Téma: Skins

10/10
türüm 2008 aug. 10. - 13:49:08 10/10
(19/759)
jaj de jó! nekem az is remek lenne , köszönöm a segítséget....=D
10/10
Vinogradov 2008 aug. 10. - 00:01:38 10/10
(18/759)
Az a baj, hogy a sorozatot másodkézbõl, egy haverom segítségével szereztem be, mert én bizony, bár anno természetesen megtaláltam egy torrentportálon, magyar feliratot nem igazán tudtam szerválni hozzá.
Õ meg valamilyen warez oldalról töltötte le.
Megpróbálhatom megkeresni (két hét múlva, ha visszatért Magyarországra) ez ügyben, ha érdekel a warez-es megoldás.
Ha nem, akkor asszem nem nagyon tudok segíteni.
10/10
türüm 2008 aug. 09. - 19:19:02 10/10
(17/759)
Uhh...! látom valaki itt már a többi évadot is láttott... az érdekelne hogy hogyan találhatnám én is meg a részeket,mert már sok helyen kerestem.... /köszönöm a segítséget elõre is=)/
10/10
Vinogradov 2008 aug. 08. - 21:34:06 10/10 Előzmény zizioo11
(16/759)
Hát azért nem vagyok az a hihetetlenül ördöngõs rajongó, de hogy bent van minden idõk kétszáz legjobb sorozatában, az biztos (ez eddigiek alapján ez még nem válhatott egyértelmûvé, de hidd el nekem, ha láttad volna, amit én már jobban megértenél...).

Sajna, Magyarországon még nagyon kevesen ismerik, pedig külföldön már egy éve iszonyatosan sok nagy rajongója van. Egyetlen igazán jó tinisorozatot sem láttam életemben, de ez viszont, ha van ilyen mûfaj, hát a mûfaj csúcsa, és iszonyat jó.
Szóval ha ezekben túloztam, akkor igen, elfogadom: hardcore Skins-fan vagyok...

De lehet, hogy csak szeretek nosztalgiázni egyetemistaként a jó kis gimis éveken.

MEIN GOTT, ENNYIRE ÖREG LENNÉK?
zizioo11 2008 aug. 08. - 12:29:36
(15/759)
huu itt aztán vannak nagy rajongók...:D :D...csak tátom a szám...:)
10/10
Vinogradov 2008 aug. 08. - 00:34:15 10/10
(14/759)
Nos, én akkor lassan megyek is aludni...
De elõtte még megragadnám az alkalmat: íme egy az elõzõnél kicsit erõsebb, második évados (DE NEM SPOILERES) promókép...
Vigyázat, nagyon üt!
10/10
Vinogradov 2008 aug. 08. - 00:29:44 10/10 Előzmény kaloz14
(13/759)
"Köszönöm a gratulációt, de nem vagyok wiesenthal féle vadászka:)"

Ja ja bocs, közben megnéztem a hozzászólasaidat, és rájöttem, hogy a legkevésbé sem vagy az...
Sõt!

"A "skins" szónak valóban rengeteg jelentése van, külön köszönet a kimerítõ válaszért és a részletekért."

Igazán nincs mit...
Egyébként ennyi háttérinformációval a birtokomban én már csak puszta érdeklõdésbõl is megnéznék egy részt a sorozatból a helyedben...
Persze eszemben sincs tanácsokat osztogatni - az nagyon nem az én asztalom...
10/10
Vinogradov 2008 aug. 08. - 00:25:31 10/10
(12/759)
Igen, a pilot kivétel nélkül mindenkinek nagy kedvence volt, akit csak ismerek (személyesen vagy virtuálisan), és nézte/nézi a Skins-t - szerintem azért mert marha vicces és eredeti, meg viszonylag pörgõs volt, és aki itt nem szúrta ki, hogy ez nem egy akármilyen cucc... Hát az szerintem elég gázos figura lehet...

(Amúgy a pilotban az is tök jó, hogy megvan az az abszolút kiütõs buli fílingje, ami miatt többek között imádjuk a Skinst (már mi ínyencek), a második rész viszont amolyan melankólikus "buli utáni reggel" illatot áraszt, amihez keresve sem találhattak volna jobbat Cassie szomorkás és melankolikus, ugyanakkor határtalanul édes karakterénél (nem szégyellem: évek óta nem szerettem bele egy filmes karakterbe sem, de õ teljesen levett a lábamról - ennek ellenére nem szûntem meg drukkolni, hogy összejöjjenek Siddel), viszont ami sokaknak nem jött be annyira a lassú, kicsit lelkizõsebb (ám szerintem cseppet sem kevésbé eredeti) sztori miatt.

