Téma: Róma

10/10
Mekare 2008 jún. 25. - 00:53:20 10/10
(40/200)
Én mindkét évadot feliratosan láttam elõször,persze azt nem ütheti meg semmilyen szinkron,hiszen ezeket a nagyszerû színészeket nagyon jó hallani is. Ettõl függetlenül szerintem elfogadható, sõt némelyeknek egészen remek a szinkronja.
Laci911 2008 jún. 25. - 00:20:48
(39/200)
Kik nem tetszenek? Neveket tudsz mondani?
wombat 2008 jún. 25. - 00:19:21
(38/200)
Egy tök jó filmet milyen egyszerûen el lehet rontani a szinkronhangokkal.
Aki teheti nézze meg eredeti nyelven feliratozással...
victorinus 2008 jún. 24. - 22:19:43
(37/200)
Jómagam Róma történetébõl írtam egykor az egyetemi szakdolim. Ma is a fõ hobbim Pannonia római kori történelmének a tanulmányozása, de minden érdekel ami az antik Rómával kapcsolatba hozható. Az antik öltözetek egész valószerûnek hatnak-ügyesek a film rendezõi. A film segítségével némi fogalmat kaphatunk a kor embereirõl. Persze ezt is némi cenzúrával kell kezelnünk, bár ehhez méllyebb ókori ismeretek szükségeltetnek. Azt viszont a korszakhoz nem vagy csak felületes ismeretekkel rendelkezõk is láthatták, hogy abban a korszakban is voltak (akár csak napjainkban) csalárd, számító, kapzsi és irgalmat nem ismerõ emberek akik mások nyomorúságára is csak a maguk hasznát lesik és ennek érdekében bármire még a legnagyobb aljasságokra is hajlandóak. A mi korunk világának az emberei közül, csakúgy mint az akkori kor világának az emberei közül is a legtöbben csak álmodhattak(nak) az Elysiumi mezõkrõl. A Barátok közt után nyugodtan elkezdhetnék az uncsi filmeket tehetnék késõbbre. Véleményem szerint ezt a sorozatot lényegesen többen néznék mint a korábban kezdõdõ uncsi filmeket. Az HBO-os kezdési idõpontok jóval kedvezõbbek. Ráadásul Pénteken is adják. Az RTL KLUB ha ragaszkodik a kései kezdéshez legalább áttehetnék a filmet péntek estére, minden bizonnyal nem járnának rosszabbul sõt. Ez a sorozat igen sok emberrel megkedveltethetné az antik Róma iránti érdeklõdést.

Üdvözlettel: victorinus
10/10
Eszty81220 2008 jún. 24. - 17:42:05 10/10
(36/200)
Fantasztikusan jó ez a sorozat!Fél 12ig nem bírok fentmaradni,szal inkább letöltöm!:))Nem értem,miért nem lehetett legalább mondjuk 10re vagy fél11re rakni a sorozatot....bezzeg a sok sz*rt meg nyomják fõmûsoridõben...felháborító!
10/10
bellatrix91 2008 jún. 23. - 01:37:26 10/10
(35/200)
Szerintem is tök jól állt Jamesnek az egyiptomi ruha, meg az is, hogy ki volt festve. :)
somogyisandor 2008 jún. 22. - 22:36:56
(34/200)
ja és a email cimem: somogyi.sandor@freemail.hu
elöre is köszönöm...
somogyisandor 2008 jún. 22. - 22:32:29 Előzmény Mekare
(33/200)
ki tudja nekem kiirni az elsõ két évadot és mennyiért...
nekem jó az is amit amerikában adtak le és feliratozva van ha meg van valakinek érdekelne...
sziasztok!
10/10
Mekare 2008 jún. 21. - 00:29:11 10/10
(32/200)
Nekem speciel a kedvenc sorozatom :) akinek tetszik az nézze meg a Deadwood-ot is...az elment 3 évadig XD
A Rómának mindkét évada egyszerûen tökéletes...TÖKÉLETES
Nekem Atia a kedvencem,de van aki õt utálja? Szerintem nincs...egyszerûen imádom azt,amit õ és Servillia csinál.
Csak Gaia-t utálom,de õt rettnetesen.
Octavianust meg szintén szeretem, fõleg mikor felnõ és genya feje van...nagyszerû volt a casting.
Pullo maga egy félisten, Antonius meg szintén (jaj Jamesnek nagyon jól áll az egyiptomi hacuka)
A legjobb történelmi sorozat...bevallom meglepett, hogy az RTLklub mûsorra tûzte, mégha keveset reklámozza is
Én még a multimédia beadandó feladatomat, prezentációt amit neobookkal kellet elkészíteni is, a Rómából csináltam...van benne szereplõk leírása, pici háttér a sorozatról,Róma kvíz ilyen kérdésekkel,mint h ki Cesarion apukája XD és beletettem a fõcímdalt is,ami ilyen sorozatoknál mindig magas színvonalú...lásd még:Deadwood,Angyalok Amerikában,Sírhant mûvek,Carnival,Dexter,Kés/alatt
10/10
bellatrix91 2008 jún. 20. - 13:54:00 10/10
(31/200)
Nagyon-nagyon jó! Ez a sorozat keltette fel az érdeklõdésemet az ókori Róma iránt. Nekem a Marcus Antonius-t alakító James Purefoy benne a kedvencem, bár õ inkább a 2. évadban érvényesül. Kár, hogy nem lesz folytatása, viszont szerintem nagyon frappánsan fejezték be. 23:20-kor, nyáron adják az RTL-en, hát no comment... Még csak nagyon nem is reklámozták... Mindegy, akit érdekel, úgyis meg fogja nézni. :)
10/10
norton15 2008 jún. 18. - 20:22:34 10/10
(30/200)
Engem szabályszerûen megigézett.:D Meg nagyszájú barátunkat is.:D

