fields 2011 máj. 31. - 17:45:11
(311/391)
Szerintem teljesen érthetõ a történet, és egy erõs 9-t mindenképp érdemel. Én nem ismerem a játékot, a filmrõl sem hallottam - de azt hiszem elsõre megértettem a nagy részét.
A kislány és az Anyuka meghalnak a balesetben, úm. a túlvilágra kerülnek, egy másik dimenzióba, Silent Hill-be. Ezért van, h a film elején telefonálni tud, de a férje az üzenetet már nem hallja, vagy az, h leszúrja a vén boszorkány, és a fájdalmat "érzi" még, de a seb begyógyul megaától (hiszen õ a jó oldalon van), és a lehulló vércsepp, ami bizonyítéka a társaság újabb gyilkolásának, - indítja el a megégett kislány legvégsõ bosszúját. A rendõr csaj is meghal egy balesetben, ezt bizonyítja a film végén a motor az úton, õ is ezért látja a Halott várost és az anyukát.
A városban mindenki halott, meghaltak a nagy tûzben, de büntetésképpen, mivel gonoszak, a városban ragadtak, mintha élnének, - teljesen csak a film végén halnak meg, amikor a megégett kislány megöli/széttépi õket.
Amikor megszólalnak a szirénák (harangok? már nem emlékszem), az a kinti világban úgy jelenik meg, mintha a gáz törne fel a bányából, de a másik dimenzióban valójában a kislány gyûlölete, haragja jelenik meg szörnyek alakjában. Így bünteti még mindig a bigott és fanatikus, ocsmány társaságot, akik miatt megégett. Ezért is van, h az anyját nem bántja a templom lépcsõjén az a marha nagy benga izé - ahogy a film végén is elhangzik, hiszen az anyja...Akármit is tett, vagyis hagyta, h tegyenek a lányával. A középkorú rendõr hapsi túlélte a tüzet, hiszen õ volt az egyetlen (aki kivitte a karjában a megégett kislányt) aki jó volt hozzá. És a kórházban a kislány fájdalma és szenvedése miatt mindent és mindenkit "megfertõz" gyûlölettel maga körül, aztán fel is égeti a várost.
Ami kicsit számomra is érthetetlen, az az árvaházas dolog. Mert az lehet, h az iskolában a kislányt megerõszakolta még a megégetés elött az takarító görény, - na de akkor a szöszi kislányának (ha õ lenne a megégett kislány kislánya) sokkal idõsebbnek kellene lennie. A megégetés után viszont már ki akarta volna megerõszakolni??, meg hát nem is tudták volna, hiszen a gyûlölete miatt õ lett az "úr" a többi ember felett. Szóval ezt nem értem én sem, - oké, h a megmaradt a jó oldalaa kislány alakjában, de valóban elhangzik valami megerõszakolás, stb. is.
A végén hazatérnek, de mindent csak egy függönyön keresztül látnak, hiszen halottak, más valóságban vannak már.
agarik 2011 máj. 28. - 21:55:01 Előzmény Penpumpa
(310/391)
Játékadaptációnak is gyenge, mert az egész zavaros, teli van összefüggéstelenül kirgadott részekkel, sehol egy magyarázat.
A vége (ti. az alapsztori) hihetetlenül egyszerû, már-már gagyi.

Ez az "alkotás" sehol nincs mondjuk egy Resident Eviltõl, egy Mortal Kombattól - de még a Super Mario Bros. is túltesz rajta!
9/10
Újvállalkozó 2011 máj. 22. - 23:18:04 9/10
(309/391)
Szerintem jó film, épp ez a lényeg benne, hogy nyomasztó, mint a játék. 9-es. :) Bár a vége tényleg zavaros.
6/10
redjohn 2011 máj. 22. - 18:22:27 6/10
(308/391)
Egyszer meglehet nézni, de szerintem elég gyenge film lett. Az embernek öngyilkolási hajlamai lesznek ettõl a filmtõl. Egy emos lehet föl is vágja az ereit rajta :D Ráadásul szerintem amellett hogy nem lett egy nagy alkotás szerintem elég nyomasztó film is. 10/6
9/10
Penpumpa 2011 máj. 22. - 10:35:58 9/10
(307/391)
Mint önálló film talán kicsit gyenge lenne, de mint játékadaptáció egyszerûen fantasztikus! Látszik a filmen, hogy a készítõk ismerték a játékot valamennyire. Tényleg az egész város egytõl egyig olyan ködös, sötét, rejtélyes, mint a játékban. A sztori lehet kicsit értelmetlen, de meg tudjuk bocsátani, aki akarja, az megérti. Azt hallottam, csak azért tették bele ezt a férjes szálat a filmbe, mert szinte nem is volt férfi szereplõ a filmben. A zenék is majdnem az összes a játékokból vannak. Hallottam készül a folytatás, ami a 3. játék alapján készül (és nem folytatja az elsõ filmet)
10/10
Alasseo 2011 máj. 22. - 10:24:09 10/10
(306/391)
Ne már, egy ilyen jó film a Film+ nevû csatornán?! Hihetetlen!
