Téma: Skins

tyimi 2008 aug. 29. - 14:22:32
(39/759)
sziasztok!
Engem is érdekelne, hogy honnan tudnám megszerezni mindkét évadot. Nagyon tetszik a film, ritkán láttam ennyire jó, valóságos és igazi, fiatalokról szóló sorozatot.
Ha vki tud segíteni azt megköszönném. Jöhet e-mailben is: tyimi@citromail.hu

köszke
10/10
myers.17 2008 aug. 25. - 13:41:00 10/10
(38/759)
sziasztok. Én nem rég hallotam a sorozatrol és már láttam az elsõ 5 részt az elsö évadbol... Azt szeretném megkérdezni honnan tudnám leszedni az elsö és második évadot viszonylag gyorsan. nem muszáj itt irni e-mailen is jo: myers.17@gmail.com
10/10
Vinogradov 2008 aug. 25. - 11:00:53 10/10 Előzmény gemus87
(37/759)
A Cool-t senki sem a választékos mûsorok miatt nézi. Habár azért vannak rajta olyanok is (Nancy ül a fûben pl. szvsz szerintem egy jó sorozat, és nekik köszönhetjük, hogy a 24 négy évada már lement nálunk.)

Ami az OC-hez vagy a Tuti Gimihez való hasonlítgatást illeti egyetértek - és a lényeget már le is írtam az elsõ hozzászólásomban.

Egyébként a Coolon múlt héten tudtommal a negyedik (Chris) rész ment, és most jön majd az ötödik (Sid). Mindkettõ hatalmas epizód, nem értem, hogy mit értesz az alatt, hogy nem is lehet egymáshoz hasonlítani õket.

Szeintem is az 1X06 az egyik csúcs, de az utolsó három rész (s1) a tökély felsõ foka.
10/10
Vinogradov 2008 aug. 25. - 10:52:06 10/10 Előzmény ! B !
(36/759)
Nem tudom, szerintem kezdettõl fogva lehet tudni, hogy ez nem akármi.

Az elsõ rész pl. amerikai v német tinivígjáték paródiának is beillene. De igazából, így, hogy már végignéztem az egészet, azt kell, hogy mondjam, hogy ugyanazon a szinten mozog, mint a többi nagy rész, még ha elsõ megtekintésre kifejezetten komolytalannak is tûnik.

(Ugyanis: a Skins tökéletesen leköveti azt a változást is, amit így tizenhattól tizennyolc éves korunkig produkálunk. Elõször lassan haladnak az események, bár látszólag pörgõsebb az élet, aztán meg felgyorsulnak, bár látszólag lassabb és melankólikusabb életritmust vesz fel az ember fia - vagy lánya (mert ki nem állítja, hogy a gimi vége az ember életének egyik legmelankólikusabb idõszaka!)

Én, a magam részérõl egy pillanatig sem gondoltam azt, hogy egy Amerikát másoló szeméttel van dolgunk.
Ismerem az angolokat, és tudom, hogy azok a sorozatok, amelyek az elmúlt húsz-harminc évben hozzánk is begyûrûztek felõlük (kezdve a Monty Pithon's Flying Circus-szel - huszonöt-harminc százalék kivétellel (ami nagyon magas arány!) általában többek érdekes próbálkozásnál.)

A Skins pedig ízig vérig angol cucc.
Ezt kezdettõl fogva tudtam.
Mert akár hiszitek, akár nem, történeti bizonyosságú tény, hogy 2005 nyarán Angliában éltem, mégpedig másfél hónapig.
Nagyon halovány és vázlatos képet kaphattam csak arról, hogy mi van ott, de többek között megismertem egy Tony-hoz nagyon hasonló arcot (nem kinézetre, hanem viselkedésre) - itt most az s1-es Tonyra gondolok.)

Tudom, hogy milyen kitûnõ táptalaja az az ország az igazi, durva drámáknak (Shakespeare honában vagyunk, kérem szépen!). Azok az arcok akikkel ott én találkoztam, pont olyanok mint Tony vagy Effy: magasan sz*rnak mindenre, és ezt nem is rejtik véka alá, miközben tisztában vannak jópár dologgal (néha képzettebbek és mûveltebbek a szüleiknél (most nem Sidre, vagy Anwarra gondoltam). A szüleiknél, akik szintén képesek ilyen szintû szegénységi bizonyítványokat is benyújtani magukról, mint a sorozatban.

Hol van már a ködös Albion...

