Téma: Shrek

Android666X 2008 dec. 27. - 11:47:27
(48/108)
ÉN nem. Anyum volt óvónõ, nem én. XDDD
Android666X 2008 dec. 27. - 10:27:31
(47/108)
Embere válogatja.
Petrapetrus 2008 dec. 27. - 10:03:05
(46/108)
Mondjuk én is ebben a cipõben járok, de több ismerõsöm is "páli fordulatot vett" az évek során... :-/
Android666X 2008 dec. 27. - 09:06:08 Előzmény Petrapetrus
(45/108)
De addigra jó esetben már bele van ágyazva a normális viselkedési norma. Bár... szülõje válogatja ugye. Én sose voltam dúvad, öcsém se, húgom se, mert anyum jó anya, meg hát óvónõként dolgozott majdnem 20 évig. Azért neki van már tapasztalata ilyen téren.
Android666X 2008 dec. 27. - 09:04:12 Előzmény hmt88
(44/108)
Hát ja. Az eredeti Grimm mesék sokkal véresebbek voltak,mi már csak a lebutított változatot ismerjük. Pl. eredetileg a farkas szó szerint kifilézte Piroskát, Hófehérke mostohája tüzes cipõben táncolt az esküvõn, Hamupipõke mostohanõvéreinek meg hollók vájták ki a szemét. A Csipkerózsikában meg a hercegek maradványai ott aszalódtak az indákon. Guszta lehetett.

Az a helyzet, hogy ugye régen a kivégzések nyilvánosak voltak (akasztás, égetés, kerekébe törés, stb.), így a gyerekek kiskoruktól kezdve hozzászoktak a látványhoz, és természetessé vált számukra a dolog.

Manapság meg minden szülõ félti a kölkét, nehogy véletlenül elkapjon egy akciófilmet is, de a mónikát meg a józsi barátot együtt nézik. Szerintem, azok rombolóbb hatásúak, mint a Shrek.
Android666X 2008 dec. 27. - 09:00:31
(43/108)
Hülyeség! Én is néztem meséket, mégsem azokból tanultam. Meg a tesóim sem. Hanem anyuméktól.
Petrapetrus 2008 dec. 25. - 17:41:47
(42/108)
Az is, de legalább ugyanekkora hatása van pl. az osztálytársainak. Mert ugye amikor a gyerkõc iskolás lesz, az lesz az elsõ számú "otthona". :-(
Sarusi Edit 2008 dec. 25. - 17:30:13
(41/108)
Shrek foreverr!!!! jeeeeee :D
10/10
hmt88 2008 dec. 25. - 15:13:45 10/10 Előzmény farzso
(40/108)
Ezek a mesék (Shrek, Jégkorszak, stb.) nem is kimondottan gyerekeknek készülnek, vagy nem csak nekik. Egyébként egyrészt nem minden gyerekmese, amit rajzolnak, v animálnak, másrészt a mese klasszikus értelemben sem gyerekeknek lett kitalálva eredetileg.
8/10
chlorohydra 2008 dec. 25. - 13:21:20 8/10 Előzmény farzso
(39/108)
Te mekkora hülyeségeket hordasz itt össze! Ha ezen a vonalon haladunk, akkor a Jancsi és Juliska egy kannibál horror, Piroskával, meg a Farkassal egyetemben. Sõt, az össze Grimm mese horror-thriller. Pedig -remélem- gyerekkorodban neked sem ezek jutottak eszedbe amikor felolvasták elalváskor.
Millagro 2008 dec. 25. - 11:07:48 Előzmény farzso
(38/108)
A gyerekeknek még a böfögés, szellentés meg a hasonlók viccesek, ezért vannak ilyen jelenetek; amelyek az idõsebb nézõknél a különbségre mutatnak rá Fiona és Shrek életében, származásában, hogy lényegében két külön világban élnek.
Finomabb erotikus utalásokat nem is értik, akik nem tudják, mi az a sex. Nemiség egyébként elég hamar izgatni kezdi a gyerekeket is, ami nem a társadalom hibája! Ahogy az agresszió is benne van a kisfiúkban, majd késõbb tanulják meg kontrollálni. Madár szétpukkasztása az üvegtörés, -repedés helyett volt, mivel erdõben voltak.
Android666X 2008 dec. 25. - 10:46:08
(37/108)
A szülõk hibája is, ha a gyerek csinál valamit. Én azt mondom, elsõsorban az hat rá, amit otthon lát.
Petrapetrus 2008 dec. 25. - 10:30:13 Előzmény Android666X
(36/108)
Lehet, hogy tudják a mai gyerekek, hogy mi a különbség a jó és rossz között, csakhogy a mai gyerekek szerintem rosszabbak, mint mi voltunk. Mert Õk csakazértis csinálják. Régen nem is volt ennyi gyermekbûnözés, meg minden. :-(
Mindegy, részemrõl örülök neki, hogy nem most vagyok gyerek...
Android666X 2008 dec. 25. - 10:08:00
(35/108)
Anyum szintén óvónõ volt. Na mármost, szerintem ha egy gyereknek el van magyarázva, hogy amit a tévében lát az egy mese, akkor el tudja különíteni a valóságot a mesétõl. Kivéve, ha a gyerek nem hülye (mert láttam én már hülye gyereket is, bár az a szülõ hibája). A tesóim sem akartak kiugrani az ablakon a Dragon BAll meg a Sailor Moon közben, meg nem akartak energiasugarat lõni, mert azt látták a tévében kiskorukban. Mellesleg, imádom a DragonBallt.
tigerclaw 2008 dec. 25. - 04:43:24
(34/108)
én nem nagyon akartam beleszólni a kakaskodásba, DE:

