Téma: Skins

10/10
bewitched 2008 szept. 21. - 13:02:24 10/10 Előzmény Vinogradov
(59/759)
"És Cassie milyen édes abban a cilinderben...
Na jó, ennyi elég lesz...
(Úgy érzem a dicshimnusz ismét kitörni készül)"
Cassie a kedvenc szereplõm, szóval nyugodtan ömlenghetsz róla, úgysincs nagyon más rajtunk kívül a fórumon:P

"...az másik kérdés, hogy az 1X07-ben Michelle ablaka elõtt Sid már behúzott egyet Tonynak, míg az 1X08-ban ez már nem sikerült és csak egy pofonra meg egy sírásra futotta? Ez egy elég szarvas hiba. Na, mindegy...)
Igen, a következetesség néha hiányzott sorozatból.

"Nélküle egyébként szerintem durvábban festene: olyan hardrocker feje van a srácnak, hogy simán el tudnám képzelni csápolni egy Slipknot koncerten.
Rövid hajjal meg...
Sid rövid hajjal? "
A Sidet játszó színész szerintem pont olyasmi lehet a való életben, legalább is a skinsis videókból, amik a válogatásokon készültek ez jön le.

"Michelle-nek igazából Josh-sal kellett volna összejönnie, Tony meg elmehetett volna szerzetesnek és elmélkedhetett volna a világ nagy kérdéseirõl a buszbalesete után..."
Az az érzésem valaki nagyon bírta Tonyt...;)

"Miért, az elsõ évad elsõ hét részében alig szerepelt Effy, aztán meg egyszer csak, hopp, egy külön rész!
A 2X02-ig nem is tudtunk Sketch létezésérõl - boldog idõk! - aztán meg hirtelen itt van egy tök új karakter. "
Jó, végül is igazad van, de Jal nekem eléggé semleges figurának tûnt egészen odáig...

"Hogy a szereplõk elkezdték játszani az élet nevû játékot."
Hát azt eléggé nagy tétekkel kezdték el játszani..

"Magyarul?
Skins DVD?
Talán majd a 25-ik jubileumi kiadás hozzánk is eljut..."
Akkor örülök, hogy nem csak én vagyok lemaradva. Igen, vettem észre, hogy a legjobb sorozatok csak kevésbé ismert adókon futnak késõ este..

"Ez olyan délután 3-4 óra körül volt...
Aznap már nem hagytam el a lakást..."
Én a második évad elején fedeztem fel magamnak szóval onnantól hétrõl hétre követtem.

"Mivel idehaza már bizonyos oldalakon (sorozatjunkie.hu) olvastam róla elég pozitív dolgokat magyar részrõl is.."
SZtem õ volt az egyetlen aki írt róla, én is csak nála találtam meg ajánlót magyarul.

"Te hogyan?"
Lj böngészés során láttam, hogy egy ausztrál srác ömlengett a Maxxie-ról és gondoltam belenézek.. Aztán mikor megtaláltam a neten az összes részt, én is a géphez láncolódtam:D

Van kedvenc részed bármelyik évadból?
10/10
Vinogradov 2008 szept. 20. - 17:51:22 10/10
(58/759)
"Egy kicsit grafomán vagyok, és ha nem vigyázok, eléggé meg tud szaladni a kezem a klaviatúrán..." lol Ha te nem írogatnál, akkor haldoklana a fórum;) Szerintem eddig elég kevesen hallottak errõl a sorozatról..."

Jaja, egy kicsit ezért is szoktam túlzásba vinni a lelkesedést...
Illetve csak addig tettem, amíg meg nem kaptam valakitõl, hogy az ömlengésemmel elvettem a kedvét a sorozattól...
De, ha el tudtam venni, bármilyen baromságokat is írtam, akkor nem is igazán akarta megnézni...
Szerintem...


"Tényleg elég bájos az esküvõi ruhás jelenet(még lány szemmel is):D"

Ugye?
És Cassie milyen édes abban a cilinderben...
Na jó, ennyi elég lesz...
(Úgy érzem a dicshimnusz ismét kitörni készül)



"Chrisben egyetértünk. Én mondjuk fõleg a 2. évadban szerettem meg, ahogy kicsit komolyabbra váltott a története. Az Angie-s dolog sztem kész komédia volt, bár nem mondom h nem hallottam már ilyenrõl a való életben is... És tényleg nagyon elcseszett családja volt, mint ahogy az az S2-ben kiderül..."

