Téma: Sliders

agarik 2011 nov. 20. - 13:11:39
(375/435)
Utolsó elõtti rész:

Az utolsó fõgonosz is meghalt, és Diana meg az Alternatív Quinn vissza tudnak térni a saját univerzumukba.
Jó látványos rész volt.
agarik 2011 nov. 20. - 11:51:24
(374/435)
Tehát szép, de nem logikus, vagy szükségszerû.

Visszatérve a sorozathoz:

15. rész: kicsit a Lola Rent c. német filmhez érzek hasonlatosságot ennél a résznél, bár összefüggés nyilvánvalóan nincs. Viszont érdekes következmny - ami csa a köv. részben derül ki -, hogy végleg elvesztek a világok között.

16. rész: adtak még egy löketet az amúgy eléggé kilógott egyiptomis résznek, de a legislegjobb mégis az volt, hogy még mindíg megvan Rembrandt kocsija. Gyönyörû járgány, fõleg ennyi idõ után.
8/10
Quantumleap 2011 nov. 20. - 09:12:28 8/10 Előzmény agarik
(373/435)
Ez már tényleg felesleges kérdés. A készítõk kitaláltak volna valamit, és kész.
agarik 2011 nov. 19. - 18:21:28
(372/435)
Minek hagyták volna el?

Az csúszó alteregókról:
- volt (pl. a Másik Quinn) aki szándékosan csúszkált ideoda és nem volt elveszve.
- voltak akik azt se tudták mit csinálnak, és ugyanúgy véletlenszerû továbbcsúszásra kényszerültek (sszem ez volt a helyzet az általad említett résznél, de az az adat konkrétan nincsen meg, és most megnézni se tudom).

13. rész: A McDonald's és a BurgerKing csatája egyszerûen mindent visz :D Egyszerûen a LEGNAGYOBB poén az egész sorozatban!
De az elég nagy bakinak néz ki, hogy aszondja "még mindíg nem tudju hol van Remy világa". Talán inkább "nem tudjuk hogy mentsük meg"...

14. rész: Árulja el nekem valaki, milyen elem bír évekig mûködni feltöltés nélkül? Mer' állítólag az idõzítõ elelmrõl megy.
Amúgy továbbra is látszik, hogy kis pénzbõl is lehet nagyot alkotni (sõt: ismét sikerült pár D-kategóriás ismertebb arcot felbérelni).

No, még 4 rész van hátra, amiket elrakok holnapra.
8/10
Quantumleap 2011 nov. 19. - 17:08:56 8/10
(371/435)
Igen, de mondjuk utána újra elhagyták volna az 1-es Földet. Most meccset játszunk, vagy mi? :)

Ami eszembe jutott, mint furcsaság: Ugyebár voltak olyan világok, ahonnét az alteregóik ugyanúgy elcsúsztak (pl. a Csúszás okozta tünetek címû részben, oké, ott a professzor kivétel volt). Na már most, a mi hõseink azért kényszerültek folyamatos csúszkálgatásra, mert az elsõ világban (fagyott Föld) rákényszerültek az idõzítõ megbabrálására. De most akkor mi a helyzet az alteregóikkal? Õk is véletlen pont olyan világba csúsztak elsõre, ahol ilyesmire kényszerültek? (Azt még hajlandó vagyok elhinni, hogy Rembrandt másvilági alteregója is pont a ház elõtt autózott.)
agarik 2011 nov. 19. - 16:38:55 Előzmény Quantumleap
(370/435)
Nem lehetett volna, mivel a szülõk a felvételen elmondták, hogy visszatértek az 1-es Földre még a Csúszóketrec megépítése elõtt.

No, 11. rész: a kedvencem. Wade nagy fináléja, a kromagok végzete, meg minden. Király.

12. rész: Újabb jó rész, a normalitásról. Szép összecsengés az elõzõ résszel, és talán semmi közük egymáshoz de nekem az ábrákról a ShadowMan c. számítógépes játék jutott eszembe.
8/10
Quantumleap 2011 nov. 19. - 13:42:30 8/10
(369/435)
Ugyanakkor persze az is meglehet, hogy ahova a varázsló Quinn küldte õket (ahol meg lett javítva a kertajtó), az nem az otthonuk volt, csak nagyon hasonlított. Jó lenne leülni egyszer a készítõkkel, és feltenni nekik pár kérdést.
8/10
Quantumleap 2011 nov. 19. - 13:35:25 8/10
(368/435)
De lehetett volna mondjuk úgy a sztori, hogy a Mallory-szülõk elhagyták azt a világot, és másutt élnek, és ott találkoznak velük.

Nem biztos, hogy filmes baki. Ha O'Conellék nem lépnek ki, és a sorozat sem kap kaszát, lehet úgy lett volna a sorozat legvége, hogy kiderül, hogy õk nem is testvérek, és Quinn és Remmy világát sose szállták meg a kromagok, visszamennek, és happy end.
agarik 2011 nov. 19. - 11:50:46
(367/435)
Talán szép lett volna, de logikus nem. Többek között mivel az 1-es Föld elérhetetlen, csak elhagyni lehet, odamenni nem.

