x-tro 2006 máj. 01. - 11:02:01
(51/391)
apa ez nem egy játék, hanem egy film...úgyhogy ez luftos volt kiscsákó...:P
blowup 2006 ápr. 30. - 22:43:20
(50/391)
Hát, intelligencia tekintetében csakis magadat minõsítetted....attól, hogy vkinek vmi nem tetszik, még nem feltétlenül "asshead" (mellesleg ilyen nincs is az angolban).....gondolj bele, az õ szemében te vagy az "asshead", amiért erre izgulsz... lol
Deathwing 2006 ápr. 30. - 18:56:13
(49/391)
x-tro szerintem te egy rettentõen nagy asshead vagy...
Nem játszott még egy résszel sem a sok Silent Hill játék közül, teljesen sötét a témához, "nem is tudta hogy ennek ilyen kultusza van".
Biztos azért nem tetszett neki a film, mert át se látta a sztorit (sõt,ebben biztos vagyok), mert aki nem játszott min. 2 résszel, vagy nem olvasott utána az nem fogja megérteni egyhamar...

x-tro ajánlom , hogy menj el egy csoportterápiára, vagy kicsit olcsóbban <a target=blank href="http://www.silenthill.hu/main.php?page=hirek" title="http://www.silenthill.hu/main.php?page=hirek">www.silenthill.hu</a> oldalra.
Így azért utólag remélem elovasod ott a történeteket, és megtetszik ez az univerzum, aminek valóban kultusza van, hiszen ez nemcsak egy Doom mozi vagy ilyesmi.Remélem kitalálsz a saját sötétségedbõl, és átlépsz egy szintén sötétséggel és köddel teli világba, bár ott akármelyik lény intelligensebb nálad :)
grind3r 2006 ápr. 30. - 12:11:38
(48/391)
Szerintem annak ellenére, hogy voltak zavaró eltérések a játékhoz képest, jó volt a film. A szekta elmebeteg nézete, hogy megteremtsék az istenüket, hogy elpusztíthassa a világot, jobban bejött, mint ez a boszorkányégetõs sztori. Pyramid head nagyon ott volt, meg a többi szörny is. A zene és a város kinézete kellõen visszadta a hangulatot. Csak Robbie a nyuszi hiányzott:)
koneko 2006 ápr. 28. - 13:00:48
(47/391)
Nagyon régen vártam már a filmet, mert a játék nagy rajongója vagyok.
Nem tudom elmondani mekkorát csalódtam, fõleg azért, mert viszonylag jól indul a film.
A város jól elkészített, jól sikerült a savköpõs szörny, és nagyon tetszett hogy a mobiltelefon hasonlóan jelezte a szörnyet mint a játékban a rádió.
De innentõl kezdve... Nem is értem, a történetet hogyan lehetett így elrontani és ilyen logikátlanul változtatni. Semmi sem stimmel. Hangulatában sem.
Ez megbocsájthatatlan szentségtörés a játékkal szemben.
És nem arra gondolok hogy minden részében hûen kell követni a játékot, hisz az nyilván lehetetlen, itt nem errõl van szó.
A közelében sem jár az eredeti koncepciónak.
Az egyetlen igazán jól sikerült dolog a filmben
a zene.
Semmi más.
Senkinek nem ajánlom, fõleg nem azoknak akik szerették a játékot.
gator 2006 ápr. 28. - 08:02:49
(46/391)
lattam a filmet es szerintem nagyon jo volt az adaptacio!foleg a jatekbol ismert szornyeket sikerult teljes mertekben athozni ! Viszon azt nem ertem Rose es a gyereke a balesetben meghaltak(+a zsarucsaj)?mert a film vegen ugye kijutnak a varosbol es haza is mennek de nem abban a vilagban vannak ahol ROSE ferje.
north 2006 ápr. 27. - 18:28:32
(45/391)
filmközben a következõ dolgok jutottak eszembe: Kör, Resident Evil, Barlang, Fahrenheit, Holtak hajnala, Ördögüzés Emily Rose üdvéért, Ördögûzõk. Persze mindezt sokkal eredetíbben vitték vászonra... szerintem. Sajna a játékkal nem volt szerencsém találkozni, de majd pótlom.
north 2006 ápr. 27. - 18:20:50
(44/391)
gyerkek, nagyon jó a film a rajongók nem lehetnek elégedetlenek. a csapat is profi, a zene is aláz, tehát összeségében nagyon klassz kis produkció. fo*tam is rajta rendesen, habár annyira nem para. übergomez
Ubul 2006 ápr. 26. - 17:10:53
(43/391)
emuparadise.org-on fenn van mint ps1-es játék,és van emu is hozzá...és naon fasza,legjobb szedrintem az összes silent hill közül...és szerintem a legnehezebb is.
Aarym 2006 ápr. 25. - 21:55:12
(42/391)
ÚÚÚÚ! Nekem meg pont az 1 kéne!:)
Sheryl 2006 ápr. 24. - 15:48:26
(41/391)
sziasztok!
Tudtátok, hogy a játékok alapján készülõ film tiszteletére a játékot készitõ cég összeállitott egy gyûjteményt a Silent Hill játékokból? A gyûjteményben Silent Hill 2, Silent Hill 3, Silent Hill 4 szerepel. Viszont állitólag csak PS2-re adják ki, limitált példányszámban.
evilway 2006 ápr. 23. - 19:40:06
(40/391)
he én is kiváncsi vok rá,de én már 2 óra mulva azt fogom nézni:)
ZAVI 2006 ápr. 22. - 13:11:29
(39/391)
Én nagyon kiváncsi vagyok erre a filmre, mert a játékkal játszottam egy keveset, és az nagyon félelmetes, misztikus volt, remélem a film is ilyen lesz. Az elõzetes mindenesetre elég bíztatónak tûnik!
Nock 2006 ápr. 21. - 13:31:34
(38/391)
Jah es Van Dammot sem akarom bantani, a Tokeletes katonan nagyon jol szorakoztam annak idejen :)
Nock 2006 ápr. 21. - 13:11:08
(37/391)
hmm... ha egy kategoria, akkor vajon miert nem inditjak ezeket a filmeket rangosabb fesztivalokon? (Berlin, Cannes, Sundance)
tudom hogy a hivatalos filmesztetika mai allasa szerint Tarantino ota nem beszelhetunk szerzoi es mufaji film kulonbsegerol, de azert egy Greenawayt vagy Lars von Trier-t hadd ne soroljak mar egy kategoriaba egy Van Damme filmmel :) film film, de eg es fold... egyszeruen mas a funkciojuk. Mig az egyik pusztan szorakoztatni akar, addig a masik valamifele altalanos igazsagot szeretne bemutatni egy szubjektiv szemszogbol (bar ez igy eleg sarkallatos definicioja a muveszfetnek :) )
x-tro 2006 ápr. 21. - 12:46:52
(36/391)
Film, film, tehát egy kategória, ráadásul érzek is valami hangulati közösséget, bár nagyon-nagyon távolról. Mûfaji különbség van, az igaz. De ilyen alapon fesztivált sem érdemes rendezni, hiszen ott is különféle mûfajú filmek versenyeznek... :))