Létezik ilyesmi, de a környezetemben még nem hallottam ehhez hasonlatosról.
Mindenesetre egy olyan országban, ahol, akit mi "tanárnõnek" szólítottunk volna anno a gimiben, leendzsizik, ott szerintem bármi megtörténhet.
Az biztos, hogy Angie elég vicces karakter volt: az elsõ évad végéig nem sok esélyt kaptunk rá, hogy komolyan vegyük. Utána viszont a 2X05-ben nagyon meglepett a visszatérése.
Nem volt túl szép dolog tõle, amit Chris-szel mûvelt (no persze Chris is ludas volt a dologban...), de végül is normálisan írták ki - õ lelépett, a lakását meg otthagyta Chrisnek és Jalnek (és Cassienek! - ez utóbbiért mindent megbocsátottam neki).



"Sid nekem elég semleges volt, szóval fõleg akkor tudtam tisztelni, mikor megütötte Tonyt és végre a sarkára állt annyi bénázás után. És csak engem zavart, hogy állandóan rajta volt az a hülye sapka?! Vagy az erõsíteni szándékozott a lúzerségét?"

Nekem kezdettõl fogva szimpatikus volt a karakter, nem csak akkortól mikor a sarkára állt (ez már az elõtt a bizonyos punch elõtt megtörtént - az másik kérdés, hogy az 1X07-ben Michelle ablaka elõtt Sid már behúzott egyet Tonynak, míg az 1X08-ban ez már nem sikerült és csak egy pofonra meg egy sírásra futotta? Ez egy elég szarvas hiba. Na, mindegy...)

Ami a sapkát illeti, Tony is megmondja az utolsó részben, hogy Sid úgy néz ki benne, mint egy retardált.
Nélküle egyébként szerintem durvábban festene: olyan hardrocker feje van a srácnak, hogy simán el tudnám képzelni csápolni egy Slipknot koncerten.
Rövid hajjal meg...
Sid rövid hajjal?



"Michelle-rõl sok dolog derült ki az S2-ben, ami kicsit emelte a szememben bár a kapcsolatuk Tonyval elég elcseszett volt ott már..."

A kapcsolatuk úgy az elsõ évad harmadik részétõl már látszott: rendkívül elcseszett - hiába d*gtak még az elején egész nap.
Michelle-nek igazából Josh-sal kellett volna összejönnie, Tony meg elmehetett volna szerzetesnek és elmélkedhetett volna a világ nagy kérdéseirõl a buszbalesete után...
Na, nekem 8 - csak azt akartam érzékeltetni, hogy ez pl. egy reális befejezés lett volna.
Inkább ez, mint hogy: ja te az egyik egyetemre, én a másikra, és kész.
Aztán a sorozat végén meg egyáltalán nem értette senki, hogy akkor most összejöttek, vagy össze fognak jönni, vagy éppen most mentek szét?



"Jal egész története az utolsó pár részre lett összesûrítve, mintha az író/rendezõ csak akkor vette volna észre magát, hogy õ is ott van."

Ezt én nem így érzékeltem.
Engem nem zavart, hogy õ inkább a vége felé került elõtérbe. Miért, az elsõ évad elsõ hét részében alig szerepelt Effy, aztán meg egyszer csak, hopp, egy külön rész!
A 2X02-ig nem is tudtunk Sketch létezésérõl - boldog idõk! - aztán meg hirtelen itt van egy tök új karakter.



"Így ugyanis Abigail egy olyan karakter, akirõl nem igazán tudtuk meg, hogy pontosan mitõl is lett ennyire hülye (mert az ember szerintem sosem születik csak úgy annak...)"
Biztos vagy benne, hogy nem születhet annak? Ezen én vitatkoznék..;) -LOL!

Hülyének senki sem születik. Csak úgy lehet valaki hülye, ha a körülményei arra prhedesztihnálják. - Kádár elvtárs (az MSZMP XXIII. kongersszusa)után szabadon - értsd: ha a "hülye" szó helyére a "kommunistát" illeszted be, az idézet pontos lesz.



"Miért volt nagy csalódás? Pont ahogyan te is írtad a befejezetlensége miatt. Mikor a végére értem, azt vártam h még lesz egy-két rész ami tisztázza, hogy akkor most mi is lett mindenkivel... Egyszerûen mintha az évad elején az események csigatempóban haladtak volna és utána az utolsó pár részben eszükbe jutott volna, hogy ezt valahogy be is kéne fejezni.. Cassie is ahogy hirtelen elutazott - ki tudja hogyan és mibõl. Maxxiék is csak úgy leléptek egy hirtelen ötlettõl vezérelve. És a többiek dettó. A részletekre már nem emlékszem, mert én csak egyszer láttam az egészet..:)"

Nem tudom mikor döntöttek róla, hogy csak két évad lesz ezzel a gárdával, de, akárhogy is, ami nekem határozottan összecsapottnak tûnt, az az utolsó rész.
Elõtte szerintem klappolt minden - kivéve egy-két homályos részletet.
Ugyanis, mint már írtam valahol régebben, úgy gimi vége felé - legalábbis velem így volt - minden begyorsul, és az élet egy hihetetlenül pergõ ritmust vesz fel.
Pont ezt éreztem az utolsó részeknél.
Hogy a szereplõk elkezdték játszani az élet nevû játékot.
És ebben a játékban nincs túl sok idõ a lamentációra meg a döntésképtelenségre.



