Téma: Saját szavak

olahmiki1959 2012 márc. 29. - 23:18:00
(31/71)
Nagyon jó film lenne, de a nézése közben végig ott bujkált bennem a kisördög. A "tanmese", és a "kilóg a lóláb" érzése volt, ami nem hagyott nyugodni.
Az alapszituáció nagyon röviden: egy amerikai nagyváros életveszélyes negyedében, egy gimnáziumban deviáns, kezelhetetlen gyerekek közé érkezik egy fiatal tanárnõ, nagy tervekkel, újító szándékkal.
A fõként színesbõrû tanulókból álló osztály nem nagyon fogadja el, megpróbálják megkeseríteni az életét, mire õ az egyik órán beszél nekik a holocaust borzalmairól, amirõl az amerikai gyerekek "természetesen" még csak nem is hallottak.
Majd utána egy osztálykirándulás keretében elviszi õket a Holocaust múzeumba, ahol a tárgyi emlékek, fotók, filmrészletek olyan mély benyomással vannak ezekre a kezelhetetlen, deviáns, bûnözõi környezetben felnövõ gyerekekre, hogy egyszeriben megvilágosodnak, megjavulnak, és a társadalom számára értékes emberek lesznek.
Namost! A film megtörtént eseményeken alapul, ahogy többször el is hangzik az elején meg a végén, és ha ez így van, akkor még inkább idõszerûek lehetnek a kérdéseim.
Ha ez ilyen egyszerû, mármint hogy deviáns fiataloknak bemutatjuk a holocaust borzalmait, mire azok az élmény hatására megjavulnak, akkor ezt a módszert miért nem alkalmazzák világszerte? Külvárosi iskolákban, javító intézetekben, fiatalkorúak börtönében, és máshol, ahol nehezen kezelhetõ emberek vannak?
Nem inkább arról van szó, hogy a rendezõ nagyon körmönfont, bújtatott módon, egy ilyen film elkészítésével akart belerúgni egyet a konzervatív, keresztény amerikaiakba? Ugyanis a filmben az iskola igazgatója, és a többi tanár "természetesen" buta, begyepesedett, minden új módszert zsigerileg elvetõ, a nézõknek rendkívül ellenszenves, rosszindulatú, de persze mélyen hívõ, keresztény ember. Mármint a rendezõ beállításában.
Mindez azt szolgálja, hogy utáljuk meg ezeket az embereket. Nagyon sok nézõnél ez valószínûleg "bejön".
Én még hezitálok egy kicsit.
A film egyébként tetszett, csak a szájbarágást tudnám feledni...
christie1 2012 febr. 22. - 10:01:25
(30/71)
Tud valaki arról valamit, hogy ez a könyv megjelent-e itthon is? És vaj milyen címen? Keresgéltem a neten, de nem találtam semmit.
dantonb 2012 febr. 19. - 23:52:04
(29/71)
Kedves aberráltqe kollega .Ennek nagyon is köze van a filmhez ,amit tor leírt .Ezért készült ez a film ,hogy az emberek továbbgondolják.Mármint az értelmesebbje mint pl tor.
10/10
RobertDowneyJr 2011 júl. 24. - 19:42:21 10/10
(28/71)