Ez egy durván betépett multikulti társadalom, amely önmagából indul ki, és oda is tér vissza - és ezt a körkörös pályát futotta be a Skins is.

Persze ez a társadalmi drámás vonulat végig megmarad a háttérben, és egy pillanatig sem megy az ÉLMÉNY rovására, de aki ráérez az ilyen finomságokra, az könnyen észreveheti.

Na jó, elég az ilyen komoly dolgokból...
10/10
Vinogradov 2008 aug. 25. - 10:26:02 10/10 Előzmény gemus87
(35/759)
Nem tudom, szerintem (még ha a két hihehetlenül félrecseszett 2X01 és 2X02 részre is gondolok), a második évad akkor is jó. Biztos, hogy nem szárnyalja túl az elsõt egészben véve, de sok történetmorzsájában feltétlenül igényesebb.
És a 2X06-tól a sorozat ismét pont ugyanolyan színvonalon mozog, mint amilyen az elsõ évad volt.

De hát, mint már írtátok, izlések és pofonok. Nehezen, de meg tudom érteni azt is, ha valakinek nem jött be a második évad.
10/10
Vinogradov 2008 aug. 25. - 10:17:02 10/10
(34/759)
Ja, SPOILER OFF
10/10
Vinogradov 2008 aug. 25. - 10:16:40 10/10 Előzmény cpnisdv
(33/759)
SPOILER ON:

Ja, ja tudom, Effy marad - örülök is ezerrel, mert a csajban és a karakterben is marha sok van még.

Egyébként nem olyan tragikus hír, hogy cserélik a társaságot.
Végül is véget ért a gimi, így mindenki szét fog menni ezerrel, ezerfelé, és csak
úgy lenne jó a sztori, ha vmilyen szinten együtt maradna a csapat, ami talán Londonban megoldható lenne, de egy ilyen kis angol városkában nem hiszem...

Meg a csúcson is kell abbahagyni. Lehet, hogy a harmadik évad már tényleg gyengébb lenne ugyanazzal, az egyébként ebben a formájában és minõségében szerintem megunhatatlan gárdával, mint az eddigiek.

Szóval abszolút meg tudom érteni ezt a lépést.

(De azért mégis reménykedem benne, hogy az eddigiek is visszatérnek nagy ritkán.
Különösen nemkellhogymegmondjamkicsodára gondolok...)
10/10
Vinogradov 2008 aug. 25. - 10:01:20 10/10
(32/759)
És különben is:

miért csak én ömlengek itt?

Amikor elõször feljöttem a fórumra, ömlengések és elismerések egész sorása számítottam.
Ehhez képest találtam három - egyébként elismerõ tartalmú - rövid bejegyzést, de semmi többet.

Szerintem ez a döbbenetes, durva és szánalmas, nem pedig az, hogy kicsit elragadott az ifiúi hév...
10/10
Vinogradov 2008 aug. 25. - 09:40:00 10/10
(31/759)
Na, ezen most belepõdtem...

Nem tudom, tényleg ömlengtem?
Lehet...

Az igazság az, hogy az elmúlt fél hétben ismét (már másodszorra) és olyan szinten szippantott be a sorozat atmoszférája, hogy úgy eltûntem benne, mint egy akármi a fekete lyukban...

Majdnem olyan volt, mintha betéptem volna...
Nagyon kemény...

Egyébként meg, nesze neked ömlengésszerû szöveg - a hsz következõ része TELE VAN SPOILEREKKEL!!!!!!!:

- 2X01 és 2X02 rendkívül gyenge részek (nem csak a Skins-mércéhez képest) - Maxxie homoszexuális karakterként sokkal ütõsebb kellett volna, hogy legyen (az 1X6-ban, 1X07-ben vagy az 1X09-ben még mûködött, de most, hogy szinte külön részt kapott, hát... - bár az apja jól nyomta) Sketch-rõl már nem is beszélve, aki egyértelmûen a sztori leggyengébben megírt karaktere - vannak mellékkarakterek, Effy pl., akik akkor erõsebb dolgokat nyomtak, ha hallgattak, mint ez a figura).
- 1X09 fináléhoz képest gyenge (az 1X08 számomra az igazi finálé, ami után a szék alól kellett összekaparnom az állam), de az utolsó öt percért nagyon megéri + nem Skins-es mércével mérve alapvetõen jó rész (a Skins s1-nek ez az utolsó pár pillanata filmtörténeti jelentõsségû!)
- Az 1X03-ban nem építik fel maradéktalanul Jal karakterét - úgy valahogy félbemarad, ahogy a rész is - de szerencsére ezt az adósságot bõségesen törleszti majd a második évad 5., 7. és 8. része.
-1X04-ben nagyon durva Chris-sztori után az 1X05-ben Chris ott folytatja, ahol abbahagyta, ami szerintem szvsz nagyon komoly hiba...