Amirõl írsz az bizony igaz, de valószínûleg egyszerû filmes baki.
8/10
Quantumleap 2011 nov. 19. - 10:01:18 8/10
(366/435)
De az akkor is úgy lett volna logikus, hogy találkoznak valahol a tesók igazi szüleivel, ha már ezt így kitalálták. Ha a tesószínészek nem távoznak, ez szerintem így is lett volna.
Amúgy az tuti, hogy Quinn és Collin tényleg testvérek voltak? Elvégre nem vehetõ biztosra, hogy a kromagok által megszállt Föld tényleg a mi világunk. Hisz, amikor Quinn és Maggie odataláltak (mikor Maggie rosszul lett), a kertajtó nyikorgott. Holott korábban azt láthattuk, hogy a kertész megjavította.
agarik 2011 nov. 19. - 08:57:59
(365/435)
Hja, Quinn és Colin össze is olvadhatott volna, de az két problémát vetett volna fel: 1) nem lehetett megtartani egyik "testet" (= színészt) sem 2) szerintem nem aartak állandó, és fõleg nem technikai zsargont igénylõ vonulatot berakni.

Arthuro szerintem egyel több tudós volt Quinn mellett mint kellett, bunkó és száraz karakter volt, valamint fizikailag nagyon lelassította a csapatot (már elnézést ez utóbbiért).

Az 5c03-ban megtalálták a kromaggyilkos fegyvert, megtudtuk az 1-es Föld sorsát, megtudtuk miért nem okés megoldás a fegyver (azaz tovább kell kutatni vagy egy újabb megoldást, vagy olyan világot ahol le lehet telepedni ha nem jön össze a dolog - pl. szanálják a sorozatot :D).
Csak elolvastál valami összefoglalót errõl a részrõl, vagy mi?
8/10
Quantumleap 2011 nov. 19. - 08:39:30 8/10 Előzmény agarik
(364/435)
Mi bajod volt a professzorral? :O
Hogy érted azt, hogy az 5c03-ban lezárult a folyamat. Rembrandt megemlítette, hogy keresnek egy Michael Mallory nevû embert a kromag fegyver miatt, ennyi. Nekem ez nem lezárás, persze, lehet, én vagyok túl konzervatív. :)
8/10
Quantumleap 2011 nov. 18. - 22:51:09 8/10 Előzmény agarik
(363/435)
Hát, nem tudom. Akkor már inkább jobb lett volna úgy megírni, hogy Quinn és Collin összeolvad egy személlyé.
agarik 2011 nov. 18. - 21:11:33
(362/435)
Nah, a 10. részrõl:

Vasárnapi sorozatrésznek elmegy. Látszólag semmi különleges nincs benne, de szvsz csak akkor értelmezhetõ ha a sorozat teljes távlatából értékeljük a részt.
agarik 2011 nov. 18. - 20:14:20
(361/435)
6. rész: egy újabb variáció a fogyasztói társadalom témájára. :ásít:

7. rész: Most komolyan, miért kell mindenbe beleütniük az orrukat? És hogy sikerül az elsõ 5 percben mindíg totálisan áthágni illetõ világ alapvetõ szokásait?

8. rész: Quinn miért kérdi "milyen munkát"?!?

9. rész: az elsõ alkalom hgy Földön KÍVÜLI lényekkel találkozunk!
agarik 2011 nov. 18. - 18:48:05 Előzmény Quantumleap
(360/435)
Azért nézett ki másként, mert a) Jerry'O Conell kiszállt a sorozatból b) volt hogy az alteregó nõ volt, azaz nem kötelezõ az alteregóknak ugyanúgy kinézni.

Engem nem zavart hogy az eredeti stáb cserélõdött, a professzort pl. útáltam.

Az 1-es Föld (Quinn és Colin szüleinek világa) keresése egyáltalán nem maradt Quinn és Colin kiírásával. Az 1-3 részben szó van róla, és a 3. részben lényegében lezárult az a vonulat.

Szerintem az évadokból az 1-2 jó, a 3. okés, a 4. gyenge, az 5. megint jó.
8/10
Quantumleap 2011 nov. 18. - 03:31:47 8/10
(359/435)
Amúgy tegnap végeztem a sorozattal.
Végül a nyolc csillagos osztályzat mellett döntöttem, de ez valójában 7 és fél lenne, ha lehetne olyat.
Az ötödik évad borzalmasan gyenge volt így, hogy már csak Remi maradt az eredeti csapatból. És a testvérek távozásával az "igazi szüleinket és világunkat keressük" dolog is értelmetlenül abbamaradt. És nem értem, miért nem lehetett az utolsó epizód végén rendesen lezárni, ha egyszer tudták, hogy nem lesz folytatás (infóim szerint így volt). Így befejezni... Az biztos, hogy ha lett volna folytatás, az csakis úgy lett volna elképzelhetõ, ha az igazi Quinn visszajön.
Amondó vagyok így, hogy a legelsõ három évad favorit (még a professzor halála utáni harmadik évadbeli epizódok is egész jók), a negyedik egy közepesnek elmegy, az ötödik pedig eléggé zsékategória.
8/10
Quantumleap 2011 nov. 18. - 03:27:17 8/10
(358/435)
Ami azt illeti, nekem nem igazán volt tiszta, hogy kiféle ez a másik Quinn Mallory. Ha õ Quinn avilági alteregója, akkor miért néz ki másképp? Vagy õ nem alteregó, csak véletlenül ugyanúgy hívták???
agarik 2011 nov. 17. - 23:54:31
(357/435)
Az 5. részhez:

Õszinteség. A következmények felmérése. - Valami, amit a valásosak sosem fogtak föl.

Szkepticizmus és szekularizmus - hát nem fura hogy az ateizmus egyik jelmondata: "Nem értek veled egyet, de halálomig küzdök a véleményed szabadságáért"?
agarik 2011 nov. 17. - 23:04:36
(356/435)
Na, most nem tudom eldönteni, hogy a 4. rész egy gyenge Mad Max, vagy egy gyenge Asimov - Alapítvány utánérzés?