"Amúgy a dvd az magyarul jelent meg?"

Magyarul?
Skins DVD?
Talán majd a 25-ik jubileumi kiadás hozzánk is eljut...

Számtalan remek sorozat van a világban, amirõl nálunk csak az ínyencek tudnak, mert olyan réteg, vagy elvont - mondják a magyar tv-k és dvd-kiadók (ilyen például az m1 által megvásárolt (és ezt a döntést nem lehet eléggé dícsérni) és már vagy három hete sugárzott Mad men címû vasárnap esti cucc).

A Skins pl. valamiért marhára nem érdekli õket - szerintem.

Pedig nem vagyunk mi olyan hülyék, hogy nem lenne igény a sorozatra.
Sõt, szerintem ha valaki, mi aztán, a sok maszlag után, tényleg szomjazzuk a jó sorozatokat - mert a magyar tv-k sokáig inkább utóbbi megvásárlását preferálták (pl. Cowboy bebop helyett Dragonball, A bolygó neve Föld helyett a Babilon 5 stb).

Én egyébként sok magyarnál elõbb ismertem meg a sorozatot.
Elõször is: 2005-ben én már jártam kint Londonban, és ott nem mindennapi ismeretségekre tettem szert.
Úgy adódott, hogy a látogatást, két ottani barátom múlt nyáron tudta viszonozni.
Ahogy az lenni szokott, a hatalmas beszélgetések és némi városnézés (meg némely kulturált szórakoztatásipari egység meglátogatása) mellett DVD-zés is szóba került.
És ekkor õk elõszedték a Skins elsõ évadának gyönyörû angol X lemezes extra kiadását megfenyegetvén, hogy ezt nem hagyhatom ki.
Mikor kiderült, hogy egy általam Angliában már megismert sorozat, az egy manchesteri lakótelepen játszódó Shameless alkotógárdája készítette a MÛVET, azt mondtam: próbáljuk be...
Ez olyan délután 3-4 óra körül volt...
Aznap már nem hagytam el a lakást...

Mikor végignéztük az elsõ évadot, és megtudtam, hogy lesz második...
Hát mit mondjak: marhára megörültem...
Mivel idehaza már bizonyos oldalakon (sorozatjunkie.hu) olvastam róla elég pozitív dolgokat magyar részrõl is, megörültem, mert ekkor már biztosnak látszott a magyar felirat kecsegtetõ lehetõsége.
És természetesen ekkor már az sem volt kérdés, hogy végignézzem-e a Skins-t?

Én így találkoztam vele...

Te hogyan?
10/10
bewitched 2008 szept. 20. - 15:10:08 10/10 Előzmény Vinogradov
(57/759)
"Egy kicsit grafomán vagyok, és ha nem vigyázok, eléggé meg tud szaladni a kezem a klaviatúrán..." lol Ha te nem írogatnál, akkor haldoklana a fórum;) Szerintem eddig elég kevesen hallottak errõl a sorozatról...

Tényleg elég bájos az esküvõi ruhás jelenet(még lány szemmel is):D

Chrisben egyetértünk. Én mondjuk fõleg a 2. évadban szerettem meg, ahogy kicsit komolyabbra váltott a története. Az Angie-s dolog sztem kész komédia volt, bár nem mondom h nem hallottam már ilyenrõl a való életben is... És tényleg nagyon elcseszett családja volt, mint ahogy az az S2-ben kiderül...
***SPOILER***
Sid nekem elég semleges volt, szóval fõleg akkor tudtam tisztelni, mikor megütötte Tonyt és végre a sarkára állt annyi bénázás után. És csak engem zavart, hogy állandóan rajta volt az a hülye sapka?! Vagy az erõsíteni szándékozott a lúzerségét?

Michelle-rõl sok dolog derült ki az S2-ben, ami kicsit emelte a szememben bár a kapcsolatuk Tonyval elég elcseszett volt ott már...

Jal egész története az utolsó pár részre lett összesûrítve, mintha az író/rendezõ csak akkor vette volna észre magát, hogy õ is ott van.