1. a Shrek mindenkinek szól, még a dédnagyanyám a maga 84 évével is évrõl-évre megnézi!

2. ha a kedves gyermek a kedvenc meséjébõl választ példaképet, akor ott nem a gyermek fejével van a gond, hanem a szülõkével! Mer nem foglalkozik eleget a gyerekével!
Tudom, anyám óvónõ, így én is eleget töltök gyerekek között. És érdekes mód minden nap néznek mesét erre a kölkök, mégsem akarnak a háztetõrõl a varázsfelhõre pattanni, és el Kámehámézni! Mellesleg emiatt az eset miatt vették le a mûsorról a Dragonballt(jogtalanul:)

3. az "erotikus poénokat" ha a gyermek fel is éri ésszel, neki nem az számít, hanem hogy a látvány, és a történem magával ragadja, s nem pedig az hogy: Néé má Pirosszka,ma narancs Tanga avan rajtad??? A Kölkök már az ovodában olyan tájékozottak(sajnos)hogy nem hogy a Mikulást, de a "rászállt a méhecske a virágra, oszt jól beporozta" sztorit sem tudod bemesélni nekik.


Szóval maradjunk annyiban, a Shrek mindenkinek szól, s akinek nem teccik, az meg "tekerjen" adót...

Kellemes Ünnepeket mindenkinek
Android666X 2008 dec. 22. - 12:26:34
(33/108)
A Shrek egy mese! Mégpedig egy paródia, ami görbe tükröt állít a klasszikusoknak. Szerintem jópofa és aranyos. Felesleges mindent belemagyarázni, ami nem igaz. A gyerekek is csinálnak undorító dolgokat (bögögés, fingás, stb.), na és? A mai gyerekek már éretebbek, mint 10-20-30 évvel ezelõtt és tudják, mi a különbség jó és rossz között. Meg hogy ez csak egy MESE és nincs benne valóság. Raádásul a figurák inkább már maiak, ami közelebb áll a mai gyerekekhez, mint régebben. Ha te nem akarod, ne nézd, de ne vedd el más kedvét is!

