vénasszonyok_nyara 2011 nov. 05. - 19:28:21
(31/51)
Talán olvasd el, mire válaszoltam. A film tényleg jó, de azért figyelmedbe ajánlanám a "The wind that shakes the barley" címû filmet. Ha már az angolokról van szó.
10/10
Ford Mustang 2011 nov. 05. - 19:00:08 10/10
(30/51)
Eszméletlen nagy film. Rea fantasztikus, mint mindig, Withaker is szintén frenetikus, ilyen jól talán még A szakaszban alakított.
10/10
szerella 2011 nov. 05. - 18:52:49 10/10
(29/51)
Egyetértek, naqgyon jó film és zene, 10-es.
Kyoko 2011 nov. 05. - 18:26:17
(28/51)
Nem húzták le, csak már nem akart tovább színészkedni, de nem tudni persze, hogy mi az igazság.
babrafax 2011 nov. 05. - 16:59:49
(27/51)
Jay volt a Csillagkapuban a gonosz idegen?Ejha!Aztán gondolom lehúzták a slozin.Úgy tudom egy meleg bárban akadt rá a stáb,de lehet hogy ez csak amolyan filmes legenda.
blowup 2011 nov. 05. - 11:20:32
(26/51)
Ebben láttam elõször Forest Whitakert, egy életre megjegyeztem. Még nem volt Csillagkapu, Jaye is maradandó volt.
Minimum 8, de inkább 9, még nekem is :)
10/10
olang 2011 nov. 04. - 08:39:04 10/10
(25/51)
Nagyon-nagyon jó film! :)))
9/10
Ezüstliliom 2011 szept. 23. - 23:50:55 9/10
(24/51)
Igen, sajnos gyakori hiba az itteni filmelõzeteseknél, hogy lelövik a poént.:/
9/10
kritiza 2011 szept. 23. - 22:49:25 9/10
(23/51)
Ez egy csodálatos film, összetett, mély érzelmekkel, mondanivalóval, és jó zenével. Teljesen a hatása alatt vagyok még mindig. Nagy öröm, amikor végre nem a felszínes amerikai feldolgozását látjuk az emberi érzelmeknek, hanem leásnak a lélek mélyére a készítõk és olyan emberi kapcsolatokat mutatnak be, amelyeket a hétköznapokban csak kevesen értenek meg. Épp ezért arra számítottam, hogy a kommentek közt sem nagyon lesz olyan, aki kellõen nyitott és felvilágosult ehhez a filmhez, de kellemesen csalódtam.

(Kár, hogy itt a Port-on már a tartalomleírásban majdnem az egész sztorit lelövik. Nem tudom, miért kell ez, miért nem elég csak az alapot megemlíteni. Szinte a végéig leírják a történetet, még kész szerencse, hogy ez a film elsõsorban az érzelmekrõl és a lélekrõl szól, így a hatást mégsem sikerült elrontani vele.)
Szerintem 9/10-es.
géGyula 2011 ápr. 04. - 01:32:55
(22/51)
Szerintem szuper film, a legjobbak között kaphat helyet.

Mindenkinek ajánlom.
Felhívom a figyelmet az angolszász(figyelem: egyáltalán nem szükségképpen amerikai)szabad szellemre, mûvészi és egyéb szabadságra.
Mérföldekre kell még nõnünk az emberré válás rögös útján.
7/10
Sadenal 2010 dec. 14. - 13:06:56 7/10
(21/51)
45 percig jó, aztán valamiért elveszti a varázsát....Jaye Davidson meg tényleg nagyon jól játszik benne...De ez sajnos nekem kevés.

7/10
Kyoko 2010 ápr. 05. - 15:16:49
(20/51)
Nekem nagyon tetszett ez a film, kifejezetten Jaye miatt vettem meg, egyetlen darab volt belõle és 5000 ft-ba került...de nekem megérte.
Feltettem Jaye-t az iwiwre, jelöljétek be :)
Ha kell vkinek a film zenéje, akkor írjon ide : x-gen@freemail.hu
10/10
Shaba 2010 márc. 20. - 18:55:22 10/10
(19/51)
SPOILER!!!

