmetes volt, az az hogy ha átírjuk az évszámot, és kicseréljük a disznóhízlaldát egy tetszõleges mai állami projektre, akkor mintha csak az esti híradót nézném... sajnos. :(
1/10
Dudlicsek 2009 dec. 29. - 22:32:19 1/10
(67/89)
Móricz szappanoperába oltva. Csányi Sándor katasztrofális volt ebben a szerepben.
squashfan 2009 okt. 23. - 22:05:38
(66/89)
Akkor nézz valami tipikus amerikai sz*rt-kb az való neked.
perry 2009 okt. 23. - 21:59:30
(65/89)
Akkor nézzed meg a Szerencsés Dániel hszt.
szabinu 2009 okt. 23. - 21:54:10
(64/89)
NA!!!!!!!!!!

A film egy ismert, elismert Móricz mû alapján készült. És az egyik legnagyobb irodalmárunk és NEM szar!!!!!!!!!!
Persze a film nem akció és nem is vígjáték, szexjelenet sincs benne, de ettõl még nem unalmas, nem elítélendõ!!!

Ugyan a film nem lett kasszasiker ma 2009-ben, de ennek is megvan a maga oka.
Ti. tökéletesen felismerhetõ benne a mai magyar társadalom.(Pedig Móricz ugye nem mai író) Sok politikus, vezetõ, középvezetõk magukra ismerhetnek a filmbeli karakterekben és a rokonaik is!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja és szégyellhetnék is magukat, amit persze nem tesznek.
Jó kis kritika:)
cimar 2009 okt. 23. - 21:03:12
(63/89)
Ezt a szart! Tipikus magyar gagyi film!!!!
dode 2009 okt. 23. - 11:26:20 Előzmény zsombor
(62/89)
Tényleg nem szereted a Szinbádot? Számomra a világ egyik leggyönyörûbb filmje, nem is csak film, összmûvészet, festõi, lírai, egy képi költemény! És a szereplõk...! Érzékeny, értõ, lelket és szemet gyönyörködtetõ alkotás, nem is találkoztam hozzá mérhetõvel.
Ennyire sokfélék vagyunk, mindenkit más fog meg, és ez így szép. Ezt most csak azért írtam, hogy védelmembe vegyem a kedvenc filmemet, szerepeljen róla a másik féle vélemény is.
A Rokonok nekem alapvetõen tetszett, nem magával ragadónak, inkább kiábrándítónak nevezném. Mármint a cselekményét, nem a filmet. Az elejétõl borítékolni lehet a bukást, de mégis szorítunk, hátha... Aztán persze mégsem. Sajnáltam szegény fõügyészt. A polgármester sátáni figura. Félelmetes.
Stella 2009 okt. 23. - 11:01:03
(61/89)
Ezzel a filmmel egy baj van! Hogy magyar órán kötelezõvé teszik,hogy nézd meg, mert dolgozatot íratnak! Valami förtelmesen unalmas, se eleje, se vége, tipikusan unalmas magyar film!!
mulao 2009 júl. 27. - 04:43:51
(60/89)
Egykicsit átfutottam a hozzászólásokat, s úgyéreztem, muszáj személyesvélemnyemet megosztanom. Elõször leszögezném, hogy én nagyon szeretem a magyar filmeket, és mindig védem is õket, nem is szívesen írok most ide se.Nekem nem tetszett ez a film, mert erõltettnek érzem, sok magyar filmre mondják, hogy erõltett, olyanokra is, amikre én nem is érzem, de ennél éreztem, kevés a természetesség.Tóth Ildikó a kedvencem, nagyon tehetségesnek tartom, de nem csak én, õ nagyon jól játszott, házsártosabb már nem is lehetne.Csányiról annyit, hogy nem jó választás, én nem neki adtam volna a szerepet, persze értem én, hogy a neve miatt kellett ráosztani, szerintem nem játszott jól.A többi színésszel nincs bajom, Eperjes még esetleg túl játssza, de a szerep, szerintem még megis követeli. Marozsán Erikát én nem tartom olyan szépnek, kifejezetten idegesítõ a hangaj, beszédje, nekem õ se tetszett.A szürke kép se.A regényt nagyon jónak tartom.A lényegért viszont pirospont.
8/10
kgyuri0 2009 júl. 27. - 02:06:31 8/10 Előzmény Miki1900
(59/89)
"Szerintem meg nagyon frappáns ez a mondat. és igaz, hiába szeretem én is Szabót. talán nem most kellet volna ennek kiderülnie, hanem akkor, amikor lehetett. én ezt tettem volna. De én nem vagyok õ, nem az én életem. Õ döntött és a filmjei jók"