A Shrek egy családi film és mint ilyen, tökéletesen betölti a funkcióját. A gyerekek nem veszik komolyan, mert jópofa és szórakoztató film, amit lehet szeretni, lehet rajta nevetni, izgulni és szórakozni. Szerintem legalábbis. Mindenki tudja, hogy MESE és annak is egy kifordított változata.

Szerintem, neked nincs sok humorérzéked, ha ilyeneket írsz.
farzso 2008 dec. 22. - 12:17:59
(32/108)
Lehet, hogy az efféle vicces mesék még mindig jobbak, mint a kereskedelmi tévék förtelmei, azért nekem mégis vannak aggályaim afelõl, hogy a mai gyerekek ilyeneken nõjenek fel. Hogy mi bajom van az animációs vígjátékokkkal?

1.Elõszeretettel alkalmaznak benne durva humort, amikor egy borzasztó, mi több tragikus eseményt úgy mutatnak be, mintha az egyáltalán nem is lenne szörnyû, sõt, nagyon is jó. Pl. amikor a Shrekben Fiona az éneklésével szétpukkasztja a madármamát, és a tojásaiból rántottát süt. Vagy a Jégkorszakban, amikor a dodómadarak beleesnek a kráterbe és elégnek.

2. Az animációs vígjátékok szereplõi viszonylag gyakran csinálnak gusztustalan dolgokat (böfögés, szellentés, ürülékbe lépés, hányás, taknyolás stb.) Ez azért baj, mert a gyerekek szívesen választanak példaképet a (mese)filmekbõl, és ha látják, hogy ilyeneket csinálnak, azt hiszik, ez a helyes "magatartás".

3. Az is gond, hogy az animációs vígjátékokba szívesen tesznek bele erotikus poénokat. Ezt nem úgy értem, hogy nyíltan szexelnek, csak tesznek néhány finomabb szexuális utalást.

Pl. a Shrek-ben a varázstükör azt mondja Hófehérkérõl, hogy a 7 törpével való kapcsolata "szûzi". Robin Hood pedig azt vallja magáról, hogy neki mindene a keksz.

A Shrek 2-ben, amikor elfogják Csizmás Kandúrt, Szamár azt javasolja hogy ivartalanítsák. Késõbb, mikor Shrek emberré változik, és a Kandúr azt mondja neki, hogy vesse le a ruháját, az ott lévõ lányok izgatottan felsikítanak. A végén pedig, amikor az egyik kismalac belecsimpaszkodik a Jótündérbe, azt kiáltozza: "Kukkolok! Kukkolok!"

Amúgy az IMDB-n azt olvastam, hogy a Shrek meg a többi híres animációs vígjáték Amerikában PG-s korhatári besorolást kapott, ami tudtommal azt jelenti, hogy "szülõi felügyelet melett ajánlott". Hát, ezek után nem tudom, hogy az ilyen meséket mesének lehet-e egyáltalán hívni.
Android666X 2008 dec. 17. - 17:43:06
(31/108)
Én nagyn szeretem minden részét, pedig nem vagyk már "kislány". A Shrek mindenkinek szól, korosztály nélkül. Bár lehet tévedek.
offtopic
hErO 2008 dec. 17. - 17:31:24
(30/108)
Kicsinyes, h a korkülönbséggel jössz, miközben ez teljesen lényegtelen (a Shrekrõl van szó!). Mindezt csak azért, mert nem tetszik amit írt. Ráadásul ki sem írod az életkorodat és úgy pofázol.
10/10
feeco 2008 dec. 17. - 16:29:21 10/10 Előzmény hErO
(29/108)
ha valakirõl azt írom, hogy még kislány, az nem kicsinyes, maximum "kicsinylõs" duma.. de miért is magyarázok neked, amikor megfogadtam, hogy nem állok le vitatkozni kisgyerekekkel??..