És persze, sok minden nem tiszta, vannak hibák, félbemaradt dolgok, karakterek (Maddison Twetter-t (vagy mondjuk azt a srácot - nem jut eszembe a neve (talán valami Josh? v. ilyesmi) - aki az 1X07-ben összejött Michelle-lel, majd az 1X08-ban durván beszivatta Tony-t) miért írták ki?) szép számmal, de hát mégis mennyit nyomnak a latban ezek a sorozat ZSENIALITÁSÁHOZ képest:

- Sid szerencsétlenkedéseihez
- Tony beszólásaihoz (majd a második évad új Tony-jához)
- A Cassie-féle életérzéshez, amely egyetlen szóban (wow...) tökéletesen bemutatható
- Effy drogos-pirós nagyon beteg tekintetéhez (ami nagyon eyecandy ám!)
- A Michelle és családja ellentétei nyomán szerzett nagyon durván kellemes percekhez (és a melle sem akármi... - na mindegy)
- Chris állatságaihoz és nagyon durva sztorijaihoz
- Angie fejéhez (önmagáért beszél!)

(és még folytathatnám, mihez)

képest.

Ez a Skins...

Ha el tudtam venni a hsz-eimmel a kedvedet tõle (nemtom hogyan, de te majd kifejted), akkor talán nem is igazán szeretted volna megnézni...
szoszó_k 2008 aug. 25. - 00:00:21 Előzmény Vinogradov
(30/759)
hallod... az lehet, hogy nem giccses ez a sorozat, de a te ömlengésed örökre elvette tõle a kedvem... :| pedig meg akartam szerezni...
9/10
gemus87 2008 aug. 23. - 20:18:38 9/10
(29/759)
Személy szerint engem meglep, h elég kevés a hozzászólás, legalábbis én jóval többre számitottam. Az is lehet, h azért, mert a Cool-on megy, igy kevesebb ember tudja nézni. Mondjuk én sem a választékos mûsorok miatt nézem a Cool-t.... :)
Meg ugye, ez nem éppen egy "hollywoodi tündérmese", mint pl a Tuti gimi,v az OC. Jóval életszagúbb.
Nagyon kiváncsi voltam, h mennyire találják el a magyar szinkront, de némely filmhez képest elég tûrhetõre sikerült. Sztem pát tizenéves szinkronhangot nem ártott volna beszerezni... :)
Kicsit elirták itt a porton mert a héten a 4., nem az 5. rész volt. Össze sem hasonlitható a két epizód, bár nekem a hatodik rész a favorit.
10/10
Vinogradov 2008 aug. 23. - 11:50:23 10/10
(28/759)
A Skins sokkal több figyelmet érdemelne...

A napokban újra megtekintettem a teljes sorozatot, mert kicsit már elhalványultak az emlékek. Azt kell, hogy mondjam, hogy ez az egész jóval több annál, mint aminek elsõ megtekintésre gondoltam...

A Skins:

-MEGVILÁGOSODÁS-ÉLMÉNY
-ÉLETFORMA
-ARS POETICA.

Egyszerûen remekmû:

Nem gondoltam volna, hogy valaha meg lehet ragadni ennyire õszintén és tökéletes pontossággal egy életkor minden problémáját úgy, hogy az egy pillanatig sem giccses, nyálas, vagy erõltetett.
(SPOILER 2x07: az egyik LEGMEGHATÓBB és legklisémentesebb ROMANTIKUS jelenet a filmtörténetben - a realizmus egyik csúcsa: http://www.youtube.com/watch?v=LCQrXyRYAJY (I hate you, damned bitch, I hate you!) - nem szégyellem: a férfiúi nem egyik markáns képviselõjeként is sûrûn potyogtak a könnyeim.)

Ennél is sokrétûbb és aprólékosabb lenyomatot lehet-e adni egy életkorról, úgy, hogy egy pillanatig sem áldozza fel a történetet a giccs, a klisé, a szokvány-dágvány oltárán?

