Téma: Skins

10/10
Vinogradov 2009 máj. 19. - 23:23:55 10/10
(599/759)
Bocs: szóval Cook egyre érdekesebb tag, és nagyon kíváncsi is vagyok, hová fog fejlõdni a NEGYEDIK évadban... :)
10/10
Vinogradov 2009 máj. 19. - 23:22:06 10/10
(598/759)
Hát én nem örülök az amerikai változatnak. Ezer százalék, hogy gyengébb lesz mint az angol, mert a Skins annyira angol, hogy átemelni Amerikába EZT A SZTORIT??
KÉPTELENSÉG!

Volt már olyan, hogy az amcsi remake jobban sikerült, mint az angol eredeti - ld. az amerikai Office-t az angol változattal szemben - de ez tutira nem az lesz, higgyétek el nekem!



Amúgy te nem akarsz beszállni a karakterelemzéses játékunkba? :)
Amint láthattad, épp Michelle-rõl vitatkoztunk...
10/10
Vinogradov 2009 máj. 19. - 23:18:18 10/10
(597/759)
Hát Jamie nem volt túl bõbeszédû.

Nem sok konkrétumot mondott, ahol meg igen, annak nem örültem túlzottan: talán a legegyértelmûbb, plusz sajnos nemleges választ pont arra a kérdésre küldte, hogy feltûnnek-e majd az elsõ két évad karakterei a negyedikben...

Effy Tony nélkül?
Ez most már tényleg állandóan így lesz?



Az is meglepett, hogy Cook az egyik kedvenc karaktere. Mondjuk egyre érdekes tag, az tény - kíváncsi is vagyok, merre fejlõdik majd a második évadban - de mégis, mint kedvenc karakter?
Nem tudom...



Amúgy semmi új infó: még azt sem mondta meg, ki lesz az új évad pilotjának a fõkaraktere...
10/10
bewitched 2009 máj. 19. - 19:47:21 10/10
(596/759)
Amúgy tudtátok, hogy már az amerikai változat tervei is készülnek? Kíváncsi leszek, mennyi marad meg az eredeti Skins-szellembõl ezek után. Valahogy a Skinsben az 'angolossága' volt a pláne és egyedi.
10/10
bewitched 2009 máj. 19. - 19:45:37 10/10
(595/759)
Néhány érdekesség a 4. évaddal kapcsolatban

Jamie Brittain answers questions:

Will there be new friendships in series 4? In particular, I'd love to see Katie and Thomas more involved with everyone else.
Absolutely. We're mixing things up!

Are there any plans for another series beyond series 4?
We want to keep going forever!

Which is your favourite episode from series 3?
Ep 6, which is everyone's fave, and ep 7 which I think is just beautiful.

Will Effy & what's-his-butt get caught, go home, be forgiven?
Wait and See.

can you tell us when will this interview made with the cast? [The] post is almost 2 months old :(
Sorry, I don't know (I know that's a ****ty answer). Ask @skins they might be able to help.

Will any of the original skins gang make an appearance in series 4?
No. Sorry.

Is the US version of Skins still happening? I thought I read that it was being written but its been a while.
Yep. Still happening. Should be some news soon. Can't say much now as it's all up in air.

Who's your favourite Skins character from s3?
Cook, probably. Or Emily. They're both so simple you could describe them in a sentence, yet there's a lot of depth to them.

Do you know if Lily & Kat are aware of their win on the AfterEllen top 100 poll? If so, thoughts? We voted hard!
They are, and I can tell you that they are very pleased.

Which is your favourite skins pairing?
Sorry, that's a secret.

Who is your favorite character out of both casts and why?
Probably Sid. He was an everyman, but a useless one.

[Question Hidden]
The Skins book and film are being worked out at the moment. Stay tuned.

Will Naomi and Emily grow as characters outside their relationship, as well as within?
Naomi and Emily will have their own journeys. Which is not to say their relationship wont be a big thing in S4.

When will you start filming skins 4?
July. As long as nothing goes wrong!

Which character does ep1 centre around?
Ep 1 centers around a single character, but features a lot of the character that they are in a relationship with.

btw, is it ok to say that im a bit nervous with all this Skins movie talk going around? :shrugs: should i be?
Nope. It's gonna be awesome.
10/10
Vinogradov 2009 máj. 19. - 13:01:50 10/10
(594/759)
OFF up

"kösz a tippet, nem nézek tvt így a sorozatról se hallottam de letöltöm lesz mit néznem vizsgaidõszakban"

De minek letölteni, ha az egész fenn van magyarul a youtube-on (ráadásul abszolút remek minõségben)?