"Így ugyanis Abigail egy olyan karakter, akirõl nem igazán tudtuk meg, hogy pontosan mitõl is lett ennyire hülye (mert az ember szerintem sosem születik csak úgy annak...)"
Biztos vagy benne, hogy nem születhet annak? Ezen én vitatkoznék..;)

És Anwar esetében is egyetértek, mert tényleg kb. az egész muszlim kultúra elég viccesen lett kezelve, és Anwar is leginkább a banda udvari bohócát játssza...

Cassie karaktere egyszerûen jól lett megírva és Hannah "Wow"-jaival annyira egyedi lett...

Miért volt nagy csalódás? Pont ahogyan te is írtad a befejezetlensége miatt. Mikor a végére értem, azt vártam h még lesz egy-két rész ami tisztázza, hogy akkor most mi is lett mindenkivel... Egyszerûen mintha az évad elején az események csigatempóban haladtak volna és utána az utolsó pár részben eszükbe jutott volna, hogy ezt valahogy be is kéne fejezni.. Cassie is ahogy hirtelen elutazott - ki tudja hogyan és mibõl. Maxxiék is csak úgy leléptek egy hirtelen ötlettõl vezérelve. És a többiek dettó. A részletekre már nem emlékszem, mert én csak egyszer láttam az egészet..:)

Amúgy a dvd az magyarul jelent meg?
10/10
Vinogradov 2008 szept. 20. - 09:36:27 10/10
(56/759)
"Michelle & Cassie esküvõi ruhás jelenetére" - ezt nem láttam, esetleg be tudnád linkelni?"

Igen, persze (vigyázat, nagyon bájos!):

http://www.youtube.com/watch?v=HnN0TqBy4GE&feature=related



"Bennem az maradt meg mikor Effy sétál éjszaka a városban cigivel a szájában..."

Jajj, Effy nem beszél ám annyit az egész elsõ évadban, mint azalatt a három perc alatt.
Elég érdekes kis monológ...



"A skinsis.com mostanában nagyon lepusztult, állítólag az oldal szerkesztõje eltûnt, már egy hónapja nem hallott felõle senki..."

Mik derülnek ki! Ez elég durva. Mondjuk azt én is láttam, hogy nem sokkal úgy május vége elõtt, tehát az évad vége után egy hónappal lényegében leállt az oldalon a kommunikáció.



"Jó, persze a tökéletlenségükkel tökéletesek, bár azért néhol a film eléggé túloz.. van ott az a buta szõke csaj a lánysuliból (akinek az anyja az elmegyogyóban pszichológus)...na az az idegeimre megy:S És Maxxie is eléggé sztereotípia lett azzal, hogy táncol és az a tipikus szépfiú... és Sketch...:S
Cassie karaktere viszont sztem jó lett, és a színésznõ is jól játssza."

Amikor azt írtam, hogy a tökéletlenségükkel tökéletesek, akkor a fõkarakterekre gondoltam.

Pl.:

Chris szvsz hatalmas idióta, de a fiúk közül nekem (férfiúi szemmel) a kedvenc karakterem.
Különösen az 1X04 után lett az.
Ilyen múlttal és ilyen családdal minimum az elmegyogyóban kötöttem volna ki, õ pedig olyan szinten pozitív tudott maradni, ami nem semmi...

Na és itt van Sid!
Szerintem nagyon nagy lúzer, mégis nagyon jól felépített és szimpatikus karakter nagyon alaposan megalkotott háttérsztorival.

És Michelle?
Elõször azt gondoltam, hogy ez egy felületes és rendkívül buta karakter, akivel kapcsolatban igazából nem nagyon értettem miért van folyton ennyire elõtérben. Aztán a róla szóló 1X07-es részben egy csapásra elkezdtem megkedvelni. A második évad második felében pedig az egyik kedvenc karakterem lett.

És Jal?
Folyton lamentál és irtózatosan bizonytalan (ami az õ helyzetében nem volna csoda, de õ túltesz minden emberi mértéken), ám ezt a tulajdonságát nagyon erõsen és jól sikerült megragadni az íróknak, létrehozva ezzel egy tökéletlenségében is tökéletes, szerintem összességében nagyon szimpatikus karaktert.

Még hosszan sorolhatnám a neveket, de szerintem elég volt ennyi is arra, hogy valahogy érzékeltessem, hogy mire is gondoltam...