Persze aki a COOL-on nézi a sorozatot, még csak kapizsgálhatja, hogy mirõl beszélek... De már a következõ (1X05) rész olyan erõs és nagy adag leves lesz, hogy nem tudjátok majd, sírjatok vagy nevessetek, és amilyenre az eddigiek alapján egyáltalán nem számítottatok volna...
És aztán a 1X06-tól gyönyörködhettek majd igazán abban, hogy mi az a tökéletesség...
cpnisdv 2008 aug. 20. - 13:33:16
(27/759)
természetesen.
szerintem igy jo, ahogy van, de ahogyan te mondtad ;)
9/10
gemus87 2008 aug. 20. - 13:22:54 9/10
(26/759)
Természetesen nem azon van a lényeg, h minden szép és jó legyen, mert akkor inkább mesét kellene nézni. De nekem akko r is meglepõen "fura" módon történtek az események, és nekem nem jött be, ennyi. De kinek a pap, kinek a papné...
cpnisdv 2008 aug. 19. - 23:18:35
(25/759)
*** SPOILER szerüség ***nem hinném, hogy azon van a hangsuly, hogy a 2ik évadban annyi boldog dolog történjen az elsöhöz képest, mivel az szvsz egy tökéletes bevezetés volt a 2ik évadra, kisebb-nagyobb kavarásokkal és "rend feldobásokkal". ***SPOILER OFF*

Vinogradov:
azért lesz csere, mert ugymond kiirták a szereplöket, s nehéz lenne roluk irni egy harmadik évadot, természetesen ugyanugy beépithetöek kisebb mellék cselekvésekre, ami valoszinü is.
egy szereplö marad a régiek közül, a "tronörökös", ö van a soron.
9/10
gemus87 2008 aug. 19. - 21:48:48 9/10
(24/759)
Nekem a 2. évad az elsõhöz képest nagy csalódás volt. Semmi pozitív dolog nem volt benne. Kiváncsi vagyok vajon a 3. mirõl fog szólni, na meg az új szereplõkre is.
! B ! 2008 aug. 19. - 08:39:17
(23/759)
a múlthéten fejeztem be a 2. évadot és baromira tetszett. klissé, olcsó, tucat sorozatnak állítottam be az elején -a sok amcsi szar felé kifejtett utálatomat húztam rá- de tévedtem, nem kicsit! várom a 3. évadot...
10/10
Vinogradov 2008 aug. 19. - 08:14:52 10/10
(22/759)
Ja automatice moderálták a kis...
akkor küldöm privátban...
10/10
Vinogradov 2008 aug. 19. - 08:13:22 10/10 Előzmény türüm
(21/759)
Szia!

Ne haragudj, hogy egy kicsit késõn írok, de személyes tapasztalatot akartam szerezni arról, hogy mennyire lehet még hozzájutni a sorozathoz, amelyet egy barátnõmön keresztül tettem meg,aki szintén nagyon érdeklõdött iránta.

Nos, torrenttel lehet próbálkozni, de az igazán megbízhatók, mondjuk RIVER, már többé kevésbé letörölték (vagy ép fel sem rakták) a sorozatot, ráadásul iszonyatosan durván hosszú idõ letölteni és nincs magyar felirat sem.

Ellenben:

van egy magyar oldal, ahol igen kedvezõ feltételek mellett (egy 250 ft-os sms elküdése és egy program gyors telepítése után) már lehet is töltögetni (a torrentnél kb. 1/3-dal kevesebb idõ alatt) - igen jó képminõségben - egy rész kb. 400 megát foglal.

Tudom, mert tegnap megcsináltuk, és állati jó minõségben lejött az összes rész magyar felirattal. (A második évadnál egyébként majd figyelni kell, mert a feliratokat egy zip-fájlba fogja bepakolni és onnan kell majd kitömöríteni, de amúgy szerinzem nem lesz gond.)

Ha a modik kitörlik, akkor majd átküldöm privát üzenetben, mindenesetre itt az oldal linkje:

http://seriesfree.smsbase.hu/start.php#325
zizioo11 2008 aug. 13. - 12:31:10 Előzmény Vinogradov
(20/759)
Csak azért irtam mert nagyon sok mindent tudsz rola..:) :)!!
Én egy részt véletlenül megnéztem és azóta az összes részt nézem mert nagyon megtetszett...:)Csak azt sajnálom h egy héten 1 részt adnak le belöle...
már alig emléxem h mi volt az elözöbe egy hétre rá..:D