Nemtom annak számít-e, mindenesetre a biztonság kedvéért:
SPOILER ON:
Szerintem az általam már emlegetett 1X06 a legcsúcsabb rész, utána jön az 1X09, vagyis az évadzáró, ami döbbenetes fejleményeket tartogat, de errõl majd a maga idején. A harmadik helyen a pilot, a negyediken pedig a mostani második rész áll nálam, vagyis amit ma adott a Cool. Nagyon jó lesz még a negyedik és az ötödik epizód. Nem lett viszont olyan nagy szám az 1X08, és sajnos van két kifejezetten gyenge dobás: az egyik pont a következõ (1X03) és rettenetesen erõtlen (mintha másik sorozatot néznék :DD) 1X07 is.
:SPOILER OFF.

A sorozatnak tehát úgy több, mint kb. a 70%-a nagyon bejön, ami iszonyat magas arány, és ezt csak a nagyon jó szériák érdemelték ki eddig nálam...
(Meg akkor még szó sem volt a második évadról...)

Szóval még csak annyit a Skinsrõl, hogy voltak már olyan részek, amik után a fotel alól kellett összekaparni az állam...
(És többet tényleg nem dícsérem agyba-fõbe, mert még valaki gyanakodni kezd, hogy a showrunners vagy a gyártó cég fizet érte...)

PS:
(NAGYON DURVA SPOILER ON: Csak azt sajnálom, hogy a harmadik évad már olyan lesz, mint egy spinoff, mivel teljesen lecserélik a szereplõgárdát és a sztorit :NAGYON DURVA SPOILER OFF.)
zizioo11 2008 aug. 07. - 23:31:11 Előzmény Vinogradov
(11/759)
Nekem az ez elötti tetszett a legjobban de a mai Casee.-is rész is nagyon jo volt!
puszi
10/10
Vinogradov 2008 aug. 07. - 22:05:38 10/10
(10/759)
Az bizony: NAGGYON ÁLLAT!

És - ha nem csalnak az emlékeim, a mai rész középpontjában Cassey fog állani.
Na, hát akkor duplán nem érdemes kihagyni, mert ez az elsõ évad egyik legtutibb része...
A legnagyobb egyébként szerintem az 1X06, az a személyes kedvencem...

SPOILER ON: Az az oroszországi kirándulásos rész az évad egyik legjobbja! :SPOILER OFF.

Egyébként kinek melyik a kedvenc része?
Vagy ez még nem az a sorozat, ahol ilyet kérdezni lehet?
- Na jó, azért a Skins-t még csak az igazi gurmanok nézik. A kérdést visszaszívtam, majd újra felteszem (úgy fél év múlva)...
zizioo11 2008 aug. 07. - 20:55:18 Előzmény kaloz14
(9/759)
szentem állat sorozat XD
kaloz14 2008 aug. 06. - 20:24:21 Előzmény Vinogradov
(8/759)
Köszönöm a gratulációt, de nem vagyok wiesenthal féle vadászka:)
A "skins" szónak valóban rengeteg jelentése van, külön köszönet a kimerítõ válaszért és a részletekért.
10/10
Vinogradov 2008 aug. 04. - 00:50:36 10/10
(7/759)
Gratulálok!

Ismét egy destruktív hozzászóló...
Komolyan nincs jobb dolgod, mint minden sarokban nácikat vadászni?

Szám szerint negyvennyolc jelentése (pl: börtömlõ, belsõ lemezelés, fösvény, külsõ felület, oxidréteg, külsõ kéreg stb.) mellett - melyek közül te a bõrre gondoltál - jelesül: skin=bõr head=fej, skin+head=bõrfej - a skins jópár igencsak MEGBOTRÁNKOZTATÓ dolgot jelent...
Jelesül óvszert avagy kotont, esetleg hártyát, (és itt vannak még az alternatív megoldások, pl. a hurkabél - tényleg, esküszöm, hurkabélt is jelent!)...