Regény, regény, tehát egy kategória.
Off: A vadító szép napok amúgy régi film, asszem még a Csunking expreszz elõttrõl...

(Most, hogy már ennyit foglalkoztam ezzel a filmmel, a Silent Hillel, már kezd változni a véleményem. Lehet, hogy nem is olyan roszz ez...:)
Nock 2006 ápr. 21. - 10:41:30
(35/391)
hmmm... valoban kicsit tulburjanzott ez a vita, a teljesseg igenyehez szerintem azonban hozzatartozik meg egy ket informaciomorzsa.
A rendezo Christophe Gans francia szermazasu (persze ez nem azt jelenti, hogy nem daralhatta be az amerikai gepezet) megis aki latta a Farkasok szovetseget, az sztem egy picit tobbre fog szamitani tole, mint egy atlagos Uwe Boll fele jatek-megfilmesites (amik szamomra ertekelhetetlenul sz*rok). A screenplayt az a Roger Avery jegyzi, aki segitett Tarantinonak a ponyvaregeny forgatokonyvet megirni (persze Tarantinoba is bele lehet kotni, de ilyen alapon kibe nem?)
Mivel nem lattam meg a filmet (!!!!) ezert fogalmam sincs hogy milyen lesz. Amibol kovekeztetni tudok arra hogy vajon mire szamithatok, az az alkotok, es korabbi munkaik.

Vegul szeretnek egy szemelyesebb velemenyt alkotni WKW bevonasarol... Wong Kar-Wai a kedvenc filmmuveszeim koze tartozik, sok minden miatt (a hangulat, a tortenet, a visszatero szereplok) bar nekem szemelyszerint a korabbi munkai (chunking express, fallen angels) jonnek be. Viszont amit o csinal az filmmuveszet. Ossze sem hasonlithato egy ilyen Silent Hill kaliberu filmmel. (Ez kb olyan mintha Esterhazy regenyeit hasonlitanad ossze a Gaspar Andras muveivel) Az egyik magasmuveszet, a masik ponyva. (es ezzel egy pillanatra sem degradalnam le a ponyvat, nagy rajongoja vagyok Gaspar Andrasnak) de a ket kategoriat egy ringben versenyeztetni nem szerencses, mert ilyen (parttalan) vitakhoz vezet.