Kellemeset csalódtam!Eleinte én is azt hittem,hogy a szokásos csontig lerágott sémát követi a film de ez valahogy még is más volt,messze a legjobb amit a témában láttam.Fõleg,hogy ennek a filmnek kézzel fogható igaz története van.Azt hittem, az ilyen csontig lerágott "jön egy új tanár, aki megváltja a hordát" témából már nem lehet többet kihozni. Mégis sikerült! Ahogy a gyerekek a II. VH-s körülményekben próbálnak választ találni saját sorsukra, az egyszerûen fantasztikus. Azt viszont nem értem,hogy miért nem lehetett a film eredeti címét meghagyni és,hogy lett a A Szabadság Íróiból...saját szavak.Az eredeti sokkal jobban hangzik.
10/10
rockerjutka 2010 júl. 21. - 16:54:56
(27/71)
Bocs de én nem vágom mirõl beszélsz? elmagyarázná vki?
Morcheechen 2010 jún. 17. - 09:31:40
(26/71)
Ebben a kategóriában ez egy elég jó film, annak ellenére, hogy sztereotipikusnak tûnik. És minden osztályban levetíteném egyszer.
monnci 2010 márc. 29. - 20:03:04
(25/71)
ma néztük meg a filmet az osztályommal.
elég jó film, mondjuk kicsit hosszú, de tényleg van mondanivalója.
akinek van rá ideje szerintem nézze meg. [:
Rahel 2010 márc. 05. - 22:13:08
(24/71)
-Bár a sztori megszokott, de azért szépen van kivitelezve.
-Ajánlom mindenkinek, aki szereti az emberi érzésekrõl szóló, megható történeteket!!
beamcsyke 2010 febr. 23. - 17:42:58
(23/71)
Köszi maciasajt a leírást
10/10
Cheek 2009 okt. 10. - 23:54:52 10/10
(22/71)
Olyasmi mint a veszélyes kölykök.
10/10
meleron 2009 szept. 20. - 13:15:07 10/10
(21/71)
Nagyszerû film, nagyon tetszett, csak ajánlani tudom. 10/10
macisajt. 2009 aug. 28. - 07:45:56
(20/71)
Erin Gruwell 23 éves, ambíciózus kezdõ tanárnõ. Elsõ munkája az egyik leghírhedtebb kaliforniai középiskolába szólítja, ahol egy "taníthatatlannak" bélyegzett osztályt bíznak rá. Ennek ellenére õ bízik benne, hogy ki tudja hozni a legjobbat tanítványaiból. Törekvéseit, nem meglepõ módon, értetlenség és ellenséges érzelmek fogadják; de félelmet nem ismerõ eltökéltsége segít neki abban, hogy megtalálja a közös hangot az osztállyal. Mikor a Holocaust irodalmáról beszél a srácoknak, megdöbbenve veszi tudomásul, hogy a többség még csak nem is hallott a több mind fél évszázaddal ezelõtti tragikus eseményekrõl. Elõadásai a történelemnek errõl a borzalmas
idõszakáról végre felnyitják tanulói szemét. Az erõszakról, igazságtalanságról és intoleranciáról szóló történetei segítenek nekik meglátni a párhuzamokat saját életükkel, és arra ösztönzik õket, hogy megpróbáljanak kiutat találni nyomorúságos környezetükbõl. Erin
bíztatja a srácokat, hogy kezdjék el papírra vetni a saját élményeiket. Az osztály tagjai félelmetes vallomásaik segítségével addig elképzelhetetlen mértékû önbecsülésre tesznek szert. A fiatal tanárnõ áldozatos munkája végül meghozza gyümölcsét: Mind a százötvenen
elhatározzák, hogy a suli elvégzése után egyetemen vagy fõiskolán folytatják tovább tanulmányaikat.
tor 2009 jún. 27. - 01:41:29
(19/71)
Éles Viktor-tól azaz tõlem