Na jó, egy rész azt hiszem hiányzik (talán a dánokról szóló?).

OFF down



"Hát ja, és ha a lejtõnik nagyobbak, talán a hegytetõt is jobban élvezzük..."

Grat, tökéletesen eltaláltad a lényeget. Én három bekezdésben magyaráztam, neked meg, lám, egy mondatban sikerült összefoglalni...



"(úgy mint következõ szereplõnk... addig nem is pofázok hülyeségeket :D)"

A magam részérõl én is végeztem Michelle-el, de azért még becsekkolnék néhány rajtunk kívüli véleményt is, mielõtt továbblépnénk.

Csak hát senki nem írt még semmit rajtunk kívül.

Ötletgazdánk pl. merre kóborol? :)
10/10
"károly" 2009 máj. 19. - 12:51:21 10/10
(593/759)
OFF
kösz a tippet, nem nézek tvt így a sorozatról se hallottam de letöltöm lesz mit néznem vizsgaidõszakban
ON

"Ja és még valami: szerintem nem boldogabb, mint a "nem normálisak". Régebben úgy gondoltam, hogy aki egyszerû, annak nyilván sokkal jobb, mert feleannyira sem érzékeny mûszer, mint a bonyolultabbak, így aztán nehezebb kizökkenteni a kerékvágásból."
Hát ja, és ha a lejtõnik nagyobbak, talán a hegytetõt is jobban élvezzük...
(úgy mint következõ szereplõnk... addig nem is pofázok hülyeségeket :D)
10/10
Vinogradov 2009 máj. 19. - 08:46:03 10/10
(592/759)
OFF

Nem tudom: jópár esztendõvel ezelõtt láttam a Futball factory-t és nagyon indiszponált voltam, úgy hogy nem sok maradt meg belõle (és Danny Dire nem volt köztük).

Viszont a Futballhuligánok egy remek sorozat, ami nem annyira népszerûsítõ - elég szépen belemegy a dolgokba, mind a tényanyagot, mind a szurkolótáborok sûrûjét tekintve.

Danny számomra ebben sokkal emlékezetesebb volt: ahogy ijedt arccal sétálgat a kétméteres belgrádi huligánok közt, bemegy a legvadabb "barras bravas" közé egy nagyon húzós Boca meccsen, vagy Krakkó környékén, az isten háta mögött vár a Cracovia szurkolóinak vezérére, aki nem mellesleg a helyi maffia irányítója is.

Az említettek (Balkán, Lengyelország, Argentina) mellett még ajánlhatom esetleg a brazil, a török és a holland részt (utóbbi volt számomra a legdöbbenetesebb - nem is gondoltam volna, hogy ilyen jól szervezett és kiterjedt futballhuliganizmus létezik ott - tudtad pl. hogy az Utrecht-i szurkolóknak van a legnagyobb szurkolói klubháza Európában, egyenesen a stadionjuk mellett).

OFF vége.



Ami Michelle-t illeti: sztem nagyjából igazad lehet (bár én a Tony-val és Sid-del való kapcsolatán inkább mindig a döntésképtelenséget éreztem - ha direkt két csákót tartott, akkor nagyon álszent a felháborodása az 1x05-ben Abigail miatt, és az 1x07 elején is).

Ja és még valami: szerintem nem boldogabb, mint a "nem normálisak". Régebben úgy gondoltam, hogy aki egyszerû, annak nyilván sokkal jobb, mert feleannyira sem érzékeny mûszer, mint a bonyolultabbak, így aztán nehezebb kizökkenteni a kerékvágásból.

Aztán rájöttem, hogy nekik sokszor még rosszabb: mert a bonyolultabbak, ha történik velük valami rossz, sokkal könnyebben találnak rá magyarázatot, ebbol következõen jobban és gyorsabban tudják elfogadni - az egyszerûek viszont sokszor egyáltalán nem értik, hogy miért esik meg velük, ami megesik - és, ugye, ez a fajta bizonytalanság nem valami kellemes.