szoval ezekutan jo szorakozast kivanok mindenkinek, aki megis ugy dont, hogy ezek utan elmegy a moziba es megnezi ezt a filmet.
khk 2006 ápr. 21. - 07:48:32
(34/391)
Rendben x-tro, tényleg többet beszéltünk a filmrõl mint amennyit valószínû, hogy meg fog érdemelni, de a válaszaid jók voltak, jó arc vagy. :)
x-tro 2006 ápr. 20. - 18:23:16
(33/391)
Nem hiszem, nem hihetem hogy egyedüli ismerõje vagyok a dolgoknak, de sajnos mérhetetlen tudatlanságot tapasztalok, amerre járok. Bár ez esetben nem biztos, hogy mindenkinek ismernie kellene a tutit, hiszen ezzel egy törvényellenes (bár szerintem hasznos és jövõre nézve felmérhetetlenül fontos) folyamatot támogat. Ám törvényt csak az sértsen, aki ennek következményeit is vállalja. A letöltés amúgy legális, a megosztás viszont nem, mint ezt nyilván te is tudod.

...(gondolom ide jön majd a "marketinges2, meg a "médián kersztül történõ legenda generálása" ami a nézõ szemében értékesebbé teszi a filmet blablabla... óriási konspirációs elméleted ide vágó passzusa)---&gt; ezt mondjuk teljesen nem értem, de ez legyen az én bajom.

Ez, hogy a rendezõ is játékos volt még gázabb az én szememben, hiszen csak irigykedni lehet rá/sajnálni lehet, hogy volt alkalma megfilmesítenie ezáltal feldolgozni a paráit. Sok kicsi lúzer gamer meg csak emésztgeti sajátjait, és esetleg ettõl várja a feloldozást, ha nem sikerült megemésztenie azokat. Bár a végeredmény az, hogy nyereséges lesz-e a film, vagy nem. Nyereséges lesz, és ez a valódi lényeg. Dõl a dela, de nem a te számládra, te csórón tovább fogsz bolyongani a depresszív mélabúban.

Amúgy, de ez már eddig is nyilvánvaló, nekem a tököm is tele van a mélabús, depresszív izékkel, valószínúleg ezért is utálom ezt a filmet. A játékot pedig nem játszottam, mint ezt korábban említettem. Puszta kíváncsiságból töltöttem le ezt a filmet, és álmomban nem gondoltam, hogy ennek ilyen kultusza van... Nem vagyok egyébként sem gamer, mára már csupán mahjonggozok... :)
meg néha picit sakkozom.

Jó film volt legutóbb a Vadító szép napok (Wong Kar-waj). Ez van. Azért mondom ezt, mert mélabús és picit depresszív, és szép és melankolikus.

Igen, nem ez fogja nem tudom milyen magasságokba emelni Amerikát. Maximum újabb alapanyag a Horrorra akadva 5-höz..:P

Nem érdekel a téma tovább, már így is jobban belementem, mint amennyire érdemes... jó szórakozást illetve parázást. Nektek a kettõ nyilván ugyanaz...
khk 2006 ápr. 20. - 17:34:40
(32/391)
Tyúk vagy a tojás tipikus esete, a torrentes dologhoz ennyit. valóba a filecserélésnek rengeteg formája létezik, errõl kár vitázni, de azért örülök, hogy 2006-ban a mindenapos netes élet rejtelmeibe beavatsz minket, mint az egyetlen nyitott szemmel járó ember. Köszönjük. Viszont a Silent Hill játék azért érdekes, mert kérdések egész sorát veti fel, a kérdések pedig ebben az esetben teljesen személyre szabottak. A film azért lesz érdekes, mert a rendezõ minden téren körül járta a témát. Fórum beszélgetéseken vett részt, játszott, olvasott (gondolom ide jön majd a "marketinges2, meg a "médián kersztül történõ legenda generálása" ami a nézõ szemében értékesebbé teszi a filmet blablabla... óriási konspirációs elméleted ide vágó passzusa). A játéknak pedig nem a félelem keltés volt a célja hanem egy mélabús, depressziv világ megteremtése, ahol semmi sem az aminek látszik. Olyan kérdéseket vet fel mint, hogy a város maga a személyre szabott purgatórium etc. Én személy szerint kiváncsi vagyok rá, hogy a film készítõi, hogyan élték át a játékot és biztos vagyok benne, hogy az amerika film ipart nem az "alkotás fogja a maga területén Ghibli-i magasságokba emelni.
Kiváncsi vagyok rá, hogy neked mi a jó film.