Mondod, te elhagynád a záró képsort, és Fergus megfáradt székbe roskadásával finiselnél. Így is lehetne snittelni, kétségtelen. A film viszont felépítésében többszörös ellentétpárral dolgozik, és ezek egy részét jellegzetesen keretes szerkezetbe foglalja. Az, hogy pont Fergus meséli el Dilnek a legvégén Jodynak a fogság idején tapogatózva, fogvatartója alkatát-akaratát kiismerendõ elbeszélt anekdotáját, szerintem megnyugtató zárás, legalábbis pszichológia értelemben megnyugtatóbb, mint történetileg, s ebben talán igazzad van. De még képileg is szükséges volt, hogy a nyitáskor - a tradicionális bal-jobb mozgásvektor ellenében - jobbról balra tartó kamera ellentéteként (ismét keretes tehát a szerkezet) a szereplõktõl fokozatosan távolódó fényképezés itt balról jobbra haladjon, mialatt már csak az újra hallott, de idõközben színesebbé lett (vagyis egyénre szabottan adaptált) tanmese szavai élnek elevenen: voltaképp a hang zárja a filmet, nem a képsor. A rendezõi elgondolás ily módon lecsengeni engedi az általad preferált képsorban csak félig-meddig oldott feszültséget, és Dil sorsára nézve is kulcsot ad a kezünkbe, amit nem tehetett volna pedig, ha ott és akkor zárja a mozit, ahol azt te kívánnád. Dióhéjban errõl most csak ennyit. :)
Raidmax 2009 okt. 08. - 13:08:17
(18/51)
valakinek nem kell eredeti dvd-n ? 500ft eladó , nekem nem tetszet!
ha valakinek kell írjon e-mail-t ide a hozzászólásokhoz is , hogy írt ,hogy tudjak róla!
majd nézegetem folyamatosan az oldalt.
10/10
offtopic
Shaba 2009 jan. 02. - 20:27:39 10/10
(17/51)
Felriadtak, kapcsoltak, pótolták. Ezt már szeretem.
8/10
offtopic
zee944 2009 jan. 02. - 20:11:54 8/10
(16/51)
Kezdj el ocsmány módon szitkozódni, seperc alatt itt lesznek. Nekem bevált.
9/10
offtopic
Ezüstliliom 2009 jan. 02. - 20:02:44 9/10
(15/51)
Semmi gond, elõfordul.

Általában elég megemlíteni, hogy spoiler kellene elé, és a moderátorok intézkedni szoktak. Úgy tûnik, most ez várat magára.
10/10
Shaba 2009 jan. 02. - 19:56:58 10/10 Előzmény Ezüstliliom
(14/51)
Visszaolvasva most már magam is úgy vélem, túlmentem azon a határon, amennyit még gond nélkül el lehet árulni egy filmbõl, a poén idõ elõtti lelövésének veszélye nélkül. Sorry. De így sikerült, át már nem szerkeszthetem, a fórum-moderáció meg eszerint jóindulatúan átsiklott a dolgon. Mit tehetnék? Mea culpa.
9/10
Ezüstliliom 2008 dec. 18. - 22:27:37 9/10 Előzmény Shaba
(13/51)
Ez elé a hozzászólás elé is nagyon kellene egy "spoiler" felirat. Ne vegyük el az új közönségtõl a rádöbbenés élményét!

Amúgy meg le a kalappal elõtted. Szerintem ez az egészséges hozzáállás.

Lehet ám így is, Maddox.:)

Engem nagyon megérintett lelkileg ez a film. Tipikusan az a fajta, ami még azután is a hatása alatt tart, mikor már a stáblista is rég lefutott. Régóta várom, hogy újra leadja valamelyik igényesebb csatorna.
10/10
Shaba 2008 aug. 13. - 22:34:12 10/10
(12/51)
***SPOILER***
Akárki akármit mondjon (vagy tartson magában errõl), a film - közepesen erõs amúgy, s nem pedig erõsen közepes - szereplõi hozzák a kötelezõen elvárhatót, kivéve Whitakert, aki tutira menõt alakít, illetve Jaye-t, aki olyan szinten játszik lányt (valójában: transzvesztitát), hogy az már elképesztõ. Stephen Rea igazat állít, mikor szerepe szerint a következõket ejti el maga elé, kissé eltöprengve: "Õ mindenkinek az esete..." Mert az a lány, akit Jaye - kettõs értelmében is a szónak - e filmben alakít, gyönyörû, izgalmas, némiképp rejtelmes, bár túlontúl kacér is egyben, ami finoman szólva ráutaló magatartás, mert egy született nõ, ha csak kicsit is ad magára, ilyen egyértelmû utalásokat soha nem tesz, s ilyen nyíltan nem koldulja a szeretetet.

Nem mellékesen még: marhaságnak tartom a megállapítást, hogy ez a film - úgymond - társadalomellenes volna, már csak ezért is, mert ezek az emberek, akárhányan legyenek is, eleven részei egy (adott esetben: a) társadalomnak, ami általuk (is) az, ami - vagyis akkor már eleve nem lehetnek ellene. Tagjai, nem bomlasztói annak. Homoszexualitásról ki így vélekedik, ki meg úgy, mert egyéni ízlés dolga az ilyen. Én egy kissé máshogy. És hadd keménykedjek, kötekedjem egy kissé. A magam neme számomra közömbös, legalábbis szexualitás terén. Sem undort, sem érdeklõdést nem vált ki. De álljon itt valami meglepõ: ha õszinte akarok lenni, hát a Jaye alakította lányt, ismerve pedig a filmbe kódolt egyenlet megoldását, én minden további nélkül magamhoz vonnám és megcsókolnám. Bizisten meg. Tenném ezt hetero férfiként. Mert szépnek, vonzónak, érzékenynek, karakterében izgalmasnak, továbbá - s ez igen lényeges(!) - emberként teljes lélekkel bírónak látom õt. Na, erre varrjanak gombot mindazok, akik kiakadnak itt egy valós jellemábrázoláson, és holmi morális rend nevében tûbe fûzik a tevét! Rossz hírem van számukra: az élet már csak ilyen. Tovább megyek: ilyen is.