"van ott az a buta szõke csaj a lánysuliból (akinek az anyja az elmegyogyóban pszichológus)...na az az idegeimre megy:S"

A készítõk hatalmas adóssága az általam The Abigail family-nek nevezett társulat bemutatása - Abigail - az általad emlegetett buta szõke csaj, az anyja - akit csak a második részben látunk, amikor Cassie-vel beszélget (mondjuk az nekem durván elég is volt) és egy nagyon erõs, ám idejekorán kiírt karakter - Josh, Abigail öccse (az a srác, aki az 1X07-ben összejött Michelle-lel, az 1X08-ban pedig úgy beszívatta Tony-t, hogy már csak ezért is megérdemelte volna, hogy ott legyen a folytatásban).
Így ugyanis Abigail egy olyan karakter, akirõl nem igazán tudtuk meg, hogy pontosan mitõl is lett ennyire hülye (mert az ember szerintem sosem születik csak úgy annak...), Josh meg egy jó karakter, akinek a bemutatása szépen félbemaradt. (Az anyjukat nem szívesen látnám még egyszer.)
Annál is inkább nagy adósság maradt ez, mert az 1X09-re, tehát az elsõ évad utolsó részére a készítõk elõször azt ígérték be, hogy Abigail-rõl fog szólni - mert akkor még 10 részt akartak az évadba - aztán valami változott, és végül csak kilenc rész készült el (mégis, még most is sok helyen olvasom meglepetten, hogy a kilencedik rész Abigailrõl szól, miközben õ az egyetlen karakter, aki még csak nem is szerepel benne)...

"s Maxxie is eléggé sztereotípia lett azzal, hogy táncol és az a tipikus szépfiú...és Sketch...:S"

Szerintem sem Maxxie, sem Anwar semmilyen fejlõdést nem produkál a két évad alatt, pedig én az elsõ évad közepétõl attól tartottam, hogy ezek ketten össze fognak jönni, majd, mikor kiderült, hogy nem, abban kezdtem reménykedni, hogy a Maxxie&Anwar&Sketch hármas esetleg majd érdekessé fog még válni valamilyen szempontból.

Hát, ez nem nagyon történt meg.

Anwar egész sztorija szerintem elég érdekesen volt kezelve. Maradjunk abban, hogy az alkotók nem sok tiszteletet mutattak a muszlim kultúra iránt, amikor kitalálták az õ történetét. (Amúgy vicces, poénos karakter jó gegekkel, de nagyjából ennyi.)

Maxxie-nél végig az volt az érzésem, hogy a showrunner-ek (ti. írók) egyik fele akart, a másik fele kevésbé akart egy meleg karaktert a történetbe. Így aztán a 2X01-en kívül, nem sokat tudtunk meg róla. Amit meg még is, az elég sztereotíp ábrázolása volt az õ nemi identitásának. Ez az egész kicsit ilyen "forró (meleg) kása-kerülgetés" jellegû dolog volt számomra. Hogy Csernus doktor szavajárásával éljek, szívesen feltettem volna az alkotóknak a következõ kérdést: "Most akkor bevállalod, vagy nem?!"

Sketch részben rendkívül vicces, részben rendkívül idegesítõ. De inkább az utóbbi.
Nem túlságosan szerethetõ karakter, ráadásul az, hogy berakták a történetbe, teljesen fölösleges volt. Abszolút mellékszál maradt, nem sokkal több szerepléssel, mint nagy kedvencem, a törpe termetû drogkereskedõ az elsõ három részbõl, Madison Twatter. A neki (ti. Sketchnek) készített külön rész... Hát, mintha nem is a Skins-t néztem volna...
ÉS MÉG CASSIE SEM SZEREPELT BENNE!!!



"Cassie karaktere viszont sztem jó lett, és a színésznõ is jól játssza."

Hannah Murray és Cassie karaktere is a szívem csücske, így aztán az elfogultság netovábbja lenne az õ véget nem érõ dicshimnusza, amitõl lehetõleg inkább megkímélnék mindenkit, mert ha egyszer rákezdek...



"Neked, hogy tetszettek a 2.évad utolsó részei? Mert nekem mondhatni nagy csalódás volt..."

Hát...
Elõször meglepetten észleltem a sorozat befejezése után, hogy annyi támadás érte az évad befejezését. Aztán kezdtem rájönni, hogy azért meg lehet érteni azok álláspontját, akiknek nem tetszett a lezárás.
Abban megegyezhetünk, hogy ez a befejezés nem túlságosan hepi.
Fõleg Chris-t sajnáltam nagyon, miért kell mindig a legjobb arcokat kiírni??
Szörnyen melankolikus volt az 1X08-as és az 1X09-es rész azért is, mert a nagy változásokra és a régi dolgoktól való fájdalmas elszakadásra hívta fel a figyelmet - ami miatt megértem, hogy sokan csalódottak lettek.
De igazából az élet is ilyen. Ez elkerülhetetlen. A változást nem lehet befolyásolni és nem lehet visszafordítani.
Ez van.
Hogy az igazgatónõt idézzem, mikor a 2X05-ben kirúgta Christ a koleszbõl: "Welcome to the real world!"

