1/10
Semprini 2007 nov. 25. - 23:11:15 1/10
(23/163)
Nekem egyáltalán nem jött be ez a feldolgozás. Nem elsõsorban a modern környezet zavart (hiszen pl. a Szentivánéji álom-nál el tudtam viselni a más korba helyezést), hanem az, hogy az eredeti Shakespeare-szöveg sehogy sem illik ebbe a milliõbe és a szereplõk karakterét is teljesen másnak képzelem azok alapján, amiket mondanak. Olyan az egész, mint ha egy másik film hangsávját vágták volna a képek alá.
Na és Di Caprio...! Megpróbálok visszafogottan fogalmazni: a tejfölösképû Scorsese-kedvenc nekem akkor se lenne a kedvenc színészem, ha egyedül ûzné ezt a foglalkozást a világon.:-P Claire Danes viszont korrekt Júlia, bár egy korhû adaptációból talán kilógna, de ide pont jó.
Összességében egy nagy nulla ez a film, szegény Shakespeare forog a sírjában...
1/10
mona_lisa 2007 aug. 21. - 10:46:11
(22/163)
Erdekes szempontbol mutatja be Shakespeare halhatatlan fiatal szerelmesei tragikus sorsat. Nem ertek egyet azzal, aki lehurrogja, csak azert mert feldolgozas. Annak eppen ilyen a mufaja! Nekem bejon
Vikke 2007 máj. 04. - 19:09:08
(21/163)
Ízlések és pofonok.
magyar krokodil 2007 máj. 04. - 15:35:05 Előzmény Vikke
(20/163)
nem hiszem, hogy ezt a filmet le kéne "borzalmazni". a film két fõ tényezõbõl tevõdik össze: történet és megvalósítás. a történet egy örök klasszikus, amit ismerni kell és amirõl azt tanítják az iskolában, hogy minden korra érvényes mondanivalót hordoz. akkor, kérdem én, miért ne állná meg a helyet egy modern keretben? inkább így látom viszont, mint teljesen modern környezetben, amerikában, egy olyan fimben aminek semmi köze az eredetihez csak a sztori alapjait lopták el és limonádé lesz.
ez a film szokatlan, de egyedi, fõleg a szövegezése miatt. le lehet szólni,d e azért nem borzalom kategória.
Newcastle United 2007 ápr. 21. - 15:35:26
(19/163)
DiCaprio nevét ekkor még nem sokat ismerték. A szövegátültetés személy szerint nekem tetszett, egyedi hangulata lett. Készült pár Shakespeare modern tiniadaptáció (O, 10 dolog), aminek a nyelvezete sem a régies volt, de azok egytõl egyik jobb esetben is csak középszerûek lettek. Igaz Bazz Luhrmann azért elég nagy kaliberû rendezõ, nem degradálnám le tinifilmesnek.
Vikke 2007 ápr. 21. - 12:50:37
(18/163)
Talán annyi értelme volt ezt a borzalmat elkészíteni, hogy (talán) azok is megnézték akiknek az eredeti korabei ábrázolásban készült filmet esze ágában se volt, megnézni. Legalább igy nagyából megismerkedhet a történettel. No meg persze Leonardo DiCaprio is jó reklán volt hozzá.
Az egészben mégis számomra az a legnevetségesebb, hogy a szövegét átírták reneszánsz kori beszédmódra. Elég hülyén hangzik és egyátalán nem illik oda.
nikbertakem 2007 ápr. 08. - 16:06:49
(17/163)
uhh én ettõl a filmtõl hát nem titkolom könnyeztem mint a niagara vízesés...mondjuk lehet hogy közrejátszott hogy 7 éves koromban minden álmomban a dicaprio bácsi volt a fõszereplõ...és igy 16 éves fejjel belegondolni hogy a csaj vfiatalabb volt mint én ( a pasi se néz ki sokkal többnek:)
és ezt meg tudták tenni ilyen fiatalon. hát a szerelem öl és nyomorba dönt.De mindettõl függetlenül szerintem nagyon jó film én még hetekig a hatása alatt voltam,igazi shakespeare-i romantika modern kiszerelésben--->és az eredmény..egyszóval olyan átélõses elérzékenyülõses hangulatrahatós film...