Enigmatikus mondat, vagy csak én szeretem túlzottan a világos beszédet?
8/10
kgyuri0 2009 júl. 27. - 01:36:41 8/10
(58/89)
Nekem bejött, Csányival is meg voltam elégedve, számomra hiteles volt, Eperjes valóban kissé túljátszotta magát, de õ azért jó,mert majdnem mindíg, anmitõl remek lesz a szatíra. A többi karaktetr is lebilincselt, fõleg Pindroch, Marozsán, Ujlaky, Andorai. Egyedül a vége nem tetszatt a disznóval, az volt túlspilázva.
katkunder 2009 márc. 16. - 11:55:04
(57/89)
A téma nagyszerû (mintha a mostani/mai helyzetet látnánk kis hazánkban-panamázgatás)a színészek nagyon jók, kiv: Csányit.Ez nem neki való szerep és ettõl az egész film egy kicsit élvezhetetlenné vált. Eperjes is túl ragozta a szerepét. De a többiek nagyon jók voltak. :)
Petrapetrus 2009 márc. 16. - 08:28:45
(56/89)
Olyan vicces, hogy 1-2 hete sikerült megszereznem végre DVD-n (anno láttam moziban), aztán tegnap meglepõdve látom, hogy leadja a tv2 is... Hát, így jártam. X-D De megnéztem. :-)
kisbogáncs 2009 márc. 15. - 16:27:55
(55/89)
Nem tudom, én értettem ki, mit mond.. Inkább Csányi szerepével nem voltam kibékülve.. valahogy neki nem áll jól ez az arisztokrata szerep..nem jól hangsúlyoz,artikulál,ill. minden filmben egyformán. nem annyira jó színész,hogy minden karaktert rá tudjanak osztani.. A Kontroll-ban istenkirály volt szerintem, de ez nem az õ asztala.
7/10
Caline 2009 márc. 15. - 15:19:14 7/10
(54/89)
Szerintem azért nem érted, hogy mit mond, mert egyszerûen nem tud hangsúlyozni, nem jó a dikciója... Szóval, bárki más a férfi-szereplõk közül, jobb, mint Csányi - ott van pl. Mácsai Pál, Eperjes Károly - klasszisokkal jobb színészek...szerintem...
7/10
Caline 2009 márc. 15. - 13:51:30 7/10
(53/89)
Nem bírom Csányi Sándor fejét, de attól még ez a film nem rossz -szerintem...
Planetarium 2009 febr. 14. - 19:41:20
(52/89)
nekem is :D jó film. De amúgy a könyvet kicsit vhogy hosszadalmas volt elolvasni.
Petrapetrus 2009 febr. 14. - 19:18:28
(51/89)
Megvan DVD-n végre!!! :-D
Dyrtyho 2009 jan. 24. - 02:38:01
(50/89)
Egy egész jó magyar film lenne,ha a végét nem rontották volna el a disznó jelenettel,amúgy büszke vagyok a filmre,mert amikor Csányi a macskaköves kanyargós úton megy,és elér egy sárga villát,az a XVI..kerületben játszódik,azon belül is a nyugodt kis kertváros részében,amúgy amikor a XVI.kerületi jeleneteket vették fel,azokat pont láttam ! Kis híja volt,hogy nem kértem autogramot Csányi Sándor színmûvész úrtól :))