Bambusz 2006 júl. 23. - 17:36:35
(3/163)
Szerintem marha jó lett a film!Nekem nagyon teccik az egész meg az is eredeti benne hogy rendes eredeti szöveggel mondják!Tény hogy helyenként kicsit mai nyelvezetû lett és helyenként kihagytak belõle de nagyon jó szerintem!Szerintem nagyon királyul játsza a Clare Danes és Leonardo di Caprio a saját szerepét ahoz képest hogy a lány még nincs 16 és a fiú is csak 19!Nekem az egyik kedvenc filmem!
Newcastle United 2006 júl. 14. - 15:52:40
(2/163)
Így van, elsõnek mindig olvass. Egyébként egy kicsit rádcáfolok, mert nekem ez a film olyan közepes, egyik véglet se.:) Igaz hogy modern adaptációról van szó, de szerintem akkor is túl "lazára" sikeredett, nem kellett volna bele ennyi durr-durr, piff-puff. Ez sokat silányít az eredeti magasztos hangulaton.
Viszont ami tetszett benne, hogy nem nyúltak bele az eredeti szövegbe és ez így érdekes atmoszférát kölcsönzött a filmnek.
poharne 2006 júl. 14. - 09:35:48
(1/163)
szerintem ennél a filmnél két véglet van: valakinek vagy nagyon bejön, vagy nagyon nem. :)
jó, hát nekem sem volt anno leonárdódikapriós poszterekkel tapétázva a szobám, mégis, nekem a film bejön ;)
hülyeség felháborodni azon, hogy: ejj, mit mûveltek Shakespeare bácsi remekmûvével! ez egy ilyen film, épp ezért hívják feldolgozásnak. szerintem poén :) Verona Beach, Mantova, mint lakókocsipark ;) és sorolhatnám.
szóval vedd lazán és poénnak az egészet.
csak.... csak egy dolog bánt. hogy... mi van, ha valaki csak ezt ismeri? ha a magyar órán ilyen kerül a dolgozatba: ...és akkor Mercutio elõrántotta a pisztolyát...
mindenesetre csak te vesztesz vele, ha nem olvastad az eredetit...