Valaki írta, hogy valószínûleg ennél is brutálisabb emberek lehettek. Errõl jutott eszembe: Pullo az új római "erkölcsöket", Vorenus a régi erkölcsöket tartja. Pullo zabál, b*szik, legyilkol mindenkit, nagy a pofája. Vorenus komoly, precíz, rendkívül morcos. De persze mindkettõben több van ennél.

Ha jól emlékszem, amikor az elõs részben csinálták, 1 szolga legyezett, 2 pedig ott várakozott a domina parancsaira.:D

A második évadban több szex van. Néha már picit zavaró volt.:D
Dantes 2008 jún. 18. - 20:17:31
(29/200)
Bizony. Kleopátra tényleg nem semmi nõ...nem olyan mû szépség mint a filmekben hanem van egy kisugárzása...szóval azember egybõl rá ugrna és...hehehehe.

Amit még nagyon bírok, az a realizmus. Mostnem azért mert pucér embereket akarok bámulni meg vérengzést, de ez így természetes.

Azon meg folyton röhögnöm kell ,hogy a rómaiaknél d*gás közben ilyen szolgál legyezték õket...hát ilyet..micsoda emberek voltak ezek...nem olyan prûdek mint manapság..XD
angus87 2008 jún. 18. - 20:01:07
(28/200)
Nem tudom, miért kell ilyen késõn adni. Talán túl brutálisnak találják? Szerintem semmivel sem rosszabb, mint a Szökés, vagy a Lost. A mûsorról nem hiszem, hogy leveszik, de abban biztos vagyok, hogy nem lesz olyan népszerû, mint az említett két sorozat. Szerintem direkt csinálják, hogy végig nézd az összes marhaságot (pl. Gyõzike, Vacsorás hülyeségek, Kórházas...). Az agymosó mûsorok után szerintem már nem is nézik meg sokan, s akik esetleg fennmaradnak, na azok az igazi spártaiak :))))
Éljen a Róma és a Maffiózók!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
norton15 2008 jún. 18. - 19:53:47 10/10
(27/200)
Nekem a két Octavianus között váltás nem tetszett. Olyan túl hirtelen, és összevissza történt, de az új Octavianus is jó volt. De volt mellette egy szereplõ, akit nem kedveltem annyira: Maecenas. Tudom, hogy jóbarátok voltak, de nem kellett volna oda.

Voltak remek jelenetek a második évadban, pl SPOILER amikor a két sereg Philippinél egymásnak megy, Pullo és Memmio "tárgyalása" stb.

A másik kedvenc Kleopátra.:) Tényleg szép nõ, és karakteres is, telitalálat volt rá a szerep.