Szóval nem biztos, hogy minden esetben olyan jó dolog tudatlannak lenni.
10/10
"károly" 2009 máj. 18. - 21:47:56 10/10
(591/759)
Még az is jellemzõ volt M-re mikor Sidnek elmondta hogy õ az elsõ aki (nem tudok szó szerint idézni, tõle legalábbis) tudott vele "kezdeni valamit". Ha igaz volt azért, ha nem azért.
Ha igaz akkor mit csinált addig Tonyval? Nyílván az a típus aki azért tart csákót is mert hisz benne hogy az a helyes. És hisz abban is hogy ha Sid az aktuális csákója, akkor az is kell maradjon, lásd Tonyval hármasban a budiban ("mindig csak tiltakozol"). De pár perc után belátja hogy mégis csak az a "helyes" ha õ Tonyval van. És ez a (Cassie által is nagyszerûnek mondott, hûdehelyeseltem neki) kapcsolat tart is az utolsó rész végééig. Akkor meg belátja hogy az a helyes ha most vége. És nyílván hisz is benne.
Ja, és ha nem volt igaz? Akkor meg milyen olcsó dolog ezzel a dumával növelni szegény Sidney önbizalmát. (mielõtt a sapkájától is megfosztja...)
Szóval egyszerû, felszínes, de lehet hogy boldogabb mint mi bonyolultak, hülyék...

(Ja és Football Factory vagy Futball Faktor, remélem valaki meg is nézi ezek után :D)
10/10
"károly" 2009 máj. 18. - 13:16:03 10/10
(590/759)
(ja ez asszem OFF
"õ itt Danny Dire, _gonosz bûnõzõt_ játszott egy futballhuliganizmusról szóló angol filmben"
mivan? ilyen film is van vagy én emlékszem rosszul a futball factoryra? :D )
10/10
"károly" 2009 máj. 18. - 13:12:36 10/10 Előzmény Vinogradov
(589/759)
"2. A Futballhuligánok viszont magyarul fenn van a videómegosztón, és sokan ismerhetik, mert mind népszerûbb a sorozat Mo-n, és a Discovery-n is megy már egy ideje (nem is tudom hányadszorra kezdték újra legutóbb)."
Na ezt most tudtam meg :D
10/10
Vinogradov 2009 máj. 17. - 09:18:48 10/10 Előzmény "károly"
(588/759)
"Felületes, nekem is csak ennyi ugrik be róla.
Õ az akire pár hónap múlva már nem fogok a sorozatból emlékezni. És õ az akire az életembõl se emlékeznék. Nem is sok dolgom volt "átlagos" lányokkal, vagy csak kihullottak az emlékezetem rostáján?"

Na igen, az tény, hogy Michelle tényleg nem gazdálkodhat valami nagy mennyiségû szellemi vagyonnal. :)



"De azért jó hogy vannak normális emberek. Van kikhez képest hülyének lenni."

Lol, ez most eszembe se jutott, de lehet, hogy igazad van.

Nekem is volt néha olyan érzésem, hogy itt senki sem normális, egyedül csak Michelle tûnik átlagosnak - vagyis olyan megbízható pontnak, amihez igazodni lehet a Skins õrült univerzumában... :)



"Futball Factory az nem? Mindegy:)"

Dehogynem!

Csak tudod:

1. A Futball Factory-t tudtommal itthon nem nagyon játszották még sem a tv-k sem a mozik, és magyarul hozzáférhetõ videó sincs róla sztem.
2. A Futballhuligánok viszont magyarul fenn van a videómegosztón, és sokan ismerhetik, mert mind népszerûbb a sorozat Mo-n, és a Discovery-n is megy már egy ideje (nem is tudom hányadszorra kezdték újra legutóbb).
10/10
"károly" 2009 máj. 16. - 18:48:15 10/10
(587/759)
Felületes, nekem is csak ennyi ugrik be róla.
Õ az akire pár hónap múlva már nem fogok a sorozatból emlékezni. És õ az akire az életembõl se emlékeznék. Nem is sok dolgom volt "átlagos" lányokkal, vagy csak kihullottak az emlékezetem rostáján? Mindkettõ. De azért jó hogy vannak normális emberek. Van kikhez képest hülyének lenni.

(Futball Factory az nem? Mindegy:))
10/10
Vinogradov 2009 máj. 15. - 23:13:52 10/10 Előzmény gemus87
(586/759)
Michelle olyan karakter, akit elejétõl kezdve nehéz volt besorolni.

Egyszer többet, másszor kevesebbet mutatott, mint amennyi valójában.

Ez persze azért is volt így, mert (amúgy magától értetõdõen) nem egy teljesen kifejlõdött személyiség: egy "szédelgõ" a többiek közül (ld. a címre vonatkozó, többször kifejtett álláspontomat).

Nagyon sokáig nem tudott nekem újat mutatni.

A Tony-val való kapcsolatán mintha végig azt éreztem volna, hogy hmmmm... remekül kijönnek egymással, hiszen kellõképpen felületesek tudnak lenni ahhoz, hogy ne bonyolítsák túl a dolgokat.