Ami miatt viszont bennem is maradt keserû szájíz, az az volt, hogy némiképp lezáratlanok maradtak dolgok.
- Akkor most mi van Tonyval és Michelle-lel?
- Maxxie, meg utána Sid is lelép úgy, hogy arról a szülei nem nagyon tudnak - Cassie szüleirõl nem is beszélve?
- Most mi van Anwarral meg Sketch-csel?
- Jal: "I had an abortion..." Ennél azért többet kellett volna ezzel a szállal foglalkozni.

És még volna néhány ilyen érdekes kérdésem...

De ezeket leszámítva a második évad vége sem volt egy rendkívül nagy csalódás az életemben.

Neked miért volt az?
És mely részekre gondolsz pontosan?


Ajjaj, bocsánat, reméltem nem írtam túl sokat.
Egy kicsit grafomán vagyok, és ha nem vigyázok, eléggé meg tud szaladni a kezem a klaviatúrán...
10/10
bewitched 2008 szept. 19. - 22:33:31 10/10 Előzmény Vinogradov
(55/759)
"Michelle & Cassie esküvõi ruhás jelenetére" - ezt nem láttam, esetleg be tudnád linkelni? Bennem az maradt meg mikor Effy sétál éjszaka a városban cigivel a szájában.. meg a játékállatos is jó:)

skinsis.com mostanában nagyon lepusztult, állítólag az oldal szerkesztõje eltûnt, már egy hónapja nem hallott felõle senki...

Jó, persze a tökéletlenségükkel tökéletesek, bár azért néhol a film eléggé túloz.. van ott az a buta szõke csaj a lánysuliból (akinek az anyja az elmegyogyóban pszichológus)...na az az idegeimre megy:S És Maxxie is eléggé sztereotípia lett azzal, hogy táncol és az a tipikus szépfiú... és Sketch...:S
Cassie karaktere viszont sztem jó lett, és a színésznõ is jól játssza.

Neked, hogy tetszettek a 2.évad utolsó részei? Mert nekem mondhatni nagy csalódás volt...
10/10
Vinogradov 2008 szept. 19. - 15:19:49 10/10
(54/759)
"Jó volt végre látni egy sorozatot, ahol a szereplõk tökéletlenek, emberi hibákkal."

Én azt mondanám: tökéletlenségük miatt tökéletesek. Azért hála Istennek egyre több producer és rendezõ kezd rájönni tõlünk nyugatra, hogy minél tökéletlenebb egy karakter, annál figyelemreméltóbb és érdekesebb tud lenni, és annál jobban fel tudja kelteni a nézõk érdeklõdését.
Jó, persze, ez azért egyáltalán nem ilyen egyszerû, de lényegét tekintve látok egy ilyen folyamatot, és nekem ez nagyon bejön.
10/10
Vinogradov 2008 szept. 19. - 14:40:28 10/10
(53/759)
A számból vetted ki a szót.

Elõször is: a DVD-verzió sokkal jobb, mint a COOL-on futtatott eredeti E4-os tévés verzió.

Ennek oka a sokkal erõsebb soundtrack és a szép, tiszta digitálisan újrakevert kép- és hang. A Skins ebben a formájában sokkal fantasztikusabb élményt nyújt (elég, ha itt két közismert példára gondolok. Az egyik: ha jól emlékszem az ezen a héten leadott nyolcadik epizód "Do you want to kiss me, Sid?" címû szkínje alatt fogalmam sincs mi, de valami nagyon erõltetett zene szól - miközben a DVD-n, a C.L.A.M nevû bristoli csapat I'm loose címû figyelemreméltó opusza hallható. A másik híres példa már vagy fél éve kísért folyamatosan. A "2X09 - Cassie" - utolsó jelenetében az e4-on egy bizonyos Adele nevû angol énekesnõ, nem kifejezetten kiemelkedõ Hometown glory c. száma hallható, míg a DVD-n egy mind a mai napig a közvélemény számára tökéletesen ismeretlen szám szól (This is my town, this is my city / Through in my eyes it looks so pretty...), amely, hogy egy youtube-os kommentet idézzek "much better to show what a clear pain Cassie's pain"...)

Na szóval másodszor: ez a DVD-verzió azért is sokkal jobb, mint az "eredeti", mert tartalmazza az - egyébként a youtube-on is (csak sokkal rosszabb minõségben) megtalálható - dilítid szkínszt, vagyis a kimaradt jeleneteket.