A legnegatívabb szereplõ szerintem Brutus. Nem azért, mert összeesküvõ volt, hanem ahogy eljutott odáig, hogy megtegye, az gyalázat. Kifejezõ volt, ahogy meghalt.
Dantes 2008 jún. 18. - 19:47:04
(26/200)
Szeintem a másoik évadnak az is baja volt hogy Octavianust lecserélték. Nem kellet volna. Összeségében tényleg jobb az elsõ évad, de másodikbn voltak szerintem a legjobb részek.

Na ezt jól megmondtam.....igen az elsõ évad jobb volt, de másodikban meg volt néhény nagyon kiemelkedõ pillanat.
10/10
norton15 2008 jún. 18. - 19:22:54 10/10
(25/200)
Nekem is nagy kedvencem a forma.:) Félmetesen jó benne Ray Stevenson, teljesen rá volt írva a szerep (azóta forgatja a Punisher: War Zone-t, talán értelmesebb lesz, mint az elõzõ).

Kevin McKidd a Trainspotting óta férfi lett. Vorenus gyakorlatilag Pullo éles ellentéte, nagyon jó páros együtt ("mint Castor és Pollux":)).

A második évadot gyengébbnek érzem, mint az elsõt. Szerintem Caesar karaktere, személyes erejének hiánya nagyon erõsen érezhetõ. Önmagában az évad kitûnõ, de az elsõvel összevetve alulmarad.

Ez a sorozat rendelkezik a világ legnagyobb díszletével. A római Fórumot több hónapig építették, korhû leírások, jegyzetek szerint. Aki légiósszerepeket kapott, azt egy kõkemény dzõtáborba küldték néhány hónapra. Alaposan felkészültek a sorozatra.

Mintha tegnap néhány részlet ki lett volna vágva, de nagyon remélem, hogy csak álmodtam. Ha így van, akkor egy csomó jó részrõl marad le az, aki elõször nézi, az inkább vegye meg dvd-n, így megcsonkíthatatlanul nézheti meg. Csak úgy érdemes ezt a remekmûvet.
Dantes 2008 jún. 18. - 08:51:09
(24/200)
Én is láttam már minden részét, minda két évadot
, de nagyon tetszik.

Nagyszerûek benne a szereplõk, a jellemrajzok, egészen félelmetes ahogy Cézár manipulálja az embereket...és azok rá se jönnek a dologra.

Az egyedül meg aki elég értelmes még rajta kívül a kis Ocatvianus, csak õt meg mindeki gyereknek tartja közben meg....

Amúgy természtesen az iagz sztár Pullo. Ha valaki nem látta nem akarom le lõni a poénokat, de fickó jobb mint a terminátor...komolyan mondom
LordVader 2008 jún. 18. - 00:28:45
(23/200)
Ez egy remek sorozat. Legritkábbak közül való, mert jó és még értelme is van, így következik, az elõttem szólók véleménye: túl jó ehhez a csatornához. Minden mûsorával az egyre jobban elterjedõ, gondolkodni nem hajlandó réteget szolgálja ki, elvégre ebbõl van pénze - illetve a bugyuta tömegeket vonzó mûsorok reklámszüneteiben futo reklámokból. De ez sem magyarázza, mi a büdös picsáért kell megvágni egy mûsort, nem tisztelve filmet, alkotót és fõként nézõt?! Dühít, hogy várja az ember, mert jó, és ajánlja másnak, pedig sokszor már képtelenség megérteni, mert a történet és a szereplõk szálai szempontjából fontos részeket hagynak ki. Valaki, aki ebben jártasabb mint én, legyen olyan jó és magyarázza el ennek az okát, és fõként a pofátlanság alapját, mert itt még csak mûsoridõt sem nagyon nyernek vele. Ha valaki megfejtést adna, akkor elõre is köszönöm.
10/10
sutty 2008 jún. 17. - 23:51:46 10/10
(22/200)
Ez a sorozat túl jó egy általános kereskedelmi csatornának. Még ilyen késõn sincs túl sok esélye. Le fogják venni a mûsorról, mint a BSG-t a tv2-nél.
10/10
norton15 2008 jún. 17. - 23:27:46 10/10
(21/200)
Hmm, élvezet nézni, ahogy Pullo gyilkol.:)