De, hogy valami emelkedetebb magyarázatot is prezentáljak: a skin jelentései között szerepel a "szédelgõ" kifejezés is, amely egy igen szép és pontos megfogalmazása annak az életérzésnek, amely az egész sorozatot áthatja...

Szóval az én tippem a "Szédelgõk"...
Van valami nagyon édes diszkrét bája, amely egy ilyen szó esetében, ami ilyen csúnya dolgokat is jelenthet, körülbelül olyan hatást válthat ki a gyanútlan és felkészületlen szemlélõbõl, mint Cassey leírhatatlanul édes wow-ja (amibõl lett egy kevésbé erõteljes hatást kiváltó hûha! az amúgy eléggé jól eltalált magyar szinkronban)...
kaloz14 2008 aug. 03. - 18:09:47
(6/759)
Már csak azt nem értem, hogy miért "Skins" a címe? Mert ugyi a legtöbb embernek errõl a kopasz, bakancsos fickók ugranak be. A képet nézve, semmi közük a szereplõknek a skinekhez....
A válaszokat elõre is köszönöm.
10/10
Vinogradov 2008 aug. 02. - 23:35:29 10/10
(5/759)
WOW...

Kicsiben bejött...
10/10
Vinogradov 2008 aug. 02. - 23:35:04 10/10
(4/759)
Elképesztõ, hogy ha rákattintok a képre, nem jön be semmi...

Na majd talán most...
10/10
Vinogradov 2008 aug. 02. - 23:03:14 10/10
(3/759)
WOW...

A Skins-nél még csak három hozzászólás van?
Oly sokáig voltunk lent, hogy nem is tudjuk, milyen fent?
Avagy: olyan sok tinisorozatot láttunk, hogy nem ismerjük fel az igazi gyöngyszemet, a mûfaj csúcsát?

Hát igen, az ún. tinisorozat (brrrrrr.....)...

Túlcsordulóan érzelmes (milyen disztingváltan fogalmaztam!), mint a Melrose Place.
Ravaszul sokszereplõs, ám semmitmondó, mint a Tuti gimi, vagy az OC (bár hozzáteszem, én mindkettõt bírom).
Vagy éppen ravaszul és becsapósan lelkizõs, mint a Dawsons's creek...

Ez a tinisorozat...
Azaz ez volt, 2007-ig...

Mert akkor beütött az angol Skins: szex, drogok, mértéktelen ivászat és agyament bulizás minden mennyiségben, szemráncolós didaktikus, bosszantó tanulságok nélkül - mert itt aztán nincs rohadt nagy erkölcsi tanulság, meg korhatár...

Aztán a nagy házibuli-fíling közepette egyik pillanatról a másikra beüt a lenyûgözõ dráma - fantasztikus párbeszédek, és mindenekfelett igazi szerelmek, igazi csalódások, igazi és õszinte megfogalmazások, és über Alles: IGAZI GÁJOK ÉS GÖRLÖK...

Jávóll!!!

Mert ami eddig mindenütt oly divatos volt, hogy gimis korúakat min. húsz éven felüli színészek, vagy nagyon-nagyon nem igazi, durván túlérett és cseppet sem átlagos, fullextrásra felturbózott pasik vagy túlságosan is eyecandy csajszik játsszák, az itt hál' istennek nincsen...

Mert a Skins valódi...

És ennek bizonyítására itt egy kép - csak, hogy képben legyetek...

---------------------------------------

"WOW... Azaz: a tinisorozat halott, de itt a SKINS!"
10/10
netman 2008 júl. 28. - 00:11:26 10/10
(2/759)
Én is láttam mindkét évadot. Egyáltalán nem vagyok sorozatfejû :) , de ez valami hatalmas. Nem tudom, mit hoznak majd ki a magyar hangokból, de angolul nagyot üt. Cassie "wow"-ja mindent visz! :)
http://youtube.com/watch?v=k-BM4tMZOYw

Ja, és hogy legyen egy kis önreklám is :) , íme egy blogbejegyzésem a sorozatról:
http://blog.netman.sk/2008/07/20/sorozatfuggo-lettem-o
10/10
Mcee 2008 jún. 14. - 12:02:11 10/10
(1/759)
Ez egy nagyon jó sorozat! A leírás is jó, csak annyit rontottak el hogy Tonynak huga van és nem nõvére és persze Maxxie az meleg. A sorozat tényleg nagyon jó, mindenkinek csak ajánlani tudom! :D