Igen: eleinte úgy tûnt, hogy Michelle-lel kapcsolatban kifejezetten a felületesség lehet a kulcsszó. Felületes, az élet ilyen-olyan dolgaira nézve szinte érzéketlen valakinek tûnt, néhol fölöslegesen túlhangsúlyozott hisztis allûrökkel.

Szerintem az apró dolgok fölötti elsiklása nagyon jól visszaköszön a Sid-del való kapcsolatában. Ebbõl a szempontból a kedvenc részem, mikor az 1x07-ben felmegy Sid-hez "surf and turf"-ölni (hogy Pandora harmadik évados szófordulatát idézzem), mert tudja, hogy ez az egyik nagy álma...

Csak közben nem veszi észre, amit pl. Jal pillanatok alatt: hogy Sidnek már nem õ, hanem Cassie kell.


Ugyanakkor éppen az 1x07-ben kezd el, sztem pozitív irányba változni - már a rész elejétõl kezdve. Elõször Tony-t rakja helyre, majd Malcolmot, anyja legújabb férjét (akit egyébként Danny Dire játszik - akinek ez a név nem mond semmit pötyögje be a youtube-on a "Futballhuligánok" címszót a keresõbe) - sõt Sid-del is megpróbálkozik (ami igen dicséretes: még Cassiehez is elkíséri), végül önmagát is (Josh-sal kibontakozó kapcsolata önhibáján kívül ér véget).


A második évadban Michelle sztem nem változik hihetetlenül sokat, de amit igen, azt mindenképpen pozitívabb irányba.

Ismét megpróbálja Tony-t is, Sid-et is kimozdítani a holtpontról, és nyit a többiek felé is (részben errõl is szól a 2x04), de összességében olyan sok vizet már nem zavar a jelenléte, mint az elsõ évadban.


Ha a személyisége hibáit leszámítjuk, szerintem egészen megkedvelhetõ karakterré vált a történet végére. Egyáltalán nem megosztó szereplõ, hiszen enyhén szolva nem annyira erõs személyiség mint Sid, Cassie vagy Chris (esetleg, hogy harmadik évados példákat is hozzak Cook, JJ, Effy vagy Naomi), de összességében pozitív, szimpi karakter, akit April Pearson isabszolút megbízhatóan alakít.

(Na, és ha már egyszer pasiból gyúrtak engemet is: nem mellesleg nagyon szép is - az arca nagyon különleges, talán kissé furcsa (jómagam az észak-európai manierista festészet nõalakjaihoz tudnám hasonlítani - hmm, "én vagyok a bölcsész, én osztom az észt..."), de szerintem határozottan szép).


Viszont most már ne én beszéljek, hanem inkább mások...
9/10
gemus87 2009 máj. 11. - 23:56:00 9/10
(585/759)
Egyet kell értenem károllyal, a karakterek télleg jobbak lennének, a részeket már egyszer végigveséztünk, és így is majdnem végigmegyünk ugyanúgy a részeken, hisz annyi minden történt velük.
Nekem még annyi ötletem lenni, h elõször csak az elsõ évad kerüljön terítékre, mert az elsõ két évad egyszerre túl nagy falat lenne.

Kivel is kezdjük? Lányok elõre :) Legyen mondjuk Michelle :)


(Azt észrevettétek, h a galéria elsõ közös képén nincs rajta Cassie, bezzeg Sketch és Abigail igen...de gáz, még sztem is :P)
10/10
Obránszky Ármin 2009 máj. 09. - 15:13:09 10/10 Előzmény gemus87
(584/759)
Ok, én benne vagyok! Mikor kezdjük? Tényleg ne legyen pangás! Növelni kell a tábort! :-)

http://www.youtube.com/watch?v=FCl6t1dYPIo
10/10
"károly" 2009 máj. 06. - 20:43:16 10/10
(583/759)
én a karakterenkéntire szavaznék, végülis részenként már végigmentünk mikor a kúlon futott... de az ötletgazdára bízom
10/10
Vinogradov 2009 máj. 04. - 08:17:22 10/10
(582/759)
Én totális mértékben benne vagyok, csak ne legyen belõle összevisszaság...

Õ, de rend a lelke mindennek, sz'al mi lenne, ha szépen sorban végigelemeznénk az összes részt, egészen a harmadik évad végéig... :)

Vagy ez nagyon elfuserált ötlet?

(Bocs, még korán van :) )
9/10
gemus87 2009 máj. 04. - 00:13:08 9/10
(581/759)
Akkor ketten már vagyunk :)

Vino, Ármin, Dee? :) És persze a többiek? :)
10/10
"károly" 2009 máj. 03. - 23:03:11 10/10
(580/759)
fasza ötlet :)