S ezeknek a többsége szerintem olyan jó lett, hogy, ha még egy kicsit megvágva is, de szerintem feltétlenül be kellett volna emelni õket az eredeti sorozatba.
Gondolok itt pl: a négy-öt kimaradt karrierirodás részre, vagy mikor az 1X04-ben Chrisnek ruhát próbál szerezni a csapat, az 1X07-es Jal & Michelle & játékállatok-sketchre, vagy Michelle & Cassie esküvõi ruhás jelenetére.

És még mennyi minden maradt ki, ami nincs is fenn a Skinsis.comon!
Pl: a második évad elsõ változatához leforgatott elsõ rész jelenetei (Tony in the hospital, Cassie & Sid-idill a bristoli tévétorony elõtt stb. (mindkettõnek maradt végül nyoma az eredeti sorozatban is: Tony kórházi képeit Sid nézegeti a végleges 2X01 részben, míg Cassie & Sid természetjárós nagyjelenetébõl jópár kocka bekerült a fõcímbe - ami egyébként - nem tudom kiszúrta-e már valaki: az évad kimaradt jeleneteinek gyûjtõhelye!)).

Szóval szerintem is nagyon nagy kár ezekért a részekért.
Nem mondom, hogy nagyon-nagyon sokat elvettek az élménybõl, de, hogy még sokkal gazdagabbá tették volna, az nem kérdés.
Viszont: örüljünk neki, hogy legalább megismerhettük ezeket a jeleneteket. Nélkülük talán nem jelentene számunkra a Skins mást és többet, mint azok számára, akik csak a "végleges változatot" látták.
10/10
bewitched 2008 szept. 19. - 12:01:51 10/10
(52/759)
Én mindig azt sajnáltam, hogy a skinsis a videókat külön rakta fel a youtube-ra, pedig azok is szerves részét alkották a sorozatnak. A "kimaradt részek" is sokat adtak hozzá az egész skins élményhez.
Jó volt végre látni egy sorozatot, ahol a szereplõk tökéletlenek, emberi hibákkal. Szerintem is tagadhatatlanul angol az egész a hangulatában, az iváskultúrát tekintve, meg a humorában is;)
10/10
Vinogradov 2008 szept. 16. - 10:37:00 10/10 Előzmény bewitched
(51/759)
Az a helyzet, hogy a harmadik évad csak jövõ januárban veszi kezdetét - még annyit tudok róla, hogy keddenként fog menni az e4-on (ez az a viszonylag új angol csatorna, ahol menni szokott), ha valakit érdekel eredeti nyelven felirat nélkül.

Többet nem mondok, mert az már spoiler lenne - vagy már írtam volt korábban...
10/10
bewitched 2008 szept. 15. - 18:17:03 10/10 Előzmény Vinogradov
(50/759)
Teljesen egyetértek veled. Múlt héten megnéztem egy részt és öt perc után elegem is lett a katasztrofális szinkron hangokból:S Engem leginkább Michelle hangja irritált, de valahogy az összes szereplõ teljesen másnak tûnik ilyen hangokkal. A szövegrõl nem is beszélve.

Kiváncsi leszek a harmadik évadra. Nem tudja valaki hogy megy-e Angliában?
10/10
Boy1982 2008 szept. 08. - 00:54:15 10/10
(49/759)
Ma láttam elõször ezt a sorozatot,de egész jó. Egy 10est megérdemel.

Szimpatikusak a szereplõk is.Szóval rákattantam...
Toxic 2008 szept. 07. - 22:45:34
(48/759)
sopiler











Én marhára nem örülök, h lecserélik a szereplõket, sztem lehetett volna még bõven kihozni belõlük sokat, egyetem közbe is találkozhatnak meg mi történik velük stb. / maxxie -ra fõleg kíváncsi lennék mivel így elmenni londonba kicsit valótlan, mivel se pénz, se lakás és még egyetemet is fízetni kell szóval ezen kiakadtam. / úgy érzem pár szereplõt elnyomtak, sid és tony volt állandóan benn áh pff olyan nem volt, h CSAK maxxie -rõl szólna 1 rész ezt a címekbõl is tudjuk. Mindig raktak mellé vkit pedig õ volt a legjobb arc. bennem ürességet hagyott az évadzáró, mondhatni sorozatzárás is volt egyben:SS
10/10
Vinogradov 2008 szept. 06. - 22:20:45 10/10
(47/759)
De azért örülök, hogy tetszett.