ecetera 2007 ápr. 06. - 23:22:35
(16/163)
nekem nagyon tetszik! (bár nem ez lesz a kedvencem, mert a történettel vannak problémáim...:S) fõleg, mert eszembe sem jutott összehasonlítani az eddigi 65354214 feldolgozással. sikerült az alapjaiban véve elcsépelt storyt önállóvá tenni.(bár több helyen utalt zefirellire...) én személy szerint örülök, hogy létezik ez a film:)
ezt pedig hallgassátok, mert szép:):
<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=87cLyBR1JTo" title="http://www.youtube.com/watch?v=87cLyBR1JTo">www.youtube.com</a>
Nina666 2007 márc. 04. - 19:57:13
(15/163)
Nekem nagyon tetszet a film. Bár igen furi a környezet amibe bele tették a filmet de tetszik. Föleg az, hogy eredeti szinkronnal megy valahogy megbolonditotta a filmet. Nagyon sokaknak viszont pont ez nem tetszik. Igen sok mindent kihagytak a filmbõl amit nem kellet volna de a lényeg benne van! :) Nem olyan rég 2-ig fent voltam hogy felvegyem a filmet annyira tetszik... Peddig nem szeretem a romantikus csöpögös filmeket! De ez klaszikus és Shakespeare... Én láttam színházba ott is modernizálták a darabot láttam filmbe, meg fogom nézni a musicalt is, sõt ha meg tudom szerezni a régi filmet is azt is megnézem sõt a könyvet is olvastam. Én ennek a filmnek köszönhetem hogy nagyon sok Shakespeare elolvastam és még most is olvasom. Nem a legjobb filmek közé tartozik de jó... :)
isti01 2007 márc. 01. - 16:30:52
(14/163)
Hmmmm, sajnos ,nem láttam a filmet ,igyekszem pótolni,de láttatlanban ki merem jelenteni ,hogy klasszisokkal tulhaladja,a Budapesti Operettszinház ...elõadását ,ami viszont szégyen.....
real_madrid 2007 febr. 14. - 21:43:19 Előzmény Charmmy
(13/163)
nem olyan jó film ez, én 5-ös skálán 3-ast adnék neki. A Zeffirelli film, na az már valami.
Charmmy 2007 febr. 04. - 11:27:42
(12/163)
Szerintem nagyon jó film, én mindenkinek ajánlom, de azért elõbb olvassátok el a könyvet.Több hasonló filmet kellene gyártani, amiben egy régi korban játszódó történetet modern helyszínbe helyeznek át....Szerintem érdekes belegondolni is hogy mennyi klasszikus könyv vagy akár régi film eseményei megtörténhetnének ma is.És mindkét fõszereplõ nagyon jól játszik benne
morzsa 2006 dec. 20. - 15:54:50
(11/163)
különleges ez a film,mert az egyik irodalom tételem volt. érdekesnek indult a szituáció, mert nem tudtam hogyha ezt húzom akkor mit kellene elmondani. aztán kiderült hogy a könyvet meg a filmet kell összehasonlítani. így még kétségbeejtõbb volt a dolog, mert mit kellett volna mondanom, hogy a dicpario stukkerrel(de szörnyû szó...) lövöldöz míg a könyvbéli rómeó kaszabol? el nem tudtam képzelni hogy egy komoly(nak ígérkezõ) érettségin én filmet fogok elemezni.
aztán persze babitsot húztam úgyhogy dicaprio nem kígyózott be az érettségi bizonyítványomba...
REni1 2006 okt. 11. - 13:57:50 Előzmény 666
(10/163)
Én se tudok dönteni!
Andi16 2006 szept. 20. - 17:40:32
(9/163)
igen van selytésem de téle kriptában halnak meg?
Newcastle United 2006 szept. 20. - 08:29:16
(8/163)
Azért sejtheted mi lett a vége.:)
Andi16 2006 szept. 19. - 18:57:09
(7/163)
SZerintem is jó film csak kár nem látam a végét:D de amenyit látam belöle az jó volt. Mondjuk nekem az egy kicsit fura volt hogy egy mai korszakban készült filmben az emberek mind régiesen beszétek de azért jó volt
666 2006 aug. 20. - 21:15:18
(6/163)
Meg van a holnap esti programom, ugyanis azt sajnos még nem láttam. Szégyellem is...:)
Newcastle United 2006 aug. 20. - 21:01:34
(5/163)
Nekem az V. Henrik a kedvencem, de tényleg nehéz választani, mert annyi kitûnõ feldolgozás született.
666 2006 aug. 20. - 20:55:53 Előzmény poharne
(4/163)
A két véglet dolgot leszámítva teljesen egyetértek veled, és Newcastle United-nek is igaza van: elõször mindig (ne csak Shakespeare-nél!) olvass!
Már csak egy problémám van: nem rég láttam a Szentivánéji álom Michael Hoffman-féle feldolgozását, és most nem tudom eldönteni, hogy melyik is a kedvenc Shakespeare feldolgozásom (a többi, amit láttam, szóba sem jöhet, mint kedvenc)!