Még régebben láttam és nem tévében, de nekem nagyon tetszett a Silent Hill. Én nem ismerem a játékokat, de ez a film önmagában is megállja a helyét. A hangulata nagyon ütõs volt, a szereplõk tetszettek és egyáltalán nem unalmas film, engem a teljesen lekötött, nagyon hamar elszaladt a két óra. Szerencsére itt nem gagyi papírszörnyekkel, meg kölcsönzõbõl lopdosott, tönkrement jelmezekkel akarják elhitetni a nézõkkel, hogy egy feszültséggel teli élményben lesz részük. Én ajánlom mindenkinek.
SzFeri82 2011 márc. 26. - 00:37:56 Előzmény xshampster
(305/391)
Vicces vagy. Az egész filmben csak a bogarak és a köd, talán még az átváltozások voltak CGI trükkök, minden egyéb jelmez és maszk.
7/10
stev3ns 2011 febr. 05. - 00:00:49 7/10
(304/391)
pyramid head a legjobb :) mar csak miatta is kene a filmbol 2.resz
Bobbie 2011 febr. 04. - 02:05:28
(303/391)
Jó és igényes horror film. Én nem játszottam a játékkal, nem ismerem az elõzményeket.
De a filmet nézve egy jó és kiadós félelemfolyamban úszkálhatunk.
10/10
tyrichie 2011 febr. 04. - 01:01:19 10/10
(302/391)
Ez egy jó film.
9/10
skip 2011 febr. 03. - 23:58:23 9/10
(301/391)
Csak hogy ez a film elvileg az elsõ rész alapján készült nem pedig többién.És csak négy része van illetve most készül egy újabb rész de ez egy úgynevezett Reboot lesz.
bigcroker 2011 febr. 03. - 18:15:17
(300/391)
ha nem vagy horror rajongó vagy (és) nem vagy oda a címadó játékért, hát ne várj a filmtõl túl sokat! a film magában értelmetlen és értelmezhetetlen, ha mégis megnézted és nem érted (mint én:) itt a fórumon van néhány magyarázat, de jórésze erõsen sántít.
8/10
Talas 2011 febr. 03. - 18:01:14 8/10
(299/391)
Szerintem nem volt rossz film bár egy kicsit érthetetlen.A feszültséget végig fenntartotta.
twillight 2011 febr. 03. - 12:22:56
(298/391)
Veszel nekünk konzolt, programot, szabadidõt hozzá?
twillight 2011 febr. 02. - 23:29:00
(297/391)
Mindenki meghalt, és most egy szellemvilágban vannak.

Amúgy történet nincs, értelem nincs ebben a filmben. A játékban talán még volt, de ittenre sikerült teljesen kiherélni.
Raymee 2011 febr. 02. - 23:26:51
(296/391)
Azért kellett mert õ nem csak hasonlított rá,hanem ugyanazok voltak: mondta is a kiscsaj(aki elvileg a démon volt),h a szöszi lánya a megégetett kislány jó oldala. Bár én úgy vettem ki,h igazából nem csak a jó oldala,hanem a lánya is,mert mintha megerõszakolták volna..de ezt lehet félreértettem
lohana 2011 febr. 02. - 23:21:47
(295/391)
Amúgy nem értettem semmit sem az egészbõl, miféle bádog emberek voltak ott. Próbált a Rose Mary fil asszociációját kelteni ezzek a szöszi rövid frizurás hajjal, de akkor sem értem, miért kellet elégetni a kislányt. Minden gyerek arcra egyforma és ha hasonlít egy korábban elégetetthez akkor miért kell õt is.
lohana 2011 febr. 02. - 23:19:57
(294/391)
Én film közben ettem meg fõztem, pont akkor amikor a mesélõs részek voltak benne, de mi volt ? Mi a tõrténet ? Miért nem haltak meg lennt a sötétruhások amikor mindenki meghal mert fõldgáz jön ki ? Mi a tõrténet ? Miért égetnek meg mindenkit ?
Milyen játékot kell játszani akkor érted meg, mi ?
Jin-TA 2011 febr. 02. - 22:33:09 Előzmény iron90
(293/391)
Az a baj hogy ezt a filmet igazán csak az érti meg aki játszott a játékkal.Ráadásul elég sokat változtattak a játékhoz képest,kicsit elégé átírták a forgatókönyvet.Ott férfi a fõ szereplõ nem pedig nõ,nincs benne a férj karaktere meg a nyomózó fickó stb...
1/10
vandor29 2011 febr. 02. - 21:19:44 1/10 Előzmény iron90
(292/391)
Nagyon vacak, lapos az egész....
De a filmplusztól nem is vártam mást, bár a többi csatorna sem jobb, kivéve az ismeretterjeszõket.