A kedvenc pillanatom az egész részben, mikor az összes orosz szereplõ koccint a végén ("Stupid Englishes!").

Skinses mércével mérve hepi kis rész volt ez - nem véletlenül tették be az eddigiek utánra, kicsit feszültségoldásként.

Meg, még ráadásul, azok a részek, amik ezután következnek a fotel alá beesett áll-darabkák összeszedésével fognak végzõdni - szóval kellett valami light-os, mielõtt elkezd durván felpörögni a Skins-henger.
10/10
Vinogradov 2008 szept. 06. - 22:15:34 10/10
(46/759)
Jaj, bocs, de én sajnos nem nézem magyar szinkronnal. Illetve elkezdtem, de úgy pergett le rólam, mint egy kutyáról a vízcseppek. Csak megráztam magam, és már el is felejtettem, hogy milyen.

Amúgy meg akkor sem nézném már magyarul, ha fizetnének érte.

Tony érdekes, inteligens és egyedi hangjával szemben kifejezetten béna a magyar, Michelle dallamos hangjából, ha jól emlékszem, semmi nem maradt, Sid magyar hangját már elképzelni sem merem, Maxxie hangja pedig valószínûleg szintén úgy jó angolul, ahogy van.

Egyetlen magyar hang maradt meg a fejemben, mert hatalmas traumát okozott, az pedig Cassie-é. Elõször nem tûnt fel, de miután végignéztem mindkét évadot, nagyon felidegesítettem magamat azon, hogy Cassie rendkívül bájos és egyedi hangszínét valami kicsit rekedt és rendkívül bántó hang magyarította, ráadásul a legendás "wow"-ból lett valami nagyon gyenge hûha.
Rettenetes és bizarr élmény volt.

Tudom, sokan kardoskodnának ellene, de ha van sorozat, amit magyar szinkronnal semmiképpen nem ajánlok senkinek, az a Skins.
Egyszerûen élvezhetetlen.
(Legalábbis nekem.)
10/10
Vinogradov 2008 szept. 06. - 22:04:51 10/10 Előzmény Vinogradov
(45/759)
Ja bocs, most látom, hogy némi magyarázatra szorul az elõzõ hsz-em.

A Shameless a Skins alkotóinak egy elõzõ projektje, ami alapján már jobban érthetõ, hogy Harry Enfield, Simon Massie, Jamie Brittain vagy Brian Elsley miért tekintendõk a brit underground kultúra igazi vadhajtásainak.

Ugyanis, ha a Skinsben csökkentett mennyiségû az iceandy az amerikai sorozatokhoz képest, az egy manchesteri lakótelepen játszódó Shameless-ben nincsen több, mint mondjuk a Tavasz 17 pillanata címû szovjet sorozatban.
A széria asszem hatodik vagy hetedik évadát nyomják most egyébként az E4-on, de nálunk még feliratosan sem lelhetõ fel, mivel nem tett szert nemzetközi hírnévre - habár 9.1-et kapott az imdb-n - nyilván az angol rajongóknak hála.

A Skinsnek ez már sikerült - ez már profi munka, míg a Shameless egy abszolút tv-játékszerû sorozat, néhol meglehetõsen amatõr megoldásokkal.
zizioo11 2008 szept. 06. - 21:12:44 Előzmény Vinogradov
(44/759)
Nagyon tetszett ez a rész...ottt volt nagyon,,,:D::D
Csak most esett le h a meleg fiu hangja a Steiner Kristóf...pedig sokat gondolkodtam rajta...:):)
10/10
Vinogradov 2008 szept. 05. - 09:54:54 10/10
(43/759)
Tegnap adták le a 1X06-os (Maxxie & Anwar) részt, ugye?

Na, mi a véleményetek?

Szerintem az elsõ évadból ezen a részen látszódik a legjobban, hogy a Shameless alkotóival van dolgunk (pedig ez még csak nem is Angliában játszódik) - vérbeli dramedy-epizóddal van dolgunk...

Éppen ezért ez az évad egyik legkiemelkedõbb része.
Bár a tökéletesség legfelsõ régiói a következõvel (1X07 - Michelle) kezdenek majd belebegni a látóterünkbe.
10/10
Vinogradov 2008 szept. 05. - 09:49:58 10/10 Előzmény gemus87
(42/759)
Ja, nekem is.
Sid apja meg az egyik kedvenc karakterem.
9/10
gemus87 2008 aug. 29. - 15:39:13 9/10
(41/759)
Say goodbye to sunshine, sunshine! Egyik kedvenc mondatom :)
morzsa5 2008 aug. 29. - 14:41:03
(40/759)
ja igen engem is lehet értesíteni :D hajni5@hotmail.com