Rasszizmus, fajgyûlölet, nácizmus. Ezek szó hallatán mi fehér emberek sajnos rögtön arra gondolunk, hogy "mi fehérek vagyunk az emberek" és aki más mint mi, az már rögtön állat. Szerencsére vannak akik nem osztják ezt a véleményt és nem él bennük egyáltalán vagy ilyen nagy mértékû elítélés.
Miért "utálják" az izraelitákat, vagy más néven zsidókat, afrikaiakat,afroamerikaikat vagy más néven négereket, miért nézzük le mert õ koreai, vagy japán, kínai, vagy más nemzetû embert? Talán azért, mert túl nagy az EGO-nk és szeretjük és imádjuk a "csak az enyém" címû jelmondatot. És az enyém közé nem tartozik csak az én fajtársam. És tudom, hogy ha nem lennének csak fehér bõrû emberek akkor keresnének olyan fehér "test-vért" akit, akiket kiutálhatunk és támadhatunk, mert így még mindig lenne egy "téma" ami összehoz egy csoportot és egyben tartja azt.

Úgy gondoltam, eddig, hogy nincs bennem semmi rasszizmus,elítélés, de a Holocaust áldozatairól szóló történetnél jöttem rá, hogy még is csak van, de ezt amint felismertem el is engedtem. Ennek a filmnek a hatására nyugodtan mondhatom azt a szót, hogy "zsidó", hisz tudom, hogy nincs mögötte semmi "hátsó szándék".

A béke eléréséhez nem csak nekünk, hanem a másik oldalnak is engednie kell és együtt kell mûködnünk és fejlõdnünk.
Ez rasszistának tûnhet, mert "nem csak mi vagyunk a hibások" érvelés vetõdhet fel ennek olvasása során, de ahhoz, hogy valamit elérjünk mind két oldalnak engednie kell.
Még ha mi (vagyis õk, hisz nem tartozom a fajgyûlölõk közé) elengedjük a fajgyûlöletünket, akkor is másik oldalról ott lesz az a gondolat, hogy biztos készülnek valamire.

Nincs különbség egy ember között sem, legyen bármilyen színû a bõre, vagy bármilyen vallású. Mind emberek vagyunk és egy helyen élünk, ezen a földön. Megnehezíthetjük vagy békében és harmóniában is eltölthetjük az itt leélt és eltöltött idõt.
Keressük a hibák helyett azokat a tulajdonságokat a másikban ami miatt szerethetjük és nem utálhatjuk a másikat.
mikav 2009 jún. 04. - 23:49:01 Előzmény tetro
(18/71)
Csak annyi kéne, hogy nyisd meg az elméd... Vedd elõ az empátiád és az emberséged! Ha "ember" vagy, megérint.... ha felszínes vagy, akkor... te szegény...
mikav 2009 jún. 04. - 23:32:32 Előzmény ABERESQUE
(17/71)
Köszönõ viszonyban sincs?? Ez egy megtörtént élethelyzeten alapuló sztori. Nézd meg a werk filmet és hallgasd meg mit mond az "igazi" tanárnõ...

okostojás... :D
10/10
shdise 2009 máj. 21. - 16:12:46 10/10
(16/71)
Remekmû 10/10
3/10
ABERESQUE 2008 dec. 29. - 23:18:19 3/10 Előzmény tabasco
(15/71)
Eszement Freddy? Hmm kösz de nem élek ilyenekkel...de tudod mit? Mondok egy hasonló témájú filmet, amit ha megnézel világosan fogod látni, hogy ez mekkora egy s*ar! ÜTKÖZÉSEK (CRASH (2005))...
Kiváncsian várom a véleményed "eszementferddy"!
tabasco 2008 dec. 25. - 23:05:58 Előzmény ABERESQUE
(14/71)
Semmi baj, tedd be az Eszement Freddy 2-õt, és szórakozz egy jót, ha már ez nem jött be.
A többieknek: Nagyon jó film, picit néha túlérzelemreható, de eléggé jól sikeredett összességében, és azért eléggé üt hogy az egész megtörtént! Aki dvd-n nézi ajánlom utána az extrákat! (pl. a fõcímdal szerzõ i.will a Black Eyed Peas-bõl az ominózus osztály egyik tagja volt a való életben!)
3/10
ABERESQUE 2008 dec. 10. - 00:39:40 3/10
(13/71)
Tipikus amerikai lila ködbe burkolt mûnyál! Liberális porhintés, szeressük egymást gyerekek dumával megspékelve! Az hogy a valósággal még csak köszönõviszonyban sincs? Ugyanmár ma ez kit érdekel? Én vagy 2x elnevettem magam rajta! Ilyen karakterek, ilyen osztály a világon sehol sincs! Vicc az egész forgatókönyv!
10/10
kookee 2008 aug. 07. - 00:11:56 10/10
(12/71)
A valóság alapját nem tudom hogy veszthette el a film,amikor ezek ténylegesen megtörtént esetek. uttána lehet nézni-mellesleg a film végén elis mondják- hogy a szabadság írók naplóját kiis adták. érdemes elolvasni. a film pedig szuper véleményem szerint.